Polecane posty

FarmerB    12

saletra amonowa 1375zł przy 24t

korn-kali 1440 zł

kizeryt 1450 zł

sól potasowa 1735 zł

ceny brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxior    0

@FarmerB możesz napisać gdzie dokładnie można w wągrowieckim dostać kizeryt i sól potasową w takiej cenie

Edytowano przez maxior

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radziowie    0

A u mnie tak wyglądają ceny

 

Polifoska 6-2150

Sól potasowa 60%-1830

Saletra amonowa-1380

Saletra Can 27 - 1370

Saletrzak-1210

Mocznik-1750

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Dzisiaj na stronie Wielkopolskiej izby rolniczej przeczytałem notowania i np saletra w pierwszym punkcie kosztuje 1290 zł a w 29 punkcie na terenie wielkopolski jest po 1550 niestety na 28 miejscu 1529 jest najbliższy koło mnie jeszcze mam małych sprzedawców blisko co są nie notowani ale podałem jakie są różnice cenowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radziowie    0

Może 1290 to cena netto, czyli ok 1400 ... ale różnica i tak spora ... ciekawe gdzie jest po 1550 skoro też jestem z wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedro    16

Polifoska 8-24-24 2200

Polifoska 5-15-30 1950

Polifoska 6-20-30 2180

Polifoska 5-16-24 1880

Mocznik 1750

Saletra Kędzierzyn 1370

Saletra Włocławek 1410

Saletrzak 1250

Lubofoska 4-12-12 1250

Lubofos 12-20 1350

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

No ostatecznie za RSM 32 zapłaciłem 1060 zł netto, ale musiałem od razu zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

witam dzisiaj zakupiłem

polifoska 6 po 208zł

sól potasowa 174zł

superfosfat 100zł

fosforan 238zł

mocznik162zł

saletra 142zł

saletrzak115zł

ceny podane są brutto za 100kg woj. lubelskie powiat Łuków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dalforsiak    0

Dzisiaj byłem u znajomego, który ma około 500 hektarów. Pokazał mi ofertę na sól potasową i kizeryt. Sól potasowa po 1560 netto a kizeryt po 1040 netto za tonę. Niestety nie zobaczyłem skąd ta oferta. Znajomy stwierdził, że ceny spadły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dalforsiak    0

Ja koledzy trochę z innej beczki. Nie rozumiem jednej rzeczy na mojej wiosce. Ale myślę że sprawa ma się podobnie w innych wioskach. Spotkałem jakiś czas temu dwóch moich kolegów (też rolników) i rozmowa zeszła na temat tego że wkrótce trzeba będzie kupić saletrę. Wszyscy narzekaliśmy, że nasz lokalny sprzedawca nas łupi. Podczas rozmowy wyszło, że w sumie potrzebujemy około 25 ton saletry. Więc mówię do moich kolegów, że kupmy tą saletrę razem, zamówmy całe loco płatne w momencie rozładunku. Dostawca był pewny, gdyż mój kuzyn kupuje u niego już jakiś czas. Wychodziło jakieś 100 złotych na tonie taniej niż u naszego lokalnego dostawcy, więc każdy z nas miałby jakieś 700 zł w kieszeni. Zgadnijcie jaka była reakcja moich kolegów. Zero zainteresowania. Oczywiście kupili potem tą saletrę u lokalnego dostawcy. Skąd się bierze ta niechęć do wspólnego działania, przecież z tego są naprawdę wymierne korzyści?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Każdy myśli, że na tym zarobisz, a zawsze lepiej jak zarobi obcy, niż swój. ;) Ja staram się kupować nawozy wcześniej, gdy nawozy są tańsze, o ile są na to fundusze. Najlepiej byłoby mieć kółko rolnicze, ale w postaci firmy, nie wiem jak to nazwać, ale wiem że dla firm są upusty większe niż dla odbiorców prywatnych. Opłacalne dla wszystkich, ale zawsze jest obawa, że swój zarobi, a to że dla nas samych to też jest opłacalne, w ogóle się nie liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

witam dzisiaj zakupiłem

polifoska 6 po 208zł

sól potasowa 174zł

superfosfat 100zł

fosforan 238zł

mocznik162zł

saletra 142zł

saletrzak115zł

ceny podane są brutto za 100kg woj. lubelskie powiat Łuków

dobre ceny gdzie to kupowałeś ???


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

W mojej wsi są nie za wielkie gospodarstwa. Ale bez problemów dogadujemy się między sobą na wspólne zakupy(choć są i wyjątki). Normą jest zamawianie całego samochodu nawozu, soi czy zbiorowe zakupy paliwa. Często problemem jest to, żeby mieć razem kasę, ale negocjujemy dłuższe (nawet czasem udaje się półroczne) terminy płatności. Często też razem sprzedajemy zboża, rzepak czy inne. Wszystkim się to opłaca.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

Dziś zakupione ceny brutto województwo Lubuskie:

1.Saletrosan 1260

2.CAN 27%N 1310

3.Polifoska 21%N 1140

4.Mocznik 1700

5.Polifoska 4 1880

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cradle    31

Zakupione 14 stycznia 2013 r. woj. lubelskie, powiat hrubieszowski:

Saletra amonowa Pulan 1440zł/t

Fosforan amonu 2460zł/t

Polifoska 6 2160zł/t

 

Oczywiście ceny brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

witam dzisiaj zakupiłem

polifoska 6 po 208zł

sól potasowa 174zł

superfosfat 100zł

fosforan 238zł

mocznik162zł

saletra 142zł

saletrzak115zł

ceny podane są brutto za 100kg woj. lubelskie powiat Łuków

nierealne -kit czerstwy


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

dlaczego nie realne ja też mam co najmniej dwa namiary na saletrę po 1380-1400zł tona i sól w podobnej cenie reszta się nie interesowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nierealne -kit czerstwy

dlaczego kit ja ceny miałem jeszcze lepsze a jak masz takich ludzi od zaopatrywania że zdzierają z ciebie ile się da to potem piszesz o kitach itd ja saletrę miałem np po dużo nizszej cenie niż podał kolega


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

u mnie np Najtańsza saletra na dzień dzsiejszy jest po 1404zł brutto potem 1420zł potem 1450zł i 1460zł jestem ciekawy ile oni mają na nawozach zysku . Połowe ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj