Polecane posty

JozB    181

PLD opolskiego, ultra 8 była po 1400 brutto, ale podobno już sprzedana. Polifoska 50 zł drozsza.  Polidap 12-52 ze wschodu przy płatności gotówką 1750, termin to 1850.

Azoty nie pytałem, ale drożeją, a jeszcze 2 tygodnie temu można było mocznik po 1200 brutto chapnąć. I po co ta durna agencja trąbi, że dopłaty płyną. Nie dość że ceny produktów rolnych są żenująco niskie w porównaniu do nakładów oraz pracy, to jeszcze chcą z paru złociszy handlarzyki nas obedrzeć. Mam nadzieję, że pisiory tej całej mafii trzymajacej rolnictwo również dobiorą się do d*py.

To jak obstawiacie pk na wiosnę? Są jakieś nadzieje na niższe ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 godzin temu, kr9292 napisał:

Wiosną jedynie za azot przepłaciłem, bo w ubiegłym roku jesienią była na niego ekstra cena, a reszta na plus. 

 

50 minut temu, soltys48 napisał:

ja również tylko azot drożej reszta mnie zadawalała z ceną

Jakieś porównanie cen? Też byłem pewny że ceny spadną i nie spadły a nawet wzrosły. Patrząc po cenach z tamtego roku to np sól potasową można było kupić do połowy listopada w cenach 1300-1350 zł a od grudnia średnio 100 zł drożej. Dlatego już zamówione po 1280 brutto. Co prawda w maju cena spadła tylko co z tego jak w kwietniu trzeba siać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
23 godziny temu, XTRO napisał:

 przy 8-mio procentowym vacie ?

a co za różnica, netto to netto  bez względu na stawkę VAT - tak 8%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1534

faktycznie. Przeczytałem, że brutto ale to byłoby nie realne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam oferte:

Saletra - 1040zł

mocznik 1250zł

saletrosan 30- 980zł - prawdopodobnie z tamtego roku bo ktoś wczesniej pisał ze teraz go nie robią 

 

Jak radzicie co brać?

na piewszą dawkę zastanawiam się nad saletra/saletrosan 250kg co bedzie lepsze ?

druga dawka 100kg mocznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

U mnie saletrosan 1020

Mocznik 1300

Sól potasowa 1200

Polidap 1650

I nic nie chce być taniej, ja już od dłuższego czasu nie mogę kupić nawozów w ekstra niskich cenach jak tu niektórzy, chyba zacznę rozglądać się za nowymi dostawcami... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

U mnie saletra anwilu po 1020

Mocznik import 1200, krajowy 1300

Polidap 1700

Sół potasowa 1400

polifoska 6 1410

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Dziś kupiona saletra Pulan 34% - 1120zł brutto, W niektórych punktach już po 1200 wołają. Trzeba było kupować miesiąc temu a nie w stołek pierdzieć. Teraz jak poszły dopłaty to już taniej nie będzie. Przy kilkunastu tonach dobry tysiak straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matetar94    13

saletrzak 870zł brutto, polifoska 6  1460zł brutto powiat łódzki wschodni

Edytowano przez matetar94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26
4 minuty temu, PiotrMurgrabia napisał:

Gdzie takie ceny?

tez jestem ciekawy jaki sklad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470
nie srajcie sie tak z tymi cenami. ozimin jest malo posiane jak sie place i magazyny zapchaja na wiosne to ceny poleca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
26 minut temu, kuba24051 napisał:

nie srajcie sie tak z tymi cenami. ozimin jest malo posiane jak sie place i magazyny zapchaja na wiosne to ceny poleca ;)

Ceny polecą na pewno ale to pewnie koło czerwca, a nawóz potrzebny na użytki zielone już w kwietniu jak nie wcześniej  a z tego co czytam to na zboża już w lutym sieją. W tym okresie cena na pewno nie spadnie.  Też byłem taki spokojny w tamtym roku i przepłaciłem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za_q    15

Saletra (30 kg)     - 1100 zł/t.

Fosforan (50 kg)  - 1800 zł/t.

Sól (50 kg)           - 1360 zł/t.

Mocznik (BB)       - 1220 zł/t.

Ceny brutto Przasnysz.

Edytowano przez Za_q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Cena azotu juz nie spadnie. Bedzie tylko drożeć. Obniżki i promocje są zawsze w żniwa. Kupiłem saletre po 1020 od znajomego ze składu bo kupił w lipcu. Teraz nowa dostawa po 1130zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj