Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lechu    11
Orientujecie się co się stało z ceną mocznika. Bo ja dostałem ofertę świąteczną tańszą o 400 zł niż dwa tygodnie temu. 1150 netto. 2 tyg temu 1550netto.

Dzisiaj na portalu Mleczarstwo wyczytałem że światowe ceny nawozów spadają , najbardziej mocznik, bo o około 40%.Ze wschodu do polski idzie mocznik po 1050 zł/t. Więc to nie jest przedświąteczna promocja tylko światowy trend. Ale dobrze niech i Puławy poczują bat kryzysu na własnej d...e.Do wiosny jeszcze daleko,jak z zakupami się wstrzymamy to jeszcze bardziej wymiękną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Do @Lechu i Luka pisałem w poprzednich postach że prezesi muszą zarabiać multum kasy do tego rady nadzorcze pełne pasożytów z politycznego nadania, zobaczyli że ceny podnieśli i wraz kupujemy to jeszcze podnieśli ceny łobuzy.Uczą nas rozumu, bardzo boleśnie ,przetrzymać ich trzeba ,oni wiedzą że czas to pieniądz, a pieniądza nie będzie. Obawiam się że jak ludzie dostaną dopłaty to ruszą po nawozy

Jakbym miał możliwość kupić nawozy bezpośrednio od firm zagranicznych to bym kupił żeby nasze zakłady nawozowe nauczyły się szanować klientów czyli nas, pozdrawiam brać rolniczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0
Wie ktoś może jaka jest aktualna cena RSM-u? Zastanawia Mnie jak jego cena wygląda na tle nawozów stałych

Tak znam cenę RSM-u. Jestem przedstawicielem ZA Puławy na terenie woj. mazowieckiego "i gówno prawda że nam tak dobrze się powodzi" TAK Puławy zastosowały bonifikatę na nawozy azotowe od 1-12-08 do odwołania. U mnie można kupić RSM32%N w cenie 925-935 zł tona /brutto/ dotyczy woj. mazowieckiego i 200 km od Puław minimalna ilość to 27 ton /autocysterna/. Podaj na mój adres namiary to podam adres bezpośredniego przedstawiciela Z.A. Puławy w twoim rejonie powinien być najtańszy. Co będzie z cenami w nowym roku nie mam zielonego pojęcia i chyba nikt w Polsce i teraz na świecie nie wie.Tak się składa że jestem też rolnikiem i bardzo popieram to że rolnik powinien nawozy otrzymywać prosto na pole a pieniądze mieć na dobrze oprocentowanym koncie Tylko to chyba utopia. Rolników zainteresowanych kupnem RSM-u proszę o kontakt podam adresy bezpośrednich przedstawicieli.

 

Griga u nas u pośrednika cena 100o litrowej beczki 960 zł, jest to cena z połowy listopada, czekam na obniżkę, czytalem na forum biznesowym że nieidą im nawozy.

Mam propozycję od hurtownika "promocja obniżka jesienno-zimowa" oddzwoniłem że mnie nie stać na nawozy, mówiłem że mają nóż na gardle, czekać czekać a wygramy

1000 litrów RSM-u32%N to 1320 kg czyli 422,4 kg czystego N moim zdaniem na dzień dzisiejsz to interesująca cena tylko czy to RSM 32%N bo w sprzedaży są od 28%N do 32%N podając cenę koniecznie trzeba podawać zawartość azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8
Tak znam cenę RSM-u. Jestem przedstawicielem ZA Puławy na terenie woj. mazowieckiego "i gówno prawda że nam tak dobrze się powodzi" TAK Puławy zastosowały bonifikatę na nawozy azotowe od 1-12-08 do odwołania. U mnie można kupić RSM32%N w cenie 925-935 zł tona /brutto/ dotyczy woj. mazowieckiego i 200 km od Puław minimalna ilość to 27 to /autocysterna/. Podaj na mój adres namiary to podam adres bezpośredniego przedstawiciela Z.A. Puławy w twoim rejonie powinien być najtańszy. Co będzie z cenami w nowym roku nie mam zielonego pojęcia i chyba nikt w Polsce i teaz na świecie nie wie.Tak się składa że jestem też rolnikiem i bardzo popieram to że rolnik powinien nawozy otrzymywać prosto na pole a pieniądze mieć na dobrze oprocentowanym koncie Tylko to chyba utopia. Rolników zainteresowanych kupnem RSM-u proszę o kontakt podam adresy bezpośrednich przedstawicieli.

 

 

Widzisz RSM podasz mi namiary na przedstawiciela i taką właśnie do du...y politykę sprzedaży prowadzą zakłady nawozowe zawsze przez przedstawiciela, który też swoje musi zarobić na rolniku. Moge to zrozumieć gdy kupuję mniej niż całe auto, ale gdy biorę całe auto to jedzie ono bezpośrednio od producenta do mnie i po co mi do tego przedstawiciel - pośrednik, do, którego trzeba z dokładną wagą jechać i najpierw zważyć 1l czy aby RSM sie za bardzo nie rozcieńczył wodą. Udział przedstawiciela w takiej transakcji (cało autowej) to tylko wystawienie faktury i skasowanie swojej prowizji za to,że jest się przedstawicielem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0
@kat Zakłady azotowe Włocławek (ANWIL) tez upadły... To wszystko wina rządu bo jak byłoby stać na nawóz to by kupił...

 

W radiu jak uslyszałem to sie zdziwilem

Wczoraj przed godz 23 mówili...

Panie Marcine.

I inni uczestnicy tego forum.

Trochę tu prawdy trochę nie.

Kolego że Z.A. ANWIL Włocławek upadły nie można pisać na forum bo to nieprawda i można mieć przez to kłopoty. Moja rada.

Orlen jako włeściciel Anwilu ogłosił do sprzedania częćś nawozową to prawda.

Jeżeli kupi zachodni lub świtowy gigant nawozowy to ceny nawozów z Włocławka będziemy mieli światowe czy unijne czy krajowe?

O cenach nawozów za Odrą niech napiszą koledzy co znają je naprawdę, moja prośba!!!.

Napewno Polscy rolnicy nie pragną upadku Polskich fabryk nawozowych to fakt. Tylko GIGANTYCZNE ceny środków produkcji i HIPER NISKIE ceny płodów rolnych powdują takie wypowiedzi. Bo jak po upadku Polskich fabryk przejmą je globalni właściciele to rolnikom w Polsce będzie lepiej.

Za ceny napewno są odpowiedzialni menadżerowie i zarządy zakładów. Za kontakt z klientem są odpowiedzialni przedstawiciele /dealerzy/ czyli ja.

Czytam to forum i generalnie się zgadzam. Tylko proszę podawać sprawdzone informacje szczególnie dotyczące ceny, produktu, praducenta i dystrybutora.

Jako pośrednik przekazuję sprawdzone informacje do Z.A.Puławy i namawiam do czytania tego forum odpowiednich PANÓW.

Naprawdę jest odpowiedni moment na prowadzenie poważnych pertraktacji z producentami-przedstawicielami-dystrybutorami-sprzedawcami w zakresie cen,terminów,płatności.

Jeszcze raz proszę, nie piszcie wiadomości-powiedziała jedna pani drugiej pani-

 

 

 

Widzisz RSM podasz mi namiary na przedstawiciela i taką właśnie do du...y politykę sprzedaży prowadzą zakłady nawozowe zawsze przez przedstawiciela, który też swoje musi zarobić na rolniku. Moge to zrozumieć gdy kupuję mniej niż całe auto, ale gdy biorę całe auto to jedzie ono bezpośrednio od producenta do mnie i po co mi do tego przedstawiciel - pośrednik, do, którego trzeba z dokładną wagą jechać i najpierw zważyć 1l czy aby RSM sie za bardzo nie rozcieńczył wodą. Udział przedstawiciela w takiej transakcji (cało autowej) to tylko wystawienie faktury i skasowanie swojej prowizji za to,że jest się przedstawicielem.

Pod dobry adres piszesz.

12 lat temu gdy nie mogłem kupić RSMu z Puław jako rolnik założyłem działalność, podpisałem umowę i kupuję dla siebie i wielu rolników.

Teraz moja oferta dla rolnika to: wstawiam zbiornik daję dysze do rozlewania /za darmo/ dowożę RSM i martwię się żeby rolnik zapłacił mi w umówinym czasie za towar. Rolnik zwsze płaci chyba że go inny odbiorca /pośrednik lub podobny zrobi w konia/ a wtedy obaj mamy w plecy. Pośrednik uczestniczy w dostawie towaru i zapłacie, tego chcą producenci. Czy można kupić: samochód, ciągnik, kombajn, paliwo /cysterna/ dwa ostatnie u mnie w Płocku. Chyba nie. Producenci używaja nas jak kowal szczypiec. Wejście do unii miało wyeliminować pośredników i co jest? Pisząc o przedstawicielu myślałem o firmie która naprawdę ma umowę z Puławami bo każdy następny to tylko drożej. Ważenie jednego litra RSM-u to metoda o bardzo dużym błędzie potrzebny laboratotyjny gęstościomierz /areometr z dokładnością do czwartej cyfry po przecinku/. Porównaj cenę ze swoim dostawcą.

 

 

 

Nie piszemy posta pod postem, uzywaj opcji edit :)

Edytowano przez tommy66692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sambao    2

A dlaczego teraz jest dobry moment na zakup nawozów. Czyżby producenci nawozów zaczeli się dusić z nawozami.


GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

Nie napisałem o zakupie tylko o negocjacjach cenowych z różnymi dostawcami /pośrednikami/ oni muszą przekazywać zwrotne inforacje producentom.

Czyli ile i za ile może da się sprzedać. Że ceny pękły to powinno być widać w każdym punkcie sprzedaży. Więcej nie piszę bo mnie "klan" pośredników powiesi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Z tego co widac, to jedyną rzeczą którą rolnicy powinni koniecznie kupic w tym roku są ........ prezenty gwiazdkowe. ;)

Bo z nawozami, trzeba jeszcze poczekac.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Albo kupić troszeczkę nawozu i powiedzieć sprzedawcy ze na cały rok starczy ;) . A resztę dopiero na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A u nas jeszcze na jesień kupiliśmy. Miało być już prawie wszystko. Ale doszło nam pola i zostało połowa. A po ile u was sól potasowa.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Na allegro jeden gościu miał sól potasową 60% po 1650 zł netto, a drugi ma ruski mocznik po 1245 zł brutto. Mój dostawca też już do mnie dzwonił że teraz to są najniższe ceny i żebym jeszcze wtym roku zamówienie złożył bo po nowym roku ceny pójdą do góry. Ja mu powiediałem że ceny pójdó o 30% w dół i nie kupuję nic do wiosny. Cena gazu jest powiązana z ceną rpoy at aspadła na pysk podobnie będzie z gazem a następnie z nawozami. Zakłady muszą ponosić choćby koszty stałe więć muszą sprzedawać najwyżej zapomną w tym roku o zysku.

 

Nie napisałem o zakupie tylko o negocjacjach cenowych z różnymi dostawcami /pośrednikami/ oni muszą przekazywać zwrotne inforacje producentom.

Czyli ile i za ile może da się sprzedać. Że ceny pękły to powinno być widać w każdym punkcie sprzedaży. Więcej nie piszę bo mnie "klan" pośredników powiesi.

 

 

Jak będziesz miał ceny poniżej 700 zł za 1000 l to daj znać a być może się dogadamy, na dzień dzisiejszy u mnie ofertę wygrywa ruski mocznik i saletra can o dziwo z Niemiec. Co do tych zachodich koncernów to w sierpniu u nas sól potasowa po 1900-2000 zł a w Wielkiej Brytanii w przeliczeniu 1500 zł, więc Ja już dziś bym wolał te zachodnie koncerny a nie naszych rodzimych krwiopijców.

 

Nie piszemy posta pod postem, uzywaj opcji edit

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Jestem podobnego zdania co Adamj24, tak naprawdę niechcemy upadku rodzimych zakładów nawozowych ale niech nas nie odzierają z ostatniej koszuli, czy to jest naprawdę takie trudne dla prezesów rozeznać się w konikturze w rolnictwie (mają studia zarządzania ekonomii) podzielam kolegów opinie że jak dostaną po d..... to czegoś się nauczą a powinni wiedzieć że "vox populi vox dei". Czy to tak trudno poprzez pośredników zrobić ankietę telefoniczną jakie stawki cenowe mogli by ponieść rolnicy, ale poco z kimś gadać lepiej wywindować ceny w górę i czekać czy jelenie kupią, nie kupią bo wielu z nas nie stać na taką ilość jaką powinniśmy kupić. To nie jest trudne mają nasze adresy jak trzeba to i tel. komórkowe. Nam do głów na szkoleniach mówią że trzeba bć elastycznym na rynku rolnym, mam wrażenie że nie dotyczy producentów nawozów. Niech traktują nas poważnie to i my się odwzajemnimy. Jeżeli się nie zmieni ich polityka cenowa wielu mioch kolegów i ja też rozejżę się za nawozam z innych krajów, oni nie mają sentymentów my też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

Pośrednicy myśleli, że ludzie maja pełno kasy i nie mają innych wydatków jak kupno nawozów...

No to się trochę przeliczyli. Zrobili ogromne zapasy, a teraz nie ma kto tego kupić więc zjeżdżają z ceny...


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

kupilem saletre amonowa po 1160 za tone saletrzak po 1060 za tone a polifostke 8 po 2570 tona i nieliczyl bym na to ze nawozy spadną skoro gaz tanieje i są zadrogie dla rolnika to firmy to wiedza ze rolnik i tak musi kupic chociażby polowe i najsmutniejsze jest to ze nawozy sa juz wyprodukowane wiec w drogiej cenie gazu wiec nikt niebedzie patrzyl na to ze rolnik neima kasy a skoro ukrainskie nawozy moga isc do polski, to polskie nawozy moga isc an zachod wiec kto sie tam bedzie liczyl z polskim rolnikiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

dokładnie! dzwonili do mnie z chemirolu

widać ze nawozy nie idą... spuścili parę groszy i myślą ze marchewka zadziała...

Teraz

K*rwa

My

!!!

a My nie damy się wyruchać

jeżeli dzwonili to znaczy że ich boli i niech boli!

jeszcze jest czas ;)


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

@fenol, pośrednicy u nas to nawozy żeby tylko brać, z kasa mówią ze poczekają... ;) ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

No dokładnie,kasę można brać "na zeszyt" i zapłacić nawet po paru miesiącach


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

do końca lutego nie kupię ani kg nawozu. poczekam na rozwój sytuacji, jak nie stanieja to zastosuje naprawdę symbolicznie- 60% pól nawiozłem na jesień obornikiem, na wiosnę następne 20%, także jak coś to się tylko samym azotem poleci....


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

nawóz jest zbyt drogi kiedyś jak ojciec opowiadał to za grosze kupował a teraz co się dzieje czemu nawóz tak zdrożał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Mam nowe ceny Kemira 5 10 28 w cenie 1950, Kemira 5 14 28 cena 2420, saletra amonowa cena 1100 , saletrzak cena 100 wszystko w Big Bagach ceny do lekkiej negocjacji, dzwonił do mnie z taką propzycją żebym coś wziął bo ma pełny plac, a ja nic nie wezmę, powidziałem mu cena jeszcz musi spaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25
nawóz jest zbyt drogi kiedyś jak ojciec opowiadał to za grosze kupował a teraz co się dzieje czemu nawóz tak zdrożał

wszystko podrożało co idzie do rolnictwa zauwarzyliście? tylko to co rolnik wytwarza ma być tanie i dobrej jakości


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

już to gdzieś pisałem że UE zmierza do tego aby ŻYWNOŚĆ była tania i dlatego stosuje dopłaty do rolnictwa - nie zawsze SPRAWIEDLIWE dla wszystkich

 

a nawóz podobno najtaniej będzie można kupić pod koniec stycznia - ????? - zobaczymy czy ta prognoza się sprawdzi - JA czekam z zakupem!!!!


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj