Skocz do zawartości

agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oszczędzaj na nawożeniu!

Zdjęcie

Ceny nawozów

8178 odpowiedzi na ten temat

#2541 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 29 grudzień 2011 - 08:50

Ceny nawozów Po prostu rynek. Jak jest zapotrzebowanie to jest i cena przywalona. Ja czekam na wielkie obniżki jak były dwa czy tam dwa i pół roku temu kiedy to nagle narobiło się tak ogromnych zapasów. Po prostu cykl koniunkturalny. Jak spadną ceny zbóż to spadną i nawozów a wtedy nakupię saletry na 2-3lata ...

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny nawozów Dzisiaj, 06:05
  •  

#2542 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 29 grudzień 2011 - 09:25

Ceny nawozów

@Boniar wszyscy byśmy chcieli by ceny za nawozy , paliwo itp zmalały ale niestety raczej nic na to nie wskazuje Dodany obrazek niektórzy mówią że od nowego roku to będzie jeszcze drożej Dodany obrazek

nie muszą mówić będzie na sto procent drożej u nas na punktach np polifo 6 ma zdrożeć w styczniu o jakieś 130 zł/tona

Thug

#2543 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 grudzień 2011 - 15:09

Ceny nawozów

Nie twierdzę że wszyscy którzy mają sporo ziemi mają kredyty, ale większa część ma i to nie małe. To właśnie dopłaty dużym gospodarstwom najbardziej pomogły, bo duży zastrzyk gotówki pomógł w zakupie maszyn czy ziemi i nie mów mi że jest inaczej, bo nie spadłem z księżyca

I nie uwierzę że bardzo młodzi ludzie dorobili się od zera gospodarstw ponad 100ha i nie mają kredytów i dopłaty są im do szczęścia nie potrzebne i jestem bardzo ciekaw czy to właśnie im dopłaty d........y nie ratują. ;[

Widocznie spadłeś z księżyca. Powiem Ci na własnym przykładzie, że gdyby odcieli mi dopłaty / lub dla ojca nie ucierpiałbym tak jak gospodarstwa 10-20ha które nie dość że nie sypią nawozów to z plonu samego nie wyżyją. Możemy się nie zgadzać. Mamy głupi ustrój jakim jest demokracja i każdy ma prawo do wlasnego zdania. A to że się nie zgadzamy wynika wynika z.... eh szkoda słów.

Każdy ma zobowiązania proporcjonalne do wielkości swojego gospodarstwa i nie ma w tym nic dziwnego. Dla dziesięciohektarowego gospodarstwa kredyt w wysokości 10tys złotych jest takim samym obciązeniem jak dla stuhektarowego 100tys złotych czy tysiąhektarowego milinon złotych.
Więc panowie trochę umiaru wiem że dla małego gospodarstwa milion złotych to kosmos ale duży kupi za to jedynie wydajny kombajn i spokojnie w ciągu trzech sezonów mu się ten nabytek spłaci.
Po drugie po to są kredyty aby rozwijać swoje firmy i gospodarstwa bo są sytuacje że bez finansowania zewnętrznego poprostu można się pożegnać z niektórymi inwestycjami.

Dzięki @West że mnie wyręczyłeś, miałem dokładnie to samo mu napisać.

Zgoda Panowie wszystko to co piszecie to prawda i się z nią zgadzam, ale w ku...........wia mnie jak Ci co dostają i korzystają najwięcej mówią że to tylko te małe korzystają, bo jeszcze żyją, ciągle im mało ziemi, sam bym ziemi dokupił ale na litość - nie po trupach, ludzie z mniejszych gospodarstw też chcą żyć.

A co kogo obchodzi co Cię wk***ia? Prawda jest taka, że ta cudowna Unia, ta zachwalana przez rolników Unia nakłada takie dyrektywy i zmusza mniejsze gospodarstwa do upadłości dając tym samym możliwość rozwoju tym większym. Zobacz jak jest w Niemczech/Francji? Ze świecą szukać tam mniejszych gosp niż 50ha...to samo bedzie u nas.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oszczędzaj na nawożeniu! zobacz »

•  

#2544 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 16:59

Ceny nawozów RSM 32 w Oleśnie 1155zł/t brutto.

#2545 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 17:04

Ceny nawozów @HubertOjdana

To ze nie ucierpial bys tak jak gospodarstwo o wielkosci 10-20ha to ja wiem ale najbardziej irytujace jest to ze pipszysz glupoty jagby ta doplata nic nie znaczyla dla ciebie.

Jak nie ucierpisz to oddaj dla ubogich

Ja mam 120ha nie jest to duzo doplata przekracza 115tys za to kupie nawuz i jeszcze czesc srodkow do ochrony

wiedz nie gadaj bzdur bo gotowka nie srasz zreszta jak i reszta z nas i jak by nam wszystkim odebrali doplate wtedy prawie 1000zl/ha mniej i niema mocnego zeby to nie odczol

pozdrawiam

#2546 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 29 grudzień 2011 - 17:06

Ceny nawozów

woj świętokrzyskie
ceny które są niżej są przedstawione z jednej firmy zajmującej się miedzy innymi sprzedażą nawozów
ceny są podane za 100kg

polifoska 8 -225zł
polifoska 6 -225zł

Takie same ceny obu Polifosk ?
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#2547 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 29 grudzień 2011 - 17:08

Ceny nawozów niestety też mieszkam w miejscu gdzie nie bardzo, nie mam jak prędko się rozwinąć.. Tak, - jestem jednym z tych "kurdupli" którzy tylko trzymają ziemie..
Ja tam nawozy co roku daje, i to nie najmiejsze dawki. Dodany obrazek Napewno nie sprzedam ziemii innym, większym, tylko będe cierpliwie czekał, i kupował ziemie od tych, co ją będą sprzedawać za pare lat.. Wiadomo, każdy by się chciał od razu rozwinąć na te 100ha ale nie ma jak, bo mu na to nie pozwala teren, i sąsiedzi.. Dodany obrazek
Też bym chciał żeby w Polsce najmniejsze gosp. to 50ha, łącznie ze mną, ale jakoś na razie nie prędko to widze..

#2548 Share Wicherek

Wicherek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 17:12

Ceny nawozów Widzę że cena RSM pozwala zakupić zbiornik 1000 l i jeszcze zostanie w porównaniu do saletry .

#2549 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 17:22

Ceny nawozów Nie zbiornik wydzierżawiasz, czyli potem go trzeba oddać.

Edytowany przez Matey, 29 grudzień 2011 - 21:38.
cytowanie poprzedniego posta

#2550 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 grudzień 2011 - 18:03

Ceny nawozów przemek bo tych małych mozna jeszcze podzielic na kilka grup. Takich jak Ty co umieja gospodarzyć i takich co trzymaja ziemie bo ojciec trzymał dziadek trzymał i ja trzymac bede.

@Henkei nie wiem jak Ciebie ale mnie czytania ze zrozumieniem uczyli już w gimnazjum. Napisałem że brak dopłat bardziej odczują Ci mniejsi... nic nie napisałem że dopłata dla mnie nic nie znaczy. Owszem jest to bardzo duży zastrzyk gotówki. To jest niepodwarzalne. Jak daja za darmo to sie bierze. ,,Darmo to i ocet słodki''

Tak więc jeśli jeszcze nie osiągnąłeś wieku gimnazjalnego, albo jeśli w gimnazjum ominąłeś lekcje z polaka proszę Cie abyś na przyszłośc kilka razy przeczytał post aniżeli poźniej niepotrzebnie się denerwował oraz tak kipał zawiścią.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2551 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 grudzień 2011 - 18:08

Ceny nawozów [quote name='HubertOjdana' timestamp='1325167771' post='840256']
Widocznie spadłeś z księżyca.

@HubertOjdana Nie bądź bezczelny !!!!!!!!! bo sam pewnie nie wiele jeszcze w życiu zrobiłeś bez pomocy ojca i UE a ważny jesteś że ho, ho.

@Heniekii prawdę przynajmniej napisałeś, wiadomo że każde gospodarstwo ma wydatki, mniejsze, większe ale nie o to chodziło, tylko o to że duże gospodarstwa ogółem więcej środków z UE pozyskują i dzięki temu się rozwinęły i jeszcze śmią twierdzić że to te mniejsze całą śmietanę spijają. No to już jest chamstwo!!!!!!!!!!!!!!!!!

#2552 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 18:15

Ceny nawozów kto wam dał prawo do obrażania małych rolników umnie jest masa takich małych i sobie radzą jedni pracuja i gospodarza inny tylko żyją z ziemi ja mam 12 ha ziemi i sie modernizuje mam złożony wniosek na MGR może sie załapie więc nie piepszcie głupot, że każdy mały rolnik to dziad i matol...a co do tego, że wiekszośc gruntów ludzie trzymają tylko dla dopłat to prawda i tez jestem za odebraniem dopłat niczemu one nie służą
po za tym nie każdy miał ojca w partii lub na kierowniczym stanowisku w PGR i kiedyś za komuny czy w czasie przemian było tak samo ciężko o ziemie bo w pierwszej kolejności dostawali ci którzy nosili czerwony krawat, a pożniej ci co trzymali 2 palce w górze ;)

#2553 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 grudzień 2011 - 18:26

Ceny nawozów @1piotr1 większość w Polsce to są gospodarstwa małe i średnie, ile procent jest tych dużych mądrali, którzy myślą że tylko oni produkują, tylko oni kupują nawozy a ci mniejsi to są same darmozjady.

#2554 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 18:44

Ceny nawozów

jak by nam wszystkim odebrali doplate wtedy prawie 1000zl/ha mniej i niema mocnego zeby to nie odczol

Znam kupę ludzi co mają koszty uprawy jak wszyscy i za zboże dostają jak wszyscy, a na własne życzenie oddają dopłaty obcym ludziom i jeszcze płacą tak zwany czynsz.
Także maja na starcie ponad 1000zł i robią.

#2555 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 29 grudzień 2011 - 18:45

Ceny nawozów mnie jeszcze zastanawia co ludzie z małych gospodarstw mają robić, jeśli już są nie potrzebni to co lepiej żeby, sprzedali gospodarstwa i do gops-u czy mops-u po zasiłek, a obszarowcy niech na nich bulą, czy może jednak lepiej, aby sami uczciwą pracą na siebie zarabiali ja jak na razie wybieram wariant drugi, i nikomu nic do mnie nie ukradłem to co mam to moje. dopłaty dają to biorę jak każdy. ludzie zastanówcie się trochę co chcecie z nami zrobić ??? utopić, zastrzelić ??? czemu myślicie, że każdy rolnik z małą ilością ha to pijak i nierób ???

#2556 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 grudzień 2011 - 18:51

Ceny nawozów Ale wszystkich dopłat nie oddają, tylko z dzierżawionej ziemi, dzierżawa kosztuje, nie ma nic za darmo.

@gucik131 oni nie chcą nikogo utopić ani zastrzelić, tylko chcą najlepiej za grosze przejąć Twoją ziemie i żebyś pracował u nich za miskę zupy, bo jeszcze nie słyszałem ażeby jakieś duże gospodarstwo godziwie płaciło pracownikom - nigdy nie mają. :lol:

Edytowany przez MAT912, 29 grudzień 2011 - 19:00.

#2557 Share Wicherek

Wicherek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 19:08

Ceny nawozów 1170 + 220 = 1390 a saletra przekroczyła 1400 za tonę

#2558 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 19:14

Ceny nawozów @gucik131

czemu myślicie, że każdy rolnik z małą ilością ha to pijak i nierób ???

A dlaczego myślicie że każdy rolnik z większą ilością ha to cwaniak i kombinator, że te swoje hektary to pewnie ukradł albo wyłudził???
Tak jak nigdy syty nie zrozumie głodnego tak też nigdy duży rolnik nie zrozumie mniejszego, niestety na pewne procesy zachodzące w gospodarce mamy niewielki wpływ i nic nam nieda skakanie sobie wzajemnie do gardeł.
Wszelkie dopłaty w sumie zrobiły więcej złego niż dobrego dlatego chętnie bym poparł pomysł ich całkowitego zniesienia. Tam gdzie pojawiają się wszelkie formy ingerencji w wolny rynek wyrastają jak grzyby po deszczu różne nadużycia. Na wolnym rynku przetrwają najlepsi którzy umieją produkować i nie boją się pracy to dotyczy małych i dużych, większe gospodarstwa nadrabiają ilością towaru i mniejszymi nakładami pracy, mniejsze specjalizacją i produkcją niszową.

#2559 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 29 grudzień 2011 - 19:26

Ceny nawozów MAT912
Tylko popatrz że taki gospodarz płaci za pracowników ZUS bo u nas z tego co wiem to żaden pracownik by nie chciał pracować i mieć opłacany KRUS podam Ci ciekawy przyklad znajomego rodzice pracowali w Spółdzielni Produkcyjnej do dzisiaj bardzo dobrze prosperuje to mają 2200zł emerytury na ręke ,powiedz który rolnik z KRUSU tyle ma?
Zawsze będzie zawiść tylko najgorsze jest to że w naszym warsztacie pod chmurką ,chłop utopił by drugiego za to że mu się lepiej wiedzie podam przykład nas wytykali że Unia maszyny nam za darmo dała i tak h..j zbankrutuje :lol: ,to wszystko na kredyt :D esej by napisał.Każdy ma takie same warunki do gospodarzenia ceny plodów rolnych są porównywalne .
west
Otóż to :D polać Panu ;)

Edytowany przez milanreal1, 29 grudzień 2011 - 23:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2560 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 29 grudzień 2011 - 19:30

Ceny nawozów dobrze mówisz tylko wg mnie powinny być dopłaty do produkcji i było by myślę lepiej niż dopłaty obszarowe, wszystkich z małych gospodarstw przepijających dopłaty by nie było pod sklepami, bo po prostu dopłat by nie dostawali. jak również wszystkich z dużych areałów, którzy obsiewają tylko po to aby mieć dopłaty jak również rolników z tzw wiejskiej by nie było. a zostali by tylko Ci którzy chcą coś produkować nie ważne czy nakładami rąk czy powierzchnią gospodarstwa.

a odnośnie nawozów to wg mnie stanieją jak ceny zbóż się zmniejszą, myślę, że na drugi rok to nastąpi. pozdrawiam