Polecane posty

Cihu    151

Słysz alem, ze Rosja wstąpiła do WTO i po ratyfikacji traktatu Polska i cały zachód będzie musiał zdjąć cła na rosyjskie nawozy, które obecnie wynoszą kilkadziesiąt procent. Producenci w Polsce już krzyczą, że ich to wykończy, bo ruscy mają gaz za darmo a to jest podstawowy surowiec do produkcji azotu. Tak naprawdę to mnie to gówno obchodzi skoro nie dbają o polskiego rolnika to ja mam też ich w nosie i wolałbym kupić taniej ale z Rosji. Ale co to będzie to nie wiadomo.

 

ps: Tak w ogóle to nawozy już zakupione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turas20    8

Ostatnio byłem się pytać o nawóz to znajomy sprzedawca powiedział "na twoim miejscu czekałbym do wiosny,teraz wszyscy kupują bo drożeje a na wiosne nikt nie bedzie kupował to cena bedzie niższa"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

U nas pełen pakiet od października leży już, od tamtej pory cena diametralnie sie zmienia i jeżeli ktoś myśli, że cena spadnie, nooo to sie niestety myli, więc dalej czekajcie, PZDR;]


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

najlepiej kupować wiadomo że w żniwa, wówczas są martwe miesiące, bo żadko kto kupuje :P i wówczas najtańszy :D ale zawsze można strajkować ostro na stolice <lol> B)


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też już wszystko kupiłem , u nas na terenie tez brakuje wszędzie i czekają na dostawy. Po nowym roku zapowiadają podwyżki,, albo tylko tak strasza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii    0

wszystkie nawozy zdrozeją, rozmawiałem z właścicielem takiego magazynu ktoru to sprzedaje, wiec kupywac kupywac i to jak najszybciej, beda co raz drozsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

odnośnie rosji to ma 220 dni od wstąpienia na ratyfikację czyli nic nie wiadomo. Nawozy drogie są i na przełomie marca/kwietnia są niby najdroższe zawsze czyli teraz jeszcze może nie być to zła decyzja żeby zakupić chociaż połowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Czy nawozy będą tańsze niż teraz? Wątpię. Mogą być w podobnej cenie co teraz lub miesiąc temu ale tańsze to na pewno nie bo po pierwsze kurs Euro sprzyja eksportowi i chybka szybko to się nie zmieni. Po drugie handlarze kupując nawóz obecnie nie będą na wiosnę sprzedawać go poniżej kosztów. Bo wbrew opiniom handlarze nie zarabiają na tonie nawozu Bóg wie ile. Po trzecie drożeje gaz i energia elektryczna którą fabryki azotowe pochłaniają w ogromnych ilościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ferdek ma racje najlepiej wcale nie kupować to może by się w końcu co niektórzy uspokoili co urośnie to urośnie. No ale tylko polski rolnik daje sobie w Kasze dmuchać i się cieszy że kupił saletrę za 1300 w październiku czy listopadzie. No i co z tego że mamy najtańszą saletrę jak mamy najniższe dochody <_<

W tamtyk roku kupiłem 1 t mocznika na pastwisko i symbolicznie na zboża saletrzaku to jest po 50kg/ha w tym roku na pewno więcej nie kupie a pewnie mniej, bo jaki sens jest pchać kasę w piach jak za te pieniądze wolę kupić młuto, wysłodkę a treściwych 3/4te też kupuje, co ma urosnąć to urośnie na gnoju i gnojówie, heh problem z tym jest z roku na rok coraz większy bo łąki tzw niczyje i koszone czyjeś tam co od x lat nie widziału nawozu stają się już tak marne że z pierwszego pokosu po 6 belek z hektara wychodzi, a zboża pseudo paszowe od sąsiadów to jakiś poślad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

saletra 1480zł wieloslkładnikowy coś podobny parametrami do Polifoski6 1950zł, największy problem jest z saletrzakiem. Mam takie pytanie jak myślicie nawozy po nowym roku dalej będą rosły czy np. w lutym kupimy taniej jak teraz???? :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudas83    6

Ferdek ma racje najlepiej wcale nie kupować to może by się w końcu co niektórzy uspokoili co urośnie to urośnie. No ale tylko polski rolnik daje sobie w Kasze dmuchać i się cieszy że kupił saletrę za 1300 w październiku czy listopadzie. No i co z tego że mamy najtańszą saletrę jak mamy najniższe dochody <_<

Co urosnie to urosnie mówisz? To niesiej nawozów to ci urosna ale chyba odsetki w banku lepiej kupic po 1300 niz na wiosne po 1500 jaak kogos stac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Jak siać bez nawozu to lepiej w ogóle nie siać i sie nie ośmieszać, podobnie jak bez oprysków, ale to moje skromne zdanie;]


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Ja uważam że ceny spadną ale napewno nie w marcu czy kwitniu. Napewno puki kupujemy większe ilości to przytrzymają tą cene.Myśle że bardziej koło maja czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Hehe ośmieszają się to ci co na 10 ha kupują 2 worki saletrzaka i w nocy sieją ręką od drogi żeby wyglądało że ładne zboża (tzn żeby coś urosło a dalej czarny ugór) a potem się chwalą że bez nawozu tak wyrosło :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

ZCH Police stały na skraju bankructwa jeszcze w ubiegłym roku ,a tu nagle okazuje się,że teraz już wypracowały spory zysk i nie potrzebują pomocy państwa,którą chcą zwrócić.Największe straty powstały gdy ceny fosforanu oscylowały w okolicy 3000 zł/t,po spadku cen do poziomu 2200 nagle pozycja firmy zaczęła sie odbudowywać,widocznie przegięli cenę do tego stopnia,że nikt towaru nie chciał kupować.Teraz sytuacja powtarza się,kryzys światowy,ceny na wszystko rosną,to dlaczego nawozy mają nie drożeć?Jeszcze rolnicy sami się nakręcają i jeden przez drugiego kupują,media też podążają tą drogą żeby zrobić propagandę jak to dobrze jest w rolnictwie bo chłop ma pieniądze tylko towaru brakuje i są zapisy na 2-3 miesiące do przodu,czyli jak w latach 80.

Wiadomo nawozy trzeba kupić ale nie dajmy się sami zwariować czego sobie i Wam życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Z tym brakiem saletry to chyba plotka napędzana przez handlarzy, tylko w grudniu miałem kilka telefonów z ofertami na nawozy na saletrzak, yarą can i mocznik więc raczej saletry nie braknie. W punkcie sprzedaży, pełne magazyny. Moim zdaniem Euro trochę spadnie i raczej cena na nawozy w górę już nie pójdzie. A jak ruszy nawóz z Rosji to ceny polecą w dół. Osobiście czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

silva, tylko ze w czerwcu to sie sieje 3 dawke na pszenice i oczywscie proporcjonalnie jest mniejsza od reszty dawek a po drugie nie wszyscy 3 dawke sieja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

no dobrze panowie, powiedzmy ze decyduje sie na zakup połowy nawozów teraz i połowy tuż przed sezonem. Ktore nawozy teraz kupić? azotowe, czy NPK? Ktore wedlug was podrożeją najbardziej?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

dokładnie. I może sie okazać że warto będzie poczekać. Ale to tylko moje zdanie że jeśli spadną to właśnie wtedy. Bo to już nie duże ilości. Jeszcze dochodzi nawóz na buraki. Ale często rolnicy zaopatrzają sie wcześniej tk jak m.in ja gdzie nawozy mamy prawie wszystkie kupione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

u nas facet kupuje nawoz w czerwcu na cały rok , ale jego gospodarstwo wspomagane jest przez inna dzialalnosc takze jest sobie w stanie na to pozwolic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ala jest tak kto zawsze kupował np. do nowego roku to i w tym roku też kupi, ale ten co kupuje od razu na pole nie kupi teraz bo nie ma pieniędzy (pomijam tych co kupują z wygody aby 2 razy nie przerzucać albo nie ma gdzie magazynować). I tego propaganda wiele nie zmieni.

 

Takie moje skromne zdanie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek175    1

Dudas może i lepiej kupić teraz nie mówię ,że nie ,ale ci powiem że w tamtym roku miałem pszenicę i nie siałem nawozu, nie pryskałem i z 0.3Ha miałem nie całe 3t.

A wiec jeżeli dbasz o pola ,a nie gonisz tylko saletrą to ci urośnie bez nawozu.

Co prawda to dzięki przedplonowi ,którym był czosnek i klasie ziemi czyli 3a.

Dziś byłem po nawozy i saletra była tylko w big-bagach ,a w workach ma być jeszcze dostawa po świętach ,a między nowym rokiem podobno ,a czy będzie to się okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

ja się zastanawiam czy woglę siać nawozy... w tym roku zapłaciłem za nawazy 20tyś zł... po sprzedanym zbożu (6 przyczep) nie starczyło nawet na zapłatę nawozu... dobrze ze zostało mi zboża dla bydła i na zasiew wiosenny... ale głęboko zastanawiam się czy siac nawozy przy tej cenie... no dyskusji nie podlega uprawa QQ bo musi byc nawóz... ale zastanawiam się nad inną droga nawożenia, poplony i te sprawy...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj