Polecane posty

hoodoowca    39

Od wielu lat z nimi współpracuję i nie mam zastrzeżeń chociaż nawozy kupuję najczęściej w Ampol Merol Wąbrzeźno mają najlepsze ceny w okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Gaz podobno 15% w dół a co z saletrą mocznikiem czy saletrzakiem czy będą jakieś obniżki jak myślicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Agrolok Golub Dobrzyń jakie wrażenia macie ze wspołpracy z tą firmą?

Osobiście to bardzo dobre, doradcy znają się na rzeczy, z realizacja nie ma problemów, wystarczy telefon ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Agrolok Golub Dobrzyń jakie wrażenia macie ze wspołpracy z tą firmą?

 

Ceny mają dobre ale transport niezbyt... Zboże potrafią przywieźć zwykła naczepą... a jeśli już nawet przy zamówieniu zaznaczy się, że ma być wywrotka to przyjedzie wywrotka ale bez zasuwy do wysypu strumieniowego. Nawozy w bb tez przyjeżdżają zwykła naczepą zamiast firanką przez co trochę trudniej rozładowywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja z Agrolokiem już jakiś czas współpracuję. Głównie kupuję nawozy i sprzedaję zboże, rzepak.Można też kupić i opryski i ziarno siewne. Wirma pewna, sprawdzona. Za zboże zwykle oferują najlepsze ceny. Pewne terminy płatności. Ceny nawozów również przystępne a często dają nawet 5 miesięczne terminy płatności.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

Tak szumnie w telewizji ogłosili wczoraj obniżke gazu, co myślicie cena nawozów azotowych po nowym roku pójda w doł ???

Edytowano przez marb80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

W naszym kraju nic nie można przewidzieć, jakoś nie widzą mi się obniżki cen nawozów azotowych (chociaż gaz ma być tańszy) nie zdziwiłbym się gdyby jeszcze podrożały <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudnikAgro    2

W prasie, TV trąbią o obniżce gazu. Z obniżką cen nawozów azotowych w takiej sytuacji jest jak z Lotto - szansa na trafienie 6 jest, ale jak 1 do 14mln :) Skowronki ćwierkają, że w grudniu azoty dość znacznie pójdą do góry. Listopadowe podwyżki już pewnie widzicie, a druga informacja odnośnie azotów na listopad jest taka, że towaru będzie mniej na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Mam skład nawozów koło swojej firmy i już zaczynają zwozić nawozy na plac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtasek13    0

To jak przywożą na plac to świadczyć może o małym popycie a wiadomo limity muszą odebrać, chyba że naprawdę szykują się do ostrych podwyżek. trudno cokolwiek powiedzieć, takie rzeczy to tylko w Polsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Co roku przywożą o tym czasie, poprostu magazynują bo w styczniu największy ruch jak dopłaty spłyną. A przywożą bo pewnie wagonami im przywieźli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Dziś zakupiłem następujące nawozy:

 

Canvil S 1340zł/t

 

Saletra Amonowa Anwil: 1420zł/t

 

Polifoska 6 :2120zł/t

 

Mocznik 1680zł/t

 

Podane ceny są cenami brutto.

 

Powiat Lubelski


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ile jest wart taki nawóz o takim składzie?? ok. 50% CaO wapnia, 16% K2O potasu, 15% MgO magnezu, 7% P2O2 fosforu, 5% SiO2 krzemu, 5% Na2O sodu i niewielkie ilości żelaza, manganu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

co to za nawóz? mikro i wapń trudno wycenić, bo są dostępne w tanich nawozach ale potas około 3,2zł/kg czystego składnika i fosfor ok 4zł/kg czyli można za to zapłacić około 800zł/t, chociaż jeszcze warto rozważyć formy tych składników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

będziesz to produkował gazyfikatorem?

 

Polska nie jest dawcą ceny nawozów tak jak nie jest dawcą ceny zbóż. To co się dzieje u nas jest odzwierciedleniem tego, co się dzieje na świecie.

 

 

W III kwartale br. ´ swiatowe ceny nawozów pozostawały

stosunkowo stabilne, jedynie mocznik potaniał o około 10-13% wzgl ˛edem II kwartału br. Był on jednocze ´ snie o około

25% ta ´ nszy, ni˙z podczas szczytów z III kwartału 2011 roku. (za http://analizy.bgz.pl/files/analysis/d6bb7bb7826f9a8c3f0a6b31518c4434.pdf)

 

czyli światowa cena spadła w ciągu roku o 25% i jeszcze do tego złoty aprecjonował o około 5%, a mamy wzrost cen azotu na rynku krajowym? polski rynek jest sterowany, żaden duży dystrybutor nie odważy się na szeroko zakrojony import, jedynie jakiś nowy podmiot może się tym zająć, swoją drogą taniej przywieść nawóz niż gaz, więc mam nadzieję, iż jakiś duży podmiot wejdzie na rynek do wiosny, ewentualnie będę musiał przerzucić się na RSM, ktoś analizował zmienność cen RSM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

@kissmy.. Mam inną koncepcję bardziej możliwą do zrealizowania i mniejsze wymagania ma co do wsadu. Ale to nie o tym tutaj. Pisz na PW. To ile ton na hektar tego "mojego nawozu" można dać pod roślinki?

 

Z nawozami każdy chce zarobić, a że dopłaty będą wpływać to każdy będzie kupował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wszystko zależy od jego przyswajalności, ale 1t/ha spokojnie można dać pod wymagające uprawy, ale to już powinien przeanalizować chemik rolny, bo na zastosowanie i dawkowanie takiego nawożenia wpływa mnóstwo czynników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Ludzie a jakby tak przestać na choć 2 miesiące kupować, żeby zrobić zastuj w interesie to może by potaniało, przecież teraz nie potrzebne. Trzeba coś zrobić by chłopa nie doili ciągle. Ja jestem pierwszy, jak coś kupię to i tak żeby odrazu na pole.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

saletra amonowa słupca 1250zł netto mówili , że zapowiadają się obniżki po 10

kolego a gdzie w Słpupcy taka cena-Ampol Merol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj