Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny nawozów

8202 odpowiedzi na ten temat

#2681 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 01 luty 2012 - 10:34

Ceny nawozów Kazdy powód jest dobry.

Saletra w zeszlym tygodiu była po 1370zł/t
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny nawozów Dzisiaj, 07:29
  •  

#2682 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 01 luty 2012 - 11:14

Ceny nawozów Dwa zdania do Lukard. Napiszę tylko jedną patologię. Dlaczeo na przykład duzy rolnik (kupujący kilkaset ton nawozu)nie może kupić bezpośrednio w zakładzie tylko musi kupować od pośrednika? Hmmm... Otóż napisze Ci jak to jest bo trochę wiem. Z zakładów (na przykład Puław) nawozy wykupują na pniu 2-3 firmy w Polsce i dopiero potem odsprzedają innym. Nie zajmują się niczym poza przerzucaniem papieru. I tam zysk na poziomi nawet 2 procent jest mega kokosami gdyż jako takie nie generują prawie żadnych kosztów (poza kilkoma fakturzystami i papierem).... reszta jest że tak powiem na ich sznureczku.... Dlatego nie płaczcie pośrednicy... Bo i tak w końcowym rozrachunku za wszystko zapłaci chłop.

#2683 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 01 luty 2012 - 11:43

Ceny nawozów Ręka rękę myje i tyle @wolowik ma 100% racji jak zaczynalismy brac pasz z de heusa to podjechalismy do fabryki bo mamy nie daleko Myslac sobie wezmiemy wiecej napewno bedzie taniej bo kupisz taniej niz w fabryce staneło na tym ze przy zakupie 12 t jednorazowo dali cene 780zł za tone ale mowia my podeslemy dielera no dobra Przyjechał diler i za ta sama pasze biorąc 1tone zapłacilismy 720zł no i jak to nazwac jak nie zarobek na chłopie to po ile ten diler brał pewnie po 650zł.A rynek nawozow to juz wogole jest MAFIA
Aczkolwiek rozumiem sytuacje ze wysoki kurs euro sprzyja eksportowi i zakładom nie mozna sie dziwic ze sprzedaja za granice a deficyt w kraju powoduje podnoszenie cen tylko nigdy nie zrozumoiem dlaczego nie chca sprzedac rolnikowi bezposrednio .Ustalili by np minimum 10 t zeby sie nie bawic ten przyjedzie bo tone a ten po poł ale uwazam ze wieksi rolnicy powinni miec mozliwosc kupowania bezposrednio od producentów po takich cenach jak kupuja dilerzy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oszczędzaj na nawożeniu! zobacz »

•  

#2684 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 01 luty 2012 - 15:28

Ceny nawozów Tych bezposrednich dealeró to tak mało nie jest :), w samym lubelski jest conajmnij 3 bo z nimi rozmawiałem i jeden z nich mi przywiózł ceny mieli jednakowe, i jednakowe problemy z towarem - zapisy. Zamawiali 200t dostawli 75t na miesac. Akurat puławy maja taka polityke ze aby byc bezposrednim dealerem to musiz wybierac rocznie czy w jakims tam ustalonym okresie dosć duza ilosc towaru. Nie chca sie bawic w sprzedaz bezposrednia. Dla puław minimalny ładunek to 24-25t. jak kiedys czytałem to bodajrze taki dealer musi kupowac 200t miesecznie !!!

Edytowany przez bialy2005, 01 luty 2012 - 15:30.

#2685 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 01 luty 2012 - 15:51

Ceny nawozów biały dobrze wiesz że gdzieś dzwonią tylko to nie o to chodzi... wyjasnię ci trochę... otóż jest kilka firm w Polsce które wykupują większość produkcji ta na oko 80% w kontraktach calorocznych .. reszta dostaje tyle ile zostaje z produkcji bo pomyśl dlaczego więc dilerzy z lubelskiego (trzech!) dostają miesięcznie po 75 ton? czy to jest produkcja zakładu który rocznie produkuje 1 mln 100 tys ton samej saletry (dane oficjalne ze strony ZA Puławy)? no nie rozśmieszaj mnie.... oczywiście część idzie na eksport ale większa część idzie na kraj... dlatego tak jest bo kilka lat temu czepił się tego UOKiK.. i zrobiło sie więcej dealerów i sprawa przyschła... ale jest tak jak tu piszę...

#2686 Share LUKARD

LUKARD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 01 luty 2012 - 18:04

Ceny nawozów @SOKOL - W kilku przypadkach posrednik 1, w wiekszosci posrednik 2... No i jestem też rolnikiem....

Czytając forum, widzę że niektórzy zastanawiają sie dlaczego nie mogą brać z fabryki... przeciez to spowodowaloby mega balagan.... Pytanie do każdego kto tego nie rozumie: Jeśli masz 500ha pszenicy x 7t/ha = 3500ton... Będziesz sprzedawał to klientom którzy do Ciebie będą przyjeżdząc po 1 tonę, czy sprzedasz na powiedzmy 7 kontraktów po 500ton i będą odbierać miesięcznie ustaloną z góry ilość?? w ten sposób masz 7miu klientów a nie dłubiesz się z tysiącem klientów, którzy będą Ci marudzić i w jednym miesiącu kupią, a innym nie....... Tak jest wszędzie... Sklep spożywczy zaopatrujący lokalny market kupuje serek hochland u producenta czy w hurtowni? Czy kupuje wódke w zakładzie spirytusowym POLMOS czy w hurtowni?

Działając na lokalnym rynku tak samo kupuję od dealerów którzy mają kontrakty roczne po 100 tysięcy ton.... I tak samo oni są za duzi żeby sprzedawać ilości po 5 ton... tylko na całe auta.....

Więc sieć sprzedaży nie jest po to żeby wyciągnąć kasę z biednego rolnika, tylko żeby zorganizować sprzedaż i dotrzeć do każdego klienta... I tak jest ze wszystkim i wszędzie - jeśli się mylę to powiedzcie mi co możecie kupić bezpośrednio od producenta??

wolowik ,

komodo

Dlaczego? Kupujesz kilkaset ton rocznie. Czyli przykładowo 100ton saletry. Puławy robią rocznie 1 000 000 (milion) ton saletry... Ilu musieliby obsłużyć rolników kupujących 100 ton saletry?? 10 tysięcy klientów - obsłużysz tylu w ciągu roku? Głowa by Cie rozbolała albo musiałbyś zatrudnić całą kampanię pracowników zajmujących się tym... Więcej pracowników, większa drobnica, więcej transakcji - więcej okazji żeby pracownicy robili Cie w wała.... mógłbym podać kilka stron powodów dla których to się nie opłaca... a jeśli byś kupował jak KOMODO po 10 ton to masz 100tysięcy klientów rocznie.... a ilu Wy macie klientów kupujących wasze płody rolne?? Bo ja sprzedaje ziemniaka głownie na 4 hurtownie... a tych co przychodzą kupić 100kg spławiam.... i tak to działa...

Nie wiem skąd wziąłeś informację że produkcja jest wykupywana przez 2-3 firmy w kraju - nie podważę jej, bo nie mam takich danych, ale wydaje mi się absurdalna....
Aczkolwiek zgadzam się że zdarza się sytuacja że jest kilka wielkich firm które rządzą w tym temacie i rozkładają karty i mogą w pewien sposób manipulować ceną.... ale tylko w pewnym stopniu...

A w końcowym rozrachunku zawsze płaci konsument...... i to nie będzie "chłop" - to będzie konsument który kupi to co "chłop" wyprodukował.... Bo nie zjadasz nawozu, tylko używasz go do produkcji płodów rolnych które dalej sprzedajesz... tak czy nie??

bialy2005 - kontrakty w policach zaczynają sie od kilku tysięcy ton rocznie jednego asortymentu.... w puławach pewnie podobnie....

