Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 7211 Problem z ustawieniem ogrzewania.

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tedi2

tedi2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 24 październik 2011 - 20:34

Zetor 7211 Problem z ustawieniem ogrzewania. a ja powiem tak nie kombinuj poprostu zamontuj sobie zawór kulowy na przewodzie z nagrzewnicy do bloku silnika gdy będziesz chciał zimne powietrze to zamkniesz zawór gdy ciepłe to sobie otworzysz i po sprawie ;)
ZETOR 7245 -głowny ciagnik
MF-255-jego niezastapiony pomocnik
C-330M- lekkie prace
idealnie się uzupełniają:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 7211 Problem z ustawieniem ogrzewania. Dzisiaj, 07:31
  •  

#22 Share romeooo

romeooo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 25 październik 2011 - 20:21

Zetor 7211 Problem z ustawieniem ogrzewania. Miałem ten sam problem a winny był pancerz linki bo po nagrzaniu kurczył się i nie domykał zaworu
zroibiłem pancerz ze starej rurki hamulcowej i po problemie otwieram ile chce.

#23 Share leszczu19901

leszczu19901

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 25 październik 2011 - 20:24

Zetor 7211 Problem z ustawieniem ogrzewania. Zawór kulowa już mam nawet taki zrobiony w dole, ale wolałbym bym w oryginale. ;)

#24 Share fordtw15

fordtw15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 00:00

Zetor 7211 Problem z ustawieniem ogrzewania. witam

Mam pytanie do użytkowników zetora 7211 jak się sprawuje ogrzewanie w tych ciągnikach?

Użytkuje ciągnik od nie dawna i słabo działa u mnie ogrzewanie, to znaczy jak ciągnik się zagrzeje na jałowych obrotach to chłodniczka jest zimna a robi się dopiero ciepła jak potrzymam na dużym gazie dosyć długo
nie powinno być tak że na jałowych obrotach pompa pchnie gorącą wodę do chłodniczki w dachu?
dodam że nawet jadąc spokojnie parę kilometrów nadal jest zimno w kabinie

#25 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 17 styczeń 2012 - 08:47

Zetor 7211 Problem z ustawieniem ogrzewania. Sprawdź zaworek o którym mowa powyżej. Może nie jest otwarty do końca i w tym jest problem. Stan płynu jest o ile ciągnik jeździ na płynie?

#26 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 09:22

Zetor 7211 Problem z ustawieniem ogrzewania. fordtw15 U mnie ciepła woda idzie na nagrzewnice dopiero jak się ciągnik rozgrzeje. Jak masz za mało wody w układzie to bedziesz miał problemy z ogrzewaniem musi byc na full. Generalnie ogrzewanie jest super. W zimie można sobie prawie w podkoszulce jeździć tak grzeje :)

#27 Share daniel18

daniel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 18:59

Zetor 7211 Problem z ustawieniem ogrzewania. a ja mam takie pytanie bo u mnie jak włączę ogrzewanie w zetorze 7211 to po jakieś godzinie pracy pali się bezpiecznik. a jak jest w was?

#28 Share fordtw15

fordtw15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 21:11

Zetor 7211 Problem z ustawieniem ogrzewania. zawór jest otwarty, co prawda muszę go wymienić bo zacząłem nim kręcić i lekko przeciekał ale otworzyłem go i po czasie się zamulił.
ciągnik jest cały czas na płynie, spróbuje go dolać na maxa tak jak podpowiadacie i zobaczymy

Edytowany przez fordtw15, 17 styczeń 2012 - 21:12.

#29 Share leszczu19901

leszczu19901

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 11:38

Zetor 7211 Problem z ustawieniem ogrzewania. Możliwe też że masz nagrzewnice zamulone kamieniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share PeterZetorFun

PeterZetorFun

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 16:15

Zetor 7211 Problem z ustawieniem ogrzewania.

a ja mam takie pytanie bo u mnie jak włączę ogrzewanie w zetorze 7211 to po jakieś godzinie pracy pali się bezpiecznik. a jak jest w was?

U mnie bezpieczniki lubią się palić przy przełączaniu z wolnych obrotów wentylatorów na szybkie i odwrotnie.

#31 Share KOSTEK12

KOSTEK12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 15 luty 2012 - 20:23

Zetor 7211 Problem z ustawieniem ogrzewania. Witam mam prośbę do autora i nie tylko o opisanie krok po kroku co trzeba wykonać żeby wymienić ten zaworek pod dachem mój zaczyna kapać, głownie chodzi mi o spuszczenie płynu czy z bloku silnika wystarczy, a swoją drogą jest to bardzo dziwne że nagrzewnice są wyżej niż silnik a płyn nie wraca samoistnie na dół do chłodnicy nawet po otwarciu korka :o

#32 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 15 luty 2012 - 22:25

Zetor 7211 Problem z ustawieniem ogrzewania. Ciapnij śrubokrętem w nagrzewnicę, to będzie wracał :ph34r: .
Aby chciał płynąc na dół, to musisz czymś wypełnić przestrzeń po płynie, zazwyczaj powietrzem. W tej nagrzewnicy mieści się niewiele płynu i spuszczenie 2 litrów powinno wystarczyć z zapasem. Jeśli z spuścisz ten płyn, to w nagrzewnicy będzie nadal i dopiero poluzowanie przewodu lub zaworka przy nagrzewnicy spowoduje dostanie się powietrza do układu i umożliwi spłyniecie płynu na dół. Jeśli płyn był dawno nie wymieniany to spuściłbym cały i go wymienił albo przynajmniej pozwolił na wytracenie się szlamu i brudu na dnie naczynia.

#33 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 15 luty 2012 - 22:36

Zetor 7211 Problem z ustawieniem ogrzewania. po prostu sciag weza ktorym woda idzie do nagrzewnicy . z rurki ktora idzie z pompy wody powinie zejsc bez problemu.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#34 Share fordtw15

fordtw15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 18:41

Zetor 7211 Problem z ustawieniem ogrzewania. Witam wszystkich w dalszym ciągu mam problemy z ogrzewaniem w 7211. Wymontowałem nagrzewnice przepłukałem ja następnie zaworek i wszystkie węże czyli możliwość zapchania wykluczyłem, poziom płynu max a w kabinie dalej zimno. Zastanawiam się jeszcze nad termostatem chociaż ciągnik szybko się nagrzewa do osiemdziesięciu kilku stopni.
Nie mam bladego pojęcia o co chodzi może ktoś pomoże

pozdrawiam

#35 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 22:49

Zetor 7211 Problem z ustawieniem ogrzewania. W jakim stanie jest pompa wodna? Jak wirnik jest niedokładnie spasowany to może nie dawać odpowiedniego ciśnienia na układ.Było gdzieś o tym na forum kiedyś ktoś napisał.Ja osobiście nie spodkałem sie z takim przypadkiem ale wszystko możliwe. Jeżeli węże dobrze podłączone(zasilanie górą ,powrót dołem) termostat sprawny ,zawór otwarty przepływ jest to nic innego nie przychodzi mi do głowy.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#36 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 23:18

Zetor 7211 Problem z ustawieniem ogrzewania. moze cieglo sterowania zaworu wyrwalo sie z objemek i nie przekreca zaworu.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#37 Share fordtw15

fordtw15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 16:59

Zetor 7211 Problem z ustawieniem ogrzewania. zawór cały rozebrałem i ustawiłem na otwarty, o pompie to nie wiem, ogólnie ciągnik uzyskuje temp. ale nie grzeje się, obieg jest. Możliwe że pompa za słabo daje albo ten termostat spróbuje dać nowy na początek

A kolego powiedz zasilanie górą czyli zasilanie dostaje od pompy wodnej a powrót do kolektora wodnego czy odwrotnie?

już wiem pompa zasysa wode z nagrzewnicy a gorąca idzie z kolektora chyba że się myle.

Edytowany przez fordtw15, 10 marzec 2012 - 17:13.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 13:09

Zetor 7211 Problem z ustawieniem ogrzewania. Zasilanie idzie z kolanka kolektora wodnego, do rurki następnie ta rurka jest podłączona u góry do zaworu nagrzewnic a zawór do górnych wejsć w nagrzewnicach.Powrót idzie od dolnych wyjść z nagrzewnicy, rurką podłączoną do króćca przy pompie wodnej.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.