Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
martinezo    41

Lubofoska (4-12-12) - 950 zł brutto/tona

Saletra 32%N - 1300 zł brutto/ tona

 

Lokalny skład - południowa wlkp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Saletra 1250

Mocznik 1400

Sól 1520

Superfosfat 760

Polifoska 6 / 8    1700 / 1760

Polidap 1960

Ceny brutto małe worki.

W jeszcze niecały miesiąc temu saletra była po 1220

Edytowano przez Huberto89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    125

Wczoraj dopłaty a dziś nawóz. Ech i jak on ma stanieć.?

 

Heh :P

Nawóz miałem już dawno kupić ale nie było czasu podjechać :D

Ja tak robię żeby nie liczyć na dopłaty. Co gdybym dostał w czerwcu i co bym nie posiał nawozu heh :P

A jeśli miałby podrożeć to czemu mam nie kupić. Niech leży i czeka do wiosny :P

Dużo ludzi już kupuje i nie wszyscy dostali dopłaty.

Edytowano przez Raptus902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek30m2    5

Trochę drogie są nawozy,dzisiaj przywiozlem saletrę kupioną  we wrześniu po 1160 brutto,

aktualna cena 1290 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cene sa bardzo duze ale jeszcze pojda do gory jak kazdy bedzie miał kase za dopłaty i nikt tym nic nie robi...na moje brakuje jednak lepera ...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Zaliwie-Piegawki

pow. Siedlecki

Ceny na składzie:

Polifoska 8 -1670 zł

Polifoska 6 - 1640zł big bag - 1600 zł

Saletra Puławy 1290 zł przy zakupie całej palety po 1270 zł/t

Saletrzak 1090 zł przy zakupie całej palety po 1070 zł /t

Sól 1460 zł

Wap-Mag 480zł

Kreda w big bagu 420 bądź 400 zł

Można wypożyczyć siewnik do wapna

po ile byś kolego całe auto kędzierzyńskiej w bb ściągnął?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

cene sa bardzo duze ale jeszcze pojda do gory jak kazdy bedzie miał kase za dopłaty i nikt tym nic nie robi...na moje brakuje jednak lepera ...

 

co za prl-owskie myslenie. A jak powiedzmy kupuje do firmy narzedzia albo sprzet do ktos walczy zeby ceny byly nizsze? nie. Pasuje mi to kupuje nie to nie. Tak samo to, nie chcesz - nie kupuj jak za drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

tylko jak masz firmę obojętnie jaką czy to usługową czy produkcyjną sam ustalasz za ile sprzedasz produkt czy usługę. W rolnictwie tego nie ma i nie będzie dlatego w tak słabym roku nawóz powinien być tańszy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

A obniżyłbyś cenę za swoje produkty jakbyś miał zbyt non stop. Wątpię raczej byś podniósł cenę. Nawozy stanieją jedynie jak nie będą schodzić a to nie realne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1785

co za prl-owskie myslenie. A jak powiedzmy kupuje do firmy narzedzia albo sprzet do ktos walczy zeby ceny byly nizsze? nie. Pasuje mi to kupuje nie to nie. Tak samo to, nie chcesz - nie kupuj jak za drogie.

 

 

Zauważ, ze w zdecydowaniej większości zakup nawozó jest dość dużym obciazeniem dla budżetu gospodarstwa i jest silnie powiązany z wypłatą dopłat bezpośrednich. Te są wyplacane zimą. Zimą tez nawozy są najdroższe. Sa, kupuje nawozy w lipcu. Polifoska 6- 1650 zł, Mocznik 1300 i saletra 1150, ceny brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

tylko jak masz firmę obojętnie jaką czy to usługową czy produkcyjną sam ustalasz za ile sprzedasz produkt czy usługę. W rolnictwie tego nie ma i nie będzie dlatego w tak słabym roku nawóz powinien być tańszy.

 

ty tez ustalasz cene za swoj produkt, jesli wedlug ciebie ceny czegos za niskie to nie sprzedawaj tego i nie uprawiaj... masz wolna wole. Powinien byc tanszy bo? Bo ty tak chcesz? To biznes, nie chcesz nie kupujesz, w kazdej branzy tak jest. NIe rob z siebie kozla ofiarnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek30m2    5

Jak przeczytałem twojego posta to mi ręce opadły,ty chyba nie uprawiasz roślin,a z hodowli  to pewnie gołębie pocztowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

Jak przeczytałem twojego posta to mi ręce opadły,ty chyba nie uprawiasz roślin,a z hodowli  to pewnie gołębie pocztowe.

 

uprawiam ale nie badz egoista ktory szuka opiekunczosci rzadu jak cos idzie zle. Kazdy rzadzi sobie sam na rynku, nie moze tak byc ze w jednej branzy rzad reguluje ceny bo komus zle a w innej musi ciezko kombinowac zeby zarobic. Nie dzielmy ludzi na kategorie. Kazdy powinien miec rowne prawa. Kazdy ma wolna wole, ja czy ty z uprawa roli tez. Jak mi nie pasuje to nie uprawiam a nie narzekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWO1    4

kolego Marluk  ,cena nawozów nic nie ma wspólnego z sytuacja na naszym rynku rolnym to po pierwsze ,po drugie nie siej propagandy o liberalnym podejsciu do rolnictwa bo takiego nigdzie w Europie nie ma a cykl produkcji zboza to ok. 10 mies.i  wlozone koszty mogą nie z  winy rolnika się nie zwrócić a skoro jesteś taki liberalny i wyluzowany to załpać więcej niż wołają   ,kolega damian40000 nie robi z siebie kozła ofiarnego tylko wypowiada swoją opinię do której ma prawo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ty tez ustalasz cene za swoj produkt, jesli wedlug ciebie ceny czegos za niskie to nie sprzedawaj tego i nie uprawiaj... masz wolna wole. Powinien byc tanszy bo? Bo ty tak chcesz? To biznes, nie chcesz nie kupujesz, w kazdej branzy tak jest. NIe rob z siebie kozla ofiarnego.

powiem ci że oprócz gospodarstwa mam działalność handlowo- usługową i tam kupuje towar po pewnej cenie doliczam marżę i sprzedaje nie ma możliwości żebym nie zarobił. I z góry wiem ile to będzie. A w rolnictwie kupuje się środki do produkcji a potem sprzedaje wyprodukowany produkt nie wiadomo za ile. W tym roku wszystko było tanie to i nawóz powinien być tańszy. Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWO1    4

w rolnictwie inwestujemy  w ciemno i to nasz najwiekszy problem i niech nikt kitu nie wstawia ,że mozna przeskoczyć z jednej produkcji na drugą z dnia na dzień jak na przykład w handlu z jednego asortymentu na inny ,dlatego te cudowne mechanizmy wolnego rynku się nie sprawdzają tak jak niektórzy próbują nam wmówic

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

powiem ci że oprócz gospodarstwa mam działalność handlowo- usługową i tam kupuje towar po pewnej cenie doliczam marżę i sprzedaje nie ma możliwości żebym nie zarobił. I z góry wiem ile to będzie. A w rolnictwie kupuje się środki do produkcji a potem sprzedaje wyprodukowany produkt nie wiadomo za ile. W tym roku wszystko było tanie to i nawóz powinien być tańszy.

wlasnie tez nie wiesz ile z gory to bedzie. Kupujesz doliczasz marze a skad wiesz czy rynek sie nie zalamie, konkurencja nie wyrosnie, itp itd i nie zarobisz wtedy? tez nie masz pewnosci, to tylko twoje zalozenie ze tak bedzie... ok w rolnictwie kupuje sie srodki itd ale ludzie majacy teraz 20-25 lat o tym wiedza ze tak jest czyli w momencie wejscia w branze rolnicza maja swiadomosc gdzie ida i jakie ryzyko ponosza to pozniej nie maja prawa podnosic argumentu ze produkuja a nie wiedza za ile sprzedadza bo wiedzieli duzo wczesniej ze tak bedzie a mimo to sie zdecydowali, co innego gdyby zasady zmienily sie w trakcie. Ale tu tak nie ma, rolnik zawsze sprzedawal za cene aktualna a nie ustalona wiec o co tyle szumu, jak to mowia wiedzial na co sie decyduje...

