Polecane posty

soltys48    19709

Netto ok 50 zł/t z dostawa, węglan z Lafarge. Czekam na przedstawiciela. Na razie źle nie mogę o nich nic powiedzieć chociaż niedługo współpracujemy bo tylko jeden sezon.

to wapno to szajs.............znajomy miał jesienia i nigdy więcej! Mówił,że juz posodowe lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

morawica ,trzuskawica, nordkalk tam trzeba szukać dobrego wapna


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmowski1939    3

u kogo koło białej takie ceny na saletrzak i mocznik?

 

Kojpasz, chyba z WIsznic, ustalałem cenę telefonicznie, a faktury akurat nie mam przy sobie. Podane ceny przy małym zamówieniu. Pewnie przy większym (powyżej 10 t.) coś by się urwało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34

Saletrzak 1050 brutto worek
saletra 1250 brutto bb 
i tak przy okazji jak by kogoś interesowało otręby pszenne 660 zł/t   
Północne mazowsze 
Mieliście doczynienia z nawozem o nazwie Białfoska 7-20-30? Co to za nawóz? Bo w internecie nie ma o nim żadnej informacji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Nikt z was nie kupuje rsmu? Po ile wam go oferują? Mi RSM32, cały samochód z dostawą na podwórko po 990 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Ja mam ofertę 1015 brutto za 10 t, odbiór osobisty od pobliskiego dilera, prosto w opryskiwacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi76    5

Bialfoska to jest mieszanka kolego soli, superfosfatu i chyba saletrosanu, przynajmniej tak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

Bialfoska to taki sam npk jak polifoski, niektóre rodzaje to też blending fosforanu i soli potasowej. Ta raczej będzie w jednej granuli.  Z mojej strony nie moge złego słowa powiedzieć o tym nawozie, stosowaliśmy go 2 lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

dostałem oferte z  Agrochemu na nawozy (opryski u nich dosc drogie, za to nawozy tanie)

 

ceny netto big bagi

 

polidap 1985

mocznik 1220

saletrosan 26 1045 (30tka 10zł tansza)

saletrzak 975

saletra 1110

rsm 32 915

 

ponoc mozna sie jeszcze targowac

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

Saletrzak 1050 brutto worek

saletra 1250 brutto bb 

i tak przy okazji jak by kogoś interesowało otręby pszenne 660 zł/t   

Północne mazowsze 

Mieliście doczynienia z nawozem o nazwie Białfoska 7-20-30? Co to za nawóz? Bo w internecie nie ma o nim żadnej informacji 

U mnie ma to tylko nazwę NPK 7-20-30 mój dostawca ciągnie to z Litwy luzem i workują, granulat fajny ale bardzo szybko się bryli cena też ciekawa w zeszłym roku coś ok 1800,- brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34

Na tym składzie co kupuję nawozy to mają to w cenie 1700 zł/t dlatego mnie to zainteresowało jak bede zamawiał wieloskładniki to bede musiał to zobaczyć jak to wygląda może ten nawóz wypróbuję, a jak nie to to wezmę polifoskę tytan bo to mają ale to już 1820 za tone (chociaż narazie to jestem za polifoską po prostu pewny nawóz). A jak z przyswajalnością tego nawozu? Bo jak by to naprawde była mieszanina soli potasowej i fosforanu jak pisze kolega marcus1998 to nie powinno być źle. 
Mój dostawca też właśnie mówił że to jest mieszanka soli i fosforanu.

Edytowano przez Mateusz6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja kupiłem polifoskę 6 po 1670zł a npk o takim składzie import 1450-1500zł w mojej okolicy oferują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

dostałem oferte z  Agrochemu na nawozy (opryski u nich dosc drogie, za to nawozy tanie)

 

ceny netto big bagi

 

polidap 1985

mocznik 1220

saletrosan 26 1045 (30tka 10zł tansza)

saletrzak 975

saletra 1110

rsm 32 915

 

ponoc mozna sie jeszcze targowac

Na poczatku lutego zamowilem RSM 32 u nich po 890 netto 20 t.

Polidap od listopada nic nie podrozal widze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca16    3

Panowie czy jest jakas roznica jezeli pod jarki pod agregat dam sol i superfosfat zamiast polifoski ? Chodzi o tempo dzialania czy jest takie samo jak w polifosce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Co to za hurtownia?

Chyba wszystkie hurtownie . Big bag to wygoda jak widać i zysk .Sypie polidap i sól pod wszystko i jest ok a wygoda jak widać słono kosztuje ciekawe z czym zmieszali pewnie z jakąś Amofoską 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

To jest Agrochem Puławy?

 

Agrochem Puławy to nie jest zadna niepewna firemka czy hurtownia, tylko wydzielona część koncernu Grupy Azoty*, ktora ma sie zajmowac sprzedażą nawozów i oprysków.

 

Wiec oni na pewno przekrętów na swoich nawozach nie robią, bo to rzecz jasna odbija sie na dobrym imieniu ich właściciela i przynosi wymierne straty

 

 

Cytat z ich strony: „AGROCHEM PUŁAWY” jest podmiotem wchodzącym w skład GRUPY KAPITAŁOWEJ AZOTY. 

 

Wiec jakby nie patrzec oni sa chyba najpewniejszym źródłem nawozów Grupy Azoty, bo omija sie praktycznie wszystkich pośredników i ewentualnych kombinatorów.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

tylu oszukanych a nikt nic konkretnego nie napisze co to za firma!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A jaki to problem? Iść po łańcuchu do pierwszego ogniwa, rolnik posiada trefne nawozy, pokazuje fakturę że kupił u Zenka, Zenek pokazuje że zaopatrzył się w firmie XYZ, a ta je z nieba wzięła, i teraz rolnikom niech oddaje pieniądze, prokuratura i skarbówka na łeb i odechce się przekrętów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Polifoska 6-20-30 cena 1700 brutto. Yara 7-20-28 cena 2230 brutto. Sklad nawozow bardzo zblizony to dlaczego nawozy Yara sa takie drogie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj