Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
prezes11    0

Do bocianov 90 daruj sobie takie gadki nie przeprowadziłem sie na wieś rok temu znam swoje ziemie, gdzie ja napisałem ze stosowałem ten nawóz pogłównie ?! mam zboża jare nawóz był wysiewany ponad tydzień przed siewem a miesiąc przed poszła tona kredy na ha suszy u nas nie było dopiero ostatnie upały trochę przypaliły tak jak napisałem wcześniej, niech każdy robi sobie to co uważa za słuszne ja napisałem co ja zaobserwowałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

czesc panowie

handlował ktoś z was z firmą Mabis Marek Bonikowski?

Maja dobre ceny na nawozy jesli sie weźmie od razu cały samochód.

www.mabis.pl

jest tylko jeden szkopuł- gość chce przedpłate przed dostawa jako, ze mnie nie zna (ale ja go przeciez też nie znam)

I stąd moje obawy, czy to nie jakis krętacz.

 

Firma uczciwa.

W poniedziałek nawóz zamówiony, dzis juz na podwórku.

cena dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

prezes11 pod kukurydzę dałem w podsiewacz polski npk i też go przeklinam (bez wody nie zadziałałał) (połowa rozpuszczalna w wodzie połowa w kwasach )

znajomy dał tego czerwonego importa npk i też miał taki sam efekt. Złość. Te nawozy potrzebują niestety wiecej wody  niż polidap i pochodne. 

 

Zaznaczam, że nie jestem specjalistą.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

saltra 990 netto z dostawa tylko że nie obiecuja ze bedzie w lipcu :) Remonty lini w Puławach jak co roku cena dobra to brak towaru.

 

Biały dasz znać na pw gdzie kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

prezes11 pod kukurydzę dałem w podsiewacz polski npk i też go przeklinam (bez wody nie zadziałałał) (połowa rozpuszczalna w wodzie połowa w kwasach )

znajomy dał tego czerwonego importa npk i też miał taki sam efekt. Złość. Te nawozy potrzebują niestety wiecej wody  niż polidap i pochodne. 

 

Zaznaczam, że nie jestem specjalistą.

To jeszcze nie tak źle. Znam przypadek z tego roku że rolnikowi nie wzeszła kukurydza na słabych glebach a na średnich tak. Okazało się że dał w podsiewacz npk yary czy rosyjski, podsiewacz siał zbyt blisko nasion i paliło kiełki.

W podsiewacz tylko fosforan amonu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Pytanie czy gdyby był to polidap to podpalenia nie wystąpiły by? Co mogło spowodować podpalenia azot i potas według mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie byłoby. U innych rolników kukurydza nie miała problemów ze wschodami po zastosowaniu amofosek, lubofosek itd. Prawdopodobnie winien był potas.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

bo z  yary nawozy działają poszły za blisko i paliło a amofoska lubofoska to gruz


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skantos    5

Wygoda kosztuje . Potas w npk polskich i importowany jest w postaci chlorkowej co prowadzi do silnego zaslolenia  gleby.Niech jeszcze podsiewacz w siweniku  jest  zle ustawiony 5 cm z boku i 5 cm poniżej ziarniaki to problem gwarantowany .To fajnie widać na korzeniach kukurydzy jak "uciekają" od miejsca aplikacji nawozu  

Zasada jest taka potas rzutowo nie w podsiewacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

bo z  yary nawozy działają poszły za blisko i paliło a amofoska lubofoska to gruz

Dokładnie kolego. Gdyby wiosna była wilgotna to nie byłoby problemu, a tak był.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes11    0

Może coś w tym jest z tym brakiem wody na wiosnę ? suszy nie było ale za wiele opadów też nie . Na wiosnę zrobię porównanie to będę miał pewnosć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz2004    0

Saletra PULAN BB  1100 brutto

Mocznik BB 1200 brutto

Amofoska BB 4-16-18 1130 brutto

 

z transportem

 

Pułtusk woj.MAZOWIECKIE

Edytowano przez mariusz2004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Agrochemik Pułtusk.

Saletra 34N worek 25 czy 50kg nie pamiętam 1120.

Polifoska 6 1650

 

 

Sprzedawczyni powiedziała, ze najniższa cena na wieloskładnikowe była w czerwcu (polifoska 6 1630), a na azotowe lipiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Który z nawozów byście wybrali na uzupełnienie magnezu i siarki w rzepaku i ozimej pszenicy: Kizeryt (~1250zł/t) , Luboplon wapniowo-magnezowy(~470zł/t) czy Luboplon magnezowo-siarczanowy(~510zł/t) albo jakaś propozycja od Was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Miałem w tym roku i w tamtym roku nawóz z z importu dokładnie Plantavita i powiem że nie jest taki zły.

Na pewno ma gorszą rozpuszczalność w wodzie niż Polifoska 6 ale nie  zaobserwowałem negatywnych skutków oczywiście nie daję więcej niż 200kg/ha.

Bardziej upatrywałbym skutki w złej uprawie, ochronie lub ustawieniu siewnika.

Po proszę o zdięcia QQ co tak słabo wzeszła po tym importowanym nawozie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Niestety nie mam zdjęć. Było gołe pole, ale jak był gdzieś dołek to była normalna kukurydza.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

zna ktos cene yary npk 5-10-25+s ??

Jakieś 2 tyg temu miałem propozycje 1420zł/t brutto. Chyba jeszcze nie było podwyżek.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karror830    3

fosforan amonu 2150 big bag 

mocznik 1320 big bag 

sól potasowa 1430 

ceny brutto agrolok. 

 

Jak myslicie to ostatni moment na zakup w nizszych cenach? Z agroloku mowia ze od 1 sierpnia wszystko w gore.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ale nie zapowiadają się na lepsze ceny, może w innych punktach ale na obniżki nie ma co liczyć.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj