Polecane posty

silva    19

Fajny pomysł wg mnie. Tylko także myśle żeby było coś takiego że cena za całosamochodowe ilości i cena za dostawe za km lub coś takiego :) Tylko czy będą chcieli to wypisywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmkam    0

Musisz też w reklame troche zainwestowac bo wczesniej nic o tym portalu nie słyszałem. Ogolnie to dobry pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

I ten nawóz ma 90% S? Jakoś ciężko mi w to uwierzyć. Ale z tego co czytam o nim to zaleca się wymieszanie go z glebą. I najlepiej dawanie jezienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

jesienia nie dalem bo wczoraj sie o nim dowedzialem i przekonalem sie ze przydalo by sie zastosowac siarke w rzepaku i chem go zastosowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

DO: silva

 

Kontrakty z fabrykami na odbiór podpisywane co rok lub co pół roku.

 

I tak:

 

WŁOCŁAWEK: około 3000t rocznie -> można zmieszać -saletrzak, saletra

PUŁAWY: około 1200t rocznie -> jeden asortyment

POLICE: nie pamiętam, ale tam było jakieś 20-30tysięcy ton rocznie.

 

ITP ITD...

 

Składa się ofertę w fabryce. Oni rozpatrują wszystkie oferty które dostali, wybierają największe i tych z największymi możliwościami finansowymi.

 

Pod uwagę jest także brana: zdolność i powierzchnia magazynowa, możliwości transportowe - własne samochody, zdolność finansowa...

 

Takze temat nie jest takie prosty...

 

Jeszcze jedna sprawa: trzeba na początku kontraktu wpłacić 10% wartości kontraktu...

 

Czyli np podpisując kontrakt w czerwcu z Włocławkiem na saletre 3000ton x 700zł tona = 2 100 000zł... trzeba wpłacić 210tysięcy... a potem przy każdym odebranym transporcie płacimy od razu, albo z terminem i wtedy doliczany jest jakiś procent za okres płatności....

 

Dystrybutorzy sprzedający nawóz na tiry przeciętnie zarabiają około 20-30zł na tonie. Dalej dystrybutorzy sprzedający na placu rolnikom na tony mają około 50-100zł/t. Tylko trzeba wziąć pod uwagę to, że muszą za nawóz płacić, zamrażać pieniądze, transport, rozładunek, załadunek klientowi, utrzymanie firmy, pracowników... także to nie jest taki raj jak się niektórym wydaje....

 

Napisz skąd masz takie informacje??? Jest jakaś wzmianka o tym na stronie producenta??? Jeśli tak to podaj link, ja niczego nie znalazłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

A więc nie pozostaje nic innego jak tylko zrzeszać się w grupy producenckie i kupować towar prosto od producentów :) W mojej okolicy zawiązała się taka i nic innego tylko same pozytywy z tego przedsięwzięcia! :)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savas    3

 

 

niekoniecznie spekulacja....

 

ktoś kupił sporą ilość mocznika w październiku po niskiej cenie... i sprzedawał cały czas na tej samej marży...

 

Kupiłeś końcówkę, w tym czasie przyszła nowa dostawa ze stycznia/lutego i już jest taka cena..... co miesiąc od września nawozy w fabrykach drożeją około 50zl/tona....

Zgadzam sie z tobą, tylko nie chodzilo mi o to ze dilerzy podnoszą ceny za nawozy kupione wczesniej, wierze w to ze sa ciagle na tej samej marzy, raczej dziwi mnie wlasnie ten coroczny zimowy wzrost cen w fabrykach, bo chyba koszty produkcji nie rosną tylko na pewien okres w porze zimowej. No ale mamy wolny rynek, to wszystko na pewno nie jest takie proste jakby sie moglo wydawac. można powiedziec ze trzeba kupowac jesienia, jednak z tym jest w wielu przypadkach trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKARD    0

A czy np zboze teraz sprzedajesz drozej po miales wyzsze koszty produkcji?? nie... jest popyt jest i wysoka cena.... prawo ktore wszystkim rzadzi...

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

www.lukard.pl - artykuły rolne - nawozy, środki ochrony roślin, materiał siewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

koles mowil zeby wysiac przed sianiem saletry wiec bede sial osobno po 50 kg /ha

a w pszenicy po 25 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kromo    0

saletrzak 1050 + dostawa netto to dobra cena?? taką oferte dzisiaj dostałem


NAWOZEO.pl - SPOSÓB NA TANIE NAWOZY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

No to ładnie nawet wyjdzie 45kg Siarki chyba jakieś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Im bardziej skondensowane tym mniej przejazdów choć trzeba kilka razy po jednym polu jeździć. A 90% to naprawde dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

90% siraki? jaka to sól która zawiera tyle S? siarka do odkażania tuneli zawiera 98% siarki a tu nawóz 90%? nie chcę mi się wierzyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

To nie sól, tylko siarka elementarna, która dopiero w ziemi musi rozłożyć się do siarczanów, żeby stać się przyswajalna dla roślin.

Dlatego zaleca się wymieszać ten nawóz z ziemią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Mnie dziwi aż że to jest w formie S a nie SO3.

 

Ile u Was się cenią za siarczany magnezu i bormax?

Edytowano przez silva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

No faktycznie, ten nawóz to skała, bentonit i faktycznie lepiej go wymiezac z ziemią.

I wyobraź sobie Silva, że jeśli byś miał same wapno w glebie i zero pożytecznych mikoroorganizmów to ten nawóz byłby bez użyteczny, bo Ci nasi pomocnicy przekształcają go właśnie w formę SO3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

No jak najbardziej trzeba wymieszać go z glebą no i zapewne trzeba troche czasu żeby on się rozłożył. A ciekawe jaka jest jego pszysfajalność. Niedawno liczyłem sobie jaka jest różnica w cenie 1kg siarki nawozach dolistnych np. Super S-450 oraz w powiedzmy że tym Wigorze S. I mi wychodzi coś takiego:

- Super S-450 w 1l ma 0,45kg S i przy tej cenie co mógłbym załatwić wychodzi mi 14zł za 1kg.

- Wigor S w 1kg ma 0,9kg S a przy Twojej cenie wychodzi 0,95zł za 1 kg

A więc prawie 15 razy cena jest wyższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj