Polecane posty

kamil18fmr    97

no dobra ale warte swojej ceny czy przereklamowane...??

 

Jeśli cena jest wyższa o jakieś 30 zł/t brutto w stosunku do polskich polifosek o analogicznym składzie to pewnie warto... Osobiście nigdy nie stosowałem nic z Timaca ani Yary.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Bylem wczoraj w sklepie rolniczym i na tablicy cena mocznika 1400 szok dobrze ze kupilem wczesniej po 1200. Co do cen z zeszlego roku to tanialy bo gaz tanial a to jest glowny czynnik cen azotowych a w tym roku nie disc ze drogi to ma jeszcze drozec wiec na obnizki bym nie liczyl

bylem dziś w sklepie zaopatrującym rolnictwo itez tam wisiała tablica a na niej

Mocznik 1460

saletra 1120

salmag? saletrzak 1060

polifoska 5 1590

polifoska 6 1630 

siarczan amonu 890 i wiele innych których cen nie pamiętam.

miesiąc temu kupiłem mocznik tylko ze węgierski worek 25 kg po 1150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

Niby ten Timac jest za***isty - slowa goscia co badał mi glebę tyle ze jego cena zaporowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

 

 

Stosowałem przedsiewnie pod pszenżyta, pierwszy raz na efekty muszę czekać  

 

 

Pkt. 1.1 – cytowanie poprzedniego posta/komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz38    4

Niby ten Timac jest za***isty - slowa goscia co badał mi glebę tyle ze jego cena zaporowa.

No właśnie, u mnie też ten co był to kazał najpierw ph ziemi zbadać a później dobierać nawożenie, chyba zaryzykuje i wezmę na 1-2 pod kukurydzę (bo wg nich jest za***isty) i będę miał porównanie czy kupować u nich co innego czy dać sobie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na próbę możesz wziąć i sam potem ocenisz. Wg mnie mają bdb produkty, ale nie aż tak żeby płacić 2x więcej za porównywalny nawóz z innej firmy.

Yara wg mnie jest nr 1 i zazwyczaj jej ceny są zazwyczaj niewiele wyższe i porównywalny polski nawóz, timac zazwyczaj ceni się znacznie wyżej niż yara.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Obecnie Yara viking po 1650 zł cenowo na czysty składnik wychodzi podobnie jak nawozy jednoskładnikowe, jak ktoś chce npk wiosną to wydaje się to dość rozsądne wszystko za jednym przejazdem nie przepłacając tak naprawdę nie wiadomo za co...

 

Saletra anwil 1000 zł

saletrzak cawil 840 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz38    4

dlatego podejdę w tym roku małe wyzwanie, kupie sobie na 2 ha i zobaczę, a jak dobrze wyjdzie i to na raz to następny sezon damy na całość.... w sumie paliwo i czas też się teraz liczy.... a do tego lepszy plon... kurde coś w tym jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    111

Rzepak karmiłem NPS`em timaca i dla porównania w tamtym roku lubofoska 3,5-14-16,

wyniki - jeden kawałek na timacu który oddał ponad 5t ale reszta około 4,,, na lubofosce też miałem działke ponad 5t i pare w okoliach 4 ale słabe działki tak ze sam sie dziwiłem ze az tyle naleciało-na jednej przy zbiorze placami perz wyglądał ponad rzepak a dał 4t. Na wiosne z timaca leciałem sulfamo N23, w tym roku spróbuje czesc saletrosanem. Stosowałem też azot z timaca w pszenicy i kukurydzy- bezsens. Nawozy od nich TROCHE lepsze za to cena DUZO wyzsza, działanie nie rekompensuje ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

polifoska jest tańsza niż yara po przeliczaniu na czysty składnik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Rzepak karmiłem NPS`em timaca i dla porównania w tamtym roku lubofoska 3,5-14-16,

wyniki - jeden kawałek na timacu który oddał ponad 5t ale reszta około 4,,, na lubofosce też miałem działke ponad 5t i pare w okoliach 4 ale słabe działki tak ze sam sie dziwiłem ze az tyle naleciało-na jednej przy zbiorze placami perz wyglądał ponad rzepak a dał 4t. Na wiosne z timaca leciałem sulfamo N23, w tym roku spróbuje czesc saletrosanem. Stosowałem też azot z timaca w pszenicy i kukurydzy- bezsens. Nawozy od nich TROCHE lepsze za to cena DUZO wyzsza, działanie nie rekompensuje ceny.

 

Dobry wynik jak na lubofosce,ile kg jej sypales?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosss    5

Połowe siewnika zrób po staremu, drugą połowę zasyp timac, zrób porównanie roślin jak maja 0,5 metra oraz jak ziarno dojrzeje, tylko ze  trzeba je zważyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

kolego @rocco0987 ale rozrzut to naprawdę potężny timac vs. lubofoska ?? No polifoska i timac to już ok, ale twoje porównanie to jak maluch do BMW:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Przy lubofosce to wszystko wypada dobrze. Nie dość że skład średni to jeszcze rozpuszczalność słaba. Tak jak kolega wyżej napisał, porównaj z polifoską.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    111

Rozrzut moze jest natomiast porównanie wypadło moim zdaniem b.dobrze, plon był taki sam jednakt na lubofosce wyszło taniej. Lubofoski dawałem 480-500 kg. Co do działania mi zawsze doradca mowił ze na wiosne fosfor z polifoski/yary jest dobry jednak na jesieni lepiej ten z lubofoski, powoli sie rozpuszcza wiec roslina ma go przez dłuzszy okres i sie tak nie uwsteczni.. W tej lubofosce jest jeszcze 10 wapnia 19 siarki + dodatek miedzi i manganu...W tym roku mam wszystko na tej lubofosce, jednak na obszarze 2/3 rzepaku nie spodziewam sie cudów bo niestety po zasianiu nawozu na sciernisko poszło 40l nawałnicy, więc napewno sporo z tego spłyneło :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciektaski    8

saletra amonowa - 990 zł

salmag - 875 zł

NPK(S) 8-20-30-(5) ruski - 1390

siarczan magnezu - 755

ceny brutto, dzisiaj kupione ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodo101    8

Dzisiaj kupione czy dzisiaj przywiezione a wcześniej zamawiane ?Gdzie takie ceny i jakie ilości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Początek grudnia zamówione auto u osadkowskich 1060 zł a wczoraj do mnie gość dzwoni że zmiana ceny i teraz 1165zł tona saletra anwil...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

agroters Hrubieszów, ceny brutto

-saletra puławska BB 1085 zł

-saletrzak tarnów BB 985 zł

-mocznik puławski mały worek 1320 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zna ktoś ceny yarej start i seeds? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forsze    15

Początek grudnia zamówione auto u osadkowskich 1060 zł a wczoraj do mnie gość dzwoni że zmiana ceny i teraz 1165zł tona saletra anwil...

 

Czy oni są niepoważni? Jak można cenę zmieniać po zamówieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodo101    8

2500 piechotą nie chodzi .Zmiana ceny = rezygnacja z zakupu i współpracy ,firm jest pełno .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj