Polecane posty

piotrek1234    0

jak długo jeszcze te nawozy bedą iść w góre????, nic nie słychać o planowanych obniżkach??? :(

2 dni temu kupilem saletrę 1200 brutto i saletrzak węgierski 1230 brutto szok! ponad 4,50 kg azotu w saletrzaku.

najmniej podrożała u mnie sól potasowa z 1300 brutto na 1520 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracaipasja    0

firma FLORA z Praszki na Opolszczyznie i do tego nie ma u nich problemow z otrzymywaniem cennikow np SOR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Byłem płacić w piątek za nawozy to mówili że z dostawy na dostawę jest drożej więc na obniżki się nie zanosi tym bardziej że nie ruszyły jeszcze prace w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Nam mówili w chemirolu że płatność do 1 listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie a czy w zeszłym roku mieliście możliwośc kupienia nawozów z takimi terminami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@SAUTER ja nie miałem i szczerze mówiąc jestem zdziwiony, że dają takie terminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo podobno nawozy nie schodzą tak jak powinny,ludzie sie wstrzymuja bo za drogo jest ,widze to po moim punkcie sprzedazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Znowu? Niby jaki teraz powód? Czyżby kupowali w Libii? :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Nie wiem tak słyszałem w Agro-tygodniu....najwyżej mają podrożeć nawozy azotowe a później mocznikowe :rolleyes:

Edytowano przez Renault9514

ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracaipasja    0

U mnie nie ma problemu od kilku lat z terminem platnosci do zniw lub zbioru kukurydzy.Mocznik z importu w big bagach 1380 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość kupiona na jesień ale reszta dobiła w poprzednim tygodniu.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo83    0

Nawozy na górce to terminy długie dają, aby wyzbyć się wszystkiego... ;)


www.nawozeo.pl - Sposób na tanie nawozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

Tak na moje rozumowanie, możecie się z tym zgodzić bądź nie, ale te późne terminy płatności których wcześniej aż tyle nie było a jak były to na duże ilości, lub stałych i pewnych kontrahentów. Czy to nie jest wyzbywanie się towaru, który zalega po wysokiej cenie, bo ma przyjść tańszy a wtedy będzie problem, bo jedni którzy się wyprzedali drogiego nawozu zrobią miejsce dla tańszego i sprzedadzą go bez problemu, a ci co zostali z tym droższym będą musieli go sprzedać po niższej cenie, i nie będzie maży bądź gorzej popłyną na tym. A wiadomo że gdy cenny zlecą to media o tym poinformują może nie tv bo wiadomo jak jest i mowia to co chca zeby mowili ale mamy internet.? Moze szykuja sie obniżki dlatego sa tak dobrzy dla klijeta, a gdy beda dalej tak drogie nawozy to wkoncu wyjdziemy na ulice, choc bedzie juz zapozno , a pamietajmy ze wybory juz tuż tuż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Saletra 1300zł cena z dzisiaj. Południowa Wielkopolska.

Jeszcze trochę i do 1500zł dojdzie ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Farmer@ a adler jaki termin płatności daje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

Agro efekt Domaszowice

 

Mocznik 46% 1480zł

Saletra 34% 1285zł

Saletrzak 27% 1140zł

 

ceny z vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Farmer@ a adler jaki termin płatności daje?

Hybert, taki duży rolnik jak ty to powinien nawet wstydzić się pytać o jakieś terminy.Powinieneś nawet na przedpłate kupić. :lol: Żartowałem oczywiście, a termin to niestety 14dni, a zapłacisz wiadomo, kiedyś tam. :D Terminy to może w agroloku ,ale ta przebitka to lepiej kredyt obrotowy czy cuś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja nie jestem duży rolnik...ojciec może sobie płacić przedpłaty, ja ze swoimi 80ha mogę pytać o terminy, w dodatku sporo nowych inwestycji jest tak więc z terminu mógłbym skorzystać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinW1985    0

Łódzkie

 

Mocznik 46% 1560 brutto

Saletra 34% 1260 brutto

Saletrzak 27% problemy z dostawą, świeża podobno 1300 brutto

Polifoski 6 i 8 1820 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracaipasja    0

Nawozy oszalaly i w duzej mierze wynika to z tego ze firmy chca nas zlupic na maksa.Do rekordow i tak jeszcze daleko.Najdrozej za Polifoske 6 placilem 2720 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Ale ceny azotowych jeszcze nigdy nie były tak wysokie! Faktycznie P i K nie drożeje i chyba dlatego, że ludzie się odzwyczaili od tych nawozów i ograniczają je. Ale azotu nie można ograniczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, na azotowe jest popyt to jest i wysoka cena. Wieloskładnikowe można ograniczyć lub przez rok, dwa nie stosować( ja stosuję co roku), ale azot trzeba dać i firmy nawozowe to wykorzystują(pewnie znowu zdrożały składniki do produkcji :lol: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj