Polecane posty

kat    113

Taki chwyt marketingowy. Teraz staniał. Jak w styczniu podrożeje to myślą sobie że chłopy się przestraszą i polecą kupić ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

tak, to może być sondowanie rynku tak jak z tucznikami(jak rolnicy nie odwoża tuczników, to tanieje parę groszy, i mówią, że jeszcze stanieje, i czekają, co się dzieje) tu pewnie będzie podobnie, grunt, żebyśmy się nie rzucali, ze strachu przed podwyżkami, "w kupie siła,"

ja narazie czekam, jak importowane w przeliczeniu na składniki okażą się choć złotówkę tańsze to mam gdzieś polifoski, amofoski, itp) ewentualnie do analizy poślę przed zakupem

a tymi okrojonymi lubofoskami to niech się najedzą, myślą, że na frajerów trafili, co liczyć nie potrafią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Uwierz mi ze wielu rolników nie potrafi obliczyc składu nawozu w czystym składzie na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze nie tyle nie potrafia co nie chca.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

To do nas dzwonił jeden handlarz z ofertą saletry 34 już ponad m-c i chciał wtedy 1060 zł/t, teraz niedawno znowu dzwonił i się cena nie zmieniła. Narazie są inne wydatki, dopiero jak się porobi zaliczki na sprzęt to pomyślimy o nawozie, a teraz jak większość czekamy na obniżki B) .


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasztelan    0

Większość nie tyle CZEKA co po prostu nie ma pieniędzy, nawet na te nawozy po obniżonych cenach.

Moim zdaniem (i na pewno się nie mylę patrząc na sytuację wielu sąsiadujących gospodarstw i swoje) jak rolnicy

w tym roku kupią 50% tego co w tamtym to producenci i dealerzy powinni być SZCZĘŚLIWI. W tamtym roku

kupiłem 40t. nawozu (wiadomo w jakich cenach)...bo po prostu było mnie na to stać, mleko było 1,50zł. dziś mam 85gr. za 25tys.l. na miesiąc

nie mówiąc już o mniejszych dostawcach.....pytam się...skąd mam na to brać??? z kredytu???

Wiem, że jest to pytanie retoryczne ale po prostu z wielu rzeczy muszę zrezygnować... między innymi z nawozów....koniec kropka.

Przeżyliśmy różne kryzysy, przeżyjemy i ten tylko trochę cierpliwości i nie ulegajcie PROPAGANDZIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu    11

Dobrze gadasz chłopie.

Edytowano przez brzozak2
za to ty nie specjalnie, taka wypowiedz jest uznawana za spam, nie cytujemy poprzedniego postu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadamm153    2
Uwierz mi ze wielu rolników nie potrafi obliczyc składu nawozu w czystym składzie na ha.

 

Co racja to racja, mnie to zawsze z tego śmiech bierze.., bo to jednym słowem wstyd nie wiedzieć ile jest kg czystego nawozu w worku..

z tego co mi dziś kumpel mówił to w grudniu Mocznik był po 1200 zaś dziś jak sprawdzałem 1350-1370 PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Naprawdę zdecydowana większość rolników nie potrafi obliczyc zawartości czystego składnika i jego ceny :P .

 

no bo jak wytłumaczyc kupowanie lubofosów, polifosek 6 czy 8 i innych niskoskoncentrowanych nawozów za te pieniądze ;) .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My kupno nawozów na 2009 mamy juz za sobą...niestety odmówiliśmy sobie zakup nowego rozsiewacza i pługa ale ważniejsze dla nas są nawozy bo jak to mówią "dasz to poznasz, nie dasz, tez poznasz"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@Sperling3350 a jaki ten amofosmag 3:14:20, czy 4:15:15 po te 1750 ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Sperling u nas amofosmag ten co kupiłeś 1500 zł/t, nasz hurtownik mówi że wyjdą z Luweny nawozy o obniżonej zawartości PK w cenie poniżej 1000 zł/t, tak jak pisałem wcześniej będę zwlekał z zakupem nawozów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloty1984    10

jerzy przeczytaj mój post wyżej, napisałem jaki skład ma ta NOWOŚĆ o obniżonych % i ile kosztuje. A co do POLIFOSEK to jest i tak ZA DROGO!!!! a cene obniżyli dzieki AFERZE ze za granica była tansza niz w polsce! teraz to bym sie wypiął i nie kupował wcale POLIFOSEK, w ramach zadośćuczynienia!! Całe szczęście ze u mnie nie mam w sprzedazy polifosek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasztelan    0
Uwierz mi ze wielu rolników nie potrafi obliczyc składu nawozu w czystym składzie na ha.

 

Ja do tej pory uważałem, że potrafię obliczyć ale się myliłem. W ostatnim numerze Poradnika rolniczego (4 styczeń) jest art: Ile czystego składnika w nawozie.

Wstyd się przyznać, ale do tej pory nie zwracałem na to uwagi. Chodzi o zawartość czystego składnika np..... P....w nawozie, czy....(napiszę słownie, bo nie wiem jak napisać cyfrowo) P dwa O pięć (pięciotlenek fosforu). Najważniejsze jaka na torbie jest deklarowana zawartość formy tlenkowej a nie na przykład...

czystego P. Żeby zastosować np. 40kg.P (w czystym składniku) trzeba kupić 199,13kg. superfosfatu potrójnego (46% P)... ot i szczegół ale jakże istotny.

Ja na szczęście kupuję Fosforan a on ma podaną formę tlenkową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Złoty1984 przeczytałem twój post i już znam zawartość procentową i cenę, patrz mój znajomy hurtownik nie znał składu procentowego tylko w przybliżeniu cenę, czytałem w poprzednich postach że z w rodzinie handlujecie nawozami ztąd twoja wiedza, pozdrawiam. jerzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloty1984    10

uzupełniając informacje co do NOWOŚCI to powstał SUPERFOSFAT Magnezowy Granulowany 15(5)% P(Mg) - ( do tej pory byl 20 %), w cenie 990 zł na styczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek    5

pio25w skąd masz info, że od 01.01.2009 ceny nawozów z Polic spadły o 25%? Na ich stronie nie ma żadnej korekty ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Może jeszcze nie zrobili aktualizacji cen na stronie ;)

Bardzo bym chciał ale mało prawdopodobne.

Nie cytuj posta wyżej!!!

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26
Ja do tej pory uważałem, że potrafię obliczyć ale się myliłem. W ostatnim numerze Poradnika rolniczego (4 styczeń) jest art: Ile czystego składnika w nawozie.

Wstyd się przyznać, ale do tej pory nie zwracałem na to uwagi. Chodzi o zawartość czystego składnika np..... P....w nawozie, czy....(napiszę słownie, bo nie wiem jak napisać cyfrowo) P dwa O pięć (pięciotlenek fosforu). Najważniejsze jaka na torbie jest deklarowana zawartość formy tlenkowej a nie na przykład...

czystego P. Żeby zastosować np. 40kg.P (w czystym składniku) trzeba kupić 199,13kg. superfosfatu potrójnego (46% P)... ot i szczegół ale jakże istotny.

Ja na szczęście kupuję Fosforan a on ma podaną formę tlenkową.

 

nie wiem o co chodzi

superfosfat potrójny (granulowany bo innego nie było) miał 46% P2O5, zresztą nie produkują go już chyba dwa lata.

W "normalnych", "tradycyjnych" zaleceniach i odnośnie składu na workach zawsze była podawana forma tlenkowa czyli P2O5 jeśli chodzi o fosfor i ciągle jest ona uważana jako "czysty składnik". jeśli chcesz to przeliczać choć nie wiem po co użyj przelicznika ~2,3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwerdzam obnizka 25 % dla dilerow.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj