Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lamboR6    5

Nie narzekajcie, aż tak źle nie jest

Ja nie narzekam. Podałem przykład ponieważ wielu jest tu młodych ludzi którzy mogą nie pamiętać tamtych cen i relacji zboża do nawozów. Co do dopłat to przed Unią to do pszenicy też były { nawet 130 zł/t } no i ceny z góry ustalone na sierpień wrzesień itd. a nawozy szczególnie wschodnie nie miały cen zaporowych. Popytajcie starszych, jak było w latach 80 i początek 90. Sól potasowa i superfosfat była kupowana luzem i leżało czasem latami na polu bez okrycia, a potem piast i aż czerwono było.

Co do narzekań to uważam że należy się przystosować i w każdych warunkach sobie radzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Panowie ten complex poli K to dla mnie podejrzana sprawa, zliczcie sobie wszyskie składniki procentowo i wyjdzie wam że nawóz skoncentrowany jest w 93% a 7% wypełniaczy tylko? Dla mnie to naprawdę podejrzane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

w ubiegłym roku jeździli u nas obwożńi sprzedawcy i sprzedawali sól potasową z Niemiec /białą/tak tłumaczyli iż w Niemczech jest biała a nie taka do jakiej my jesteśmy przyzwyczajeni tj czerwona kilku rolników ze względu na atrakcyjną cenę ją kupiło ale póżniej się okazało iż to jest sól drogowa/kamienna nie uszlachetniana/ I jak z tego wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hh600    0

z tą białą solą ( że niemiecka jest biała) to prawda ale w Polsce popularna jest czerwona...., jednocześnie nie wykluczam wielu "oszustów" sprzedających sól drogową, przykład białej soli np. nawozy z K+S Kali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

jutro bede w ODR popytam porozmawiam, moze oni maja jakieś fundusze na badania, bo podobno to sa dość drogie rzeczy


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hh600    0

zależy na czym Ci zależy czy czyste K? jak chcesz uzupełnić reszte to chyba Korn Kali istotna jest też cena :) PS nawozy K+S są ekologiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9810

Tyle ze po soli drogowej to raczej słabo urośnie. Orientuje sie ktoś po ile jest teraz saletra w pólnocnej wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

On nazywa sie complex poli K? ja cos takiego brałem jesienia i zastanawiam sie czy teraz tez nie brac, skład cudowny tylko czy im wierzyc??? napisz mi na PW nr do tego goscia zobaczymy czy to jest ten sam.

ja proponuje wziąśc fakture i zawieść próbki do laboratorium jak okarze sie ze jest swałszowany skład to do sadu

Facet mówi ze duzo tego sprzedaje w lubelskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

On nazywa sie complex poli K? ja cos takiego brałem jesienia i zastanawiam sie czy teraz tez nie brac, skład cudowny tylko czy im wierzyc??? napisz mi na PW nr do tego goscia zobaczymy czy to jest ten sam.

ja proponuje wziąśc fakture i zawieść próbki do laboratorium jak okarze sie ze jest swałszowany skład to do sadu

Gra chyba nie jest warta swieczki ,lepiej dołozyc stówę i mam polifoske 6 i przynajmniej wiem co jest w srodku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micspi    11

Północna wielkopolska, saletra amonowa ok 1300 zł brutto

Edytowano przez micspi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Gra chyba nie jest warta swieczki ,lepiej dołozyc stówę i mam polifoske 6 i przynajmniej wiem co jest w srodku

 

importowane nawozy są sprzedawane zarówno przez police, jak również yara, więc można kupić to samo pod dowolną marką i w dowolnej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Florczan    2

Południowa polska Podkarpacie - taką dziś dostałem ofertę :) :) Ceny Brutto

 

NPK 7-20-30 BB -1540zł/T

Polifoska6 -1860zł/T

Yara Corn BB -1950zł/T

Fosforan Amonu -2000zł/T

Sól Potasowa -1560zł/T

Saletra 34 BB-1310zł/T

Mocznik Puławy BB-1480zł/T

Edytowano przez Florczan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

To jak rozpoznać co jest co?

najprościej po cenie, ewentualnie można zapytać sprzedawcę co to jest i kto to wyprodukował, a nie spakował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

fosforan to chyba polski bo cena naprawde wygórowana


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta29    0

Zastanawiam się nad kurzakiem granulowanym...czy ktoś już go wypróbował i może coś doradzić czy kupować czy nie?U mnie 940zł za tonę.Więc się zastanawiam ..jaka jest różnica między normalnym?Sprzedawca powiedział ze 1t na ha.Poza tym ze nie ma smrodu tylko w siewkę i heja.Proszę o jakieś informacje z góry dzięki.Ma być w przyszłym tygodniu,więc mam mało czasu do namysłu,a na razie każdy się czai..do zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Południowa polska Podkarpacie - taką dziś dostałem ofertę :) :) Ceny Brutto

 

NPK 7-20-30 BB -1540zł/T

Polifoska6 -1860zł/T

Yara Corn BB -1950zł/T

Fosforan Amonu -2000zł/T

Sól Potasowa -1560zł/T

Saletra 34 BB-1310zł/T

Mocznik Puławy BB-1480zł/T

ten NPK za 1540 to co to takiego i czy musowo zamówic całego TIRa. ja tez jestem z podkarpacia. podasz mi jakies namiary


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

czytałem na necie o tym comlex i podobno ktoś zbadał NPK rozpuszczalne w wodzi i odpowoadało to lubofosce 4 12 12 więc códów nie ma :P a i takie worki jak ten nawóz można było kupić w dużych ilościach (nowe nie uzywane)

ten 8 20 30 to to co na zdjęciu pajej, tylko tam nie ma podanej nazwy itp i podejrzane to jest, ja kupuje z pewnego źródła ;)

yyyyy co do opłacalności w tym roku może tak aż zajebi nie jest ale w tamtym u nas było b dobrze. NIe dośc że piachy to po 8 ton nawet dawały ozimin a rzepak od najmarniejszych 3,5 do rekordowych mniejszych kawałków po 5,5 więc o co kaman :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Corn cali jest lepsze ale trochę drożej wychodzi niż czysta 60

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yutu    0

Małe pytanko

siarkę samą w jakiej cenie kupowałiście

 

Małe pytanko

siarkę samą w jakiej cenie kupowałiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Corn cali jest lepsze ale trochę drożej wychodzi niż czysta 60

No też tak myślałem bo magnez ma dodatkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

.magnez siarkę wapń i coś jeszcze nie pamiętam co .. Corn cali u mnie pójdzie pod kukurydze i pod cebule

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Na lokalnym składzie:

Saletrosan BB 1250 brutto.

Saletra kędzierzyńska BB 1280 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Florczan    2

Pajej tel.166212076- zadzwoń popytaj sie dogadasz ja mieszkam o tej firmy 20 km i u mnie dowarzą bez problemu i nie jest musowa kupować całe auto :) Firma znajduje sie W Jarosławiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj