Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny nawozów

8190 odpowiedzi na ten temat

#2521 Share BizonFan321

BizonFan321

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 321 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 22:29

Ceny nawozów jak kształtują się ceny polifoski 4 , 6 , 8 w lubelskim ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny nawozów Dzisiaj, 04:35
  •  

#2522 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 27 grudzień 2011 - 18:10

Ceny nawozów Saletra z Anwila 1480zł brutto
Mocznik z Puław 1780brutto
My w sierpniu za Saletre płaciliśmy 1100zł brutto.Szybko te koszty produkcji azotu idą w góre prawie 1/3ceny. :P Jednak warto kupić wcześniej :D ,znajomy mówił że żałuje że nie wzioł pożyczki na nawóz bo zostało by na białe szaleństwo i to Alpach :D W ubiegłym tygodniu za Sól Potasową płaciliśmy 2005zł/brutto :( ,jeszcze tylko zostało nam do kupienia Polifoska ale czekam do marca .

#2523 Share KRIS697

KRIS697

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 19:08

Ceny nawozów podlaskie gm.Grabowo
polifoska 6 - 2100 zł
mocznik pakowany po 25kg - 1780 zł
saletrzak - 1380 zł
saletra - 1400 zł

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oszczędzaj na nawożeniu! zobacz »

•  

#2524 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 28 grudzień 2011 - 17:19

Ceny nawozów woj świętokrzyskie
ceny które są niżej są przedstawione z jednej firmy zajmującej się miedzy innymi sprzedażą nawozów
ceny są podane za 100kg

Mocznik -175zł
fosfor amonu- 265zł
polifoska 8 -225zł
polifoska 6 -225zł
polifoska 4 -180zł
saletra amonowa -152zł
saletrzak -130zł
sól potasowa 60% -240zł
siarczan amonu granulowany -106zł
superfosfat pylisty -81zł
superfosfat granulowany -90zł
superfosfat potroj -180zł
unifoska -312zł
siarczan potasu 50% -312zł
potafoska -108zł
polimag -194,40zł
wapno tlenkowe 60% -28,70zł

#2525 Share Wicherek

Wicherek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 18:09

Ceny nawozów Czy zna ktoś cenę RSM -u ?

#2526 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 28 grudzień 2011 - 18:14

Ceny nawozów RSM 32% 1180
RSM 28% 1100
ceny brutto
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#2527 Share matiu1224

matiu1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo. internet

Napisany 28 grudzień 2011 - 18:14

Ceny nawozów wczoraj kupowałem nawozy i oto ceny: Saletra-1400 zł/t, Mocznik-1700 zł/t, Polifoska 8- 2060 zł/t, Polifoska 6- 2080 zł/t, Sól potasowa 60%- 2080 zł/t, Superfosfat 40%- 1740 zł/t mają podnieść ceny w tym tygodniu o 20 - 30 zł na tonie.

#2528 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 grudzień 2011 - 18:41

Ceny nawozów Jak chłop jest niezaradny to łoją z niego. Znam wiele przypadków gdzie młodzi kreatywni ludzie w moim wieku od zera zaczynali a teraz maja bardzo dobrze prosperujące gospodarstwa o pow. ponad 100ha. Inna sprawa ze w takim wypizdowie gdzie ja mieszkam, w rejonie zwanym inaczej Polską B, Syberią i jak kto woli rolnictwo, a dokładniej rolnicy znikają. Pozostawiając tym samym ziemię innym... takie czasy. Wy się tam na zachodzie tłuczecie o ziemię a u nas ,,U Pana Boga za piecem'' jest jej pod dostatkiem.

I w telewizji wypowie się taki baran co ma 700ha i powie że dopłaty ratują tylko małe gospodarstwa. Lepiej już nic nie pisze ,bo się kompromituje :ph34r:
(Nie miałem na myśli twojego gospodarstwa)

I taki Baran ma rację. Bo żeby nie dopłaty małych gospodarstw już dawno by nie było. A kto na tym by skorzystał? Ty, Ja, Yahoo i inni...

#2529 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 18:45

Ceny nawozów ja też dziś kupiłem nawozy i w wszędzie cenny są inne

#2530 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 grudzień 2011 - 19:08

Ceny nawozów No, no ciekawe kto by bardziej odczuł brak dopłat czy ten co ma kilka tysięcy i żadnych kredytów, czy ten co ma kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy dopłat, nabrane kredytów na kupno ziemi, maszyn i czego tam jeszcze, ciekawe kto ma więcej do stracenia?

Edytowany przez MAT912, 28 grudzień 2011 - 19:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2531 Share Boniar

Boniar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 20:34

Ceny nawozów a ja się wk***iłem i nie kupuję nawozów azotowych - mam na wiosenną dawkę startową a potem zobaczymy... mam nadzieję że producenci i sprzedawcy przemyślą sprawę i obniżą stawki... mam nadzieję :rolleyes:

generalnie sklepy i składy w mojej okolicy na razie zrezygnowały z zamawiania nawozów azotowych i czekają na obniżki - jak dziś facet ze składu stwierdził - "już musi być koniec tego wariactwa a że ludzie nie chcą kupować w tych cenach, więc kasy nie będzie zamrażał"...

w najgorszym wypadku nie kupię azotu i plon ( i jakość zbóż) będzie niski ale w kieszeni mi zostanie ok. 8-9 tys.zł...

przypominam że rok temu saletra 32% kosztowała 800-900/t a 2 lata 700-800zł/t więc litości ;[

ps. oczywiście wszyscy macie świadomość powodu takich cen - ceny zbóż (nie napiszę wysokie - uważam że przyzwoite...w końcu) i wypłaty dopłat bezpośrednich przekonały producentów,pośredników itp. do dowalenia ceną w rolników ;[ dodajmy do tego jeszcze podwyżki noworoczne gazu (podst. surowca do produkcji mineralnych nawozów), ropy, prądu i eksport nawozów na zachód europy ze względu na słaby złoty i wyższą cenę - i mamy całość - to co się dzieje to już historyczne przegięcie!

jako to dobrze że jest to forum - "wygadałem się" trochę :rolleyes:

Szczęśliwego Nowego Roku dla Wszystkich!

Edytowany przez Boniar, 28 grudzień 2011 - 20:55.

#2532 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 grudzień 2011 - 20:41

Ceny nawozów nie kazdy kto ma sporo ziemi i maszyn ma kredyty..

#2533 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 grudzień 2011 - 21:42

Ceny nawozów Nie twierdzę że wszyscy którzy mają sporo ziemi mają kredyty, ale większa część ma i to nie małe. To właśnie dopłaty dużym gospodarstwom najbardziej pomogły, bo duży zastrzyk gotówki pomógł w zakupie maszyn czy ziemi i nie mów mi że jest inaczej, bo nie spadłem z księżyca

Znam wiele przypadków gdzie młodzi kreatywni ludzie w moim wieku od zera zaczynali a teraz maja bardzo dobrze prosperujące gospodarstwa o pow. ponad 100ha.

I nie uwierzę że bardzo młodzi ludzie dorobili się od zera gospodarstw ponad 100ha i nie mają kredytów i dopłaty są im do szczęścia nie potrzebne i jestem bardzo ciekaw czy to właśnie im dopłaty d........y nie ratują. ;[

#2534 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 22:02

Ceny nawozów niema co sie o doplaty klucic doplaty to rekompesata utraconej ceny chyba wszyscy pamietamy jaka byla cena jak do uni weszlismy i nikt by niechcial zeby ona powrucila a jak mowa o kredytach to trodno zeby ktos ich niemial sama UE nam pomogla ale i nas zadluzyla te same maszyny z roku na rok drozeja panstwo likwiduje dzierzawy i tyrzeba ziemie wykupywac a ziemia do taniej inwestycji nie nalezy i bank i kredycik

ale to nie kredyt jest problemem tylko umiejetnosc jego splaty

pozdrawiam

#2535 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 22:04

Ceny nawozów Każdy ma zobowiązania proporcjonalne do wielkości swojego gospodarstwa i nie ma w tym nic dziwnego. Dla dziesięciohektarowego gospodarstwa kredyt w wysokości 10tys złotych jest takim samym obciązeniem jak dla stuhektarowego 100tys złotych czy tysiąhektarowego milinon złotych.
Więc panowie trochę umiaru wiem że dla małego gospodarstwa milion złotych to kosmos ale duży kupi za to jedynie wydajny kombajn i spokojnie w ciągu trzech sezonów mu się ten nabytek spłaci.
Po drugie po to są kredyty aby rozwijać swoje firmy i gospodarstwa bo są sytuacje że bez finansowania zewnętrznego poprostu można się pożegnać z niektórymi inwestycjami.

#2536 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 grudzień 2011 - 22:23

Ceny nawozów Zgoda Panowie wszystko to co piszecie to prawda i się z nią zgadzam, ale w ku...........wia mnie jak Ci co dostają i korzystają najwięcej mówią że to tylko te małe korzystają, bo jeszcze żyją, ciągle im mało ziemi, sam bym ziemi dokupił ale na litość - nie po trupach, ludzie z mniejszych gospodarstw też chcą żyć.

#2537 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 22:59

Ceny nawozów Ale sam tak samo mówisz bo co to oznacza że dostają i korzystają najwięcej, przecież dostają tyle samo na ha jak Ty a nawet w wielu wypadkach proporcjonalnie mniej, bo jest modulacja w ONW, w rolnośrodowiskowych a od przyszłego sezonu także w dopłatach powyżej 5000 euro potrącone będzie dodatkowo 10%.
Rozumiem Twoje rozgoryczenie ale pociesz się że zobowiązania mają także większe, więcej nawozów zużywają , paliwa, muszą zatrudniać pracowników płacą wyższy KRUS, składkę zdrowotną itp.
Mentalności ludzi nie zmienisz zawsze będzie za mało hektarów, też spoglądam łapczywie na sąsiednie działki miło by je było przyłączyć do mojego gospodarstwa.
Jak nie było dopłat spokojnie rozwijałem gospodarstwo plankton sam przychodził i prosił aby wziąść w dzierżawę lub wykupić ich grunty, po wejściu do UE jak zobaczyli kilka tysięcy zł Paniska się zaraz porobiły bo jest za co dwa miesiące pod sklepem stać i męczą tą swoją ziemię niemiłosiernie siejąc na zmianę owies i żytko. A jak zaproponujesz im odkupienie ich działki to się sadzą i kosmiczne ceny za ha wymyślają za te swoje ugory.

#2538 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 grudzień 2011 - 23:29

Ceny nawozów Owszem stawka na hektar jest powiedzmy jednakowa, tylko powiedz czy takie gospodarstwo 10-20 ha. ja już nie mówię o tych kilku hektarowych, stać w ogóle na nowe maszyny z PROW i kto tu korzysta najwięcej i jeszcze mają zbyt na swój stary sprzęt też za nie byle jaką kasę. Nikt nikomu nie zazdrości jak idzie to trzeba brać, ale ocena powinna być obiektywna. Jak ktoś ma parę hektarów i chce sprzedać to nie dziw się że chce jak najwięcej, bo to wszystko co ma.

#2539 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 23:46

Ceny nawozów @Boniar wszyscy byśmy chcieli by ceny za nawozy , paliwo itp zmalały ale niestety raczej nic na to nie wskazuje Dodany obrazek niektórzy mówią że od nowego roku to będzie jeszcze drożej Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2540 Share Boniar

Boniar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 00:07

Ceny nawozów chyba żartujesz...opisałem różnicę między rokiem poprzednim a aktualnym i jak widzisz ta różnica to praktycznie 100% ceny na 1 tonie - żadna podwyżka kosztów produkcji itd. nie uzasadnia takiej podwyżki na przeciągu roku oprócz chciwości i spekulacji producentów/sprzedawców - chyba się zgadzasz?