Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dobryt bank na kredyt ?

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 13 wrzesień 2011 - 09:08

Dobryt bank na kredyt ? Skoro dział się nazywa przepisy i finanse więc to chyba tutaj trzeba zapytać.
Dajcie swoje typy jesłi chodzi o wzięcie kredytu na zakupu maszyn w PROW w bankach. Jakie banki wybraliście który ma najniższy kredyt tz. procent ? RSO ? Okres spłaty ? Prowizja itp ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dobryt bank na kredyt ? Dzisiaj, 11:22
  •  

#2 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 23 wrzesień 2011 - 19:42

Dobryt bank na kredyt ? Zastanawiam się nad trzema bankami jak na razie : BS, Siemens finsnce i WBK. Jeśli chodzi o moje spostrzeżenia wydaje mi się najlepszy będzie akurat ostatni chociaż Siemens też mi się wydaje całkiem całkiem. BS to z.... nie dokończę bo jak mi przysłali ofertę to się zastanowaiłem czy to czasem nie jest od providenta.Najdziwniejsze jest to że BS i Siemence chcą położyć łapę na dotacji z Agencji a WBK nie (jedynie vat)i to mnie zastanawia gdzie jest haczyk w dodatku wydaje mi się że mają najmniejszy kredyt gdyż przy symulacji raty są podobne jak w przypadku Siemence

#3 Share beja

beja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 23 wrzesień 2011 - 22:00

Dobryt bank na kredyt ? Popytaj w BGŻ dwa lata temu jak zapytałem ich o oferte to wyszło ok. 4% tylko że ciągnik w leising.
Teraz brałem zwykły gotówkowy w WBK to bez ubezipeczenia wyszło 11 %, ubezpieczenie od utraty pracy w naszym zawodzie raczej nie jest potrzebne :)

#4 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 24 wrzesień 2011 - 18:59

Dobryt bank na kredyt ? oki jeśli chodzi o gotówkowy to się zgodzę jednak wiadomo że na zakup maszyn nie będzie gotówkowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 24 wrzesień 2011 - 22:05

Dobryt bank na kredyt ? Sprawdź jeszcze ofertę raiffeisen, dali nam całkiem niezłe warunki kredytu na zakup maszyn, tyle, że ten kredyt jest całkiem pokaźny. VAT i zwrot z ARiMR biorą oni, ale za to odsetek jest dużo mniej do zapłacenia.

Edytowany przez MichalR, 24 wrzesień 2011 - 22:06.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#6 Share jumar7

jumar7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka, internet, podróże

Napisany 25 wrzesień 2011 - 07:41

Dobryt bank na kredyt ? Bank Spółdzielczy - należący do SGB - oprocentowanie 6,5%, prowizja 2%, maksymalny okres kredytowania 10 lat. Można brać na brutto lub netto (cena maszyny), jeśli bierzesz netto to musisz po zwrocie vatu oddac im vat, a jeśli brutto to nic nie biorą. Kredyt nazywa się unijny SGB. Najprościej wziąć na hipoteke, zabezpieczenie musi 1,5 krotnie przewyższać kwote kredytu. Aby otrzymać taki kredyt należy przedstawić fakture proforme na zakup maszyn, czas uruchomienia 2-3 tygodnie.

Edytowany przez jumar7, 25 wrzesień 2011 - 07:42.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 16:12

Dobryt bank na kredyt ? troszkę lichwa ten Twój sgb... wbk prowizja 1,0 % i procent 4,6 % a jak ubezpieczenie maszyn i kredytu u Ciebie. W dodatku hipoteka nie dość w agencji weksel to i oni chcą położyć łapę ...

Mam pytanie czy jak oferują 4,6% 1M Wibor to oki ? Czy to znaczy że kredyt jest na 4,6 % czy na 4,6 % + 4,6 % (1M Wibor ma 4,6 %)

Edytowany przez aster453, 15 październik 2011 - 21:24.