Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny nawozów

8210 odpowiedzi na ten temat

#2461 Share dawid2

dawid2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 21 grudzień 2011 - 11:45

Ceny nawozów Ja jeszcze nawozów nie kupiłem kupie dopiero na wiosnę moim zdaniem na wiosnę powinny być trochę tańsze.

To nie panika napędza ceny tylko rolnicy dostali pieniądze z dopłat a jak rolnik ma pieniądze to musi od razu w coś zainwestować jak nie w nawozy to w paliwo itp.

skoro firmy widzą że jest teraz popyt na nawozy to dlatego ceny są tak wysokie,popyt zmaleje to i ceny na wiosnę powinny zmaleć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny nawozów Dzisiaj, 19:52
  •  

#2462 Share acoustic

acoustic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 12:19

Ceny nawozów Tylko coś słyszałem o podwyżce vatu po nowym roku i jeszcze akcyza na paliwo wzrośnie, a jak wiadomo z paliwem to wszystko do góry idzie.

#2463 Share przem

przem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 12:24

Ceny nawozów Taniej to juz niestety było, i mysle że do maja-czerwca przyszłego roku ceny nawozów azotowych beda na podobnym, lub wyższym poziomie ;/ już wiosną tego roku pojawiały sie pewne informacje, że na polski rynek na przełomie 2011/2012 roku trafi ok. 40% mniej saletry niz w latach poprzednich, przyczyna jest słaba złotówka i coraz większy eksport naszych nawozów na zachód europy. Kto o tym wiedział i miał wolne środki finansowe, ten kupił azot w lipcu. W moich okolicach saletre mają tylko duże firmy dilerskie, mniejsi handlarze towaru nie mają i nie wiedza kiedy coś dostana od producenta, cena saletry amonowej 34% z anwilu w ubiegły piątek 1460zł brutto, w ubiegły poniedziałek 1430zł brutto a jeszcze tydzien wcześniej 1380zł brutto, a rolnicy zapisywani sa w kolejki ;/

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oszczędzaj na nawożeniu! zobacz »

•  

#2464 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 12:37

Ceny nawozów A co Wy jacyś durni ;) kasę w błoto wyrzucać zbojkotujmy ten rok i w ogóle nie kupujmy :lol:

#2465 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 12:40

Ceny nawozów Myślę, że ze względu na zapowiedziany po nowym roku wzrost cen prądu i gazu taniej już nie będzie.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#2466 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 13:13

Ceny nawozów taniej na pewno nie będzie i oby na wiosnę był nawóz.Doszły mnie słuchy jak rozmawiałem z moim dostawcą , ze na wiosnę może być mega problem z nabyciem nawozów bo oprócz tego że zakłady same eksportują na zachód nawóz robiąc dobry interes na tym, to tym tropem poszły też więksi dilerzy polscy. więc zamiast nawóz trafiać ma na nasz rynek jedzie sobie na zachód i dlatego takie szopki są obecnie i z ceną i dostępnością

Edytowany przez pabloooo, 21 grudzień 2011 - 13:13.

#2467 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 13:27

Ceny nawozów U mnie już od ponad miesiąca saletra stoi. Kupiona po 1275 zł.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#2468 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 13:32

Ceny nawozów @Ferdek07 to by był dobry pomysł,kupić ale mniej nawozów,wtedy może przy spadku sprzedaży ceny by poszły w dół.

#2469 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 14:14

Ceny nawozów Ja kupiłem na pierwszy wiosenny rzut.Pamiętam jak fosforan był u nas po 3000 a ten sam sprowadzony z niemiec po 2200. Jest wiele czynników kształtujących cenę,a firmy które nie dbają o "swojego" klienta tracą.

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

#2470 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 21 grudzień 2011 - 14:18

Ceny nawozów Ja też juz zapas zrobiłem w listopadzie,zaopatrzyłem się w saletrzak po 1020zł/t.Zazwyczaj zakup nawozów w starym roku jest trafną decyzją,mam nadzieję ze w tym roku również to sie opłaci.Co do bojkotu,wydaje się to mało realne gdyż trudno będzie się zjedniczyć w takim stopniu aby skłonić producetów nawozów do obniżki cen.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2471 Share provegeta

provegeta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 14:31

Ceny nawozów Ropa idzie w górę - wyszystko idze w górę, kupuje teraz :D
Nizina Opolska - pobawmy się w rolnika

#2472 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 14:39

Ceny nawozów ja nie kupuję,wiosną ruszy ruski i będzie sporo tańszy,tak jak i opryski za 0,5 kg granstaru płaciłem 250 zł a to był taki sam jak u nas tylko w innym języku napisane i tam może dystrybutor mniej zarobil.

#2473 Share dudas83

dudas83

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 15:19

Ceny nawozów Nie ma sie nad czym zstanawiac jak masz kase to kup ,ja juz kupiłemjakies 3 tyg temu i tak czekałm zbyt długo bo za tone zpłaciłem ponad 1300 zł, saletry nigdzie nie ma bo euro wysoko stoi i wszystko idzie na zachód a i tak mamy najtańszą saletre w europie podobno.

Edytowany przez dudas83, 21 grudzień 2011 - 15:20.

#2474 Share Arek175

Arek175

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 16:36

Ceny nawozów Ferdek ma racje najlepiej wcale nie kupować to może by się w końcu co niektórzy uspokoili co urośnie to urośnie. No ale tylko polski rolnik daje sobie w Kasze dmuchać i się cieszy że kupił saletrę za 1300 w październiku czy listopadzie. No i co z tego że mamy najtańszą saletrę jak mamy najniższe dochody <_<

#2475 Share pawelmf

pawelmf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 16:39

Ceny nawozów ja też juz kupiłem jakis miesiąc temu saletra po 1240, saletrzak po 1180zł a potafoska po 1040zł , a ztego co wiek to teraz slaetra u mnie kosztuje juz blisko 1500 zł
Sprzedam prasę kostkującą welger ap 41 stan bdb

#2476 Share Dawid381010

Dawid381010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja :))

Napisany 21 grudzień 2011 - 16:54

Ceny nawozów JAK MASZ KASĘ TO SIĘ NIE ZAStanawiaj tylko kupuj !!!

#2477 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 16:54

Ceny nawozów Słysz alem, ze Rosja wstąpiła do WTO i po ratyfikacji traktatu Polska i cały zachód będzie musiał zdjąć cła na rosyjskie nawozy, które obecnie wynoszą kilkadziesiąt procent. Producenci w Polsce już krzyczą, że ich to wykończy, bo ruscy mają gaz za darmo a to jest podstawowy surowiec do produkcji azotu. Tak naprawdę to mnie to gówno obchodzi skoro nie dbają o polskiego rolnika to ja mam też ich w nosie i wolałbym kupić taniej ale z Rosji. Ale co to będzie to nie wiadomo.

ps: Tak w ogóle to nawozy już zakupione

#2478 Share turas20

turas20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 16:56

Ceny nawozów Ostatnio byłem się pytać o nawóz to znajomy sprzedawca powiedział "na twoim miejscu czekałbym do wiosny,teraz wszyscy kupują bo drożeje a na wiosne nikt nie bedzie kupował to cena bedzie niższa"

#2479 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 21 grudzień 2011 - 16:57

Ceny nawozów U nas pełen pakiet od października leży już, od tamtej pory cena diametralnie sie zmienia i jeżeli ktoś myśli, że cena spadnie, nooo to sie niestety myli, więc dalej czekajcie, PZDR;]
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2480 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 16:57

Ceny nawozów najlepiej kupować wiadomo że w żniwa, wówczas są martwe miesiące, bo żadko kto kupuje :P i wówczas najtańszy :D ale zawsze można strajkować ostro na stolice <lol> B)
sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv