Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny nawozów

8181 odpowiedzi na ten temat

#3741 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2821 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 16:49

Ceny nawozów

kolego z tym mocznikiem to nie jakaś pomyłka, po przeliczeniu 439*4,25" 1865zł,
ja w ubiegłym tygodniu miałem propozycję za mocznik 1350 zł brutto za 24 t

Nie ma mowy o żadnej pomyłce. Kolega sprawdził to na moją prośbę. Pomysł wziął się z tego tematu o czym można przeczytać trochę wyżej. Poprosiłem o to kolegę który jest obywatelem PL oraz kraju za wschodniej granicy. Wracając do PL przez Litwę sprawdził ile kosztują nawozy i zboże. Więc wniosek jeden, na chwilę obecną nie opłaciłoby się kupić nawozu na Litwie nawet jeśli co niektórzy dysponowali by własnym darmowym transportem. Informacja jaką od niego uzyskałem wskazywała że mocznik był produkcji litewskiej. Mieli też polifoskę 6 importowaną z PL i ona była o 30 zł droższa niż ta którą sprzedają u mnie w okolicy. Komunikacja była trochę utrudniona ponieważ znajomy nie wiedział dokładnie o co mi chodzi oraz jak to przekazać Litwinom, nie znał tego słownictwa z PL ani po litewsku . Mimo wszystko dał radę. Jednak najciekawsza sytuacja była gdy poproszony przez rodzinę za wschodniej granicy o zakup części do kombajnu, z prośbą o pomoc zwrócił się do mnie. Nie wiedział co to jest kombajn i jak to się nazywa po Polsku. Na początku ustaliłem że części są do jakiejś ,,snopowiązałki,, po pewnym czasie okazało się że mówimy o dość przyzwoitym kombajnie claasa z końca lat 80.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny nawozów Dzisiaj, 10:12
  •  

#3742 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 08 wrzesień 2013 - 17:38

Ceny nawozów Koledzy zrobiłem badanie gleby:mam ph 4,7-5,1 ,fosfor niski,potas niski,magnez bardzo niski.Po ściernisku dałem 2,5t/ha wapna.Jaki według was zastosować nawóz.Ja myślałem o Corn cali przedsiewnie ~300kg/ha i wiosną kizeryt ~200kg/ha.
Macie jakieś inne pomysły,proszę o radę.

#3743 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 18:53

Ceny nawozów przedsiewnie jeszcze dorzuć wapna (około 1t dobrej kredy), a konkretne nawożenie zależy od rodzaju rośliny, na takie pH to ziemniaki albo żyto, ale jak już dorzucisz tego wapna przedsiewnie to możesz siać wszystko, teraz musisz jeszcze dorzucić fosforu (nie mieszaj go z wapnem), a na wiosnę wystarczy 100kg kizerytu (o ile potrzeba dużo siarki, w przeciwnym wypadku można rzucić przedsiewnie jeszcze tonę dobrze rozdrobnionego dolomitu czyli kreda z dolomitem 1:1 w ilości 2t/ha),

polidap można już znaleźć poniżej 1800zł/t netto, jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidywalnego, to po sezonie czeka nas ostry zjazd cen NPK`ów

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oszczędzaj na nawożeniu! zobacz »

•  

#3744 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 18:57

Ceny nawozów a fosfor? Może lepiej zamiast korn kali dać polifoske 6?
A po ile teraz jest korn kali?

#3745 Share FarmerB

FarmerB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 19:47

Ceny nawozów może w końcu do zakładów dotarło, że ceny zbóż i rzepaku zjechały i tez należy z cenami trochę zjechać na dół

#3746 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 21:12

Ceny nawozów U mnie corn cali 1450zł/t.Zapomniałem dopisać że pójdzie jeszcze wapno granulowane,tylko nie wiem czy przedsiewnie czy pogłównie.Chcę zasiać tam pszenżyto.
Ile kosztuje polifoska 6?

#3747 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2821 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 21:59

Ceny nawozów post: 2013 Rgp 14 12:16
http://www.zemesukis...t2357-2040.html
Cena na Litwie za nawóz z PL

oraz ten sam nawóz u nas:
http://www.sklep.rud...-25-4-3-16/2809

#3748 Share ereksio

ereksio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:wyłącznie ładne kobiety

Napisany 08 wrzesień 2013 - 22:16

Ceny nawozów Witam,
jesienią stosuję w swoim gospodarstwie naprzemiennie amofoskę 4/16/18 , lub mieszanine fosforanu amonu (12/52 lub 18/46) z sola potasową i dodatkami. Pola mam dobrze zwapnowane więc w tym roku 125kg fosforanu amonu, 125 kg soli potasowej i 37,5 kg siarczanu amonu średnikrystalicznego. Ceny za fosforan 1870 ,sól potasowa 1470, a siarczan amonu 815 zł/ tona netto. Z tego co widze fosforan na dzisiaj jest już w Szczecinie dużo tańszy i mozna go kupić za 1680 netto loco szczecin. Saletra Włocławska 1080 odbiór własny, 1110 netto z przywozem ( środkowe pomorskie). Łączcie zamówienia i kupujcie jak najtaniej całymi samochodami. Mocznik rosyjski w Sokółce po 1130 netto. pozdrawiam.

#3749 Share daniel10

daniel10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 09 wrzesień 2013 - 09:12

Ceny nawozów koledzy jak ten mocznik rosyjski się przechowuje (czy się nie zbryli),

ereksio możesz podać namiar na ten mocznik w Sokółce

#3750 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 09 wrzesień 2013 - 09:47

Ceny nawozów Unifoska staniała z 1220 na 1130, wapniak kornicki 480 bez zmian.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3751 Share jajonasz

jajonasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 09 wrzesień 2013 - 11:14

Ceny nawozów Gdzie taka cena na wapniak?

Otrzymane zadanie jest świętym, wykonujesz je do końca za wszelką cenę

#3752 Share MARAKAM

MARAKAM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 09 wrzesień 2013 - 11:56

Ceny nawozów Dzwoniłem dziś na jeden z wiekszych składów i oto ceny
Polifoska 8 214 big bag 212
Polidap 236
Sól 177
Superfosfat 174
Mocznik 164
Tak więc przecen wielkich nie ma.

#3753 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 09 wrzesień 2013 - 12:46

Ceny nawozów do to ceny ze starych dostaw
mocznik puławski kupowałem 1400netto/t i w hurtowni u kuczyńskiej widziałem w podobnej cenie
chciałem kupić nawozy pod wiosenne zasiewy to koleś stwierdził żeby nie brać bo ceny nawozów mają tendencję spadkową

#3754 Share MARAKAM

MARAKAM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 09 wrzesień 2013 - 13:31

Ceny nawozów A gdzie kupić taniej nieduże ilości w niższych cenach południe województwa łodzkiego

#3755 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 09 wrzesień 2013 - 19:05

Ceny nawozów

siarczan amonu 815 zł/ tona netto. Z tego co widze fosforan na dzisiaj jest już w Szczecinie dużo tańszy i mozna go kupić za 1680 netto loco szczecin. Saletra Włocławska 1080 odbiór własny, 1110 netto z przywozem ( środkowe pomorskie). Łączcie zamówienia i kupujcie jak najtaniej całymi samochodami. Mocznik rosyjski w Sokółce po 1130 netto. pozdrawiam.

dlaczego stosujesz siarczan amonu? i z jakiej giełdy masz te ceny? odnośnie do mocznika to jestem przekonany, iż bezpieczniej jest dorzucić te 100zł do polskiego i wesprzeć troszeczkę azoty

#3756 Share ereksio

ereksio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:wyłącznie ładne kobiety

Napisany 09 wrzesień 2013 - 19:34

Ceny nawozów Firma UROPOL , lub trochę drożej z transportem AGROS Elbląg . Obie firmy handluja rosyjskim mocznikiem.

dodatek siarczanu stosuję pod żyto ze względu na siarkę ale też na zasilenie przedsiewne azotem. Odrobinę jesienią i trochę wiecej wiosną. Jest to ta sama forma azotu amonowego a w fosforanie 12/52 jest go trochę mało. W tym roku wypróbuję wiosną saletrosan.Jest to zgodne z badaniami zasobności słabych gleb które posiadam. Odnośnie pytania z jakiej giełdy? Nasze posty się mineły w czasie pisania. Otóż nie giełda lecz stały serwis mailowy z powyższych firm w których często kupuję a oni na bieżąco ślą do mnie swoje oferty. Skoro informują mnie o cenach , nic nie stoi na przeszkodzie aby się z Wami podzielić informacją. Wynegocjowałem wcześniej dobrą cenę na wapno i koledzy podpinają się pod moje zamówienie . mają niską cenę a ja fory na przyszłość. podane przezemnie ceny mogą w róznych okresach rosnąć lub spadać , tak zachowywały sie w ubiegłym roku azotowe , zwłaszcza te z importu. Wspieranie naszych firm nawozowych często mija się z celem. Sól potasowa i tak jest sprowadzana przez Police z Białorusi, więc Police sa tylko pośrednikiem.Podobnie fosforan amonu który jak wieść niesie też jest tylko przepakowywany w Policach. Co do azotu to mam bardzo niemiłe wspomnienia co do relatywnego zachowaniawytwórców. Kiedy idzie eksport to nie chcą cię znać, windują ceny a odbiorca krajowy jest nikim, któremu winduje się ceny i strzyże go jak barana. Każdy niedobór azotowych na rynku jest okazją do podwyżek. Pomyślcie co by się działo gdyby nasi producenci nie czuli presji nawozów ze wschodu i południa europy. Osobiście też wolę nawozy polskie ale pod warunkiem przystępności i realności cen. Obecnie dodanie 100 zł nie wystarczy.

#3757 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 09 wrzesień 2013 - 21:53

Ceny nawozów Orientuje się ktoś czy jest już dostępna saletra z Anwilu ( bo dłuższy okres stali z produkcją) jak cenowo? I może zna ktoś ceny z Yary?

#3758 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 07:57

Ceny nawozów Właśnie co z tą saletrą? Miałem obiecaną po 1200 brutto u lokalnego sprzedawcy z rozładunkiem na podwórko. teraz w okolicy wołają już po 1300 brutto a ja nie mam ani nawozu ani faktury i zaczynałem się martwić bo koleś mnie zwodził gadką że nie mają odbiorów i jak tylko fabryka ruszy nawóz będzie. Myślałem że ściemnia ale chyba jest coś na rzeczy. Nie wiem czy to dobra cena, jest zawsze te 20-40 złotych mniej niż było u innych w okreśie jak ją ustaliłem, a całego samochodu nie wezmę bo to zapas na 2 lata.

#3759 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 13:12

Ceny nawozów

Orientuje się ktoś czy jest już dostępna saletra z Anwilu ( bo dłuższy okres stali z produkcją) jak cenowo? I może zna ktoś ceny z Yary?

Yara 5-10-25 -1678zł/t
Yara 7-12-25 -1720zł/t
Polifoska 4-12-32 -1770zł/t
Amofoska 4-12-20 -1390zł/t
Mocznik 1730zł/t

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3760 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 13:44

Ceny nawozów Osadkowski ceny netto:
saletra anwil 1100zł/t (ale jej praktycznie nikt nie ma),
tarnów/kędzieżyn 1120zł/t,
polidap 1750zł/t

mocznik wschód
1180zł/t netto Jabłowo, a dzisiaj jeszcze zjechała ropa i umocnił się złoty, więc zaraz importowany mocznik będzie tańszy od saletry

Edytowany przez kissmy..., 10 wrzesień 2013 - 20:42.