Polecane posty

LeF    43

Dzisiaj kupiłem kizeryt granulowany z K+S po 1538 zł/t brutto, z ciekawości zapytałem o saletrę z Anwilu- 1450 zł.t brutto. Oba rodzaje nawozów w workach po 50 kg.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

czy kupował ktoś może nawozy u naszych sasiadów tj czechów, słowaków?? może tam mają bardziej racjonalną politykę odnośnie relacji rolnik- zakłady produkujące? a może w niemczech można kupić taniej naszą saletre niż w Polsce jak to było parę lat temu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

tomaszpa1 --> nie wiem co jest nadzwyczajnego w tym żeby kupić wszystkie nawozy w czerwcu, nawet jak utrzymuje się tylko z gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

w tamtym roku stosowanie nawozów obciąłem o polowe. w tym roku ja lakach już na jesieni obornik kurzy już rozwiozłem,na zboża jare na wiosnę przed siewem rozwiozę sam obornik bez zadanych nawozów, (obornik mam za słomę 100ton za 30bel). nawozy tylko pod ziemniaki i kukurydze. i musi to wystarczyć. a co urośnie to zobaczymy w żniwa. stosowanie wysokich dawek nawozów tez nie gwarantuje 100%wysokiego plonu (pogoda potrafi płatać figle). jak rok będzie urodzajny i wszystko będzie OK to zboża polecą "na łep na szyje" jak w tym roku z ziemniakami sprzedasz za grosze a koszty poniosłeś niemałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Obornik i wapno i co Bóg da, a jak mam wywalić 6000 na moje gospodarstwo to za to coś kupię i mam bez ryzyka, a nie tuczyć zakłady nawozowe i wyjść na to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Chodzi mu pewnie o to ze nie ma w tych miesiacach przychodu, np za rzepak i trudno kase skads wyskrobac.


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Coś za coś;] niestety nic nie ma za darmo


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek175    1

Podziwiam niektórych za takie entuzjastyczne podejście do rolnictwa ;)

Yahooo może jeszcze twierdzisz że państwo robi wszystko ,aby polskie rolnictwo się rozwijało :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Żeby nic nie robiło nie miałbyś dopłat anie szeregu dofinansowań z budżetu UE. Inna sprawa jesli ktoś jest mało kreatywny i nie potrafi d*py ruszyć żeby wyżłopać z UE ile się da to jego i tylko jego wyłącznie sprawa.

 

Póki UE jest trzeba łoić tę baardzo dojną krowę ile się da...nie ważne czy legalnie, bo oni robią dosłownie to samo, lecz prosty polak tego nie widzi

Jeszcze kilka lat i będzie po niej (UE) tylko kurz..a wtedy to rolnicy zatęsknią za dopłatami jak posłowie za korytem(SEJM)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek175    1

I w telewizji wypowie się taki baran co ma 700ha i powie że dopłaty ratują tylko małe gospodarstwa. Lepiej już nic nie pisze ,bo się kompromituje :ph34r:

(Nie miałem na myśli twojego gospodarstwa)

Edytowano przez Arek175

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Wczoraj przywieziono mi nawoz i koles mowil ze w Szczecinie stoi statek z Rosji z nawozem. Luzem przywoza i dopiero w porcie pakuja w worki. Myslicie ze cena troche spadnie? Skoro Rosja przystapila do WTO to moze zaleje nas tanszymi nawozami przez co nasze firmy bada musialy troche spuscic z tonu bo to sie teraz wyrabia to masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Arek rozpłacz sie i poskarż sie babci;] jeżeli Ci mało pola to sobie dokup i śmiej sie jak taki człowiek, który ma 700 ha, za te głupie dopłaty mój ojciec jest w stanie kupić nawóz i paliwo na cały rok, i jeszcze zawsze coś z nich zostaje, więc w momencie kiedy byś stracił owe dopłaty co sie stanie, ogłosisz bankructwo czy jak bo nie rozumiem? To jest forum i każdy ma prawo do wyrażania własnej opinii więc sie nie ciśnieniuj. Szczewko dziś wigilia więc miejmy nadzieje, że będzie taniej:) tym optymistycznym akcentem kończe tego posta i życzę Wam wszystkim zdrowych, pogodnych i Wesołych Świąt;)


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek175    1

Dobra nie było tematu już nie chce się kłucić w Wigilie <_<

Zdrowych i wesołych Świąt Życzę :P

Edytowano przez Arek175

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

No właśnie Arku, Wesołych:) Niech nam nawóz z nieba spadnie xP


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szuma    13

Ja zapas nawozów na cały przyszły sezon już mam, środki ochrony też wszystkie i paliwo też. A nawozy kupuje bezpośrednio w fabryce. od razu przywożą mi z taśmy produkcyjnej.


"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

No właśnie Arku, Wesołych:) Niech nam nawóz z nieba spadnie xP

 

To jest możliwe. Podczas wyładowań atmosferycznych następuje wiązanie azotu atmosferycznego i spada sobie azot na pola. Także czasem i nawóz leci z nieba. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

I już mocznika nie trzeba było by kupować, same plusy xP


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Jeszcze tylko P i K niech deszcz uzupełni to bedzie wszystko.


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Saletra z Anwila 1480zł brutto

Mocznik z Puław 1780brutto

My w sierpniu za Saletre płaciliśmy 1100zł brutto.Szybko te koszty produkcji azotu idą w góre prawie 1/3ceny. :P Jednak warto kupić wcześniej :D ,znajomy mówił że żałuje że nie wzioł pożyczki na nawóz bo zostało by na białe szaleństwo i to Alpach :D W ubiegłym tygodniu za Sól Potasową płaciliśmy 2005zł/brutto :( ,jeszcze tylko zostało nam do kupienia Polifoska ale czekam do marca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRIS697    0

podlaskie gm.Grabowo

polifoska 6 - 2100 zł

mocznik pakowany po 25kg - 1780 zł

saletrzak - 1380 zł

saletra - 1400 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

woj świętokrzyskie

ceny które są niżej są przedstawione z jednej firmy zajmującej się miedzy innymi sprzedażą nawozów

ceny są podane za 100kg

 

Mocznik -175zł

fosfor amonu- 265zł

polifoska 8 -225zł

polifoska 6 -225zł

polifoska 4 -180zł

saletra amonowa -152zł

saletrzak -130zł

sól potasowa 60% -240zł

siarczan amonu granulowany -106zł

superfosfat pylisty -81zł

superfosfat granulowany -90zł

superfosfat potroj -180zł

unifoska -312zł

siarczan potasu 50% -312zł

potafoska -108zł

polimag -194,40zł

wapno tlenkowe 60% -28,70zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj