Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny nawozów

8245 odpowiedzi na ten temat

#2441 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 19 grudzień 2011 - 19:11

Ceny nawozów dmowski1939, ten ustroj ktory był w latach o ktorych ty piszesz , szlak trafił bo ceny były sztuczne a nie było faktycznego odzwierciedlenia tego w rynku surowców. jakby tak nadal było ze ci co mieli po pare ha to reszta wiekszych gospodarstw by sie nie rozwineła bo duzo ludzi zajmowalo sie rolnictwem i nikt by ci ani ara nie sprzedał. bogate panstwa oparte sa na tworzeniu pkb w uslugach i przemsyle. a w rolnictwie zatrudnionych jest przykładowo 1,5 % ludnosci;]...

Edytowany przez Matey, 19 grudzień 2011 - 22:09.
post nie na temat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny nawozów Dzisiaj, 23:00
  •  

#2442 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 19:28

Ceny nawozów To samo i teraz jest. W mojej wiosce od wprowadzenia dopłat bezpośrednich tez nikt nie sprzedaje ziemi. Bo trzymają dla dopłat. To jak to w końcu jest z tymi systemami dawnym i obecnym(UE) czy one się czymś różnią?

Edytowany przez Matey, 19 grudzień 2011 - 22:10.
post nie na temat

#2443 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 19:58

Ceny nawozów

roltech, dzis mialem 3 klientów na zboze , z tygodnia na tydzien coraz wieksze zainteresowanie takze sadze ze jest coraz wiekszy popyt na surowiec. do 1000 zł/t pszenica moze dojsc.

Coś w tym kolego jest. Od 2002 roku nanoszę sobie na kartkę papieru, w formie wykresu cenę pszenicy. W tym roku (kwiecień) wykres wyszedł poza kartkę, śmiałem się wśród znajomych że będę musiał dokleić kartkę z góry jednocześnie sam temu nie dowierzałem, a jednak wyszedł. Nie pomyślałem wcześniej żeby tak samo zrobić w odniesieniu do cen rzepaku i nawozów. Jak w prasie rolniczej spotykam wykresy cen nawozów i porównuję je ze swoim wykresem, to widzę że wykresy cen nawozów są jakby "cieniem" mojego wykresu cen pszenicy. Niestety nie mam możliwości zeskanowania swojego wykresu.

Edytowany przez Matey, 19 grudzień 2011 - 22:11.
post nie na temat

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oszczędzaj na nawożeniu! zobacz »

•  

#2444 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 20:16

Ceny nawozów czyli zboże zdrożeje?? sam mam około 100 ton pszenicy parametry łapie i nie wiem co robic w tej chwili elewator płaci za konsumpcje 780 netto

Edytowany przez Matey, 19 grudzień 2011 - 22:11.
post nie na temat

#2445 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 20:48

Ceny nawozów Arturos21, jezeli jest coraz wieksze zainteresowanie to wynika ze hodowla sie opłaca bynajmniej swinie (5,30zł + vat) mowie o zbozu paszowym , a jezeli paszowe coraz lepiej placi to i konsumpcyjne idzie w cene.
andzin, tylko ze czasy powojenne wygladały inaczej niz obecne była przeciez bieda i ogolny głód w czesci europy. dążono do tego aby rolnictwo było jak najbardziej opłacalne aby wyzywic ludnosc nie liczac sie za wiele z kosztami. i kiedys z 2 ha ziemi skromnie ale dała rade wyzyc rodzina kilku osobowa. w obecnych czasach trzeba miec przykladowo 12 ha a nie 2 i zyje sie rowniez skromnie. kolego daleko szukac wystarczy spojrzec na obecny kryzys, skad sie wział ? ano stad ze ludziom w europie zyje sie dobrze ale to wszystko na kredyt panstwa. i w koncu nie da sie tak bez konca. tak samo było z dawnym rolnictwem był przełom ze ludzie zarabiali fortuny na rolnictwie rozwijali sie kiedy mieli swoj moment i teraz jakos im sie wiedzie ale taki system musial upasc bo panstwo nie jest w stanie wiecznie ,,dokładac''.

Edytowany przez Matey, 19 grudzień 2011 - 22:12.
post nie na temat, po raz kolejny

#2446 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 20:52

Ceny nawozów na Matifie dziś jakiś ruch, Tomaszpa1 trochę nie w temacie jesteś, zywiec 6,1zł netto,

Edytowany przez Matey, 19 grudzień 2011 - 22:12.
post nie na temat

#2447 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 21:05

Ceny nawozów farmermf, nie interesuje sie w cenach swin bo to nie moja branza mowie tylko co słyszalem od goscia ktory był po zboze. i mowil ze po tyle sprzedał tydzien temu. jak drozeja swinie to widze ze trzeba bedzie cene zboza do gory podnosic:)

tydzien temu były własnie 5,40 bo sprawdzalem teraz na rolpetrolu

Edytowany przez Matey, 19 grudzień 2011 - 22:13.
post nie na temat, po raz trzeci

#2448 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 21:55

Ceny nawozów trzoda dzis była po 5,9 zł netto. wiec zboże jeszcze będę magazynował. Co do tematu to jeszcze mocznik jest po 1720 brutto polifoska 6 2030 też brutto

Edytowany przez Matey, 19 grudzień 2011 - 22:13.
post nie na temat

#2449 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 15:43

Ceny nawozów Dzisiaj dzwoniłem do gościa zapytać się o saletrę, a on mi na to że można zamówić na luty dopiero, cały styczeń już zamówiony, a cena to ok. 1300 zł/t netto, mocznik 1500 netto.

#2450 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 20 grudzień 2011 - 16:13

Ceny nawozów po 1300 netto to cos tanio by było chyba ze przewiduje obnizke bo jzu od miesaca sresnia jest ponad 1350 netto.

Edytowany przez bialy2005, 20 grudzień 2011 - 18:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2451 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 20:23

Ceny nawozów Też się zdziwiłem, mówił że nie ma saletry, w styczniu dostanie nowy cennik to z tego co się orientuje będzie ok. 1300 netto.

#2452 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 20 grudzień 2011 - 20:29

Ceny nawozów chyb cos sciemnia zebys sie zaoisał u niego na luty a wtedy cena bedzie jak dostanie cennik na koniec stycznia. wiec przy tym tempie podwyzek to powyzej 1400 bedzie

#2453 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 20:41

Ceny nawozów No właśnie, jak najwięcej chce sobie zapisać. Najlepiej by było jakby się dał na takie coś, że ja wezmę od niego po tej cenie co jest teraz, a nawóz w lutym :D Ale takie rzeczy tylko w erze :D

#2454 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 20:48

Ceny nawozów czmu tylko w erze ja bralem nawoz w listopadzie a odbiore sobie marzec / kwiecien jak w pole bede jechal . normalna rzecz przechowanie nawozu do wiosny

#2455 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 21:09

Ceny nawozów Ale saletre na stanie mieli, i ją ci przechowują. A ten gościu to mi powiedział że jak chce to może mnie zapisać na dostawę, która przyjdzie w dopiero lutym, wszystko ze stycznia już zamówione.

#2456 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 21:14

Ceny nawozów acha to faktycznie masz nie ciekawa sytuacje moze szukaj u konkurencji

#2457 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 22:00

Ceny nawozów Tylko pewnie masz to na fakturze, to takie rzeczy są.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#2458 Share acoustic

acoustic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 10:47

Ceny nawozów Witam. Zastanawiam się kiedy kupić nawozy azotowe. Jak myślicie po nowym roku będą podwyżki? Wszyscy raptem się rzucili i w panice kupują. U mnie w okolicy saletry amonowej nigdzie nie ma, wszyscy czekają na dostawy. Czy możliwe jest to że ta panika napędza ceny? Zdania natomiast są podzielone jedni twierdzą że zdrożeje jeszcze a inni że na wiosnę ceny wrócą do normy. Jakie jest wasze zdanie?
Pozdrawiam:)

#2459 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 10:57

Ceny nawozów Ja już na kupiłem Wczoraj przywieźli rsm z Puław. RSM miał 30 stopni, bezpośrednio z produkcji. kierowca mówił że kolejka jest po odbiór. Na pewno nawozy zdrożeją Jeszcze nie pamiętam żeby na wiosnę staniały. Do pięciu lat do tyłu było ta że kupiłem saletrę w lipcu a w wrześniu była tańsza. I tak było raz z mocznikiem ze w lutym był tańszy nią w listopadzie i grudniu. Ale w tym roku to tak nie będzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2460 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 11:36

Ceny nawozów Ja również już zakupiłem. Dwa tygodnie temu mi przywieziono. Na wiosnę napewno będą droższe zawsze tak było, a w przyszłym roku to już napewno będą kosmiczne ceny. Dlatego chyba lepiej wyjdą Ci którzy zakupia je jeszcze w tym roku.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)