Polecane posty

Alio    116

niema polifoski 8-20-30

Nie ma "niema":)

Za to jest saletra amonowa Big Bag 1250 brutto Puławy.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Nie ma "niema" :)

Za to jest saletra amonowa Big Bag 1250 brutto Puławy.

 

Gdzie taka cena? No chyba, że kupowałeś we wrześniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Cena z początku grudnia i jeszcze podałem złą, bo była 1220 brutto. Dostawa była dziś a jeszcze czekam na RSM zamówiony też na początku grudnia po 920 netto. To i to zamówione u lokalnego dilera Azotów, firma Stampol. Ilości całosamochodowe. Dziś takich cen już na pewno nie ma niestety.

  • Like 1

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Naprawdę dobra cena mocznika, ja brałem wschodni i policzyli mi go po 1270 netto, no ale ilość nie-całosamochodowa. Wielkie dzięki za info o tej firmie, tylko ciekawe czy wożą na śląsk... Cena RSM-u standard, ja zamawiałem całkiem niedawno (915 netto - 32) i juz go mam u siebie.

 

A co do RSM-u z siarką - cena jest tak niska, gdyż ten RSM zawiera więcej mocznika (który jest tańszy w produkcji/kg N) - na pierwszą dawkę wcale się nie nadaje, na kolejne jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalwwe42    1

jężeli rsms nie nadaje się na pierwszą dawkę to by nie miał racji stosowania 26%N ogulnego fakt 15%amidowej formy, ale ta forma jest szybciej dostepna w rsm niż w moczniku granulowanym, zastosuje ocenię i się wtedy wypowiem, zastanawiam się czy nie mieszać na połowę z rsm 32?

Edytowano przez rafalwwe42

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

No tu się przyrody nie oszuka - ureaza rozkłada formę amidową N od temp. 6-8*C (zależy też trochę od usłonecznienia). A to że jest w formie płynnej - granulowany mocznik czy jest +1*C czy 8*C rozpuści się pod wpływem wody tak samo - gorzej później z dostępnością do roślin. Jeśli masz RSM 32 to radziłym go dać na 1 dawkę, RSM z siarką będzie super na 2gą dawkę - duża ilość mocznika spowoduje, że nie będzie trzeba jechać 3 raz, wystarczy wszystko (dawaka N: początek krzewienia + flagowy/kłos) wylać na 2gi zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

Dzisiaj odbieram saletrzak w BB po 989 za tone ilość 24 tony


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Jaki saletrzak masz w tej cenie? Mi dziś przywieźli Yare CAN 27 za 1000zł netto. BB/24t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

a wiesz po ile mają saletre?

saletra od 1260 do 1300 w Teratynie, najtaniej (w mojej okolicy) w Wojsławicach po 1230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

mocznik-146, saletra-125, sól pot.-148, superfosfat 20-760, brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

to jest saletrzak węgierski granulacja taka jak saletry kędzierzyńskiej BB 700 kg 5% magnezu 7% wapna w workach 50 kg cena 999 zł brutto

Edytowano przez Szymek123

Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honker    2

Wczoraj zamówiony nawóz npk 8-20-30 (mówią że to z Yary?) w Chemirolu w Kutnie (łódzkie),

9t z dostawą po świętach po 1517.60 zł za tonę.


linux, don't be afraid penguin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Sądząc po cenie, składzie i ilości niemal na 100% rosyjski. Też go brałem ale jeszcze po 1480 brutto na początku grudnia. Cały kraj tym zawalony tej jesieni i chyba troszkę robią konkurencję Policom. I dobrze.

  • Like 2

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adams53    1

Dziś kupione w workach 50 kilo:

polifoska 8 1800 zł,

polifoska 6 1742 zł,

Mocznik 1650 zł,

Edytowano przez Adams53

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Dziś również do mnie dojechał 2 tir z tym 8 20 30 w cenie około 1360 netto zamówione w Grudniu .Duza Część sąsiadów zakupił taki nawóz :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Wczoraj zamówiony nawóz npk 8-20-30 (mówią że to z Yary?) w Chemirolu w Kutnie (łódzkie),

9t z dostawą po świętach po 1517.60 zł za tonę.

yara to to napewno nie jest nawóz ciągniety jest ze wschodu


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

A macie wiadomości co do podwyżek od 1 stycznia ,mogę jeszcze w tym roku sobie przywieżć nawóz jutro potem wigilia po swiętach nie będę się babrał z nawozem bo sprzedawca nie wiedział jaka będzie cena w 2014 może ta sama a może pójdzie w styczniu w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

to jest 8-15 -30 nie 20-30

co do podwyżek saletra pójdzie mocno w górę bez dwóch zdań


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj