Polecane posty

Pajej    231

szukam taniej saletry z transportem na podkarpacie


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

w tym tygodniu kupione saletrosan po 930 zł netto i CAN 27 po 990 zł netto ilości cało samochodowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    50

ja już zapasy zrobiłem:

saletra amonowa puławska 1130zł/t

mocznik 1290zł

polifoska 6 -1630zł

gdzie taka cena w łódzkim na saletrę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

ja już zapasy zrobiłem:

saletra amonowa puławska 1130zł/t

mocznik 1290zł

polifoska 6 -1630zł

 

zazdroszczę takich cen  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Jednak  zamówiłem azotówkę. Taniej to już raczej nie będzie RSM 32% N całe auto po 956 brutto z dowozem

 

Jaki tonaż ma całe auto ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ja już zapasy zrobiłem:

saletra amonowa puławska 1130zł/t

mocznik 1290zł

polifoska 6 -1630zł

 

raczej ceny netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Lubofos PK 12-20 (Ca, Mg, S) 910 brutto 24T z dostawą na podwórko. Lubelskie. Chyba dobra cena?


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ciekawe: mocznik w ciągu kilku miesięcy podrożał o blisko 8%,  DAP na szczęcie przerwał trend wzrostowy, ale i tak jesteśmy 10% wyżej niż w maju, sól potasowa bez zmian od kwietnia, do tego deprecjacja złotego i niestety musimy płacić dużo więcej, mimo że ropa i gaz zjechały od maja/czerwca o około 15-20%

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ogólnie jakis cyrk jest z azoten tzn brak towaru i cena co miesac lekko do góry. Obdzwoniłem delerów i wszedzie brak towaru a na listopad nie znaja cen i ilosci. Jakas paranoja zboze do dołu nawozy juz droższe niz przed rokiem.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Widocznie Rosjanie sprzedali Niemcom swoje udziały w Puławach bo larum był na cały świat że Rosjanie maja spory udział w grupie Azoty a ci wiedzą że musimy kupić azot ograniczają produkcje podwyższając ceny które są i tak wygórowane i do tego strasząc nas że Rosja zakręci kurek z gazem.To jest typowo żydowsko-niemiecka propaganda,sięjąc zamęt a z tym okraść jak najwięcej.Najgorsze jest w tym że PSL utożsamia się z rolnikami a będąc obecnie w rządzie działa przeciwko nam.Zobaczymy gdzie będą po wyborach bo ja już na tych frajerów nie zagłosuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

nic dziwnego, przecież w Polsce mamy w tej chwili jednego monopoloistę, który robi co chce. Wystarczy, że sztucznie zmniejszą podaz i są braki w towarze oczywiście na krótką metę bo długo tak też nie pociągną, a jak są braki to ludzie panikują i lecą zamawiać, a oczywiście producent cenę wtedy podnosi, przecież Kędzierzyn ileś tam tygodni stoi aby się towarem nie zastawić, który będzie łatwo dostępny  działają trochę jak kartel OPEC z ropą . Pozatym nie ma co liczyć, że tylko z powodu niskich cen zbóż zakłady obniżą ceny saletry to muszą wymusić rolnicy inaczej się nie da. Dla mnie logicze jest, że jak ceny zbóż są tak niskie to rolnicy powinni kupować mniej nawozów, te powinne zalegać i powodować obniżki ale tak widać nie jest, widać ceny zbóż i nawozów wielu pasują bo zainteresowanie jest, nie mówię żeby w ogóle nie kupować ale o ileś tam procent przeciez można mniej kupić.

 

Druga sprawa to system sprzedaży w zakładach jest delikatnie mówiąc p...y hurtownie i to tylko te największe muszą najpierw dostać odpowiednie limity i wywiązać się z nich do końca miesiąca więc, teraz o listopadzie się jeszcze zbytnio się nie myśli. Dopiero te największe podmioty, które kupują w zakładach rozdzielają towar na mniejsze itd. więc nikt nie jest w stanie powiedzieć ile czego będzie w listopadzie i kto to dostanie. No i zawsze pozastaje niepewność czy rolnicy się nie zdenerwują i nie pokażą środkowego paluszka, a hurtownik towar wykupić musi

 

 

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

na azocie nie ma obecnie żadnego ruchu (poza cenowym), ale nikt nie prognozuje spadków, które byłyby co najmniej uzasadnione, chyba że ktoś zacznie przetwarzać produkty azotowe z USA,

 

na rynku podwórkowym (ilości całosamochodowe, na gospodarstwie, netto):

- sól potasowa 1240zł/t,

- map 1760zł/t,

- mocznik 1190zł/t,

- saletra 1090zł/t,

- 8-20-30 1380zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jakies dobre masz ceny

 

dzis obdzwoniłęm delerów znalałżme saltre po 1080 loco włocławek, a puławska 1090 ceny netto. Zamówiłem samochód puławskiej 1120 na podwórku mam 50km do Puław. Chyba że piszesz o kedzierzynskiej 32N.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

widzę że wy tam w kujawsko pomorskim macie najwyższe ceny zboża co jest zrozumiałe ale skąd tak niskie ceny nawozów? Mi znajomy saletre we wrześniu po kosztach zakupu w kędzierzynie czyli bez marży + transport za 70 km przywiózł po 1135 brutto potem była podwyżka o 40 zł czyli dzisiaj by mi przywiózł po 1175brutto. Jak to możliwe, że do was trzeba przejechać pół Polski + jaką marże raczej ktoś tam sobie naliczy i macie taniej niż ja bez marży i pod Kędzierzynem?  Z tego co wiem to obniżek nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj