Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny nawozów

8253 odpowiedzi na ten temat

#2321 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6299 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 01 grudzień 2011 - 09:23

Ceny nawozów

Kupujcie kupujcie, tylko po żniwach nie płaczcie że tona zboża 400 zł. Bo ta cena z ostatnich 2 lat to tylko dzięki Bogu że dał....

A to dzięki Niemu straciłem część pszenicy w zeszłym roku jak przeszło gradobicie?
Trochę dziwne sformułowanie przyznasz sam.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny nawozów Dzisiaj, 12:20
  •  

#2322 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 01 grudzień 2011 - 10:19

Ceny nawozów Bo w naturze musi się wyrównać, ja też straciłem 2 ha bo wymokło. Było by za dobrze jakby się urodziło, a tak nie ma klęski urodzaju i zboże i świnie wreszcie na plusie. A jak było z kartoflami 2 lata dobra cena to ludziska nasadzili w tym roku myśląc że się nachapią i co? Cena że lepiej spaść niż sprzedać.

#2323 Share cichy26

cichy26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 14:45

Ceny nawozów to i tak nie wszystkie nawozy może się coś zyska lub straci jak to w rolnictwie ale według mnie puki euro drogie to nawozy tak szybko nie stanieją lepiej eksportować niż tanio sprzedać(takie moje zdanie)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oszczędzaj na nawożeniu! zobacz »

•  

#2324 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 15:26

Ceny nawozów Saletra brutto 1350
Mocznik brutto 1660
Wszystkiego brak, jak dostaną samochód to puki przyjedzie jest sprzedany. :(

#2325 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 16:00

Ceny nawozów farmermf --> to tani ten mocznik masz. Ja tydzień temu kupowałem w Agroloku po 1730 brutto.
Wykupiłem cały mocznik, fosforan amonu i Can z Yary jaki mieli. Obecnie nie mają tych nawozów i nie wiadomo kiedy będą mieli.
A w małych punktach w mojej okolicy to nawet niema co się pytać kiedy mocznik czy sól będą mieć. A zakłady mimo że mało co mają to ciągle podnoszą cenniki. Także podejrzewam że na wiosnę będzię sajgon a fosforan może dojść do 3000zł

Edytowany przez marekgizio, 01 grudzień 2011 - 16:26.

#2326 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 16:42

Ceny nawozów Tak, ale ten mocznik był pewnie zamówiony ze 2 miesiące temu. :) .Obawiam się że rekordy cenowe wciąż są przed nami.
Fosforan już był po 3300zł i co nafikali? Potem dzwonili i prosili kup pan choć z marżą 1złt. Sprzedali, ale po 2500żł. :lol:

#2327 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 17:06

Ceny nawozów zamówienie sprzed dwóch tygodni can 1135 zł netto sulfan tak samo. yara mila 7-12-25 1470 netto. dzisiaj przywiezli
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#2328 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 01 grudzień 2011 - 17:14

Ceny nawozów Najlepsze jest to, że zakup na Białorusi soli potasowej, sprowadzenie jej to RP oraz załatwienie spraw celnych to koszt 1500 zł/t :blink: A w punkcie sprzedaży 1950 zł/t :blink:
Z tego co ostatnio pytałem to mocznik po 1680 jest u nas brutto w bigu
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#2329 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 19:43

Ceny nawozów Skąd wy te ceny bierzecie albo pośrednicy chcą zarobić krocie bo bogatsze strony , albo ja kupiłem nawóz z przemytu, albo może jakaś promocja gwiazdkowa, jak wcześniej pisałem saletra, 1240 mocznik 1520, RSM 1000 brutto dzisiaj przywieżli do sąsiada a jutro do mnie ale się zastanawiam czy dobrze zrobiłem bo może na wiosnę stanieć.Pozdrawiam drogo kupujących.

#2330 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 01 grudzień 2011 - 19:52

Ceny nawozów saletra big bag czy worek bo big bag drozszy o 25zł netto w listopadzie oficjalna cena saletry u hurtowników to 1270 i wiecej brutto, a ze na dostawy liustopadowe trezba było zapisywac sie w pazdzierniku to cena automatycznie juz skoczyłą bo dostawa grudniowe bedzie drozsza. dodam ze kontaktowałem sie z kilkoma oficjalnymi dealerami puław i w kazdym punkcie była ta sama historia brak towaru i zapisy na listopad w połowie pazdziernika !!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2331 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 20:03

Ceny nawozów Saletrzak z dostawą pod dom 1110 brutto. Siarczan amonu 750. Jak narazie tyle kupione

#2332 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 01 grudzień 2011 - 20:04

Ceny nawozów

Skąd wy te ceny bierzecie albo pośrednicy chcą zarobić krocie bo bogatsze strony , albo ja kupiłem nawóz z przemytu, albo może jakaś promocja gwiazdkowa, jak wcześniej pisałem saletra, 1240 mocznik 1520, RSM 1000 brutto dzisiaj przywieżli do sąsiada a jutro do mnie ale się zastanawiam czy dobrze zrobiłem bo może na wiosnę stanieć.Pozdrawiam drogo kupujących.

Tylko jaki nawoz to tez roznica czy polski czy ruski? ja kupowalem mocznik polski po 1580 brutto

#2333 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 20:11

Ceny nawozów

Najlepsze jest to, że zakup na Białorusi soli potasowej, sprowadzenie jej to RP oraz załatwienie spraw celnych to koszt 1500 zł/t :blink: A w punkcie sprzedaży 1950 zł/t :blink:
Z tego co ostatnio pytałem to mocznik po 1680 jest u nas brutto w bigu

Przecież oni z 50 dych nie będą się bawić. Marża, równo 30%.

#2334 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 20:13

Ceny nawozów

Tylko jaki nawoz to tez roznica czy polski czy ruski? ja kupowalem mocznik polski po 1580 brutto

Polski z ZA Puławy

#2335 Share SKORPION1

SKORPION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna oraz nowinki w rolnictwie

Napisany 01 grudzień 2011 - 20:17

Ceny nawozów Saletra 1400
Mocznik 1700
Saletrzak 1280
Polifoska 6 2030
woj łódzkie

#2336 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 01 grudzień 2011 - 21:23

Ceny nawozów

Bo w naturze musi się wyrównać, ja też straciłem 2 ha bo wymokło. Było by za dobrze jakby się urodziło, a tak nie ma klęski urodzaju i zboże i świnie wreszcie na plusie. A jak było z kartoflami 2 lata dobra cena to ludziska nasadzili w tym roku myśląc że się nachapią i co? Cena że lepiej spaść niż sprzedać.

Bo słuchaj ja powiem inaczej. Polski rolnik nadal musi się bardzo dużo nauczyć. Że tak powiem ziemniak to produkt krajowy, nikt go od nas nie kupi. A jak ktoś sieje rzepak, kukurydze to już sprawa jest inna bo to można sprzedać za granice bo popyt jest. Najpierw trzeba mieć rynek zbytu potem wybierać co uprawiać. Gdy jest klęska urodzaju ziemniaka to ceny są bardzo niskie, gdy jest urodzaj rzepaku w Polsce a na świecie zapasów brak to cena i tak będzie wysoka.
Mi osobiście się wydaje że w najbliższym czasie cena rzepaku, kukurydzy a może nawet buraka cukrowego będzie rosła bądź utrzymywała się na wysokim poziomie. Zachód bardzo się rzucił na biopaliwa, na cele energetyczne.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2337 Share dziki20

dziki20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 02 grudzień 2011 - 12:15

Ceny nawozów Panowie słuchajcie.Mówicie o cenach skupu płodow rolnych.Zwłaszcza o rzepaku, a ja gdzieś wyczytałem, że jeśli na świecie uprawa rzepaku będzie przyrastała w takim tempie jak teraz to za 5-10 lat nie będziemy mieli co jeść.Więc nie ma co na siłę gnać za zyskiem bo tego do grobu nie weźmie nikt.Warto zastanowić się nad tym co zjemy.Przecież to jest ważniejsze.Wiadomo, że uprawa roli to nie zabawa pod dachem, tu trzeba przyjąć wszystko na klate.Jednego roku może wysuszyć, drugiego wymoczyć, by w końcu w trzecim roku sypnęło fest.

#2338 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 02 grudzień 2011 - 12:52

Ceny nawozów Ceny na dzisiejsze zamówienie:
Korn-Kali - 1470
Saletrzak - 1188
Superfosfat P40:N10:S5 - 1740
Wszystko brutto z dostawą do domu.

#2339 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 02 grudzień 2011 - 13:57

Ceny nawozów

Panowie słuchajcie.Mówicie o cenach skupu płodow rolnych.Zwłaszcza o rzepaku, a ja gdzieś wyczytałem, że jeśli na świecie uprawa rzepaku będzie przyrastała w takim tempie jak teraz to za 5-10 lat nie będziemy mieli co jeść.[b]Więc nie ma co na siłę gnać za zyskiem bo tego do grobu nie weźmie nikt.Warto zastanowić się nad tym co zjemy.Przecież to jest ważniejsze.Wiadomo, że uprawa roli to nie zabawa pod dachem, tu trzeba przyjąć wszystko na klate.Jednego roku może wysuszyć, drugiego wymoczyć, by w końcu w trzecim roku sypnęło fest.

Człowieku, ile ty masz lat? Chyba nie za wiele, pewnie o finansach gospodarstwa to za wiele pojęcia nie masz. Puki do grobu to trzeba jeszcze z czegoś żyć, jak masz ambicje charytatywnie zapierd..ać na roli to twoja sprawa, ja będe dalej dążył do maxymalizacji zysków bo mnie życie kosztuje. Puki będzie zysk na rzepaku to będziemy siali jesli go nawet do rowów będą sypać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2340 Share dziki20

dziki20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 02 grudzień 2011 - 19:41

Ceny nawozów I co lepiej ode mnie zjesz??szynkę z bułeczkami na śniadanie jesz?bo ja tak...jeżdże nowym samochodem choć nie mam 50 ha i siję jedynie pasewne(pszenżyto, jęczmień i owies).Przy okazji studiuję zaocznie, a za to też trzeba płacić.Nie muszę kupować tyle nawozu a rośnie mi tyle co i wam w tym roku.Dałem 100 kg/ha saletry z mocznikiem na wymarznięte pszenżyto...po 3 dniach mialem już chęć posiać tam jęczmień.I dobrze, że zostawiłem pszenżyto sie ładnie rozkrzewiło jeszcze i dało mi koło 6t i co??