Skocz do zawartości

Zdjęcie

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2

48 odpowiedzi na ten temat

#1 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 15:22

Mam taki problem,

po zaoraniu około 1,5ha olej w hydraulice jest tak gorący (chyba zaczyna się gotować) ,ze zaczyna słabo podnosić
a potem wcale nie podnosi. Jak ostygnie wszytko wraca do normy zalany olej to LH-46.
Traktor to belarus 952.2
Można coś z tym zrobić czy zostaje orać tylko w nocy? ;]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2 Dzisiaj, 17:47
  •  

#2 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 12 wrzesień 2011 - 15:38

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2 Najprawdopodobniej pompa padła i zamiast przetaczać olej go mieli.
antyfan AF

#3 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 12 wrzesień 2011 - 17:58

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2 sprawdż filter i może się zawór zaciął ja tam w swoim MTZ używam silnikowy do hydrauliki i nie mam problemu

#4 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 18:17

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2 Również skłaniałbym się do tego, że pompa się kończy. Posprawdzaj jeszcze szczelność układu (wszystkie połączenia węży i pompy od hydrauliki).

#5 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 12 wrzesień 2011 - 18:51

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2 Również polecam sprawdzenie zaworu i filtra ale pewnie to pompa a dużo ciągnik ma mth

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#6 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 19:16

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2 Być może zawiesił się zaworek przelewowy w rozdzielaczu czasem się nie domyka trzeba wyjąć przemyć i przeczyścić wodnym papierem możesz też spróbować podkręcić zawór ciśnieniowy ale tak po pół obrotu.

#7 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 20:39

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2 traktor ma pół roku i 180 h zrobione zaczołem dzisiaj orać i właśnie tak się dzieje dopiero co zjechałem jak jest chłodniej to dłużej można pojeździć ale problem wkońcu przyjdzie wszytskie węże i ta kieża z tyłu co niej ramiona wychodzą robi sie tak gorąca ze nie mozna dotknąć nie wiem co się dzieje

#8 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7606 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 21:08

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2 Możliwe że z jakiegoś powodu instalacja jest cały czas pod ciśnieniem i temu się grzeje. Musiał byś sprawdzić czy gdy wajchy są w położeniu stop pompa robi ciśnienie czy puszcza swobodnie olej przez powrót do zbiornika. Sprawdz taż filtr oleju bo to przez niego wraca olej.
KPK Kumurun Team

#9 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 13 wrzesień 2011 - 19:58

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2 dzisiaj pół dnia gruberowałem i nic wszytko dobrze te dwa grube węze co zasilają monoblock ledwo ciepłe a później pojechałem orać i znowu to samo zrobiłem z hektar i zaczął słabo podnosić i obracać a potem wcasle przestał a te węże dwa grube co zasilją monoblock gorące ze nie idzie ich dotknąć

czyżby przy podnoszeniu i obracaniu pługa pompa tak dostawała w dupe ze olej się grzeje?

z tego co zauwazyłem nie ma on chłodnicy oleju hydraulicznego mam starego mtz 82 i on ma chłodnoce oleju hydraulicznego koło lewego tylnego koła a w tym nowym juz nie ma może to jest przyczyną

Edytowany przez audi80b4, 13 wrzesień 2011 - 20:18.

#10 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7606 postów

Napisany 13 wrzesień 2011 - 20:47

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2 To nie jest chłodnica tylko akumulator hydrauliczny.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 14 wrzesień 2011 - 19:25

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2 O ile masz go zalanego olejem typowo hydraulicznym, to najpewniejszy będzie montaż chłodnicy oleju hydraulicznego :)

#12 Share momek

momek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:www.garazforum.pl

Napisany 14 wrzesień 2011 - 20:26

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2 zawur przelewowy się zacioł i jest delikatnie niedomknięty musisz go wyczyścić albo wymienić i wyczyść rozdzielacz bo mogł tez sie przytkać

#13 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 14 wrzesień 2011 - 22:18

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2 chyba właśnie będe musiał zamontować chłodnice oleju bo jak z innymi maszynami jest wporządku tylko z pługiem tak jest to chyba tylko chłodnica ratuje

mógł mi mi ktoś podpowiedzieć jak ją zamontować gdzie i gdzie podłączyć pod jakie węże w traktorze może jakieś zdjęcia do tego byłym wdzięczny

#14 Share fredf9

fredf9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 14 wrzesień 2011 - 22:32

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2 Mój sąsiad posiada belarusa 1224 i ma identyczny problem podczas pracy z pługiem po chwili olej się gotuje.Po podczepieniu np.grubera juz ta usterka nie występuje.Dodam że serwis wymieniał już:pompę hydrauliczną,zawór sterowania ramionami,rozdzielacz,od 2 lat jest problem z ta hydraulikom i nikomu nie udało się tego naprawić.

#15 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 16 wrzesień 2011 - 19:13

traktor ma pół roku i 180 h zrobione zaczołem dzisiaj orać i właśnie tak się dzieje dopiero co zjechałem jak jest chłodniej to dłużej można pojeździć ale problem wkońcu przyjdzie wszytskie węże i ta kieża z tyłu co niej ramiona wychodzą robi sie tak gorąca ze nie mozna dotknąć nie wiem co się dzieje

Jak ma pół roku to może jest na gwarancji. Niech gwaranty się martwą, zadzwoń i poinformuj co jest nie tak.
Nie wiem jak w Twoim MTZ, ale ja do swojego do hydrauliki to leje Superol CC 30, ten sam co do silnika. Ty masz jakiś inny.

Chłodnica oleju hydraulicznego, ciekawa sprawa, sam chyba zamontuje ;) Hydraulika działa OK, ale jak olej się rozgrzeje to czasami trza przygazować, także taka chłodnica to ciekawa sprawa.

#16 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 16 wrzesień 2011 - 20:54

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2 Chłodnica moze być od ursusa (nie jest bardzo droga) kilka metrów przewodów 3 redukcje. Zamontować można przed chodnicą wody, trzeba tylko podspawać mocowanie.

#17 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 17 wrzesień 2011 - 06:18

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2 To nie wina braku chłodnicy,tylko problem w rozdzielaczu.W moim 820 w hydraulice mam zalany HL100 i zbiornik od strony rozdzielacza jest obłożony matami filcowymi,do wygłuszenia kabiny,temperatura oleju w normie,a też ciągam pług obrotowy.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#18 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7606 postów

Napisany 17 wrzesień 2011 - 13:52

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2 Zgadzam się z kolegą S-Piotr . To nie wina braku chłodnicy. Jak napisałem wczesniej według mnie z jakiegoś powodu instalacja pracuje pod ciśnieniem w czasie orki.
KPK Kumurun Team

#19 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2081 postów

Napisany 17 wrzesień 2011 - 18:34

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2 to raczej właśnie wina braku chłodnicy w starych modelach olej z tego zbiornika służył tylko i wyłącznie do podnośnika i gniazd zewnętrznych a "kierownica" miała swój układ-oddzielny a teraz jeden zbiornik z olejem z tą samą objętością a 2 razy częściej (jak nie lepiej) olej jest przepędzany ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7606 postów

Napisany 17 wrzesień 2011 - 19:30

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2 Bzdura. Układ kierowniczy pracuje na mniejszym ciśnieniu niż hydraulika. Jeżeli nie może zagrzać 9 litrów w kolumnie to jak może znacząco wpłynąć na temp. oleju w hydraulice 21 litrów? Możliwe że temp. oleju nie jest taka wysoka jak pisze kolega a wina tkwi w czym innym. Ciężka sprawa, trzeba by to widzieć żeby zdiagnozować.
KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź