Skocz do zawartości

Zdjęcie

palce do podbieracza JD 590

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dawid91

dawid91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 14:25

palce do podbieracza JD 590 witam, chciałbym zapytać czy ma ktoś z panstwa namiary na nowe palce do podbieracza, w gre wchodzą raczej zamienniki ze wzgledu na koszt oryginalnych, z tym ze nowe powinny mieć zagięcie, mysle ze z tym zwiazany jest moj problem z zaczynaniem krecenia sie balota... gdyby palce byly nowe, czyli dluzsze i zagiete moze dalej by popychalo material i szybciej by sie zaczelo krecic...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
palce do podbieracza JD 590 Dzisiaj, 16:48
  •  

#2 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 15:26

palce do podbieracza JD 590 Jeżeli masz szeroki podbieracz to niewiele to pomorze, ponieważ dobijaki i tak nie podadzą tej masy do komory. To po pierwsze, po drugie oryginalne palce sa takie same jak te co masz w tej chwili, są praktycznie nie ścieralne i mogły sie zetrzeć max centymetr, więc to ci nic nie da ;/ Ja do swojej 550 z wąskim podbieraczem, czyli bez dobijaków dorabiałem w niedalekiej firmie na zamówienie palce dłuższe z zgietymi lekko końcówkami, przechodziło to u mnie juz dwa sezony i problem rozpoczecia belki znikł. ;) Jeżeli interesuje cię dalej dorabianie zębów, to pisz na PW, a podam ci namiary na tą firmę ;)

#3 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 19:00

palce do podbieracza JD 590 W Brodnicy jest firma która dorabia wszelkie palce do pras przetrząsarek itp .Tanio i dobrze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3185 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 19:47

palce do podbieracza JD 590 A czy do 590 nie będą pasować palce od 550. bo do nich to chyba oryginały(bo żółte)można kupić na allegro a zamienniki w grene. Jedne i drugie w cenie od 9 do 12 zł. Kupiłem 10 palców zamienników, bo akurat tyle brakowało, ale nie jestem z nich zadowolony, bo są minimalnie szersze od oryginałów i ocierają o blach i niektóre po dłuższym kontakcie z darnią się odkształciły-wygięły.

#5 Share dawid91

dawid91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 13 wrzesień 2011 - 19:25

palce do podbieracza JD 590 a próbowal moze ktoś dorobić dłuzsze dobijaki, moze one by dalej dopchnaly material..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Artistek

Artistek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 21:48

palce do podbieracza JD 590 witam

ja też miałem problem z rozpoczynaniem bel i dorobiłem pręty dociskające materiał do podbieracza i pomogło. Ja dorabiałem ze zwykłego pręta "12mm", powyginałem i działa.
Polecam