Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny nawozów

8216 odpowiedzi na ten temat

#281 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 15 grudzień 2008 - 16:48

Ceny nawozów Póki co, to takie wróżenie, ktoś coś słyszał, sąsiad mu powiedział, usłyszał w tv, albo pod kościołem. Też oglądałem agrobiznes. Jest ktoś na agrofoto, kto może konkretnie powiedzieć, że u takiego dilera w takiej miejscowości w Niemczech jest nawóz po tyle i tyle? Jeśli to prawda,ze jest taniej, to trzeba to wykorzystać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny nawozów Dzisiaj, 23:14
  •  

#282 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 07:18

Ceny nawozów Oglądaliście wczoraj agrobiznes u gebelsów nasze nawozy tansze o 1000 zł na tonie, czy to nie rozbój, zakłady nawozowe stosują zasadę drzyj koszule z bliźniego aż nic nie zostanie z niego, ktoś z userów pisał że chyba nie chcemy upadku polskich zakładów, teraz odwrócę twierdzenie czy zaklady przejmują się nami. W którymś z postów pisałem o cenach nawozów dla zachodnch rolników, ten ktoś napisał że mam dane zaszłyszane, a dane nan stąd - moja kuzynka biegle zna niemiecki i tłumaczyła mi ogłoszenia niemiecki o maszynach i przez przypadek natknąłem się na ofertę nawozów. Nie kupię nic z Polic, do tej pory kupowałem polifoskę bo cenowo wychodzila dobrze,koniec tej grandy. Powiem więcej podobnież firmy nawozowe nalegały do Min Rol. aby przyśpieszyć dopłaty, aby rolnicy kupili nawozy, u nas w okolicy nikt nie kupuje nawozów - całkowity bojkot. pozdrawiam

#283 Share kasztelan

kasztelan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 14:40

Ceny nawozów Mam 50ha a z nieformalnymi dzierżawami więcej, do tej pory nic nie kupiłem i przy tych cenach, nie mam najmniejszego
zamiaru (oddać dopłaty), które już dostałem. Niech sobie magazynują te nawozy albo szukają JELENI gdzie indziej
ja na to nabrać się nie dam.....za długo już żyję.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oszczędzaj na nawożeniu! zobacz »

•  

#284 Share DawidMalw

DawidMalw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze. A w szczególności Ursusy.

Napisany 16 grudzień 2008 - 16:40

Ceny nawozów Bardzo słuszna uwaga @kasztelan :D
Jesteśmy za

Ps:
tata to przeczytał i kazał mi tak napisać :D
U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

#285 Share bosman

bosman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 17:46

Ceny nawozów Wszystko jakoś się urodzi bez nawozu ale kukurydza na kiszonkę nie.Co dawać do żarcia?

#286 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 18:02

Ceny nawozów polifoski 6 iałme jeszcze z 2007 to nasypałem po 2,5 metra na hektar jeszcze mi zostało 3 tony :D. saletry mam 10 ton to na jakieś 25 hektaarów saletrzaku tira z jakis starych zapasów. Mocznik kupiłme w maju. Jakoś bedzie brakuje mi tylko tira saletry i tira polifoski na rzepak w sierpniu. Narazie nic nie kupuje. Wiem że ruski mocznik można kupic koło tysiąc sto przynajmniej po tyle jest na alegro

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#287 Share Lechu

Lechu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 12:01

Ceny nawozów Śledzę ten temat od dłuższego czasu i tak się zastanawiam czy nie podzielić forumowiczów na dwie grupy.Pierwsza to ci co wierzą że nawozy stanieją -to rolnicy(do nich zaliczam się i ja) i druga grupa to ci co mówią że nie stanieją a może nawet wzrosną i radzą żeby brać się za kupowanie-sądzę że to są dystrybutorzy nawozów.Zgodzicie się ze mną :D :D

#288 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 13:51

Ceny nawozów Mi to się kojaży taka reklama leksusa, że w promocji modele Leksusa nawet do 60 tyś taniej, to sie ojciec pyta ile taki Lexus kosztuje (około 430 tys chyba) tak samo z nawozami, ceny są już tak wywindowane że kupowanie nawozów to jak kupowanie luksusowych aut chyba :D i co z tego że ceny 10% niższe takie promocyjne nawozy to sobie mogą zakłady do **** nasypać
Koleś z INHS coś tam z Puław co prowadzi badania gleb czepił sie że będzie badał moje pole pytam w końcu dlaczego co roku tylko moją ziemie chce badać okazało się że w całej okolicy nikt nie stosuje nawozów sztucznych lub tylko znikome ilości i to do lat a ja to taki fenomen że i sztuczne i naturalne mam nawożenie w całej wsi i okolicy :D

#289 Share ZON

ZON

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 15:19

Ceny nawozów Panie i Panowie.W miesiącu grudniu mocznik pulawski z odbiorem własnym w Puławach sprzedawałem po 1030zł/t netto. Cały asortyment rozszedł się Puławą do dzis tj. 17.12.08.Nie chcą już przyjmowac zamówień.Obniżka ceny spowodowana była pojawieniem się na rynku polskim importowanego mocznika ze wschodu.W miesiącu styczniu zapowiadają podwyżke w/w produktu o 50zł/t a imporu ma nie być.Saletra i saletrzak stoją w miejscu tj. 1000zł/t i 890zł/t netto, nie wiem jak bedzie w styczniu.Zaden ze znajomych mi dyrektorów Z.A czy Z.Ch nie wspomniał o obniżce. Nadmieniam że mocznik sprzedawany był tylko na przedpłate.
Jeżeli bedzie ktoś zainteresowany czym kolwiek prosze dzwonic, może bedzie taniej :D
158554799 lub 515-269-013 Michał Jaworski

#290 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 17 grudzień 2008 - 15:52

Ceny nawozów Nie ma co panikowac, trzeba czekac. Teraz przedstawiciele zakładów produkujących oraz dysrybutorzy zrobią wszytko żeby rolnikom wydrzec z rąk dopłaty, które dostali, zanim zdążą wydac je na inne rzeczy.
W tym temacie spodziewam się jeszcze ciekawszych postów :D niż powyższy.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 16:20

Ceny nawozów A wyczówają rolnika... ceny trochę spadły, rolnicy nie kwapili sie kupować, teraz troszkę podrożeją i myślą ze rolnicy będą kupować nawozy na łeb na szyje bo będą jeszcze drożeć :) :D
Kto miał kupic to kupił a kto nie to jeszcze czeka,

Skoro znamy już ceny na styczeń to moje pytanie jest takie...
Jakie ceny prognozujecie na luty, marzec? Drodzy rolnicy/przedstawiciele zakładów :D :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#292 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 17:47

Ceny nawozów ja juz predzej kupie te ruskie nawozy z alegro niz dam sie okrasc w bialy dzien tym polskim zaklada czy ktos juz uzywal ruskich nawozow?

#293 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 17:58

Ceny nawozów dokładnie ja tez kupie wszystkie inne ruskie czy czeskie czy jakie kolwiek ale nie polskie nawozy!

#294 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 17 grudzień 2008 - 20:25

Ceny nawozów znajomy ma się do czech wybrać, to i mi przywiezie conieco, muszę tylko z nim sprawę dogadać, bo dawno go nie odwiedziłem

#295 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 17 grudzień 2008 - 20:47

Ceny nawozów Pewnie ze nawozy stanieją...a wypowiedz @ZONa@ to szkoda słow, typowy przedstawiciel handlowy, pierdzieli od rzeczy byle by tylo rolnika skołowac, normalnie zal!!! Tak jak juz wczesniej ktos napisał, kto musiał to nawozy juz dawno kupił, a kto nie kupił do tej pory to po tej cenie i tak ich nie kupi, nawet głupi starszak w postaci niewielkiej podwyzki cen nic nie zrobi bo rolnicy mają gorę innych wydatkow. A moze nasz Szanowny przedstawiciel zakładow nawozowych powie nam dlaczego te ceny są tak drogie, no chyba ze pusci standardowy tekst ze surowce drozeja...tymczasem gaz ziemny potrzebny do produkcji mocznika tanieje...i co...jedna wielka propaganda. Kazdy chce tylko oskubac rolnikow!! Sory ale trochę mnie poniosło :D

#296 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 17 grudzień 2008 - 20:54

Ceny nawozów I masz całkowita racje kolego, nie wiem czemu według ZEN-a wlasnie mocznik ma zdrozeć, gdy paliwa tanieją, ale to polska wkońcu!!!!!!!

#297 Share zen88

zen88

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 22:51

Ceny nawozów Panowie popieram w całej rościągłości. Nie pozwalajmy się dalej okradac. Ja też czekam aż stanieją. Aha koledzy żeby nie było niesciłości chyba ma cie na myśli usera ZONa bo zen to ja jestem hehe

#298 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 22:54

Ceny nawozów cena mocznika spadła bo pojawiła się konkurencja. Ani słowa że zakładom nie opłaca się sprzedawać mocznika po niższej cenie - czyli ile dodatkowo zarabiali wcześniej na rolnikach. Pojawi się konkurencja na wieloskładnikowe to i one też stanieją a zakłady nadal będą zarabiać. Zresztą jak ktoś śledzi ceny to wie że np nawozy z Yary czy Kemiry zawsze były droższe od polifosek (np power) teraz ich cena jest niższa. Pomimo podobnej zawartości NPK, lepiej one działają bo formy są lepiej przyswajalne dla roślin (dlatego też cały czas były droższe). I jak tu nie mówić o żerowaniu na rolnikach czy zmowie cenowej.

#299 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 17 grudzień 2008 - 23:20

Ceny nawozów po przeczytania kilku stron tego watku od ostatniej mojej wypowiedzi wnioskuje ze zdania i odczucia na temat rynku sa podzienole ja licze ze ceny spadna nic nie kupiłem jeszcze na wiosne. ale chyba zdecyduje sie wybrac NIE polskie nawozy! nie słyszałem tej info w agrobiznesie o tanszych nawozach w niemczech ale jesli to prawda to Oj biada wam producenci nawozów biada! wie ktos po ile jest CAN?saletra oczywisice
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share kasztelan

kasztelan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 10:06

Ceny nawozów Kupować nie kupować ... oto jest pytanie - które często pada.
Ja bym sie spytał czy macie jeszcze za co kupować, a argument, że są dopłaty to do mnie nie trafia.
Dopłaty to jest.....zwrot poniesionych kosztów a czy macie zysk????
Kupić nawozy kosztem swoim i rodziny??? w imię czego.( żeby ładnie wyglądało na polu)
Mnie może i by było stać na kupno, ale nie lubię jak ktoś mnie OKRADA.