Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny nawozów

8183 odpowiedzi na ten temat

#321 Share gregor6

gregor6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 22:19

Ceny nawozów

Witam. Panowie jeżeli policzyć zawartość azotu w rosyjskich azotach to te nawozy wyjdą drożej niż nasze-nie sugerujcie się tym co jest napisane na opakowaniu, znajomy miał możliwość zawieźć mocznik do analizy i wyszło że ma ok 40%

Może ktoś z was czytał w Poradniku rolniczym pisali chyba o tym z półkroku temu chyba dokładnie nie pamiętam jak facet kupił nawóz Mocznik i tez mu nie pasował bo sial a efektu nie widział różnicy i dal do analizy i z 46% wyszło ledwo 17% :) z worków napisy się zmywały .A ja na razie nawozów nie kupuje poczekamy do wiosny ale w tych cenach na pewno będzie go mniej .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny nawozów Dzisiaj, 05:35
  •  

#322 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 22:55

Ceny nawozów ja czytał :)

#323 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 21 grudzień 2008 - 08:46

Ceny nawozów Pamiętam ten artykuł ale z tego co wiem to chyba nawóz okazał się pełnowartościowy czyli 46% N po głębszych jego analizach

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oszczędzaj na nawożeniu! zobacz »

•  

#324 Share gregor6

gregor6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 11:02

Ceny nawozów

Pamiętam ten artykuł ale z tego co wiem to chyba nawóz okazał się pełnowartościowy czyli 46% N po głębszych jego analizach

To czytałeś pewnie inny artykuł ja dokładnie czytałem i było tak jak pisałem wyżej .

#325 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 21 grudzień 2008 - 12:18

Ceny nawozów mówimy o tym samym artykule nie będe sie sprzeczał ale z tego co pamiętam to jego kilka razy badali na zawartość azotu w tym moczniku

#326 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 22 grudzień 2008 - 19:04

Ceny nawozów U osadkowskiego(woj oposkie dolnoslaskei i pd wielkopolska) ceny po nowym roku saletra w góre o 10zł mocznik o 30zł na tonie. kurcze dylemat mam kupic czy nie kupic. U nas nawozy schodza bo rolicy dopłaty dostali. jak bym miał dory opryskiwacz wypiał bym sie na saletre i kupił RSM
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#327 Share Bartek

Bartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 21:16

Ceny nawozów A jaką cenę Osadek daje na dzień dzisiejszy?

#328 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 22:52

Ceny nawozów osadek to żadna rewelacja, a z tą ceną w góre to grają głupa bo myslą ze jak podniosą to rolnicy sie wystraszą i pójdą kupic bo drożeje

#329 Share Bartek

Bartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 09:48

Ceny nawozów Różnie z nim bywa. Co do cen i zakupów, to czas wszystko pokaże.

#330 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 23 grudzień 2008 - 13:57

Ceny nawozów Ja czekam z kupnem do samej wiosny, Już ponad połowa rolników otrzymała dopłaty, a ruch przy nawozach niewielki (znajoma prowadzi sprzedaż) więc moim zdaniem ceny jeszcze polecą na dół, Zakłady mają pełne magazyny, a koszty stałe trzeba płacić mimo ograniczenia produkcji. Stawiam litra, że ceny saletry spadną do 750 zł /t a mocznika do 850 zł/tona.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 15:52

Ceny nawozów Pisałem o tym już dawno że mają pełne magazyny a towar nie schodzi, ceny spadną i też stawiam dużą "finlandię" że ceny azotowych spadną poniżej 1000 zł/tonę, u nas na lubelszczyźnie już oferują litewski i rosyjski mocznik cen dokładnych nie znam ale jak będę wiedział napiszę na forum

#332 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 16:59

Ceny nawozów Rozumiem ze mowice o cenach polskich nawozow azotowych. To ja 3m zaklad o tego litra ze mocznik bedzie po 850 a saletra po 750.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#333 Share zloty1984

zloty1984

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 17:24

Ceny nawozów chiałbym wierzyc w bajeczki.... przy becnej cenie euro 4.20 (w sierpniu 3,15) bo zakladom bedzie sie oplacalo wysylac nawozy za granice, jak to mialo miejsce przez wczesniejsze lata. cenu nawozów spadna owszem,ale podejrzewam ze po sezonie ( tak jak zawsze co roku byly promocje od czerwca - lipca). Hurtownicy nie pozwola sobie na obnizanie cen przez fabryki,bo byli by tratni,bo zapewne nakupili tysiace ton nawozów wiec nie usmiechalo by im sie sprzedawac ich dokladajac do interesu po 500 zl do tony... pozdrawiam

#334 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 17:34

Ceny nawozów ja nawozy na swoje potrzeby już kupiłem polifostka 8 2570 za tone saletra 1160 za tone saletrzak 1060 za tone i nieliczyl bym na to ze spadna bo ktory pośrednik zrezygnuje ze swojego zarobku , fakt ze na nawozach maja zarobku 30% wiec jeśli ktoś kupuje duzo to moze utargowac swoje , a z drugiej storny wszytkie firmy maja najwiekszą marże na nawozach wiec swooje chca zarobic , zreszta tak jak rollnicy prubuja grac na nosie firma z nawozami tak firmy moga zagrać na nosie rolnika i wywieść nawoz na zachód i bedzie go brakować na wiosne zreszta skoro firmy azotowe ponoć zarobily 4 razy tyle wiec kapitał maja wiec moja sie z rolnikami troche pomawić firma poczeka a zboze w polu niebardzo . wiec niebyl bym takim super optymista . zreszta wyprodukowany nawoz niemoze taniec jesli czynniki do jego produkcji byly drogie;)

#335 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 17:53

Ceny nawozów Tak produkty do produkcji wzrosły o 150% tak jak cena nawoów nie ;)
Nasze nawozy w niemczech sa tańsze o 1/3 więc jakoś mozna sprzedawać taniej dziwne nie a przeciez produkty takie drogie...

To nie chodzi o to że rolnicy nie beda kupowac nawozów bo uznają ze sa za drogie tylko chodzi o to że ich poprostu nie bedzie na nie stac a dokładac do interesu nikt nie bedzie bo z czego przeżyje?

Będe sial na ha nawóz za 500zł lub więcej a zbierał 4-5 ton po 350 zł a paliwo i reszta gdzie a dochód???

#336 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 18:11

Ceny nawozów mozna i sie pablo z toba zgodzic , ale z drugiej strony zboże bylo w tym roku na wiosne po 900 za tone a w żniwa po 630 tona wiec mozna bylo zgromadzic powazne oszczedności na trudniejszy rok a po drugiej jesli niedasz odpowiedniej ilości nawozów to nic niewyrośnie kazda roślina ma swoje określone potrzeby i tego nic niezmieni

#337 Share zloty1984

zloty1984

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 18:11

Ceny nawozów rozumiem Cie, sam tez mam gospodarke ( nie za duza bo 25 ha ale zawsze cos juz jest) i nie mam zadnej zwierzyny, wiec sprzedaje zboze jedynie. i wiem w czym rzecz, ale tez Ci tlumacze dleczego nie stanieja krajowe nawozy wg mnie. mam nadzieje,ze sie myle. na jesien zadnego nawozu pod pszenice nie dawalem,jedynie popruszylem praktycznie ok 15 ha kurzyncem i to wszystko. na jare rownierz przyorałem kurzyniec wiec jakos sie ten rok przezyje. na wiosne pewnie jedynie saletra na ozime pojdzie i tyle.

#338 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 18:19

Ceny nawozów

mozna i sie pablo z toba zgodzic , ale z drugiej strony zboże bylo w tym roku na wiosne po 900 za tone a w żniwa po 630 tona wiec mozna bylo zgromadzic powazne oszczedności na trudniejszy rok a po drugiej jesli niedasz odpowiedniej ilości nawozów to nic niewyrośnie kazda roślina ma swoje określone potrzeby i tego nic niezmieni

Kto mogł to mógł niektórzy to zaiwestowali w maszyna a np: Ja 2 lata temu miałem 2ha pola więc nie miałem z czego zaoszczędzic a teraz nawóz musze posiać na 10ha. Więc pieknie nie jest.

#339 Share zloty1984

zloty1984

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 18:24

Ceny nawozów tu mam cennik nawozów ze stycznia 2008 i obecne. szkoda,ze nie mam sprzed 2 lat,bo mysle ze roznica byla by 250% do ceny obecnej;/. A ceny zbóz , mleka w miejscu lub spadaja;/. Zapomniałbym o tucznikach - jak miałem ostatnio 3 lata temu to sprzedawalismy po 4.30 i mysle ze cena sie nie zmienila na dzien dzisiejszy... O paliwie w zniwa po blisko 4.80 juz nie będe wspominal!
Tylko wytłumaczcie to tym TŁUKOM miastowym co szczekaja po forach pod kazdym artykulem dotyczacym rolnictwa jak to rolnikowi jest dobrze i ze nic nie robi w zime tylko odpoczywa i jakie to dopłaty WIELKIE bierze,a miastowy musi do pracy zapiepszać co dziennie po 8 h za 2,5 tys/miesiac.

Saletra am. 89 zł / obecnie 120
Saletrzak 76 zł / obecnie 108
Salmag ,saletrzak Kedz. 78 zł / obecnie 110
Mocznik 114 zł / obecnie 170
Siarczan am. 54 zł / obecnie 90
Potafoska gran. 76 zł / obecnie brak
Unifoska 02 78 zł / obecnie 136
Grantar 82 zł / obecnie 158
Sol potas.60%pyl. 128 zł / obecnie 200
Superfosfat pyl. 56 zł / obecnie 110

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share sambao

sambao

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 21:27

Ceny nawozów Ja już kupiłem nawóz dlatego się nie zastanawiam zdrożeje czy nie. Kierowcy jak przyjeżdzaja do mnie z nawozem to mówią że biorą prosto z produkcji saletre a na mocznik jeszcze czekam.
GMO jest ok!!!