WOLOWIK - skoro wiesz że jest kilka firm które kupują 80% produkcji, to pewnie wiesz które to firmy - pochwal się na forum bo chyba to nie jest tajemnica... bo ja żyje w błędzie i myślałem że jest to znacznie więcej firm - 20?30? może więcej na cały kraj? to są moje domysły - nie wiem jaka jest prawda...

http://www.polifoska...goly-ID-44.html
w policach można sprawdzić dystrybutorów na stronie dla danego województwa...
www.lukard.pl - artykuły rolne - nawozy, środki ochrony roślin, materiał siewny

#2687 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 01 luty 2012 - 18:25

Ceny nawozów

Nie wiem skąd wziąłeś informację że produkcja jest wykupywana przez 2-3 firmy w kraju - nie podważę jej, bo nie mam takich danych, ale wydaje mi się absurdalna....
Aczkolwiek zgadzam się że zdarza się sytuacja że jest kilka wielkich firm które rządzą w tym temacie i rozkładają karty i mogą w pewien sposób manipulować ceną.... ale tylko w pewnym stopniu...

Sam przyznajesz mi rację że manipulacje na tym rynku działają. ;-)

zgadzam się że ilosci mniejsze niż samochodowe w zakupie z zakładów nie wchodzą w grę ale takie ilo9ci spokojnie na przedpłaty możan byłoby sprzedawać bez pośredników. W obecnym czasie wszyscy kontrahenci są ewidencjonowani komputerowo więc ja nie widzę problemów. Wpłacam kasę, przychodzi upoważnienie na dany dzień i godzinę ja podstawiam auto i nie widze tu żadnego problemu.... nawet w dużym zakładzie... Dlaczego mieliby zarabiać przez to pośrednicy? jest wiele firm i zakładów które obok sprzedaży hurtowej prowadzą również sprzedaż detaliczną i im to jakoś nie przeszkadza...
Co do firm to znam te firmy ale ich nie wymienie bo to nie jest miejsce na takie rzeczy dobrze o tym wiesz.

I jeszvcze zarzut odnośnie tego że końcowym płatnikiem niby nie jest rolnik. jako sprzedawcę nawozu nie interesuje Cię czy rolnik sprzeda swoje produkty i po jakiej cenie tylko intersuje Cię czy zapłąci Ci za fakturę dlatego nie pisz że "i tak zapłacą konsumenci"... bo to nie konsumenci płacą Ci za nawóz tylko rolnicy którzy go kupują...

#2688 Share LUKARD

LUKARD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 01 luty 2012 - 19:20

Ceny nawozów Nie wierze w to że są 2-3 firmy wykupujące 80% produkcji, natomiast dopuszczam możliwość że może być kilka firm które w pewien sposób mogą manipulować ceną. Na pewno nie one są winne takim cenom, ale powiedzmy w małym stopniu mogą ograniczyć dostępność towaru na rynku i minimalnie wywindować cenę.... Ale to może być zawyżenie rzędu 5-10%??? To jest tylko moje przypuszczenie i możliwa opcja....Ale jak jest tego nie wie nikt z nas....

Ja natomiast uważam że ilości rzędu kilka aut rocznie to jest i tak za mało.... Przy takim przemiale po co zawracać sobie głowę.... cały czas rozpatrujesz to tak jak byś chciał to widzieć.... ale postaw się w sytuacji w której MASZ PEWNOŚĆ ŻE 30STU KLIENTÓW ODBIERZE CAŁĄ TWOJĄ PRODUKCJĘ..... CHCIAŁOBY CI SIĘ OBSŁUGIWAĆ PRZY TYM SAMYM ZAROBKU 1000 OSÓB??

Osobą która mi płaci jest rolnik.. A fabryce płaci firma kupująca nawóz jeśli rozpatrujemy to w ten sposób... i ja przy handlu nawozem też ponoszę różne koszty... rolnik tak samo... ale wszystkie te koszty ostatecznie pokrywa konsument..... To ile wydałeś na nasiona, nawóz, oprysk, paliwo żeby to wszystko obrobić, naprawę ciągnika bo zawsze się coś sypie, pracownika, swój czas.... kto za to zapłaci? Ten kto kupi od Ciebie pszenice konsumpcyjną czyli np. młyn?.... który też ma masę kosztów i musi wyprodukować mąkę? Którą kupią w piekarni??? upieką z niej chleb gdzie ponoszą kolejne koszty... i wstawią do sklepu spożywczego, który też musi wynająć lokal, zapłacić rachunki, pracownika itp... i przychodzi klient który za ten chleb ma zapłacić tyle, żeby starczyło na pokrycie kosztów sklepu, młynu, rolnika, handlarza, fabryki etc etc....

Rolnik też jest przedsiębiorcą - na własne ryzyko podejmuje działania mające przynieść mu zysk... i po to robisz w polu żeby mieć zysk... przynajmniej ja tak robię... i sprzedaje nawozy żeby mieć zysk... a ostatecznie koszt wszystkiego pokrywa konsument.... którym też jesteś i Ty i ja..... Bo albo wydajesz na coś co ma Ci przynieść zysk, albo żeby po prostu to zjeść, przynieść Ci przyjemność, np pójść do kina....

#2689 Share GRAND1984

GRAND1984

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 01 luty 2012 - 21:17

Ceny nawozów Lukard podziwiam cię że chce ci się im to wszystko tłumaczyć ja już dałem sobie spokój gratuluję wytrwałości

#2690 Share LUKARD

LUKARD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 02 luty 2012 - 07:04

Ceny nawozów Dlaczego, z niektórymi można poprowadzić normalną rozmowę... A niektórzy żyją z klapkami na oczach i za swoje nieszczęście i brak efektów pracy obwiniali, obwiniają i zawsze będą obwiniać innych... Tak już jest... Kto się przyzna do własnego błędu? Nikt - zawsze wskaże palcem jak nie na rząd, to księdza, to że renta za mała, to że ten złodziej, tamta ku.. stytyka.... Widzę po sąsiadach - jeśli faktycznie przykłada się do roboty i myśli trochę to coś z tego ma... A ten co nie ma, to całe życie udaje że robi, i najwięcej na innych gada.... a pole 5 lat odłogiem leży....

Znam młodych rolników, którzy mają 10ha, nie mają jakiegoś zaplecza, nowych maszyn, zwykłe przeciętne gospodarstwo. A dają radę, można normalnie porozmawiać... Widać że pracują i się przykładają - tacy nie "psioczą" na innych tylko skupiają się na swojej pracy i widać że powoli ale idą do przodu bo co jakiś czas jakaś nowa maszyna itp... A reszta? .....

Ale do tematu, bo trochę zszedł na inny tor....

Od 6 lutego POLICE podnoszą cenę o około 30zł/tonie.... Ceny od jednego z większych dystrybutorów z POLIC:

Polifoska 5 na palecie - 1750 netto / 1890 zł brutto
Polifoska 6 na palecie - 1940 netto / 2095,20zł brutto

Oczywiście przy zakupie 24ton, szybka płatność...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2691 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 02 luty 2012 - 11:04

Ceny nawozów Jak nie ma zmowy jak jest. 3-4lata temu coś mówili na ten temat, 4zakłady się zmówiły a puławy coś tam sie wysypały, mieli dostać po ileś tam milionów kary, sprawa była w tv i gazetach, po tygodniu już nic nie było na ten temat. Zapłacili te kary?

#2692 Share LUKARD

LUKARD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 02 luty 2012 - 11:14

Ceny nawozów W krótkim zdaniu piszesz:

"coś mówili"
"a puławy coś tam"
"po ileś tam"

Samych konkretów się od Ciebie dowiedzieliśmy.... coś tam coś tam dzwoni, tylko gdzie....

Czy sam wiesz dokładnie o czym mówisz, czy słyszałeś "COŚ TAM" od sąsiada albo w telewizji i powtarzasz nie wiedząc o co chodzi??

Edytowany przez LUKARD, 02 luty 2012 - 11:15.

#2693 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 02 luty 2012 - 11:38

Ceny nawozów takie 4 spotrzeżenia
a może każdy rolnik powinien mieć taką obsadę zwierząt żeby te 170 kgN w nawozach naturalnych wprowadzić.

a co do dystrybucji w nawozach to tak jak sprzedaż wegla, taniej w sklepie kupisz jak w firmie, tak samo maszyny, paliwa itp itd. no tylko pronar ma swoje sklepy.

pamiętam tylko jak polifoska kosztowała 2700/t powiedziałem wtedy że ani grama , a rocznie stosuje niedużo samochodzik 24 ton, i wiecie kto się przejechał nie police a diler bo za kilka miesięcy staniała a po tej cenie do dziś by leżał,y przez pół roku straty odrabiać

co do sznureczka to kiedyś gość sprzedawał mi nawozy i mówił że jest piątym który na tego tira wystawia fakturę, a jego kierowca odbierał z fabryki, i tak to się kręci

#2694 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 luty 2012 - 15:17

Ceny nawozów

W krótkim zdaniu piszesz:

"coś mówili"
"a puławy coś tam"
"po ileś tam"

Samych konkretów się od Ciebie dowiedzieliśmy.... coś tam coś tam dzwoni, tylko gdzie....

Czy sam wiesz dokładnie o czym mówisz, czy słyszałeś "COŚ TAM" od sąsiada albo w telewizji i powtarzasz nie wiedząc o co chodzi??

dokładnie to samo miałem cytować :) ktoś tam kiedyś tam usłyszał że kogoś ktoś czymś trącił :)

#2695 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 02 luty 2012 - 15:45

Ceny nawozów to nie żadne coś tam gdzieś usłyszał tylko twarde fakty z których tłumaczył się minister Ławniczak w 2008 roku... tu masz linka do jego odpowiedzi w sejmie..
http://pracujadlacie...erpelacja-3638/
nikogo w zasadzie nie przyłapano na tym nalocie bo nikt nie miał 40 % udziału w sprzedaży ale gdyby ten próg obniżono do 20 % kilku już by wpadło...
patologia w systemie sprzedaży nawozów istnieje... Lukard w sowich wypowiedziach to potwierdził ....
Ja nie zamierzam się kopać z koniem.... swoje wiem... wy stoicie po drugiej stronie barykady i też swoje wiecie i bronicie swego....
Zostańmy na tych stanowiskach bo i tak na razie nic się w ej kwestii nie zmieni. Peace.

#2696 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 02 luty 2012 - 15:55

Ceny nawozów @rafalkom555 chodzi pewnie o to:
"- Dystrybucją 80 proc. nawozów w Polsce zajmowały się dwie lub trzy firmy, więc można było podejrzewać, że w zarzutach o zmowę cenową jest coś na rzeczy - mówi Korzeniowski. Dodaje, że po działaniach podjętych przez komisję i UOKiK do handlu dopuszczono więcej firm, sytuacja więc nieco się poprawiła." http://nawozy.com.pl...ozowa-8844.html

@LUKARD
masz racje odnosnie tego, ze z punktu widzenia zakladu latwiej jest miec kilku odbiorcow niz morze klientow indywidulnych

na studiach mialem duzo odnosnie sprzedazy i produkcji i dla mnie to normalna sytulacja ze w fabryce jest drozej niz u posrednika,
posrednik podpisuje kontrakt i z zaleznosci od wartosci kontraktu ma rabat cenowy a zaklad produkcyjny pewny zbyt, jest wiele plusow takiej formy dystrabujci a ww.jest jednym z nich
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#2697 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 02 luty 2012 - 19:30

Ceny nawozów Lukard a orientujesz się może w cenach na dłuższy okres, czy tendencja będzie rosnąca czy malejąca?

#2698 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 luty 2012 - 19:44

Ceny nawozów Mylę, że jak zboża będą drogie to nawóz razem z nimi. Jedynie, gdy określą, że będą wysokie plony i spadną ceny zbóż to możemy liczyć na jakieś spadki cen nawozów <_< Jedyny plus, że ja już Saletrę kupiłem w październiku, ale na jare nie mam grama nawozu :(

#2699 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 02 luty 2012 - 20:28

Ceny nawozów Teraz złoty sie umacnia to może zmniejszą export i tak nie będzie rosła ta cena. Ale na obniżki, wątpie w jakiś sposób ale utrzymają przynajmniej te ceny co są podczas sezonu nawozowego na wiosne. Oni dyktują cenę, my jesteśmy cenobiorcami niestety tyllko ;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2700 Share AUSTERNPILZ

AUSTERNPILZ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:Produkcja rolna, uprawa boczniaka

Napisany 02 luty 2012 - 20:44

Ceny nawozów Ja zamówiłem dzisiaj 24t Mocznika po 1660,- netto.

Pakowane big- bag, w, w krechę także to chyba dobra cena.
Ale Polifoska 4 już po 1920 netto :wacko: