Polecane posty

Darekpol    13

Ja tydzień temu kupiłem Polidap po 1998zł brutto. Dobra cena? Lokalna hurtownia, ostatnie zapasy bo jest problem z tym nawozem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    69

We środę kupiłem "resztki" Polidapu po 1990 brutto. Sokółka.

Usiłują zamówić w zakładach od 2 tygodni, ale dostaw brak. Aż strach pytać jaka cena będzie nowej partii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

We środę kupiłem "resztki" Polidapu po 1990 brutto. Sokółka.

Usiłują zamówić w zakładach od 2 tygodni, ale dostaw brak. Aż strach pytać jaka cena będzie nowej partii.

 

W suchowoli byl po 2000 tez resztki czy 2020 dokladnie chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Dzsiaj wykupiłem nawozy, podane ceny są cenami brutto, worki 50kg

Saletra amonowa 1320zł

Mocznik                1490zł

Polifoska 6           1700zł

Polidap                 2070zł

Sól potasowa        1520zł

Salmag                 1180zł

 

Tyle udało się wynegocjować, w przyszłym tygodniu ceny idą w górę. 


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

O uprzedziłeś mnie, brane w tym samym punkcie j.w. ale w big bagach i jeszcze udalo sie cos tam uszczypnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hasandar1    0

Dziś kupowane w workach po 50 kg

Saletra amonowa  1360zł

Mocznik                 1480zł

Polidap                  2140zł

Sól potasowa         1490zł

Saletrzak               1200zł

Unifoska02            1020zł

Amofoska corn      1220zł        

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6

Dziś byłem u kuczynskich (woj.lubelskie) ceny brutto

salmag 1200 bigbag

sól potasowa 1520 tylko w workach mieli

saletrosan nie było może za tydzień?

polidap nie było może za tydzień cena nie znana ale 2200 napewno

ruch taki że wózki widłowe nie stygną czyli na spadki cen nie ma co liczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falco    0

Ceny wszędzie widzę podobne, i tak jak kolega z góry pisze, na spadek cen nie ma co liczyć, wielu czekało z zakupem, ale teraz gdy pogoda wygania w pole nie ma na co czekać już. 

 

U nas i wiem żę jeszcze w kilku miejscach w kraju kreci się firma oferująca technologie pozwalajaca zminimalizować npk nawet o 50%, Jakiś szwajcarski patent, sam się dałem naciągnąc, bo w sumie drogo to nie było, Kilku kolegów z forum wiem też już po spotkaniu. Ktoś chętny na pogadankę z przedstawicielem to kontakt na priv. 

 

Jak byłem dzisiaj sztychówkę w sumie kupić i parę pierdół do warsztaty to w jednym z punktów u nas kolejka na drodze się zawijała po nawozy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2111    20

Saletra amonowa powiat pabianicki cena 1385 kto się nie zaopatrzył w grudniu ten teraz musi przepłacać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

a jak u nas pytałem o polidap jak z dostępnością jak swój odbierałem to mówili że nie ma problemu teraz. W grudniu jedynie nie mieli i musiałem 200zł na tonie przepłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6

Ja pytałem na trzech składach w okolicy i i nigdzie nie mieli polidapu zostaje  mi czekać albo szukać gdzieś dalej ! pewnie cena bendzie konkretna a na jesieni po 1940zł w workach kupiłem trzeba było brać więcej  ale kasy nie miałem ! Wiem jedno nie zależnie od pogody czy cen gazu czy paliw wraz z ilością rolników którzy dostają dopłaty rosną ceny nawozów !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmkeen    7

A może orientuje się ktoś z Was czy jest różnica miedzy Polidapem z Polic, a fosforanem z importu? Spotkałem sie z opiniami, ze to ten sam nawóz, tylko inne opakowanie. Różnica w cenie jest spora, tylko nie wiadomo jak z przyswajalnoscią fosforu. Macie z tym jakieś doświadczenia ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

fosforan DAP litewski mozna powiedziec ze to samo ten sam skład w ubiegłym roku go stosowałem w tym roku był nie konkurencyjny cenowo ale po oststnich podwyżkach krajowego pewnei juz jest konkurencyjny.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Panowie ma ktoś z was rozsiewacz amazone z-am 1001 special jak ustawić rozsiewacz na saletre 34 z puław w dawce 300kg/ha bo w instrukcji nie ma takiego nawozu, pisze tu bo dużo u użytkowników tu zagląda.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

FV z dzisiaj, ceny brutto:

Mocznik: 1566

Canvil (saletrzak): 1220

Saletra 34N: 1404

Dolokorn 90: 584,30 (big bag)

Polifoska 8: 1770 (big bag)

 

 

Zakup w Agro Sieci.

Edytowano przez DUCH1986

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgsnakepl    0

W GazPolAgro: z dostawą 

 

SUPROFOS zboże NPK (S) 4:12:22(14) - 1440 netto tona worek / bigbag 500kg
SuproFoska 22 PK ( Ca, S) 11: 22 : ( 6 : 15) -  1285 netto tona worek / bigbag 500kg
SuproFoska 20  PK ( Ca, Mg, S) 10:20:(5:4:15) - 1310 netto tona worek / bigbag 500kg
SUPROFOS Rzepak NPK (S) 4:12:22(14) z borem  - 1460 netto tona worek / bigbag 500kg
SuproPlon NPK ( MgS) 12 :5 :10 ( 2 : 35 ) - 1360 netto tona worek / bigbag 500kg
SuproFoska 11 NPK(Ca,S) 4:11:11:(7:27) - 1125 netto tona worek / bigbag 500kg
Superfosfat prosty  P(Ca,S) 19 (10:28) - 905 netto tona worek / bigbag 500kg
SUPROFOS 25  NPK(Ca,Mg,S) 5:10:25:(2,5:2:13) - 1645 netto tona worek / bigbag 500kg

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

witam, chciałem zapytać o opinie na temat bialfoski, jest na składzie 7-20-30 tańsza od polifoski o 250zł, szczątkowe opinie na forum są, ale może ktoś jeszcze może się wypowiedzieć na temat tego nawozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

u nas bardzo popularny nawóz nazywany zazwyczaj "NPK-iem"  Jest to blending wschodnich nawozów. Pod oziminy i jare sie sprawdza. Na łaki nie polecam chyba że siac na jesieni.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

Ja teraz wziąłem właśnie Bialfoskę, rok temu też brałem NPK import to nawet byłem zadowolony.

Ale azoty teraz masakrycznie drożeją ;/

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Też stosowałem ten nawóz pod oziminy, buraki  i rzepak. Generalnie ok tylko chyba trzeba jak kolega pisał wcześniej stosować.

Dziś przywieziona Yara mila probeta 14T po 1630 brutto. Buraki niedługo czas siać:)


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj