Polecane posty

jerzy    3

Ja będę czekał zakupem nawozów do ostaniej chwili, czyli rozpoczęcia prac polowych wiosną, kupię aztowe a PK trochę albo wcale, myślę , że produkownie nawozów na plac do dońca marca 2009 r. coś im da do myślenia, z tego co słyszałem podpiali umowy eksportowe niezbyt korzystnie i prubują odkuć się na nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Cena na listopad firma lechpol

Saletra - 1200zł

saletrzak - 1050zł

mocznik - 1780zł

mocznik big bag - 1670zł

polifoska 6 big bag - 2650zł

sól potasowa - 1970zł

lubofos 12 - 1600zł

superfosfat 40% - 2650zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

firmy zaczynają obniżać ceny na nawozy w postaci gratisów kup 10t a 1t dostaniesz za pół ceny!!!!

 

ja czekam do stycznia z zakupem


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

LECHPOL Szubin

Listopad 2008:

 

Amofoska 3:10:28-------------------1 760,00 zł

Amofosmag 4:15:15-----------------1 570,00 zł

Amofoska 4:12:12+4----------------1 570,00 zł

Amifoska 4:16:18--------------------1 680,00 zł

Canwil z siarką------------------------1 090,00 zł

Lubofos pod rzepak 3,5:10:18,5----1 570,00 zł

Lubofos 12:20------------------------1 600,00 zł

Lubofoska 4:12:12-------------------1 420,00 zł

Mocznik a 50kg-----------------------1 780,00 zł

Mocznik Big?Bag---------------------1 670,00 zł

Polimag 311---------------------------- 970,00 zł

Polimag 405---------------------------1 990,00 zł

Siarczan a 50kg ZA Tarnów-------------940,00 zł

Siarczan a 25kg ZA Puławy-----------1 835,00 zł

Superfosfat 40%P2O5----------------2 650,00 zł

Sól potasowa worki -------------------1 970,00 zł

Polidap worki a 50kg-----------------3 170,00 zł

Siarczan amonu luzem-----------------860,00 zł

Canwil dolomitowy--------------------1 070,00 zł

Saletrzak dolomitowy-----------------1 050,00 zł

Saletra amonowa 1-------------------1 200,00 zł

Polifoska IVI 5:16:24 . --------------2 290,00 zł

Polifoska NPK 4:12:32----------------- 270,00 zł

Polifoska NPK 8:24:24 ---------------2 700,00 zł

Polifoska NPK 5:15:30 a50kg--------2 380,00 zł

Poliwap 3:12:18-----------------------1 810,00 zł

Polimag S ,----------------------------2 630,00 zł

Superfosfat prosty---------------------1 350,00 zł

Suprofoska 20 PK 10:20--------------1 450,00 zł

Suprofos 25 NPK 5:10:25 ------------1 770,00 zł

Wapmag---------------------------------460,00 zł

 

Polifoska NPK 5:10:30 Big-bag PETROPLON A---2 200,00 zł

Polifoska NPK 6:20:30 Big-bag---2 650,00 zł


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

poszly w dol bo fosforan stal 3600, a dzis tylko 2750 hahah

za***iste ceny.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibik1    0

W poniedziałek kupiłem saletre amonową 12 ton po 1102zł za tone w big bagach oczywiście brutto .Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Koledzy wstrzymajcie się jeszcze stanieją, wiem od dostawcy RSM, że zakłady już niemają takich zamówień jak do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

ja tam wale kupowanie nawozow zawsze kupowalismy normalnie na 10 000 zl , a w tym roku kupie saletry ze dwie tony i bede walil kurzy gownem az do skutku, mysle ze jak dam 20 rorzutnikow na hektar to lepiej na tym wyjde.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25
saletra 1150, mocznik 1700, saletrzak 1050

ale oni zarabiają na tych nawozach

całą dopłatę na nawozy trzeba oddać!


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

dobrze ze chociaż są te dopłaty tylko trochę za niskie


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

saletra od stałego dostawcy w ilosci 24t 1050zł/t netto dostawa na koniec grudnia płatnosc poczatek stycznia


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2
ale oni zarabiają na tych nawozach

całą dopłatę na nawozy trzeba oddać!

weż pod uwagę że co gorsza dla nas rolników jak brali kurs euro do naliczania to był niski więc mimo ze dostajemy więcej co roku to kurs nie korzystny więc w sumie wychodzi tyle samo a moze i mniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

"Kolejne zakłady chemiczne ograniczają produkcję. Tym razem padło na Zakłady Azotowe Puławy, które wytwarzają teraz o 30% mniej. Zdaniem zarządu, to efekt spadku zamówień na rynku chemicznym, będący skutkiem kryzysu finansowego.

Wcześniej swoje instalacje wyłączyli europejscy potentaci w produkcji mocznika i amoniaku. Zaprzestały produkcji włoskie, francuski i holenderskie zakłady należące do Yara. Na "pół" gwizdka produkuje BASf w Lydwigshafen.

Kryzys w ciężkiej chemii pojawił sie w bardzo dobrym roku. Nowy rok obrotowy 2008/2009 Z.A. Puławy rozpoczęły świetnymi wynikami finansowymi. Spółka zarobiła ponad 157 mln zł, czyli czterokrotnie więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Szczególnie dobre wyniki odnotowano w segmencie produktów nawozowych."

 

Artykuł z "Tygodnik rolniczy" wydanie nr 48 2008r

 

Znalazłem jeszcze takie coś

http://www.polifoska.pl/lang-pl-module-DobryPlon.html

 

Wynika z tego Promocja rzędu około 10%. Tylko że trzeba z niej skorzystać do końca stycznia 2009. Czyżby w ten sposób zakłady chciały zmobilizować rolników do zakupienia nawozów? Hmm... A co jak mało kto z tego skorzysta? Czyżby jakieś zauważalne obniżki? wg mnie tak. Jak taka forma promocji nie podziała to a lutym możemy spodziewać sie znacznych obniżek cen nawozów ;) .

 

Znając szczęście to jak większość rolników otrzyma przyspieszone dopłaty to i tak pojadą kupić nawóz.... i do końca stycznia większość gospodarzy będzie już miała go w magazynach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

w d**ę niech się pocałują te zakłady ;)

 

może rolnicy kupią ale na bank mniej, każdy w tym roku się nauczy lub już nauczył liczyć.

 

wie ktoś po ile stoi teraz fosforan amonu i kemira power corn??


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6
"Kolejne zakłady chemiczne ograniczają produkcję. Tym razem padło na Zakłady Azotowe Puławy, które wytwarzają teraz o 30% mniej. Zdaniem zarządu, to efekt spadku zamówień na rynku chemicznym, będący skutkiem kryzysu finansowego.

Wcześniej swoje instalacje wyłączyli europejscy potentaci w produkcji mocznika i amoniaku. Zaprzestały produkcji włoskie, francuski i holenderskie zakłady należące do Yara. Na "pół" gwizdka produkuje BASf w Lydwigshafen.

Kryzys w ciężkiej chemii pojawił sie w bardzo dobrym roku. Nowy rok obrotowy 2008/2009 Z.A. Puławy rozpoczęły świetnymi wynikami finansowymi. Spółka zarobiła ponad 157 mln zł, czyli czterokrotnie więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Szczególnie dobre wyniki odnotowano w segmencie produktów nawozowych."

 

Artykuł z "Tygodnik rolniczy" wydanie nr 48 2008r

 

Znalazłem jeszcze takie coś

http://www.polifoska.pl/lang-pl-module-DobryPlon.html

 

Wynika z tego Promocja rzędu około 10%. Tylko że trzeba z niej skorzystać do końca stycznia 2009. Czyżby w ten sposób zakłady chciały zmobilizować rolników do zakupienia nawozów? Hmm... A co jak mało kto z tego skorzysta? Czyżby jakieś zauważalne obniżki? wg mnie tak. Jak taka forma promocji nie podziała to a lutym możemy spodziewać sie znacznych obniżek cen nawozów ;) .

 

Znając szczęście to jak większość rolników otrzyma przyspieszone dopłaty to i tak pojadą kupić nawóz.... i do końca stycznia większość gospodarzy będzie już miała go w magazynach.

musze się z toba zgodzić ze ceny w lutym moga spaśc a teraz moga jeszcze podniesc bo rolnik dostanie dopłaty to napewno kupi niestety to jest prawda :) obysmy mieli racje ze stanieja w lutym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj