Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny nawozów

8701 odpowiedzi na ten temat

#5681 Share leopard64

leopard64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 09:42

Ceny nawozów

Saletra amonowa=> 135

polifoska 6 => 176

saletrzak z borem =>120

siarczan magnezu posypowy =>21zł/25kg 

Szydłów Świętokrzyskie 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny nawozów Dzisiaj, 05:55
  •  

#5682 Share rumcio40

rumcio40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 13:30

Ceny nawozów

Rozumiem, że rolnicy kupują tani importowany nawóz lub Yare,każdy ma wybór -  tylko nie rozumiem dlaczego potem ci sami rolnicy lamentują, że mleko tanieje bo przywożą z Ukrainy, lub drób tanieje bo przywożą z Ukrainy, że świnia tanieje bo przywożą z Danii tańszą, zboże jest tanie bo zalewa nas import. Nie kupujesz Polskiego nie sprzedawaj Polakom. Sprzedaj swoje mleko Niemcom, Białorusinom, czy Litwinom przecież kupiłeś od nich nawóz.

Wymagacie lepszych płac za swoje produkty a sami szukacie tanich, importowanych nie zawsze dobrych rozwiązań.

Tak po za tym dziś kupiony mocznik bb Polski PULERA1480 zł z odbiorem własnym cena brutto, Saletra Polska PULAN worek 1380 zł brutto; Amofoska corn 1200 zł brutto i zapobiegawczo insol K bańki 5 Litrowe za 50 zł każda.

Tyle tylko,że gdyby nie presja cenowa nawozów importowanych to nasi producenci podnieśliby cenny na swoje wyroby o kilkadziesiąt %.Tak swoją drogą to czy oni są jeszcze nasi?

#5683 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 15:21

Ceny nawozów

Dokładnie tak, całe szczęście że jest jakiś import bo nasi producenci nie mieli by najmniejszych skrupułów parokrotnie podnieść ceny, przecież poza importem praktycznie nie ma u nas konkurencji wszystko jest jednym koncernem. Niestety nasi producenci strzygą nas jak owce, a jedyne co ich martwi to domknięcie miesięcznego czy kwartalnego budżetu, a jak się sprzedaż załamie z powodu wyższych cen niż import to kolejny raz pójdą po ratunek do rządu. Juz nawet nie chcę wspominać tych ciągłych podwyżek jak się tylko zbliża sezon czy celowego zmniejszania dostępności towarów. Czy tak robi producent, który chce być partnerem dla polskiego rolnika? Więc nie ma się co dziwić, że coraz więcej rolników wybiera importowane nawozy, sam do tej pory byłem takim "patriotą" i kupowałem tylko nasze choc droższe naiwnie myśląc, że zejdą cenami do tych importowanych ale widzę, że oni nas nie traktują poważnie i sie mocno zastanawiam czy na kolejny sezon nie zaopatrzyć się w jakiś import i najpewniej tak zrobię.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oszczędzaj na nawożeniu! zobacz »

•  

#5684 Share marcus1998

marcus1998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna, hodowla trzody chlewnej.

Napisany 06 marzec 2015 - 15:33

Ceny nawozów

Rozumiem, że rolnicy kupują tani importowany nawóz lub Yare,każdy ma wybór -  tylko nie rozumiem dlaczego potem ci sami rolnicy lamentują, że mleko tanieje bo przywożą z Ukrainy, lub drób tanieje bo przywożą z Ukrainy, że świnia tanieje bo przywożą z Danii tańszą, zboże jest tanie bo zalewa nas import. Nie kupujesz Polskiego nie sprzedawaj Polakom. Sprzedaj swoje mleko Niemcom, Białorusinom, czy Litwinom przecież kupiłeś od nich nawóz.

Wymagacie lepszych płac za swoje produkty a sami szukacie tanich, importowanych nie zawsze dobrych rozwiązań.

Tak po za tym dziś kupiony mocznik bb Polski PULERA1480 zł z odbiorem własnym cena brutto, Saletra Polska PULAN worek 1380 zł brutto; Amofoska corn 1200 zł brutto i zapobiegawczo insol K bańki 5 Litrowe za 50 zł każda.

Tak, zgadzam się z tobą tylko jednego jeszcze nie wziąłeś pod uwagę.. Dlaczego grupa azoty sprzedaje nawozy za granice taniej i to dużo taniej niż u siebie w kraju? Słyszałem nie raz, że bardziej opłaca się sprowadzić polski nawóz z Niemiec niż kupić w Polsce...

#5685 Share empro24

empro24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:Handel, Rolnictwo

Napisany 06 marzec 2015 - 15:57

Ceny nawozów

Skład Zaliwie-Piegawki:

Kreda granulowana 400 zł brutto, dodatkowo dla klientów wykonujemy badanie ph gleby w cenie 1 tona - 2 próby gratis;

Amofoska 4-16-18 cena 1180 zł

Amofoska 4-12-20 cena 1120 zł

Podłącze się do dyskusji na temat Polskich nawozów

Grupa Azoty bodajże dopiero w 2014 roku została przyjęta na listę Polskich przedsiębiorstw strategicznych (czy jakoś tak) i 51% udziałów w spółce musi należeć do Polskich akcjonariuszy (Rosjanie chcieli wykupić Puławy)

Jakby Rosjanie wykupili Polskie fabryki nawozowe mogliby zabrać cały nawóz do siebie lub do Chin (to jest ich wiodący rynek) I jak sądzicie nawozy importowane były by w tedy tańsze? Mi się wydaje, że yara lub inni producenci mogli by zwiększyć cenę  dwukrotnie i tak Polski rolnik musi kupić nawóz i tak. Ale to tylko takie gdybanie.

Co do nawozów Polskich z Niemiec po niższej cenie. Sprawdź najpierw skład tego nawozu Polifoska 8 sprzedawana w Polsce ma inny skład niż Polifoska w Niemczech, RPA czy w Kanadzie. Klimat jest inny i ziemia jest inna. Cena zależy od składu nawozu.

Pozdrawiam i życzę miłego Dnia Kobiet.

#5686 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 595 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 17:39

Ceny nawozów

Tak Rosja by kupiła zakłady azotowe po to aby mogła wysyłać towar w postaci nawozów do siebie. Jak byś podejścia wschodnich sąsiadów nie znał.

#5687 Share marcus1998

marcus1998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 18:29

Ceny nawozów

Chodziło mi raczej o nawozy eksportowane na zachód...

#5688 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7077 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 20:56

Ceny nawozów

Yara PK 13-30 było 1512zł (połowa lutego) teraz już 1545zł.

#5689 Share brtk_lask

brtk_lask

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 21:05

Ceny nawozów

saletrosan 26 makro   1260 zł  Magrol Szadek

Polifoska 21 1107 zł Agroskład Szadek

Edytowany przez brtk_lask, 06 marzec 2015 - 21:06.

#5690 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9045 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 06 marzec 2015 - 21:37

Ceny nawozów

Dokładnie tak, całe szczęście że jest jakiś import bo nasi producenci nie mieli by najmniejszych skrupułów parokrotnie podnieść ceny, przecież poza importem praktycznie nie ma u nas konkurencji wszystko jest jednym koncernem. Niestety nasi producenci strzygą nas jak owce, a jedyne co ich martwi to domknięcie miesięcznego czy kwartalnego budżetu, a jak się sprzedaż załamie z powodu wyższych cen niż import to kolejny raz pójdą po ratunek do rządu. Juz nawet nie chcę wspominać tych ciągłych podwyżek jak się tylko zbliża sezon czy celowego zmniejszania dostępności towarów. Czy tak robi producent, który chce być partnerem dla polskiego rolnika? Więc nie ma się co dziwić, że coraz więcej rolników wybiera importowane nawozy, sam do tej pory byłem takim "patriotą" i kupowałem tylko nasze choc droższe naiwnie myśląc, że zejdą cenami do tych importowanych ale widzę, że oni nas nie traktują poważnie i sie mocno zastanawiam czy na kolejny sezon nie zaopatrzyć się w jakiś import i najpewniej tak zrobię.

Dokładnie jestem identycznego zdania. Gdyby nie nawozy ze wschodu to sądzę że nie kupiłby teraz tańszej saletry niż 1600 za tonę brutto.

Z azotowych raczej zostanę przy saletrze z anwilu i moczniku z polic. Z pozostałymi nawozami grupa azoty skutecznie mnie odstraszyła.

Co do wieloskładnikowych to jesienią byłem zadowolony z ruskiego npk 8-20-30. Bdb się rozsiewa, rozpuszcza i patrząc po kondycji zbóż działa lepiej niż polifoska.

W październiku kupowałem saletrę po 1260, dziś widziałem na jednym składzie po 1380 brutto. Współczuje tym co nie kupili nawozów.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5691 Share Przemek2203

Przemek2203

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 376 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, F1,Rolnictwo i wiele innych...

Napisany 06 marzec 2015 - 23:51

Ceny nawozów

Ten ruski czyli Plantavita? Też go siałem i efekty bardzo dobre a i wizualnie fajne te kolorowe "kamyczki"

#5692 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1750 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 07 marzec 2015 - 18:20

Ceny nawozów

Dokładnie jestem identycznego zdania. Gdyby nie nawozy ze wschodu to sądzę że nie kupiłby teraz tańszej saletry niż 1600 za tonę brutto.

Z azotowych raczej zostanę przy saletrze z anwilu i moczniku z polic. Z pozostałymi nawozami grupa azoty skutecznie mnie odstraszyła.

Co do wieloskładnikowych to jesienią byłem zadowolony z ruskiego npk 8-20-30. Bdb się rozsiewa, rozpuszcza i patrząc po kondycji zbóż działa lepiej niż polifoska.

W październiku kupowałem saletrę po 1260, dziś widziałem na jednym składzie po 1380 brutto. Współczuje tym co nie kupili nawozów.

Mi sie udało. Mam saletre 1710 kg  i fosdar 750 kg po starych cenach. Przeliczałem i w porownaniu z obecnymi cenami zaoszczedziełm 400 zł.

#5693 Share empro24

empro24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:Handel, Rolnictwo

Napisany 11 marzec 2015 - 09:11

Ceny nawozów

Skład Empro Zaliwie-Piegawki:

Saletrosan 26 BB cena 1280 zł brutto

Polifoska 21 worek cena 1120 zł brutto

Polifoska M worek 1620 zł brutto

Kreda BB cena 400 zł brutto

#5694 Share kamils

kamils

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 22:36

Ceny nawozów

Wie ktoś może gdzie w okolicy Lublina albo Puław dostane saletrosan ??? Bo w mojej okolicy nie ma czekam ponad tydzień dziś dzwonie a tu każą znowu czekać do przyszłego tygodnia i to nic pewnego a tu w pole trzeba zaraz jechać !!!

#5695 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3173 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 00:07

Ceny nawozów

Puławy, minimalna ilość do odbioru 1000 t ;)

KUPIĘ:                      ----- 460 / 85 R38      18.4 R38 -----                    KUPIĘ KOMPLET 2 szt. 40% - 70% lub lepsze      

#5696 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 15:10

Ceny nawozów

W moich okolicach tego roku brakuje wschodniego,tańszego nawozu.Saletra worki 50kg-1300,polifoska 8 1800,saletrzak worki 1210,tona.Okolice Białej Podl.

#5697 Share Damianb89

Damianb89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 14 marzec 2015 - 07:55

Ceny nawozów Witam mógłby ktoś podać ceny z województwa wielkopolskiego a dokładniej Konin, Koło jeśli jest ktoś z tych okolic było by miło z góry dziękuje

#5698 Share harytubewardziu

harytubewardziu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Niezawodne maszyny rolnicze. Hodowla bydła mlecznego. Nowoczesna uprawa.

Napisany 16 marzec 2015 - 09:28

Ceny nawozów

Saletra 1310

Mocznik  1520

Polifoska 8 1790

worki po 50kg

#5699 Share Serkowski91

Serkowski91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 13:30

Ceny nawozów

saletrzak 1160 zł , Konstantynów - kółko rolnicze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5700 Share marcus1998

marcus1998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 17:44

Ceny nawozów Saletra 1340 BB
NPK BARTER 7-30-30 1560 BB