Skocz do zawartości

Zdjęcie

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2

48 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 18 wrzesień 2011 - 09:42

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2 Może to wina regulacji siłowej, moim zdaniem bardziej męczy hydraulikę niż podnoszenie maszyn i obracanie np pługa.... wtedy chłodnica niezbędna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2 Dzisiaj, 03:49
  •  

#22 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 18 wrzesień 2011 - 11:40

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2 Bardzo możliwe bo pług jest utrzymywany przez hydraulike ciągnika i cały czas jest korygowane jego położenie. Zależy jeszcze co kolega rozumie przez gorący olej. 60 stopni to nic i nie powinno mieć wpływu na prace hydrauliki przy sprawnej pompie, siłowniku i rozdzielaczach.
KPK Kumurun Team

#23 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 18 wrzesień 2011 - 13:08

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2 Gdy pękła jakaś rurka i wywaliło mi cały(oryginalny ) olej z hydrauliki, zalałem HL46 i po zaoraniu 1,5ha nie mogłem podnieść pługa z ziemi,problemu znikły gdy do układu zalałem gęstszy olej HL100.Rusek ma już na liczniku prawie 3tyś godzin i zero problemów z podnoszeniem http://www.agrofoto....a-pod-pszenice/ :D no i nie mam chłodnicy oleju hydraulicznego.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#24 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 18 wrzesień 2011 - 13:16

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2 Ja mam hl46 i chodzi jak złoto bez względu na czas pracy z chydrauliką. Ale na pewno z czasem będzie się pogarszało z racji ogulnego zurzycia elementów.
KPK Kumurun Team

#25 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 18 wrzesień 2011 - 14:29

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2 taka zagadka z innymi maszynami nie ma problemu tylko z pługiem z ciekawość od pługa odpiołem 4 skibe i problem znikł na 3 skiby się nie grzeje a jak dopne 4 znowu problem się pojawia chyba chodzi o długość i ma ciężko i chyba niezbędna będzie chłodnica oleju kris19911 mógł byś mi wyjaśnić jak ją zamontować bo mam chłodnice dobrą ta spirale w garażu bym ją użył dał bym ją przed chłonice oleju silnikowego tyklko nie wiem jak i skąd poprowadzić weże do niej to znaczy gdzie się dopiąć ze olej ma z tamtąd iść no i gdzie z chłodnicy ma wracać byłym wdzięczy za wyjaśnienie no i ewentualnie jakieś zdjęcia z góry dzięki

#26 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 18 wrzesień 2011 - 16:17

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2 Najskuteczniej powrót oleju z rozdzielacza puścić przez chłodnice a z chłodnicy na filtr oleju. Innej możliwości nie ma. I tak jest ryzyko jak zasra sie filtr oleju że gdzieś coś może rozerwać szcegówlnie w zimie gdy olej gęsty.
KPK Kumurun Team

#27 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 18 wrzesień 2011 - 19:57

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2 Jak napisał seweryn, podpiąć się pod powrót z rozdzielacza i podpiąć pod filtr, powinna być zaślepka z lewej strony, dajemy redukcje przewód i chłodzimy, ja akurat mam podłączone pod szybki powrót, ale zasada ta sama.

#28 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 19 wrzesień 2011 - 21:38

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2 na powrót do filtra idą dwa węże jeden giętki na krócieć a drugi metalowy przykręcony pod który się podłączyć z chłodnicą?

#29 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 20 wrzesień 2011 - 06:12

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2 Pod giętki wychodzący z rozdzielacza pod deską bądzie najprościej.
KPK Kumurun Team

#30 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 20 wrzesień 2011 - 15:07

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2 a od czego jest jeden a od czego drugi wąż bo jak dwoma idzie olej na filtr to jak dam chłodnice na jeden to może być słaby efekt chyba ze drugim idzie olej z czegoś nieważnego

chyba zeby oba póścic przez chłodnice

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 20 wrzesień 2011 - 18:07

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2 Tylko do tego gumowego z rozdzielacza pod kierownicą. Metalową rurką nie płynie olej. To powrut oleju z zewnętrznego odbiornika np rozdzielacza lub hydromotoru. Normalnie olej nią nie płynie.
KPK Kumurun Team

#32 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 10:36

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2 w swoim belarusie 952 wymieniłem pompe hydrauliczną na nową, nową założyłem większą zamiast nsz-32 założyłem nsz-40 wymieniłem olej na nowy hipol 6 gl-4 80w nowy filtr oleju, mam założoną chłodnice oleju a mimo to olej się dalej mocno się nagrzewa tylko ze moge dłużej poorać, zamiast zagotować się po jednym hektarze, moge orać dłużej ale olej tak się nagrzewa ze zeby podnieść pług musze podnosić go na pełnym gazie

olej tak bardzo nagrzewa mi się tylko przy pługu i agregacie uprawowo siewnym z innymi maszynami jest dobrze

co moze być przyczyną ze olej tak się nagrzewa ? jak rozwiązać ten problem

korpus od monoblocku i węże robią się tak gorące ze nie mozna się dotknąć

Edytowany przez audi80b4, 25 sierpień 2013 - 11:59.

#33 Share henes

henes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanizacja.

Napisany 25 sierpień 2013 - 15:57

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2 Miałem podobny problem w swoim MTZ82,pomogła dopiero wymiana całego rozdzielacz na nowy.

#34 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 16:01

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2 http://www.pronar.pl...ikPRONARnr6.pdf
Polecam. Strona 33.
KPK Kumurun Team

#35 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 16:33

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2 w całym kwartalniku jak i na stronie 33 nie ma nic o moim problemie chyba że źle szukam

Edytowany przez audi80b4, 25 sierpień 2013 - 16:34.

#36 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 17:02

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2 Strona 33 z prawej strony u góry. Białe litery na szarym tle "Zbyt wysoka temperatura w układzie hydraulicznym" i podane ewentualne pięć powodów.
A i tu chyba moja wpadka.... ty masz 952. inny podnośnik?
KPK Kumurun Team

#37 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 20:06

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2 tak ja mam belarusa 952 i monoblock a tam jest mowa o zwykłym układzie hydraulicznym z jednym siłownikiem jak w 820

#38 Share yuras23

yuras23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 18:54

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2 miałem podobny problem w 1221.4 podnośnik ten sam monoblok wymiana oleju i założenie chłodnicy oleju nic nie dało dopiero wymiana rozdzielacza tego okrągłego z tyłu co jest w obudowie podnośnika sprawę załatwiła koszt ok 400 zł parę minut roboty nawet oleju nie musisz spuszczać

#39 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 29 sierpień 2013 - 16:42

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2 Znajomemu bardzo grzał się olej w MTZ82 i jakoś tak od słowa do słowa wyciągnąłem od niego że wyjmował zawór przelewowy bo się zaciął i przy okazji rozciągnął sprężynę żeby lepiej go dociskała. I sprawa się wyjaśniła :) Kazałem mu kupić nową sprężynę a że nie było samej to kupił cały zawór, wymienił i wszystko gra.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 20:32

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2 ostatnio siałem rzepak zestawem uprawowo siewnym i po zasianiu około 2ha nie było można podnieść zestawu ledwo co podnosiło aż tak olej się nagrzał odczekałem troche zeby olej ostygł i zaczołem zkładać zestaw to znaczy wcześniej podnosiłem całość siewnik z agregatem ale potem zaczołem składać zestaw i olej wtedy wogle się nie grzał zasiałem jeszcze 10ha i olej się nie zagotował

jaka jest przyczyna grzania się oleju to ze zestaw jest za cięzki jak jest rozłożony czy coś jest nie tak w traktorze ?

Dodaj odpowiedź