 

kolego Marluk  ,cena nawozów nic nie ma wspólnego z sytuacja na naszym rynku rolnym to po pierwsze ,po drugie nie siej propagandy o liberalnym podejsciu do rolnictwa bo takiego nigdzie w Europie nie ma a cykl produkcji zboza to ok. 10 mies.i  wlozone koszty mogą nie z  winy rolnika się nie zwrócić a skoro jesteś taki liberalny i wyluzowany to załpać więcej niż wołają   ,kolega damian40000 nie robi z siebie kozła ofiarnego tylko wypowiada swoją opinię do której ma prawo 

z pierwszym zdaniem sie zgadzam ze nie ma nic wspolnego.. co do cyklu produkcji zboza 10 mies... Czlowieku ludzie czasami inwestuja w cos co ma sie zwrocic za 10 lat, np kupuja mieszkanie i wynajmuja, biora duze ryzyko, a co sie stanie jak rynek mieszkaniowy sie zalamie? Odda im ktos kase? Nie. Nie pojda pod spodnice rzadu i nie poprosza o ratunek. Rzad im powie, ryzykowales, raz wygrasz raz przegrasz, twoj problem. Albo jak czlowiek buduje dwa lata jakis sklep wielobranzowy, skad wie czy gdzie konkurencja nie wyrosnie? Nie wie, ryzykuje i tez ma dluzszy cykl niz 10 miesiecy wiec nie chrzan ze to dlugi i ryzykowny cykl. Wielu ludzi w rozny sposob ryzykuje i rolnik tak samo. Nie moze tak byc ze rolnik zainwestowal, nie powiodlo mu sie i dostanie rekompensate od rzadu sciegnieta z innych pracujacch, no bez jaj... Widziales zeby ktos otworzyl sklep, mial malo klientow albo nie mogl znalezc taniego towaru w hurtowni, zbankrutowal i rzad dal mu rekompensate? Ja nie widzialem. Ryzykowal, chcial zarobic, jego problem ze sie nie udalo. Dajcie spokoj z tym mysleniem z czasow komuny, ze kazdemu sie nalezy..

 

nie siej propagandy o liberalnym podejsciu do rolnictwa bo takiego nigdzie w Europie nie ma

to dopiero argument :)

 

w rolnictwie inwestujemy  w ciemno i to nasz najwiekszy problem i niech nikt kitu nie wstawia ,że mozna przeskoczyć z jednej produkcji na drugą z dnia na dzień jak na przykład w handlu z jednego asortymentu na inny ,dlatego te cudowne mechanizmy wolnego rynku się nie sprawdzają tak jak niektórzy próbują nam wmówic

 

no tak ale w momencie podejmowania dzialalnosci wiesz co cie czeka, ze siejac jest cena x a sprzedajac to zboze moze byc cena 1/2x. Skoro mimo tego duzego ryzyka decydujesz sie w to wejsc to musisz tez poniesc pelne konsekwencje w przypadku porazek a nie prosic rzad zeby ratowal dupe.

 

Edytowano przez marluk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

@misiek30m2, straciles argumenty zapewne... Jak cos zapraszam na priv, moge ci dokladniej to wyjasnic. Tematu faktycznie szkoda zasmiecac rozmowami nie na temat.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

kompletnie nie zrozumiales co chce przekazac. Nie uwazam ze ceny nawozow sa niskie. Sa takie jakie dyktuje rynek. A na ich cene ma wplyw mnostwo rzeczy np. cena gazu ale takze popyt na nie. Kazdy ma wybor czy je kupic czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj