Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jerzy    3

Do naszych hurtowników już dochodzą oferty mocznika rosyjskiego i nawozów PK z zagranicy, a wiem od kolegi co handluje nawozami że zakłady przywozić chcą na plac bo hurtownicy są zapchani a od jesieni nie idą im nawozy, jak przyjedzie na wiosnę konkurencja to i ceny opuszczą. Już mam ofertę mocznika rosyjskiego po 1350 za tonę. Jak usłyszałem o cenach naszych nawozów w Niemczech to już jestem pewien że nas okradają, jeśli będę kupował to nawozy zagraniczne, bo jak nasi nie dostaną po d*pie to nie zrozumieją że marże powinny mieć jakiś sens ekonomiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Jerzy od kogo masz taką złodziejską ofertę, u nas w lubuskim mocznik rosyjski po 1150 brutto z dowozem prz całym samochodzie. Na allegro masz oferty mocznika poniżej 1200 zł brutto, Oferta z POLIC z rabatem 1180 tona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolka    0

no tak dopłaty na koncie to pierwsza myśl zakup nawozów ale zrobię tak jak wy chłopaki zaczekam....


Kolce mają Róże. Nikt nie chce róż dla kolców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
hmm bardzo chetnie bym kupił nawóz z zagranicy nawet po tej samej cenie co polski...

oczywiście,

Kupic nawóz z zagranicy nawet po tej samej cenie co w PL ale nie dać zarobić przedstawicielom!

 

Zapewne Wy przedstawiciele powiecie ,,Duzo jest takich rolników co nie kupią całego tira"

ale duzo jest takich rolników którzy zrzeszają się, tzn. Tworzą grupy producenckie :)

Przykładowo jezeli w grupie jest 70-100 rolników, zrobią sobie zebranie, podliczą ile czego potrzebują i po klopocie, potem kulturalnie Prezes spotka sie z tym Panem co zajmuje sie importem ze wschodu, przy takiej ilości cenę na pewno wynegocjuje niższą cene, a moze nóz-widelec uda sie cos wywinąć ze koszty transportu pokryje grupa (wątpliwe ale kto wie...)

A Ci co tak krzyczą ze nawóz zdrożeje niech sobie czekają jak rolnik od nich kupi :)

 

Przyjadą tiry na poszczegolne wioski, kto bardziej zmechanizowany to sobie w big-bagach weźmie a kto mniej to sobie całe palety zdejmie widlakami -przykladowo grupa do której nalezy moj tata posiada 3 oryginalne palecieki ciągnikowe...

I sobie rolnicy poradzą :)

 

A z tego co wiem to w Polsce jest duzo grup producenckich i nadal sie Tworzą :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A ja dziś przywiozłem nawozy (nie wszystkie bo cornu nie było :) ) nie będę czekał na droższe i śnieg. Deszcz wystarczył :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tonyhalik3    0

jak jest cena saletry i nawozów fosforowych?


Rodacy, pamiętajcie że ten kto wódki nie pije
jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa bezideowcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

taka jest prawda ze kiedy nawóz u nas drozał wtedy Niemcy tirami dosłownie wywozili nasz nawóz by teraz nam sprzedac i zarobic. Dla nas teraz to niewyobrazalnie niskie ceny a pomyslcie ze im jeszcze sie opłaciło wywiezc zmagazynowac i teraz sprzedac z zarobkiem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ja fosforow potasowe kupiłem jak doirzały na zapas i mam ich w d*** szkoda gadac. Dochody polskich zakłądów nawozowych wzrosły w ostatnim roku UWAGA 4 RAZY słownie cztery


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

Panowie i po co to gadac rolnik tak czy siak kupi nawozy w tej czy innej cenie mówi sie ze sie kupi zagraniczny nawóz ale ile osób na AF tak zrobi 5 a gdzie reszta w Polsce jest przewaga małych gospodarstw którzy całego transportu nie kupia i kupia Polski droższy jest to przykre ale prawdziwe zakłady maja gdzieś rolnika nigdy rolnik nie miał z górki ale zawsze pod niestety a w miescie mówia ze rolnik ma dobrze!!

 

mam cennik nawozów z mojego regionu

Saletra amonowa 1160 zł

Saletrzak 1060 zł

Polifoska 6 2720 zł

 

Powiem tyle ze w listopadzie ceny były wyższe o 60zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

Chyba nikt jeszcze nie pisał , że nawozy Polskiej produkcji w Niemczech są tańsze o 1/3!!!

Polidap wyprodukowany u nas, który jest zawieziony do Niemiec,a zaś zostaje przywieziony do Polski kosztuje 2000 zł,a ten sam tylko, że od pośrednika z Polski kosztuje 3000 zł!!! :angry:

Gdy się kupi 100 ton Polidapu od pośrednika z Polski to można za tą samą cenę kupić ok 150 ton tego nawozu z Niemiec :) :) :)

To chyba lepszy interes niż wygrana w totka


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Ceny nawozów sól potasowa 1900 zł/t, superfosfat 40 % 2300 zł/t, Lubofoska 4 12 12 1430 zł/t, amofoska 4 12 12 1400 zł/t, mocznik puławski 1200 zł/t saletrzak 1000 zł/t, superfosfat 20% 1180 zł/t. Nie są to ceny ostateczne , moje wiewórki mówią, że ceny jescze zjadą w dół, może nie zbyt wiele ale zawsze, azotowe import z Rosji jedzie mogą być jeszcze tańsze, narazie my górą. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trevorfarm    0

Witam . Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów jako nowy. Aktualne ceny za jakie mi proponują mocznik rosyjski to 1015 zł tona 2 tygodnie płatność, 1090 zł płatność 6 miesięcy (ceny netto). Mocznik z Puław 1065 zł netto płatność 14 dni, saletra puławska 1030 zł netto . Wszystkie ceny z dostawą do gospodarstwa. Sorry za niedoskonałości ,ale to moje pierwsze forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam5068    0

Witam. Panowie jeżeli policzyć zawartość azotu w rosyjskich azotach to te nawozy wyjdą drożej niż nasze-nie sugerujcie się tym co jest napisane na opakowaniu, znajomy miał możliwość zawieźć mocznik do analizy i wyszło że ma ok 40%


CaseSTX450_1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam5068    0

hmm-to jest wolny kraj,każdy kupuje co chce-ja przynajmniej za swoje ciężko zarobione pieniążki nie myślę eksperymentować


CaseSTX450_1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

oooo tak, widzę, że tanieją tochę, przynajmniej u was u mnie wczoraj było:

saletra 1200

saletrzak 1060

mocznik rosyjski 1250

i ma być jakiś "potrójny" po świętach impotrowany 15:15:15 po około 1400-1500

 

a na składzie pustki, na razie "0" ruchu, nic dziwnego jak takie ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor6    0
Witam. Panowie jeżeli policzyć zawartość azotu w rosyjskich azotach to te nawozy wyjdą drożej niż nasze-nie sugerujcie się tym co jest napisane na opakowaniu, znajomy miał możliwość zawieźć mocznik do analizy i wyszło że ma ok 40%

 

Może ktoś z was czytał w Poradniku rolniczym pisali chyba o tym z półkroku temu chyba dokładnie nie pamiętam jak facet kupił nawóz Mocznik i tez mu nie pasował bo sial a efektu nie widział różnicy i dal do analizy i z 46% wyszło ledwo 17% :) z worków napisy się zmywały .A ja na razie nawozów nie kupuje poczekamy do wiosny ale w tych cenach na pewno będzie go mniej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

Pamiętam ten artykuł ale z tego co wiem to chyba nawóz okazał się pełnowartościowy czyli 46% N po głębszych jego analizach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor6    0
Pamiętam ten artykuł ale z tego co wiem to chyba nawóz okazał się pełnowartościowy czyli 46% N po głębszych jego analizach

 

To czytałeś pewnie inny artykuł ja dokładnie czytałem i było tak jak pisałem wyżej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

mówimy o tym samym artykule nie będe sie sprzeczał ale z tego co pamiętam to jego kilka razy badali na zawartość azotu w tym moczniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj