Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny nawozów

8190 odpowiedzi na ten temat

#201 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 27 listopad 2008 - 16:43

Ceny nawozów

w d**ę niech się pocałują te zakłady ;)

może rolnicy kupią ale na bank mniej, każdy w tym roku się nauczy lub już nauczył liczyć.

wie ktoś po ile stoi teraz fosforan amonu i kemira power corn??

masz racje kupia mniej z powodu duzych cen nawozów i środków produkcji a niskich cen produktów pochodzenia zwierzęcego i roslinnego. Fakt dopłaty troche zmienia sytuację ale jezeli ktoś ma kredyt i za mleko dostaje coraz mniej to i tak odda do banku. Jedynie mozemy czekac az sytuacja sama sie zmieni na lepszą.
P.s fosforan amonu jak u mnie jedyne 3150 :angry: dla porównania rok temu 1400

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny nawozów Dzisiaj, 21:49
  •  

#202 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 16:44

Ceny nawozów

"Kolejne zakłady chemiczne ograniczają produkcję. Tym razem padło na Zakłady Azotowe Puławy, które wytwarzają teraz o 30% mniej. Zdaniem zarządu, to efekt spadku zamówień na rynku chemicznym, będący skutkiem kryzysu finansowego.
Wcześniej swoje instalacje wyłączyli europejscy potentaci w produkcji mocznika i amoniaku. Zaprzestały produkcji włoskie, francuski i holenderskie zakłady należące do Yara. Na "pół" gwizdka produkuje BASf w Lydwigshafen.
Kryzys w ciężkiej chemii pojawił sie w bardzo dobrym roku. Nowy rok obrotowy 2008/2009 Z.A. Puławy rozpoczęły świetnymi wynikami finansowymi. Spółka zarobiła ponad 157 mln zł, czyli czterokrotnie więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Szczególnie dobre wyniki odnotowano w segmencie produktów nawozowych."

Artykuł z "Tygodnik rolniczy" wydanie nr 48 2008r

Znalazłem jeszcze takie coś
http://www.polifoska...-DobryPlon.html

Wynika z tego Promocja rzędu około 10%. Tylko że trzeba z niej skorzystać do końca stycznia 2009. Czyżby w ten sposób zakłady chciały zmobilizować rolników do zakupienia nawozów? Hmm... A co jak mało kto z tego skorzysta? Czyżby jakieś zauważalne obniżki? wg mnie tak. Jak taka forma promocji nie podziała to a lutym możemy spodziewać sie znacznych obniżek cen nawozów ;) .

Znając szczęście to jak większość rolników otrzyma przyspieszone dopłaty to i tak pojadą kupić nawóz.... i do końca stycznia większość gospodarzy będzie już miała go w magazynach.

@kat Zakłady azotowe Włocławek (ANWIL) tez upadły... To wszystko wina rządu bo jak byłoby stać na nawóz to by kupił...

W radiu jak uslyszałem to sie zdziwilem
Wczoraj przed godz 23 mówili...

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#203 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 16:50

Ceny nawozów My w tym roku ograniczylismy nawozy wieloskladnikowe do zera. Tylko wapno i Saletra Can. No niestety po takich cenach nie bede dokladał do interesu. A omowiony wczesniej Kryzys w ciezkiej chemii to nie wina nikogo tylko samych zakladow ,tak ceny wywindowac to zbrodnia normalnie. Ale teraz beda miec nauczke. Ja mam duzo obornika i 500 ton ziemi po pieczrkach. Jakos dam sobie rade w tym roku.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oszczędzaj na nawożeniu! zobacz »

•  

#204 Share zloty1984

zloty1984

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 19:04

Ceny nawozów Witam:) Moja mama prowadzi punkt z nwozami i powiem wam ze nawozy nie stanieja,a beda drozaly jak to zawsze bywalo. Juz zaczyna sie ruch w interesie bo ludzie dostaja deczyzje o doplatach i kazdy zaczyna sie interesowac cenami i kupowac. ceny jakie sa u nas :
saletra - 120
saletrzak,salmag - 110
unifoska 02 - 136
tarnogram( stara nazwa grantar) - 158
siarczan amonu - 90
wap-mag - 28
mocznik - ok 170

ceny z miesiaca na miesiac ida w góre ;) pozdrawiam

#205 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 19:45

Ceny nawozów My tak samo w tym roku zeszliśmy do zera z PK poszło jedynie wapno, azot mam kupiony jeszcze w sierpniu po bardzo korzystnej cenie. Ale przy takiej sytuacji na rynku będziemy ciąć co się da. I z tego co widziałem to bardzo duże gospodarstwa w okolicy zrobiły podobnie jak Ja więc na 99% zakłady robiące PK dostanę po kościach. Co do azotowych to na pewno tez ich sprzedaż spadnie znacznie. Każdy 3 razy przeliczy zanim posieje. Wczoraj przeglądałem jakieś forum niemieckie i tam tez ludzie psioczyli na ceny nawozów. A tak swoją drogą to przyszła Mi wczoraj do głowy taka myśl że skoro Unia tak ochoczo sprowadzała zboża np Ukrainy czy Rosji to dlaczego nie można u nich bez cła kupować np saletry jak to było wcześniej?? Może moje rozumowanie jest nielogiczne ale skoro kupować wolne produkt to dlaczego na półprodukt jest cło??? Czyżby jakieś mocne lobby??

#206 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 19:46

Ceny nawozów

Witam:) Moja mama prowadzi punkt z nwozami i powiem wam ze nawozy nie stanieja,a beda drozaly jak to zawsze bywalo. Juz zaczyna sie ruch w interesie bo ludzie dostaja deczyzje o doplatach i kazdy zaczyna sie interesowac cenami i kupowac. ceny jakie sa u nas :
saletra - 120
saletrzak,salmag - 110
unifoska 02 - 136
tarnogram( stara nazwa grantar) - 158
siarczan amonu - 90
wap-mag - 28
mocznik - ok 170

ceny z miesiaca na miesiac ida w góre ;) pozdrawiam

nie stanieją to i rolnik nie kupi :) :)

u mnie o tej porze zawsze było 15t nawozu rocznie kupowane (na 12ha swojej ziemi i 10ha dzierżaw)

A co Ty myslałes ze wszyscy są tacy naiwni i zaraz Ci kupią?
Z kilkoma osobami gadałem co maja w granicach 80ha to pokupowali, ale Ci mniejsi to jeszcze nic...
A Ty myslisz ze jak chłopków postraszysz w sieci to zaraz bedą Ci nawózy kupować?
juz nie raz tak bylo kogos nie było stać i odwlekał do wiosny... i staniały....

a My w tym roku nagnoilismy ze 7ha, w zeszłym też cos okolo 5ha było nagnojone, jeden rok sie wytrzyma...

A mi sie wydaje ze jeszcze bedą drogie przez jakis czas bo dilerzy sobie zapasów narobili z myslą ze zarobią jeszcze, a teraz muszę sie pozbyc jeszcze te drogie...

Robliliśmy próbę zawartosci skladników w ziemi pod buraki
N- b.wysoka
P- b.wysoka
K- b.wysoka
Kwasowość zasadowa,
do tego jeszcze była gorczyca na poplon
Dolistnie sie potem da ze 2-3 dawki asashi i cos bedzie :)

ktos pisał:
Nowy rok obrotowy 2008/2009 Z.A. Puławy rozpoczęły świetnymi wynikami finansowymi. Spółka zarobiła ponad 157 mln zł, czyli czterokrotnie więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Szczególnie dobre wyniki odnotowano w segmencie produktów nawozowych."

no jasne ze wiecej zarobili bo dilerzy sobie zapasy robili, które mają do tej pory :) :)

he, bo dopłaty ruszyły to od razy każdy skory całe dopłaty wywalić w nawozy... nie ma innych wydatków tylko nawozy....

A K***A BYŁOBY STAC ROLNIKA TO BY KUPIŁ, A ZE NIE STAĆ TO CHYBA WINA RZĄDU NASZEGO...

Kontakt 661995047

#207 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 21:20

Ceny nawozów tak jest myślą ze człowiek dopłaty dostanie to nawozu kupi od razu moje dopłaty na życie pójdą a na nawóz trzeba kredyt wziąśc .poj.... kraj !

#208 Share zloty1984

zloty1984

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 21:48

Ceny nawozów [quote name='marcin974' date='Nov 28 2008, 19:46 ' post='252828']
nie stanieją to i rolnik nie kupi ;) :)
kupic trzeba,bo jak nie kupisz to szkoda tych maszyn meczyc jak efektu nie bedzie.

A co Ty myslałes ze wszyscy są tacy naiwni i zaraz Ci kupią?

naiwny to ty kolego jestes jesli myslisz ze nawozy będą taniec. Zaklady wola sprzedac mniej a zarobic to samo co przy duzej sprzedazy i mniejszej marzy. dzis mialem dostawe mocznika,a tydz temu salmagu i kierowcy mowili,ze sie juz kolejki tworza pod zakladami. co do twojej naiwnosci to rok temu od grundnia do lutego ponad 80% klientow sie zaopatrzylo w nawozy i jakos nie stanialy na wiosne. A ty pewnie liczac ze potaniejak kupowales na wiosne moze ??

A Ty myslisz ze jak chłopków postraszysz w sieci to zaraz bedą Ci nawózy kupować?

ja nikogo nie strasze, tylko stwierdzam fakty,ze z miesiaca na miesiac drozeja nawozy. przesledz sobie cenniki!
Ludzie mowia,ze beda kupowal nawozy ale za taka kwote jak np rok temu,a ze bedzie ich mniej o 1/3 czy o 1/2 to musi wystarczyc. i nie napinaj sie na mnie jak by to moja wina byla ze nawozy drozeja! tez mam pole i tez mnie denerwuja obecne ceny! pozdrawiam

#209 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 21:52

Ceny nawozów nie gadaj bo Ty juz masz w przystępnej cenie...
co ja mówie... na pewno prowadząc sprzedaz mozesz mieć jakies ubytki, więc przez cały rok sobie nazbierasz...
Szewc bez butów nie chodzi przecież...
Jestes rolnikiem i sam zarabiasz na rolnikach, nie oszukujmy się ;)

Kontakt 661995047

#210 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 779 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 22:06

Ceny nawozów

Robliliśmy próbę zawartosci skladników w ziemi pod buraki
N- b.wysoka
P- b.wysoka
K- b.wysoka
Kwasowość zasadowa,

jesteś modem to nie rób z siebie wała (bez urazy)
nie ma zawartości N w wynikach analizy robionej przez cukrownie pod buraki a pewnie z takiej korzystasz.
jest możliwość dodatkowo zrobić analizę N-min a klasyfikacja do niej wychodzi w mg/l(kg) a robi się ją przeważnie wczesną wiosną, dla N nie ma określenia zasobność (niska, średnia, wysoka)

poza tym jeśli nie podałeś kategorii agronomicznej gleby (b.lekke, lekka średnia ciężka) to masz klasyfikacje najprawdopodobniej dla gleby lekkiej ewentualnie średniej co często nie zgadza się z rzeczywistością. wyniki podane w mg/l(kg) są dobre ale klasyfikacja błędna bo każda kategoria agronomiczna ma inną klasyfikacje w zależności od zawartości
sory za OT

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 08:21

Ceny nawozów Jeśli chodzi o zarobek zakładów nawozowych nie zgodzę się ze Złotym 1984, zakłady zatrudniają pracowników multum do tego rada nadzorcza, prezesi którzy chcą zarabiać do cholery pieniędzy, zmniejszone zakupy nawozów to mniejszy zysk, zwolniena grupowe, nie ma kasy dla pasożytów z rady nadzorczej, a oni polecą do ministerstwa ze skargą że prezes słabo zarządza same kłopoty, ja też pewnie kupię trochę nawozów głównie azotowych, ale najwyżej 40 % procent tego co w zeszłe lata, zasobnoścć gleby mam na dobrą, przeczekam zobaczymy czy "góra" przeczeka. Czują że dopłaty już blisko i chcą wydrzeć kasę. Jeśli rolnicy uprawiający większe areały wstrzymają się to będą musieli opuścić ceny. Wierzcie mi koledzy oni mają większy nóż na gardle niż my to oni rozliczani są osiągane zyski, nie ma zysków lecą ze stołków aby kurz zanimi, przyjdzie prezes co będzie umiał zachęcić rolników do zakupów. Pisanie o kolejkach samochodów po nawozy, straszenie podwyżkami to obliczona gra na zmuszenie nas do zakupów gdyż za drugie półrocze fige zarobili, a trzeba płacić z surowce, prensje, gaz, energie itp a kasy nie ma . Mam kolegę co handluje nawozami i mówi że pies z kulawą nogą nie pyta o nawozy, a nasze strony naprawdę są mocne rolniczo
( zagłębie trzody chlewnej), mówi że o tę porę to już kupował nawozy pod klientów, zaintersowania niema. Kupię nawozy w ostatnie chwili, kolega pisał że na forach niemieckich gebelsy nażekają że ceny nawozów masakryczne, tak że ruchów wielkich nie mają, na zachodzie nawóz NPK 5 14 26 kosztyje 300 euro. Rozpychają po pośrednikach bo ile można produkować na plac. Czekać czekac czekać, a zmusimy ich do obniżek, oni mają więcej do stracenia niż my, wytrzymany rok oni nie.

#212 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 10:04

Ceny nawozów Zgadzam się z kolegą, zakłady są zawalone towarem pośrednicy tak samo, ja czekam do wyjścia w pole, jak cena nie spadnie to kupie trochę mocznika i nic więcej. A w zakładach mają trudny orzech do zgryzienia ponieważ przyzwyczaili się do tego że zyski z roku na rok rosły, a teraz nie mogą zrozumieć dlaczego to się zmieniło. Najlepiej by było gdyby zniesiono cła na nawóz ze wschodu, ceny wtedy by się trochę urealniły.

#213 Share zloty1984

zloty1984

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 15:42

Ceny nawozów nie gadaj bo Ty juz masz w przystępnej cenie...
co ja mówie... na pewno prowadząc sprzedaz mozesz mieć jakies ubytki, więc przez cały rok sobie nazbierasz...
Szewc bez butów nie chodzi przecież...

racja nazbieram sobie przez caly rok ale porozrywane i poszarpane worki uszkodzone w transporcie i przy rozladunku,bo klienci wybredni i nie chca kupowac wiązanych czy klejonych (w sumie nie dziwie sie przy takich cench) . Dobrze ze mam gdzie wysiac przynajmniej nie musze sie nikogo prosic zeby z łaska kupil i nie jestem do tyłu z kasa.

#214 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 18:32

Ceny nawozów

jesteś modem to nie rób z siebie wała (bez urazy)
nie ma zawartości N w wynikach analizy robionej przez cukrownie pod buraki a pewnie z takiej korzystasz.
jest możliwość dodatkowo zrobić analizę N-min a klasyfikacja do niej wychodzi w mg/l(kg) a robi się ją przeważnie wczesną wiosną, dla N nie ma określenia zasobność (niska, średnia, wysoka)

poza tym jeśli nie podałeś kategorii agronomicznej gleby (b.lekke, lekka średnia ciężka) to masz klasyfikacje najprawdopodobniej dla gleby lekkiej ewentualnie średniej co często nie zgadza się z rzeczywistością. wyniki podane w mg/l(kg) są dobre ale klasyfikacja błędna bo każda kategoria agronomiczna ma inną klasyfikacje w zależności od zawartości
sory za OT

Fajnie ze mnie uswiadomiles ze robie z siebie wała :)

Oczywiscie masz racje z tym azotem, pomyliło mi sie, miało być Mg :)

Ziemia jest cięzka -klasy nie bedę Ci podawał bo mogę skłamac...

Poniżej masz linka do skanu -widzę ze cos mi nie wierzysz :)

http://www.wrzuta.pl...RbNk/skanuj0001

Kontakt 661995047

#215 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 779 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 20:33

Ceny nawozów właśnie myślałem że coś takiego dostałeś - zwróć uwagę że na tym świstku nie masz podanej kategorii agronomicznej gleby i o to właśnie mi chodziło

Mg 8,7 to zawartość średnia dla gleby ciężkiej. dla gleby średniej b. w. jest od 9,1 a dla lekkiej od 7,1 co potwierdza że nie podałeś na próbce kategorii agronomicznej a w stacji przyjeli Ci klasyfikacje dla gleby lekkiej, tak jak pisałem wcześniej
P b. w. i tak się zgadza zgadza się
K nie pamiętam klasyfikacji ale chyba się zgadza

99% rolników którzy mieli próbki z gleby średniej lub ciężkiej zrobiło tak jak TY więc możesz uświadomić znajomych (sam też tak zrób :)) i powiedzieć aby zadzwonili do stacji chemiczno rolniczej podali wynik w mg/100g gleby i spytali się jaka jest to zasobność dla gleby ciężkiej czy średniej

#216 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 21:37

Ceny nawozów Dla ułatwienia podaję linka do tabel które znalazłem w necie LINK Mam gdzieś dokładne jeszcze ze studiów ale coś nie mogę odszukać. Na ich podstawie możecie sobie właściwie do ciężkości gleby odczytać wyniki

#217 Share sambao

sambao

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 17:11

Ceny nawozów Orientujecie się co się stało z ceną mocznika. Bo ja dostałem ofertę świąteczną tańszą o 400 zł niż dwa tygodnie temu. 1150 netto. 2 tyg temu 1550netto.
GMO jest ok!!!

#218 Share DawidMalw

DawidMalw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze. A w szczególności Ursusy.

Napisany 02 grudzień 2008 - 17:51

Ceny nawozów Hehe, czyli wychodzi na to, że muszą dużo na nawozach zarobić skoro zjeżdżają z ceną o 400 zł..
U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

#219 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 17:57

Ceny nawozów Może to jakaś promocja??? Jak kupisz 10 ton to 11 za taka cenę?? :)

A inne też potaniały?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 18:02

Ceny nawozów

Orientujecie się co się stało z ceną mocznika. Bo ja dostałem ofertę świąteczną tańszą o 400 zł niż dwa tygodnie temu. 1150 netto. 2 tyg temu 1550netto.

Mocznik z Puław czy z Polic? Oferta z fabryki czy od dystrybutora?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html