Skocz do zawartości

Zdjęcie

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2

48 odpowiedzi na ten temat

#41 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 09 wrzesień 2013 - 04:45

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2 W innym temacie pisałeś o tym że nagle przestała działać Ci hydraulika i tam doszliśmy do wniosku że to wina zaworu przelewowego. Jeśli się zacina to możliwe że zacina się zarówno otwarty jak i zamknięty. Jeśli zatnie się otwarty to nic nie podniesiesz a jak zamknięty to będzie gotował olej bo pompa będzie go cały czas przeciskać przez zawór bezpieczeństwa. Znajomy w Jumz ie też miał problem z zaworem przelewowym, wymiana nie pomogła, dopiero dał go do szlifowania. Ktoś mu przeszlifował to zgrubienie na nim i przestał się zacinać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2 Dzisiaj, 22:53
  •  

#42 Share Bambi14

Bambi14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 12 styczeń 2016 - 18:43

Panowie czytam o grzaniu sie oleju od 2 tyg i juz mi glowe rozsadza... otoz, mam mtz 82 96r, 2 tys mtg za nim, ze 3 pompy albo i wiecej wymienione  a problem z grzaniem sie oleju jest nadal.. cisnienie mam ustawione ok.150, jak jest zimny podnosi kompaktor 3m (1450kg) ale jak sie zagrzeje to nie umiem go podniesc (gruber 5 lapowy na duzym gazie musze podnosic) w hydraulice mam olej hipol ze wzgledu na to ze i c360 korzysta z tych samych przyczep co mtz. Poza tym, bardzo szybko opada podnosnik, slychac tykanie i po 3 minutach maszyna  na ziemi..

#43 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 08:18

Według mnie masz trochę za niskie ciśnienie ustawione. Zawór bezpieczeństwa puszcza za wcześnie i przymyka zawór przelewowy przez co wzrastają opory przepływu i olej się grzeje.  

Druga sprawa to taka że skoro Ci podnośnik opada to w czasie podnoszenia też część oleju zamiast iść do siłownika przeciska się gdzieś i również się rozgrzewa.

Jak masz regulator pod siedzeniem to prawie na pewno tam jest problem. Spróbuj podciągnąć cięgło od dźwigni regulatora i sprawdź na nim luzy. Tak czy inaczej jak już zaczynają się problemy z regulatorem to już niedługo będziesz musiał go wywalić albo wymienić choć powiem szczerze że chyba nie spotkałem się tu z nikim kto założyłby nowy i był z tego zadowolony.

Poza tym 1,5 tony to trochę za dużo na standardowy podnośnik w MTZ 82

#44 Share Bambi14

Bambi14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 10:15

Wlasnie.. w sezonie ledwo co mi podnosil, musialem wajche od kiprowania przyczep wlaczyc zeby jakos sie dalo podniesc i podkrecilem na tej regulacji kolo dzwigni podnosnika i teraz dobrze dzwiga... jakbym mial za niskie cisnienie to i na zimym by chyba poltora tony nie podniosl? wiem ze ten agregat za ciezki, ale przy gruberze sie tak samo dzieje..aha, jak obracam plug, to rozdzielacz wyje, wczesniej bylo cisnienie okolo 120 i nie wyl, moze to cos pomoze?

a jak ma sie sprawa z wyrzuceniem regulatora silowego? w to miejsce wpina sie zwykly rozdzielacz czy mozna wykorzystac rozdzielacz pod kierownica i to nim sterowac podnosnikiem? bym podlaczyl 2 weze do silownika i na szybkozlaczkach z lewej lub prawej strony kabiny (nie uzywam przednich szybkozlaczy)

Edytowany przez Bambi14, 13 styczeń 2016 - 11:54.

#45 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 13 styczeń 2016 - 13:33

To podłącz bezpośrednio siłownik pod gniazda hydrauliki zewnętrznej , starsze modele ruska tak miały fabrycznie , dojdzie Ci funkcja podnoszenia tylnych kół nie osiągalna przy podłączonym regulatorze siłowym.

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share Bambi14

Bambi14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 13:57

jak to, przeciez teraz tez umiem podniesc ciagnik na ramionach, jedyny minus podlaczania do przodu to niewygodna obsluga bo patrzysz do tylu a do wajchy trzeba sie pochylic..

#47 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 17:25

Poczytaj bo ja już nie mam siły kolejny raz tego samego pisać :P

http://www.agrofoto....draulika-w-mtz/

http://www.agrofoto....ielacza-mtz-82/

http://www.agrofoto....raulika-mtz-82/

http://www.agrofoto....gulator-siłowy/

http://www.agrofoto....gulator-siłowy/

#48 Share Bambi14

Bambi14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 17:38

ja to wszystko juz czytalem... i mam tak namieszane ze masakra..

powtorz sie prosze jeszcze raz jesli juz gdzies dales odpowiedz na moje pytanie..

Edytowany przez Bambi14, 13 styczeń 2016 - 19:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share slawek80

slawek80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 18:30

Po tym co tu opisałeś to na moje odczucie regulator siłowy nie ustawia Ci się w pozycji neutralnej i cały czas pompuje przez niego olej. Wypnij pod siedzeniem (taki wihajsterek , który wchodzi w rowki od cięgien)   te dźwigienki co idą do tyłu do tuz-a następnie musisz ustawić dźwignię podnośnika ( tę koło siedzenia) w takiej pozycji żeby regulator był zamknięty. Jeśli hydraulika po tej operacji będzie dalej niedomagać to trzeba brać się za rozdzielacz , ale jeśli to pomoże to regulator siłowy.

Dodaj odpowiedź