Polecane posty

Adrenalina    10

Ja wczoraj dostałem oferte RSM 32 z Lechpolu w cenie 910 zł netto .Ale nie biore bo zawsze się krystalizuje i spore straty :( Wiec teraz kupie dopiero w lutym marcu i będę spokojny e wszystko będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Mi w tym roku RSM kupiony końcem bodajże lutego, bardzo mocno się skrystalizował już po 2 tygodniach, więc Twój musiał być niestety oszukany... Byc może ta cena, 1320zł brutto tyczy się 1m3, a nie 1t RSM-u. Np licząc RSM po 915zł netto/t, 1320kg (1m3) w takiej cenie wychodzi 1270zł brutto.

To jest niestety cena za 1 tonę, brak konkurencji w okolicy i oto takie ceny, żeby to chociaż jeszcze oryginał był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mi w tym roku RSM kupiony końcem bodajże lutego, bardzo mocno się skrystalizował już po 2 tygodniach, więc Twój musiał być niestety oszukany... Byc może ta cena, 1320zł brutto tyczy się 1m3, a nie 1t RSM-u. Np licząc RSM po 915zł netto/t, 1320kg (1m3) w takiej cenie wychodzi 1270zł brutto.

Mi też nie skrystalizował sie 32%, wiec trochę się zdziwiłem i zaczełem szukać pszyczyny, i na szczęscie nie znalazłem, miał 32% na 100%

Ważyłem ale to nie jest takie dobre, bo trza mieć szkło laboratoryjne z idealnie odmierzoną ilością 1l. Próbowałem różnych sztuczek i średnio wychodziło. Znalazłem na Allegro aerometr z cieczy kalifornijskiej, kupiłem go i dobrze pokazął 32%.

Koledze też nie skrystalizował się.

Kupiłem w listopadzie po 900 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

W tym roku dziwnie było z RSMem, kupilsmy w lutym, 6 beczek stało sobie na przyczepie na dworze w duze mrozy i sie skrystalizował a brany był z cysterny więc nie oszukany, przyszło troche ciepła i prawie 20cm skrystalizowanego rsmu moment sie rozpusciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Orientuje się ktoś jaki jest koszt nawozu jeśli jadę/dzwonię prosto do producenta i zamawiam nawóz. najprościej rzecz ujmując jaki jest koszt omijając pośredników? Np. mocznik u pośrednika po 1600zł/t to ile może kosztować biorąc bezpośrednio u producenta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nie kupisz u producenta :) tylko jak juz u bezposredniego delera ktory juz nakłąda jakas marze.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jesli bierzesz calosamochodowow to tak. cena zawsze lepsza niz na punktach ktoryz od niego kupili o marże :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

cały samochód to znaczy 24 tony? :) jak wtedy wygląda cena transportu czy jest juz wliczona czy za dowóz osobno się płaci? i czy w takim przypadku trzeba zamówić cały ładunek jednego nawozu czy można różne?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

z tego co się orientuję żaden zakład nie miesza nawozów, ewentualnie importer może zrobić łączony skład, ale zazwyczaj jeśli łączysz sortymenty to koszt wzrasta o około 20zł/t, gdyż najczęściej jest to nawóz z placu, więc dochodzą koszty przeładunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek78    4

saletrzak 1030

polifoska 1910

sól potasowa 1500 wziołem 1T ale za 10 mi już było 1800

A prognozy są różne. Na jednym składzie mówią że już są nowe ceny - niższe, na innym nawozy drożeją kupujcie bo jest doba cena

Mielec-Tarnów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Saletra 32%-1280

Polifoska 6-1885

Ceny brutto,dowóz 1zł za km,rozładunek gratis ;)

Leśniewski Uniejów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romet737    5

saletra - 125 zł saletrzak - 106 zł polifoska ,,6'' - 185 zł polifoska ,,8'' -187 zł ceny brutto z transportem w workach 50kg - łódzkie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Śląskie (pół samochodu, z transportem):

- mocznik import big bag (6,5t) - 1290 netto t

- sól potasowa big bag (5t) - 1330zł netto t

Wczoraj zamówione, jutro powinny byc u mnie na placu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Zamówiony RSM32 Całe auto po 920 netto na podwórku.

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Uuuu, ładna cena, jak ja się pytałem o cenę mocznika na całe auto, to oferowali się po 1200-1240 netto. Ale wtedy musiałym mieć ze 45ha qq (na jedno auto), pod inne uprawy nie stosuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Chyba jakaś Sciema z tym mocznikiem. Netto cena byłaby rewelacją a tu brutto?


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Janczar ta cena to z transportem na podwórko ? Jakbyś mógł to jaką to firma może być i na priv w tym roku już mam nawozy kupione ale na nastęmpny rok się namiar przyda jeśli to nie tajemnica

Ja kupywałem po 1240mocznik i 1460 npk 8, 20, 30 szkoda przepłacać ceny brutto z transportem ale to jakiś czas temu było

Edytowano przez mammut1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

mocznik import BB 1150PLN BRUTTO 3tiry

 

Gdzie taka cena, podaj namiary, i czy z transportem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

SKR Krzanowice (Racibórz) poprawka: mocznik 1270 netto przy 6,5t; sól potasowa 1330 netto przy 5t, tyle jest na fakturze.

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeniu34    0

Saletra amonowa 132zł

Saletrzak 108zł

Sól potasowa 156zł

Superfosfat wzbogacony 146zł

Świętokrzyskie pow. Staszów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W przypadku zauważenia naruszeń taryfikatora ostrzeżeń korzystajcie z opcji raportuj, My moderatorzy zajmiemy się tym.

Teraz wypada wrócić do tematu cen nawozów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj