Polecane posty

kissmy...    67

zakładając, że w 1m3 gnojowicy jest około 5kg azotu, to już jest ona warta 270zł/15m3, problem jest innej natury jeśli ktoś to sprzedaje to albo nie ma gruntów albo zaaplikował jakiś turbo antybiotyk, który może zrobić spore szkody również w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Okoliczny rolnik, ma oborę na rusztach, dużo krów, małą wydajność bo mało paszy, mało paszy bo mało QQ i traw. Mało QQ i traw bo mało pola. Pobudował oborę na rusztach bo ma mało pola więc by miał problem ze słomą, tak jak wszyscy dookoła mają ten problem bo nie mają obór na rusztach. Na polach co ma uzyskuje wysokie plony i widocznie stwierdził iż tylko marnotrawiłby już ten nawóz więc postanowił sprzedawać. A cena jest jeszcze do ustalenia ponieważ zasłyszana od innego rolnika na drodze powiedzmy plotki. Muszę potwierdzić u samego ogłaszającego, napisałem o tym tutaj ponieważ wydała mi się to bardzo korzystna oferta i chciałem potwierdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

W Kraśniku kizeryt 1760zł/t worki 50kg

saletra amonowa 1480zł/t worki 30kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

zakładając, że w 1m3 gnojowicy jest około 5kg azotu, to już jest ona warta 270zł/15m3, problem jest innej natury jeśli ktoś to sprzedaje to albo nie ma gruntów albo zaaplikował jakiś turbo antybiotyk, który może zrobić spore szkody również w polu

Aż 5 kg? Nie spotkałem się żeby miała aż tyle, wg moich danych 1 m3 gnojowicy bydlęcej (8% s.m) zawiera 2,7kg N, 1kg P, 2,2 kg K, 2,1kg Ca. Ale uwzględniając wszystkie składniki to i tak się opłaci.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Wczoraj byłem na jednym składzie i z ciekawości zapytałem o cenę saletry 145-150 metr w zależności od firmy, od poniedziałku podwyżka od 50 do 100zł na tonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2111    1

przy całej cysternie 1178zł /t tylko za jest niedostepny narazie jutro mam miec info cena beutto

Edytowano przez tomek2111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny na dziś brutto

saletra amonowa 1450

saletrzak 1250

mocznik 1730

lubofos 1260

polifoska 6 2170

A w innym składzie zrobili promocję na saletrę amonową z włocławka 1390

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Czy to prawda że RSM-y można sobie indywidualnie konfigurować w zależności od potrzeb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozmi    0

kupowałem tydzień temu cenny burtto połud. wlkp

- saletra amonowa 1350 (big bag )

- saletrzak 1200 (big bag)

- mocznik 1650

-sól potasowa 1800

-poildap 2300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Wiekszość rolników juz pokupiła nawozy w zeszłym roku i na początku tego roku bo firmy straszyły że od 1 czy stycznia lutego marca podwyżki będą a teraz magazyny aby zdobyć jeszcze kupców nawozu zaczynają kusić obniżkami część musi się wysiac teraz i w kwietniu ale ten co masz plan wysiać w maju czy czerwcu warto kupic właśnie wtedy tak było w zeszłym roku nawet 200 zł taniej na tonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

kupowałem tydzień temu cenny burtto połud. wlkp

- saletra amonowa 1350 (big bag )

- saletrzak 1200 (big bag)

- mocznik 1650

-sól potasowa 1800

-poildap 2300

A ta południowa wielkopolska to jaki powiat? Ceny za ilości tonowe czy za cały samochód, bo takie dość korzystne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2111    1

nie słyszałem zeby mozna było konfigurowac rsm ale o takiej opcji słyszałem w nawozach płynnych ADOB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozmi    0

A ta południowa wielkopolska to jaki powiat? Ceny za ilości tonowe czy za cały samochód, bo takie dość korzystne.

Tak dokładnie to południowo-zachodnia nie daleko Leszna (20km) ilości tonowe(5x2t)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

saletrzak wegierski N 27 CaO 7 MgO 5 -1260 brutto

 

saletrosan 1300 brutto

 

saletra puławy 1460 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj