Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny nawozów

8216 odpowiedzi na ten temat

#2341 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 02 grudzień 2011 - 19:57

Ceny nawozów Ta 6t razem ze słomą i masa korzeni :P
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny nawozów Dzisiaj, 01:39
  •  

#2342 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 02 grudzień 2011 - 21:08

Ceny nawozów

I co lepiej ode mnie zjesz??szynkę z bułeczkami na śniadanie jesz?bo ja tak...jeżdże nowym samochodem choć nie mam 50 ha i siję jedynie pasewne(pszenżyto, jęczmień i owies).Przy okazji studiuję zaocznie, a za to też trzeba płacić.Nie muszę kupować tyle nawozu a rośnie mi tyle co i wam w tym roku.Dałem 100 kg/ha saletry z mocznikiem na wymarznięte pszenżyto...po 3 dniach mialem już chęć posiać tam jęczmień.I dobrze, że zostawiłem pszenżyto sie ładnie rozkrzewiło jeszcze i dało mi koło 6t i co??

No, pewnie wysiał 100kg saletry i pojechał na studia, a głowa rodziny dała jeszcze pocichaczu 500kg saletry, a synek się cieszy, że ze 100kg saletry 6t urosło. :lol:
Ja za nawozy rocznie też zostawiam toyotę rav4 u dilera nawozów, a toyotę corollę u dilera środków i jeszcze na bułeczki z szynką zostaje. :lol:

#2343 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 02 grudzień 2011 - 21:27

Ceny nawozów może 100 kg azotu w czystym składniku to się zgodzę :P ale nie 100kg saletry

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oszczędzaj na nawożeniu! zobacz »

•  

#2344 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 02 grudzień 2011 - 21:29

Ceny nawozów

I co lepiej ode mnie zjesz??szynkę z bułeczkami na śniadanie jesz?bo ja tak...jeżdże nowym samochodem choć nie mam 50 ha i siję jedynie pasewne(pszenżyto, jęczmień i owies).Przy okazji studiuję zaocznie, a za to też trzeba płacić.Nie muszę kupować tyle nawozu a rośnie mi tyle co i wam w tym roku.Dałem 100 kg/ha saletry z mocznikiem na wymarznięte pszenżyto...po 3 dniach mialem już chęć posiać tam jęczmień.I dobrze, że zostawiłem pszenżyto sie ładnie rozkrzewiło jeszcze i dało mi koło 6t i co??

bajki piszesz , chyba że podajesz masę zboża razem z przyczepą ??w to już bym pewnie uwierzył :D

#2345 Share dziki20

dziki20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 10:33

Ceny nawozów Dobra jak nie chcecie wierzyć to nie co moje to moje...tylko mogę powiedzieć, że ziarno było grubsze od pszenicy.Ale wy i tak w to nie uwierzycie obszarnicy dążący za wszelką cenę do zysku.To jak świnie w korycie do żarcia:)

#2346 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 03 grudzień 2011 - 11:08

Ceny nawozów cytując JJa może i urosło, tylko ile ziemia wytrzyma przy takiej uprawie jak poszło składników na 6t a nic nie zostało dane ;) bo 34kg N to ziemia traci sama z siebie rocznie w skutek degradacji :(
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#2347 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 03 grudzień 2011 - 11:11

Ceny nawozów Przecież 99% robi dla zysku nie ważne czy ma 5 czy 500ha.więc dziwne te twoje dywagacje.

#2348 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 12:28

Ceny nawozów Panowie zejdźmy na Ziemię ponieważ temat jest o Cenach Nawozów a nie o tym kto ile sypie i ile zbiera.

#2349 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 12:43

Ceny nawozów dzis byłem na okolicznym składzie-ceny scieły mnie z nóg-mocznik 1800, saletra 1420-czyste k**estwo zakładów, od stycznia dołożą stówę tylko ze względu na 1%vat bo transport, bo koszty, sratatata i pewnie drugie dwie bo gaz 15% w górę... gotuje mi się w środku(SIC.)
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#2350 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 13:39

Ceny nawozów

Dobra jak nie chcecie wierzyć to nie co moje to moje...tylko mogę powiedzieć, że ziarno było grubsze od pszenicy.Ale wy i tak w to nie uwierzycie obszarnicy dążący za wszelką cenę do zysku.To jak świnie w korycie do żarcia:)

wyluzuj troszkę z językiem bo poodpoczywasz sobie, 100 kg saletry to 34 kg azotu który i tak idzie w części w powietrze dlatego póki co studiuj sobie co studiujesz bo z bajkopisarstwa też można wyżyć

Edytowany przez atomik, 03 grudzień 2011 - 13:40.

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2351 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 14:46

Ceny nawozów na szczęście kupiłem już nawozy zaraz po żniwach, 65 ton RSM32 po 970zł/t, 20 ton Saletrosanu pod rzepak po 1250zł/t i 5 ton potasu po 1500zł/t ... więcej nie kupuje :P

obecne windowanie cen jest normalne, od 1 grudnia ruszyły dopłaty więc automatycznie ceny w górę, ON podrożał to i nawozy drożeją... itd... normalka jak co roku <_<

#2352 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 15:25

Ceny nawozów @BRABUS jak przechowujesz RSM32 zimą?

#2353 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 03 grudzień 2011 - 15:27

Ceny nawozów Tez ciekawi mnie sposób przechowowania RSM, mysle zeby na wiosne zasilac tym oziminy zamiast saletry
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#2354 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 03 grudzień 2011 - 15:53

Ceny nawozów saletra po 1350zł/t , 6,5 t
saletrzak po 1250zł/t , 9,5 t
polifoska 4 1800zł/t 6,5 t
sól 2000 zł/t 2 t

mocznik kupie pozniej około 2,5 tony bo teraz 1650 zł/t ;/ a w maju jest tanszy .
dodam ze jesienia kupilem pod zboza ozime prawie 3 tony polifoski 4 po 1750 zł.
jak policzylem wszystkie nawozy ktore sieje (nie liczac nawozów pod buraki ktore daje cukrownia na debet) wydam w tym roku około 47 - 48 tys na niecałe 70 ha zboza.

#2355 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 16:12

Ceny nawozów Nie ukrywam ze to mój pierwszy rok z RSM, zakupiłem w tym roku dwa zbiorniki metalowe o pojemności 2700 litrów każdy (wchodzi do nich po 35 ton RSM32 bo 1000 litrów to 1320 kg roztwór). RSM32 w ujemnych temperaturach się krystalizuje ale nie zamarza, RSM28 ponoć dopiero od -16 się krystalizuje , dziwne co nie ? żeby zrobić RSM28 trzeba rozrzedzić RSM32 wodą w odpowiednich proporcjach. u nas i tak nie ma jakichś mega mrozów a jak są to krótkotrwałe. S
Sprzedawca i zarazem znajomy powiedział mi ze na wiosną wystarczy go wymierzać np. pompa. Zbiorniki kosztowały 12tys netto co przy moim zapotrzebowaniu na azot zwraca się po roku bo RSM jest o 200 zł tańszy od saletry a działanie jest niemal natychmiastowe

Edytowany przez BARABUS, 03 grudzień 2011 - 16:21.

#2356 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 03 grudzień 2011 - 16:43

Ceny nawozów

Dobra jak nie chcecie wierzyć to nie co moje to moje...tylko mogę powiedzieć, że ziarno było grubsze od pszenicy.Ale wy i tak w to nie uwierzycie obszarnicy dążący za wszelką cenę do zysku.To jak świnie w korycie do żarcia:)

Bez obrazy ale studiujesz chyba filozofie... jest taka zasada ze musisz dac i azot i fosfor potas i mikroskladniki niewazne czy mniej czy wiecej ale trzeba, a tu wynika ze masz prod roslinna i 100 kg saletry i plony z wymarznietego zboza 6t, a z niewymarznietego to pewnie 10-12 ton Ci sypie chyba ze na ukrainie mieszkasz, nie opowiadaj bajek kolego juz nie jednych takich monndrali widzialem w tym roku moj sasia tez dal tylko po 150 kg mocznika i wogole potasu itp no i rzeczywiscie plon niebagatela ok 1,5-2 t i 5 bel slomy z ha mial wiec to jest oplacalnosc jak nic, narobic sie paliwa spalic i g... zebrac. A co do cen nawozow to dzis kupilem yara mila sklad podobny do polifoski 6 i dawalem po 1820 brutto a polifoska u nas ponad 2200 wiec moze sie warto i uwas koledzy rozejrzec za yara.

#2357 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 17:28

Ceny nawozów

Nie ukrywam ze to mój pierwszy rok z RSM, zakupiłem w tym roku dwa zbiorniki metalowe o pojemności 2700 litrów każdy (wchodzi do nich po 35 ton RSM32 bo 1000 litrów to 1320 kg roztwór). RSM32 w ujemnych temperaturach się krystalizuje ale nie zamarza, RSM28 ponoć dopiero od -16 się krystalizuje , dziwne co nie ? żeby zrobić RSM28 trzeba rozrzedzić RSM32 wodą w odpowiednich proporcjach. u nas i tak nie ma jakichś mega mrozów a jak są to krótkotrwałe. S
Sprzedawca i zarazem znajomy powiedział mi ze na wiosną wystarczy go wymierzać np. pompa. Zbiorniki kosztowały 12tys netto co przy moim zapotrzebowaniu na azot zwraca się po roku bo RSM jest o 200 zł tańszy od saletry a działanie jest niemal natychmiastowe

To to ja wszystko wiem bo używam RSMU32 od 5lat, więc pytam czy zmniejszyłeś stężenie do 28%. Ja kupuje dopiero w marcu ze względu na krystalizację bo na wschodzie -30 to nie rzadkość. Przy -10 krystalizuje się bez problemu, a same ganianie pompą to nie za bardzo pomaga. Jak masz wolne miejsce w zbiorniku to wart by było dodać wody i wymieszać. Tylko wodę wprowadzaj na dno beczki, anie na górę. Ile wody na tysiąc litrów trzeba dodać jest w temacie o Rsmie.

#2358 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 17:46

Ceny nawozów dzięki za poradę, mam jeszcze miejsce w zbiorniku wiec chyba doleję wody i zrobię RSM28, bo tak w sumie zalecają aby podlewać takim stężeniem

#2359 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 21:39

Ceny nawozów Saletra 1350zł
Mocznik 1650zł
i jeszcze coś na T.... 1250zł
Ceny w workach po 50kg

Reklama AgroFoto Ads