Polecane posty

icek1    179

1190-1200 brutto za saletrę Pulan nigdzie nie ma takiej ceny napweno nie przeplaciłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Ja tez mam juz saletre pod wiata kupiona po 1200brutto. Do puki dopłaty nie rusza pełna para to cena nawozów bedzie sie utrzymywała.  W tym roku zapowiada sie że ludzie którzy kupowali zazwyczaj za dopłaty beda mieli problem bo czas pierwszej dawki bedzie raczej przed dopłatami. 

 

Zastanawiam czy zamawiac juz reszte czy czekac ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

W Łowiczu na 1 składzie mocznik jest po 1350 a na 2 1500 brutto w workach ,no i jak to rozumieć  :wacko:  :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Saletra Pulan wyszła mi 1198zł/t, a mocznik 1339zł/t, w porównaniu do zeszłych lat nie jest źle, ale porównując cenę świń do zeszłych lat to już tak różowo nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ta gruzińska ma mieć 34N ale podobno jak zamówili partie na próbe i przebadali wyszło ze ma 34,5

 

Jeżeli to ta saletra na której szkopy jadą od pewnego czasu to ma 34,4%.

W każdym razie obniżka azotów w grudniu to lekko nierealne. Ale niech wpłyną dopłaty to z automatu 50-100zł/t drożej.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich ;)  mam zamiar kupic na termin nawozy z agroloku ok26ton oplaca sie brac na dluzszy termin??ostatnio kalkulowal mi 16ton wyszlo niecale 2400wiecej za taka partie...  juz zamawiac czy poczekac do koncowki roku??przed samym sylwestrem?? moze nawozy jednak nie pojda tak przez te doplaty?? wypowiedzcie sie moze byc na priw.. dzieki wielkie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no jak nie pójdą jak co roku skok w górę kiedy dopłata wchodzi na konto. W tym roku na pewno będzie to samo. Azot najlepiej teraz. Taniej to na pewno nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Tak naprawdę to ceny azotu wiążą z ceną pszenicy im droższa to i azot drożeje i odwrotnie. Obecnie nie ma przesłanek ekonomicznych do podwyżek azotu, wręcz odwrotnie, są zapowiedzi że po nowym roku ceny prądu (nieznacznie)i gazu spadną, tak samo paliwa są tanie. Zawsze było twierdzenie że największym kosztem produkcji azotu jest gaz, który ma tanieć. Ale jak to w Polsce wszystko na głowie i tylko patrzą by oskubać rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

1190-1200 brutto za saletrę Pulan nigdzie nie ma takiej ceny napweno nie przeplaciłeś

 

Założymy się, że jest? Tydzień temu przy ilości 13ton i rabacie 30zł/t wyszło po 1190 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

to chyba przy dużych ilościach i jak się dużo ku[uje to ma się rabaty  nie wszyscy mają tak dobrze bo nie wszycy mają po 500 ha

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinK98    3

Mocznik Pulrea-1400zł/t

Saletra Pulan-1270zł/t

Saletra Kędzierzyńska ZAKsan-1280zł/t

Salmag-1100zł/t

Saletrzak 27 Standard-1060zł/t

Saletrosan N(S) 26-(13) 1150zł/t

Edytowano przez MarcinK98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

witam poszukuje jakiegos sprawdzonego partnera do obslugi gospodarstwa z okolic Bialej Podlaskiej 

 

czyba do pracy ale o dobrych robitników na roli cięczko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Witam Wszystkich ;)  mam zamiar kupic na termin nawozy z agroloku ok26ton oplaca sie brac na dluzszy termin??ostatnio kalkulowal mi 16ton wyszlo niecale 2400wiecej za taka partie...  juz zamawiac czy poczekac do koncowki roku??przed samym sylwestrem?? moze nawozy jednak nie pojda tak przez te doplaty?? wypowiedzcie sie moze byc na priw.. dzieki wielkie

 

Nie opłaca się brać w agroloku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180

Moim zdaniem idzie czas na spadki cen nawozów.Rozmawiałem z jednym sprzedawcą to mówił że dilerzy chyba powariowali z oferowaniem nawozów . Ma po kilkanaście tel na dzień od nich i na siłę wciskaja towar z długimi terminami zapłaty aby tylko brać .Ostro tanieje ropa i to odbije się na cenach nawozów. Ja sam zamówiłem całą cysternę RSMu jutro mają przywieżć i nie wiem czy dobrze zrobiłem , ale czas pokarze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil96    37

Moim zdaniem idzie czas na spadki cen nawozów.Rozmawiałem z jednym sprzedawcą to mówił że dilerzy chyba powariowali z oferowaniem nawozów . Ma po kilkanaście tel na dzień od nich i na siłę wciskaja towar z długimi terminami zapłaty aby tylko brać .Ostro tanieje ropa i to odbije się na cenach nawozów. Ja sam zamówiłem całą cysternę RSMu jutro mają przywieżć i nie wiem czy dobrze zrobiłem , ale czas pokarze. 

W jakiej cenie zamówiłeś RSM i ilu %?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

I tak pojdzie do góry i tak jeśli nie teraz to w styczniu lutym , tak jest co rok , dobrze by było gdyby ceny nawozów spadły , w 2006 roku pszenica kosztowała 700 zł za tone i tyle samo saletra a teraz , pszenica około 650 a saletra 1200


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

Kilka lat temu ludzie blisko związani z produkcją RSM mówiły że koszt produkcji to głównie gaz,więc te potężne obniżki paliw i gazu muszą się przełożyć na spadek nawozów azotowych czy chcą tego czy nie właściciele produkcji nawozów azotowych.Teraz już nie będzie zmowy cenowej jak była do tej pory a konkurencja jest bardzo duża bo i zachód na siłę wciska i wschód wchodzi na nasz rynek i to mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam poszukuje jakiegos sprawdzonego partnera do obslugi gospodarstwa z okolic Bialej Podlaskiej 

 

Nie można do Ciebie wysłać wiadomości, odezwij się więc osobiście :-)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek33    4

kupione 18 grudnia,saletra w bb cena brutto 1240zl t,saletrosan w bb 118zl t,mocznik pl w bb 1380 .Ciekawe co bedzie za kilka mies czy okaże się że przepłaciliśmy czy zyskaliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj