Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny nawozów

8183 odpowiedzi na ten temat

#2561 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 grudzień 2011 - 19:42

Ceny nawozów

i nic nam nieda skakanie sobie wzajemnie do gardeł.
Wszelkie dopłaty w sumie zrobiły więcej złego niż dobrego dlatego chętnie bym poparł pomysł ich całkowitego zniesienia. Tam gdzie pojawiają się wszelkie formy ingerencji w wolny rynek wyrastają jak grzyby po deszczu różne nadużycia.

@west my tylko rozmawiamy :P
Ja też bym był za zniesieniem dopłat, bo ci co są prawdziwymi rolnikami to oni by sobie poradzili, ale odbierz w Niemczech czy we Francji dopłaty, choć są to duże gospodarstwa to byśmy widzieli czy długo by wytrzymali.

@kamil900830 nie tak znów wszyscy płacą ZUS za pracowników

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny nawozów Dzisiaj, 22:08
  •  

#2562 Share prymus

prymus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 19:55

Ceny nawozów

Żeby nic nie robiło nie miałbyś dopłat anie szeregu dofinansowań z budżetu UE. Inna sprawa jesli ktoś jest mało kreatywny i nie potrafi d*py ruszyć żeby wyżłopać z UE ile się da to jego i tylko jego wyłącznie sprawa.

Póki UE jest trzeba łoić tę baardzo dojną krowę ile się da...nie ważne czy legalnie, bo oni robią dosłownie to samo, lecz prosty polak tego nie widzi
Jeszcze kilka lat i będzie po niej (UE) tylko kurz..a wtedy to rolnicy zatęsknią za dopłatami jak posłowie za korytem(SEJM)...

Wlasnie takie podejscie niektorych rolnikow do sprawy ich zgubilo Znam paru takich rolnikow co mieli duzy zapal do dojenia i to ich zgubilo A teraz musza doic krowy ale u sasiada

#2563 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 29 grudzień 2011 - 19:56

Ceny nawozów

@HubertOjdana

To ze nie ucierpial bys tak jak gospodarstwo o wielkosci 10-20ha to ja wiem ale najbardziej irytujace jest to ze pipszysz glupoty jagby ta doplata nic nie znaczyla dla ciebie.

Jak nie ucierpisz to oddaj dla ubogich

Ja mam 120ha nie jest to duzo doplata przekracza 115tys za to kupie nawuz i jeszcze czesc srodkow do ochrony

wiedz nie gadaj bzdur bo gotowka nie srasz zreszta jak i reszta z nas i jak by nam wszystkim odebrali doplate wtedy prawie 1000zl/ha mniej i niema mocnego zeby to nie odczol

pozdrawiam

Ale ja rozumiem Huberta,
On nie napisał że "mogą zabrać dopłaty, ja nic z nich nie mam, nie potrzebne mi" ani nic w tym stylu.
On napisał, że jego gospodarstwo bardzo dobrze prosperuje, ma dobrą hodowlę, i jest w stanie godnie żyć, prosperować gospodarstwem bez tych dopłat.
(nie będzie płakał, jak dopłat nie będzie.)

Edytowany przez przemrolnik, 29 grudzień 2011 - 20:04.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oszczędzaj na nawożeniu! zobacz »

•  

#2564 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 grudzień 2011 - 19:58

Ceny nawozów

@HubertOjdana Nie bądź bezczelny !!!!!!!!! bo sam pewnie nie wiele jeszcze w życiu zrobiłeś bez pomocy ojca i UE a ważny jesteś że ho, ho.

@Heniekii prawdę przynajmniej napisałeś, wiadomo że każde gospodarstwo ma wydatki, mniejsze, większe ale nie o to chodziło, tylko o to że duże gospodarstwa ogółem więcej środków z UE pozyskują i dzięki temu się rozwinęły i jeszcze śmią twierdzić że to te mniejsze całą śmietanę spijają. No to już jest chamstwo!!!!!!!!!!!!!!!!!

hehe.... naprawdę spadłeś z księżyca...kto w tym temacie tak napisał ?? zacytuj proszę.

Bez pomocy ojca chyba nic bym nie zrobił wiec jestem jemu wdzięczny. Ale co to kogo obchodzi?

po za tym nie każdy miał ojca w partii lub na kierowniczym stanowisku w PGR i kiedyś za komuny czy w czasie przemian było tak samo ciężko o ziemie bo w pierwszej kolejności dostawali ci którzy nosili czerwony krawat, a pożniej ci co trzymali 2 palce w górze ;)

A wiesz że właśnie to Ci byli PGRowcy kierownicy czym predzej sprzedawali lub odstepowali prawa pierwokupu od PGrów? Wiekszosc PGRów starczych ma całkiem nowych wlascicieli nie zwiazanych z Państwowymi Gosp. Rolnymi

mnie jeszcze zastanawia co ludzie z małych gospodarstw mają robić, jeśli już są nie potrzebni to co lepiej żeby, sprzedali gospodarstwa i do gops-u czy mops-u po zasiłek, a obszarowcy niech na nich bulą, czy może jednak lepiej, aby sami uczciwą pracą na siebie zarabiali ja jak na razie wybieram wariant drugi, i nikomu nic do mnie nie ukradłem to co mam to moje. dopłaty dają to biorę jak każdy. ludzie zastanówcie się trochę co chcecie z nami zrobić ??? utopić, zastrzelić ??? czemu myślicie, że każdy rolnik z małą ilością ha to pijak i nierób ???

A własnie...człowiek Kreatywny, mający choć trochę łba napewno będzie wiedziąl w co zainwestować 10hax20tys= 200,000zł

@gucik131
A dlaczego myślicie że każdy rolnik z większą ilością ha to cwaniak i kombinator, że te swoje hektary to pewnie ukradł albo wyłudził???
Tak jak nigdy syty nie zrozumie głodnego tak też nigdy duży rolnik nie zrozumie mniejszego, niestety na pewne procesy zachodzące w gospodarce mamy niewielki wpływ i nic nam nieda skakanie sobie wzajemnie do gardeł.
Wszelkie dopłaty w sumie zrobiły więcej złego niż dobrego dlatego chętnie bym poparł pomysł ich całkowitego zniesienia. Tam gdzie pojawiają się wszelkie formy ingerencji w wolny rynek wyrastają jak grzyby po deszczu różne nadużycia. Na wolnym rynku przetrwają najlepsi którzy umieją produkować i nie boją się pracy to dotyczy małych i dużych, większe gospodarstwa nadrabiają ilością towaru i mniejszymi nakładami pracy, mniejsze specjalizacją i produkcją niszową.

Znieść nie zniosą póki UE istnieje, co najwyżej zmienią ich formę na Dopłaty do Produkcji - ile sprzedaż t tylko dostaniesz dopłaty. No chyba że UE prędzej kopnie w kalendarz :P

#2565 Share Kuba1993

Kuba1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ogrodnictwo, motoryzacja

Napisany 29 grudzień 2011 - 20:03

Ceny nawozów Nie wiem jak wygląda sytuacja w dużym gospodarstwie, ale w małym, już trochę wiem, najgorsze jest to, że nikt za bardzo z nami się nie liczy, no bo kurcze majac kilkanaście ton pszenicy innych zbóż nie idzie wynegocjowac takich cen co mają Ci duzi.
Co do nowych maszyn to taaak, ludzie mówią, że "na kredyt wziął i się do końca życia nie spłaci i jeszcze dzieci będą spłacac" a prawda taka, że znaczna częsc pieniędzy z UE, czesc kredyty, ale już spłacone i teraz to są dobrze prosperujące gospodarstwa.
co do dopłat, to też jestem za ich zniesieniem, ale i zarazem obniżeniem różnych podatków, to w nawozach, ŚOR, zmniejszeniem akcyzy w ON.
przez te dopłaty, nie mogę ziemi wziąsc w dzierżawę, a jak już dostanę, to bez dopłat, a jak ziemia wyjałowiona, to trzeba w nią zainwestowac, a jako początkujący rolnik bez kapitału to z czego, gdy takie ceny nawozów i ON?

#2566 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 20:06

Ceny nawozów Kuba,

Nikt nie broni Ci się rozwijać, a tym bardziej nikt nie broni Ci brać kredytów na rozwój , dotacji itp.

#2567 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 20:09

Ceny nawozów @HubertOjdana

Ja niepalam nienawiscia tak jak ty tu prubujesz jechac na malych rolnikow cytuje

"Powiem Ci na własnym przykładzie, że gdyby odcieli mi dopłaty / lub dla ojca nie ucierpiałbym tak jak gospodarstwa 10-20ha które nie dość że nie sypią nawozów to z plonu samego nie wyżyją. "

Moze i powinni odciac doplaty i niech spadnie cenna na 400 i zobaczymy kto na tym ucierpi bardziej.Moim zdaniem ty ja i wszyscy co maja dochod z rolnictwa zostali by dziadami a wlasnie ci mali majacy po 10-20ha by sie utrzymali a wiesz dlaczego?Bo oni jak sam zauwazyles nie sa wstanie z tego wyzyc i musza miec druga prace i by to przetrzymali wiedz niewywyzszaj sie tak bo dziadem mozna zostac szybko a na majatek pracuje sie latami.

Moze i tak w twoich stronach jest skoro mali rolnicy sami odchodza i masz ziemie za frajer ale my reszta PolskiA w porownaniu do ciebie musimy za nia slono placic 30tys/ha

Czytac ze zrozumieniem potrafie ale ty masz problem ze zrozumieniem realiow mniejszych oni ziemi w brod nie maja i nie moga sie rozwinac jak twoji koledzy bo to co jest kosztuje krocie i dla ciebie 30tys/ha mala stawka by nie bylo i wtedy bysmy pogadali jak latwo sie rowinac i jeszcze bez kredytow.

#2568 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 grudzień 2011 - 20:09

Ceny nawozów Kuba dlaczego nie mozesz wziac ziemi w dzierzawe?

#2569 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 20:10

Ceny nawozów koledzy to nie ten temat ;) ja kupiłem już całość ;) ból jest ale co się poradzi nie posiejesz to nie zbierzesz a jak w Polsce będzie mało zboża to sprowadzą :unsure: A Ci co mówią że nie będą siali znając zycie będą najwięcej sypać i podczas zbiorów mówili jak to im jaskółki pole nawoziły :lol: Ciężko przewidzieć czy stanieją jak narazie nic tego nie zapowiada może na wiosnę będzie spadek sprzedaży i obniżą ceny a handlarze teraz tylko napędzają rolników żeby kupowali bo porobili zapasy i zarabiają na tym kolosalne pieniądze Ciężko jest to przewidzieć dlatego każdy robi jak uważa ;)

#2570 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 20:14

Ceny nawozów u nas nie ma takiego czegos jak dzierzawa ANR wyspzedaje wszystko komu sie konczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2571 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 20:19

Ceny nawozów Czy przypadkiem nie zauważyliście że odbiegliście od tematu ??

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#2572 Share SKORPION1

SKORPION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna oraz nowinki w rolnictwie

Napisany 29 grudzień 2011 - 20:28

Ceny nawozów A co kogo obchodzi co Cię wk***ia? Prawda jest taka, że ta cudowna Unia, ta zachwalana przez rolników Unia nakłada takie dyrektywy i zmusza mniejsze gospodarstwa do upadłości dając tym samym możliwość rozwoju tym większym. Zobacz jak jest w Niemczech/Francji? Ze świecą szukać tam mniejszych gosp niż 50ha...to samo bedzie u nas.
[/quote]

Z jednym to się z tobą zgodzę , że Unia zmusza te mniejsze gospodarstwa do upadłości ale tylko w POLSCE!!!Bo mam znajomego Niemca co ma 30ha i prowadzi produkcję mleka i ma się bardzo dobrze I co Niemcy są nie tyle w uni co my Aby nie było , że te większe gospodarstwa zaczeły padać pierwsze niż te mniejsze tak jak to ktoś wcześniej napisał

#2573 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 grudzień 2011 - 20:30

Ceny nawozów

hehe.... naprawdę spadłeś z księżyca...kto w tym temacie tak napisał ?? zacytuj proszę.

Bez pomocy ojca chyba nic bym nie zrobił wiec jestem jemu wdzięczny. Ale co to kogo obchodzi?

1. A to http://www.agrofoto....post__p__839532 to co według Ciebie jest, i nie łap mnie dokładnie za słowa.
2.Chyba że nic nikogo nie obchodzi kto Ci pomógł, tylko nie pisz że ludzie w Twoim wieku od zera zaczynają i mają ponad 100ha, nie twierdzę że nie mają ale jeśli faktycznie od zera to tam tak różowo to nie wygląda ażeby nie zależało im bardziej na dopłatach niż tym mniejszym.
A jak byś tak kiedyś - przynajmniej tyle co Ty masz lat zaczynał bez maszyn i dużej ilości hektarów to miałbyś może większy szacunek dla tych "mniejszych" od Ciebie.

Edytowany przez MAT912, 29 grudzień 2011 - 20:49.

#2574 Share Kuba1993

Kuba1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Ceny nawozów Nie mogę wziąsc dzierżaw, bo spora cześc
lata z pługiem, talerzówka i sieje gorczyce, żyto i tylko to dal dopłat, a jak już oddają ziemię to bez dopłat, a nie mam kapitału żeby inwestowac w ziemię, jak nie pójdę do pracy to nie mam z czego, bo co zarobie to jakaś maszynę kupuje, puki co to tylko dokładam, dokładam i dokładam. Mam nadzieje, że mój trud nie pójdzie na marne.
Saletra na start kupiona, sól prawie cała jaka mi potrzeba, reszta azotu kupiona będzie później, albo wcale jak będą ceny kosmiczne.

#2575 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Ceny nawozów Jaki temat taka i dyskusja, bo chyba nie myślisz że my tu napoważnie będziemy roztrząsać temat czy siać już nawozy ;)

#2576 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 grudzień 2011 - 21:38

Ceny nawozów

1. A to http://www.agrofoto....post__p__839532 to co według Ciebie jest, i nie łap mnie dokładnie za słowa.
2.Chyba że nic nikogo nie obchodzi kto Ci pomógł, tylko nie pisz że ludzie w Twoim wieku od zera zaczynają i mają ponad 100ha, nie twierdzę że nie mają ale jeśli faktycznie od zera to tam tak różowo to nie wygląda ażeby nie zależało im bardziej na dopłatach niż tym mniejszym.
A jak byś tak kiedyś - przynajmniej tyle co Ty masz lat zaczynał bez maszyn i dużej ilości hektarów to miałbyś może większy szacunek dla tych "mniejszych" od Ciebie.

Szacunek mam do kazdego, nawet do murzyna i żyda. Stwierdzam jedynie fakty z którymi Tobie ciezko jest się pogodzić.

I napiszę jeszcze raz. Koło mnie mieszka kilku młodych kreatywnych ludzi w moim wieku którzy nie mając nic dorobili się sporego areału. No chyba że nie wiem o jakiejś cioci z USA, albo wujku z Mongolii

#2577 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 21:46

Ceny nawozów

Nie mogę wziąsc dzierżaw, bo spora cześc
lata z pługiem, talerzówka i sieje gorczyce, żyto i tylko to dal dopłat, a jak już oddają ziemię to bez dopłat, a nie mam kapitału żeby inwestowac w ziemię, jak nie pójdę do pracy to nie mam z czego, bo co zarobie to jakaś maszynę kupuje, pÓki co to tylko dokładam, dokładam i dokładam. Mam nadzieje, że mój trud nie pójdzie na marne.
Saletra na start kupiona, sól prawie cała jaka mi potrzeba, reszta azotu kupiona będzie później, albo wcale jak będą ceny kosmiczne.

To jeśli tak prosperuje twoje gospodarstwo, to nie widzę sensu prowadzenia go dalej. Nie obraź się, ale to szczerość.

#2578 Share Kuba1993

Kuba1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 22:09

Ceny nawozów przemrolnik, ubóstwiam szczerosc i się nie obrażam, ale mając hmm całe 4 ha pod pługiem parę maszyn, zaczynajac praktycznie od zera, bo mam zetora 4718, pługi, kultywator, KOS-a, przyczepę, redła, brony, glebogryzarkę.
Rok temu miałem zetora, pługi, przyczepę, glebogryzarkę. Więc jakiś postęp jest. Krakowa nie zbudowano od razu ;)

#2579 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 grudzień 2011 - 23:09

Ceny nawozów Kuba jesli masz mało Ha pomysl o warzywach. Seler, Por, Marchew, jakies buraczki itd.... jak przypilnujesz i dopieścisz niezła kasa moze byc z tego. Oczywiscie pracochłonne jest to strasznie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2580 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 23:13

Ceny nawozów I napiszę jeszcze raz. Koło mnie mieszka kilku młodych kreatywnych ludzi w moim wieku którzy nie mając nic dorobili się sporego areału. No chyba że nie wiem o jakiejś cioci z USA, albo wujku z Mongolii
[/quote]

No dobrze to teraz @HubertOjdana na spokojnie pomoz nam to zrozumiec bo tak jak innym kolega mi tez ciezko to zrozumiec bo jak juz pisalem u nas ziemia nie jest tania i koszt to 30 tys/ha X100 ha tak jak mowiles ze maja twoji koledzy w twojim wieku to suma 3mln zl nie liczac zadnych maszyn ani domu sama ziemia i mowisz ze nie maja kredytow

Ty masz 23 lata technikum rolnicze skonczyles majac 20 lat wiedz jak to mozliwe jak twoji koledzy sa w twoim wieku ze dorobili sie tego wszystkiego?Chyba ze u was ziemie oddaja za bezcen a tak wogule jaka ziemia jest w twojej okolicy?

Ja bylem swiadkiem jak moj ojcic ciezka praca dorabial sie wszystkiego na starcie mial 10 ha i nie moge powiedziec ze nam wiodlo sie tak rozowo niemajac nic a wszystko bylo trzeba kupic ziemie silosy wiate wszystkie maszyny i kredyty dlugi czas sie splacalo kosztem swoich wyzeczen

pozdrawiam