Polecane posty

zimny90    1
z tym 500 zl za tone to ja sie niezgodze bo zboża niema i niebedzie przyczyną jest susza w Polsce co nie którzy sie zdziwią jak wyjadą w pole zimowe niejest tak zle ale zboża letnie to tragedja co do nawozów to tylko tak dalej firmy produkujące są na dobrej drodze tylko ciekawe co zrobia jak nikt ich niekupi dla porównania kupuje Ukrainśki nawóz przywozą mi go prosto z zagranicy i mimo ze musze opłacić transport to i mam o 250zł taniej na tonie więc niech sie w Polsce zastanowią bo jak tak każdy zrobi to mogą zakłady produkcji nawozów w Polse pozamykać

:D

 

Jak nie bedzie krajowego to przywiozą z Ukrainy albo z innego kraju i scenariusz z 500zł/t moze sie sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sdcrisis    0

a ja mam pytanie... czy wie ktoś po ile sa nawozy w niemczech?(nasze odpowiedniki) bo jak tak dalej pojdzie to trzbea bedzie szkukac za granica... albo ma ktoś link do strony niemieckiej gdzie produkują nawoz i tam jest cala oferta cenowa opisana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

W Niemczech to chyba taniej nie będziesz miał prędzej już na Ukrainie :D Właśnie stamtąd w tamtym roku ktoś u nas sprowadzał :D


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Wczoraj w agrobiznesie mówili o rolnikach którzy maja zamiar strajkować z powodu wysokich cen nawozów. Mówili oni że przez rok nie kupią ani jednego worka nawozu. Namawiali żeby się przyłączyć do protestu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

@Farmerka26 mozesz cos wiecej napisac o podwyzkach cen nawozow?Praktycznie kazdy rolnik uzywa nawozow,wiec kazdy bedzie bardziej rozeznany w cenach.


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    3

cena

Mocznik N46 1390

Polidap NP(S) 18-46-(5) 3020

polifoska z borem 2020

polifoska 4 2030

poifoska 5 2130

polifoska 6 2350

polifoska 8 2400

polifoska 12 1890

polifoska V P NPK (MgS) 1790

polifoska M-MAKS 2045

polimag 311 1790

polimag 405 1790

polimag S 2420

poliwap 1680

wapno magnezowe 490 - 500

 

Tak to wygląda na dzien dzisiejszy w Polsce z nawozem ceny są aktualne na ten miesiąc lecz w przyszłym mogą sie nieco zmienić ponoć tylko niewiem czy w dół czy w górę wiem że jakby ceny poszły w dół to by niegadali tyle czyli chyba jeszcze zdrożeją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin12145   
Gość marcin12145

ja mam oferowany po 950 zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ku*wa za darmo powinni rozdawać nawozy jeśli brakuje żywności i ie ma gdzie biodiesla uprawiać a nie łoić takie ceny, w takim przypadku to tylko brać pakiety ekologiczne i żyć tylko z dopłat bo po co dokładać jeszcze do interesu

 

zabawne jak na zebraniu w mleczarni podsumowali rok i zapowiedzieli że w przyszłym o 20 % wzrośnie skup to cała sala leżala ze śmiechu i zapowiadali że przy takich cenach środków do produkcji i oczywiście cenie za mleko to niewiadomo czy nie spadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Dzisiaj saletra amonowa z puław w big-bagach z dostawą do gosp. 970 netto. Termin płatności 1 m-c.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Dwa tygodnie temu kupiłem w workach 50 kg i było 40 zł/t taniej. Ogólnie jednak to ta sama cena.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

W agrobiznesie mówili,że rolnicy będą prawdopodobne strajkować.Nie będą kupować przez jeden sezon nawozów,bo są za drogie.


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    3

tak strajkowac skąd ja te hasło znam gagu gadu to wszyscy a jak trzeba strajkować to jeden niema czasu drugi ma wyjazd rodzinny trzeciemu krowa zachorowała. co do niekupowania nawozów przez jeden sezon to to jest gatka szmatka tego nikt niezrobi bo przecież wszyscy wiemy ze niedasz na pole to niemasz a jak dasz to masz wiec raczej to marzenia z tym nie kupowaniem przez jeden sezon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

słyszałem że maja znieść cła antydumpingowe z ukraińskich nawozów, mam tylko nadzieje że zrobią to przed sezonem siewu nawozów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Wczoraj byłem po sól potasową, ale cena gesie mnie z nóg powaliła czyli 1800 zł za tone :angry: :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Kupiłem lubofoske 4-12-12 po 1410 zł/t a saletrę amonową z anwilu za 1150 zł/t.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

haha przelicznk pszenica polfoska jest idealny dzisiaj sprzedałem pszenica po 56 brutto a polfoske 6 można kupić po 270 zł super


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ja ok miesiąc temu kupiłem Polifoską 8 za 1960 zł/t z zapasów wiosennych o targowaniu ceny i terminie płatności nie było mowy.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że w tamtym roku tona amofoski kosztowała ok 800 zł, a teraz ostatnio wujek był to... i tu proszę usiąść 2400 zł/t . To jest szok po prostu :/


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    3

tak to czytam i doszedłem do wniosku ze to pośrednicy mają z nas najlepszy interes nic nierobią na polu a kasa sama im wpada przez dzwi niesprawiedliwe to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Powiedzcie jak tak moze byc cena zboża nie jest zbyt wysoka a nawozy nie dośc że nie potaniały to jeszcze drozeją paranoja no i co tu dalej robić?

Jakby pszenica była po 1000zl/t to rozumiem ale teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj