Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
AleksanderX    522

niech sobie dystrybutorzy podnoszą ceny to się sami ugotują z tymi nawozami ja zmniejszam zakupy myślę iż inni chłopi też powód/spadek cen na produkty rolne/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

"Chłopi" może i mają mniej. Rolnik jak się dobrze gospodarzy na nawozy zawsze powinien mieć środki. Szanujmy sami siebie....

 

Nie inwestowanie w warsztat pracy to okradanie samego siebie. Jak z zakupem maszyny można poczekać ale o pole jak i hodowlę trzeba dbać. Ciągnik jak ma pusty zbiornik to i po roku po zalaniu paliwa odpali i będzie pracował poprawnie zaś ziemia/hodowla po  roku oszczędzania z dnia na dzień nie zacznie "pracować poprawnie".


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

ty jak masz checi to i miżesz zwiekszyc nowozt nilt ci nie zabroni ale jaka będzie ogolna tendencja przy wizji dalszych spadk ów cen na płody rolne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19685

płody spadną,dasz mniej nawozu mniej zbierzesz i jeszcze mniej zarobisz.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

tylko ze musza być zachowane jakieś logiczne relacje pomiędzy cenami srodków do produkcji a cenami płodów rolnych na chwilę obecną i w krótkiej perspektywie tej  relacji nie będzie  chyba że ceny nawozów nie będą zawyżane ale każdy chce nic nie robić a zarobić bo lepiej sprzedać tonę i zarobić 300 zł niż 10 i zarobić też 300 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

u mnie nawozy potasowo fosforowe w dół ,

Polifoska 6 - 1510 zł brutto

 a azotowe niby od lipca mają być obnizki 

saletra 1185 zł brutto 

 

z tego co mi wiadomo potasowe mają sie utrzymać w miare na takim poziomie przez jakies 2 msc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

przecież prawie wszystkim wiadomo iż ceny nawozów w Polsce sa zawyżone a chłop nabija kieszeń producentom i importerom /spróbuj dostać koncesję na import nawozów/koleś daje ją kolesiowi by wspólnie skubać chłopa/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19685

niech sobie dystrybutorzy podnoszą ceny to się sami ugotują z tymi nawozami ja zmniejszam zakupy myślę iż inni chłopi też powód/spadek cen na produkty rolne/

 

 

w czasie kłoszenia była pryskana mieszanka tebu  i ataku plus modus bo omyłkowo posykano czała dawka 450 kg mocznika no i teraz na 4 i 3 liściu od góry są jakies malutkie zółte plamki

 

 

też tak myślę jutro polecę małą dawką propikanazolu tani zabieg a efekty mogą być  tak na póbę zostawię kawałek bez prysku

No przy takich dawkach jak podajesz to się nie dziwię,że zmniejszasz zakupy :lol:

 

ach te wakacje-trzeba rzadziej forum odpalać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

dziś zakupione w Agrolok 12 ton Ultra 8 po 1405 netto

 

Tak myślicie? to po ile u was by kosztował?

Dodam tylko ze to jest cena z terminem na 4 miesiące,od poniedziałku npk ma  być droższe od 30 do 60 zl

Nie wiem skąd pochodzisz, ale ja jestem z okolic Golubia-Dobrzynia i mi w czwartek Agrolok zaproponował cenę 1418 zł/t brutto  przy ilości 12 t i płatności gotówką (przywóz z portu w Gdyni; ze Szczecina 30 zł drożej).

 

Z tymi podwyżkami od poniedziałku jest coś na rzeczy, bo potem zadzwoniłem do Ampol Merolu i dowiedziałem się, że MacroSpeed Optima i inne nawozy przez nich sprzedawane od poniedziałku drożeją, bo ceny importowanych ze wschodu idą do góry i reszta producentów ma okazję do podwyżek. 

Za MacroSpeed Optima zaproponowali mi 1470 zł/t brutto (płatność do końca sierpnia 1490 zł/t brutto).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szlachcic666    13

kamilo 1888 strasznie wysoka ta cena na saletre a anwilu moge kupic bez problemu za 1000 brutto , litewska poniżej 900 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzygkop    4

Nie wiem skąd pochodzisz, ale ja jestem z okolic Golubia-Dobrzynia i mi w czwartek Agrolok zaproponował cenę 1418 zł/t brutto  przy ilości 12 t i płatności gotówką (przywóz z portu w Gdyni; ze Szczecina 30 zł drożej).

 

Z tymi podwyżkami od poniedziałku jest coś na rzeczy, bo potem zadzwoniłem do Ampol Merolu i dowiedziałem się, że MacroSpeed Optima i inne nawozy przez nich sprzedawane od poniedziałku drożeją, bo ceny importowanych ze wschodu idą do góry i reszta producentów ma okazję do podwyżek. 

Za MacroSpeed Optima zaproponowali mi 1470 zł/t brutto (płatność do końca sierpnia 1490 zł/t brutto).

]

 

Dolnyslask okolice Wrocławia 

ultra 8 1300 netto scannera

A jakie warunki-całe auto i płatność gotówka pewnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo1970    51

Byłem   dziś  na   składnicy  czekają  do  pierwszego  lipca  aby  kupić  taniej    nawozy  w   dół .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

dzius byłem na składzie i sprzedawca kolrgo nie szef powiedz9eał by nie kupować bo po 1 bada nizsza ceaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

Slyszalem juz nie od jednego ze saletra lipiec, sierpien kolo 800 brutto. W tym momencie fosforan litewski w chemirolu kolo 1500, saletra na pobliskich skupach ponizej 1000, yara pk 20-30 1460 brutto. Płn Mazowsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorz    0

Dziś kolega oferuje saletrę Kędzierzyn 770netto , saletrosan 690 netto termin płatności 14 dni . Ilości 24 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arashi95    0

mówicie o azotowych aby poczekać ale czy z NPK też poczekać? bo agrolok wstępnie ultra 8 za 1440 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Agricola Szówsko-Jarosław podkarpacie Polifoska 6 1740zł brutto bb, Saletra Pulan 1200zł brutto bb.
Rol Mech Radymno podkarpacie Polifoska 6 1800 zł brutto bb, Saltera Pulan 1300 zł brutto bb.
Ceny cennikowe przy ok 4-5 tonach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franzlotz    1

Mocznik 46%N drobny 990 pln/netto przyjechały dwa auta z Flory

Edytowano przez franzlotz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Agricola Szówsko-Jarosław podkarpacie Polifoska 6 1740zł brutto bb, Saletra Pulan 1200zł brutto bb.

Rol Mech Radymno podkarpacie Polifoska 6 1800 zł brutto bb, Saltera Pulan 1300 zł brutto bb.

Ceny cennikowe przy ok 4-5 tonach.

To niezle was tam doja mam oferte na polifoske 6 1530 brutto wiec roznica jest ogromna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj