X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Od czego ta kontrolka

96 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Hirtas

Hirtas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 14:38

Od czego ta kontrolka witam mam taki problem ze nie mam wstecznego. do przodu na rewersie jedzie a do tył juz nie. czy wie ktos co moze byc przyczyna .A ijak wrzuce na rewersie wsteczny zaczyna mrogac i pipa kontrolka od recznego

Edytowany przez Hirtas, 08 lipiec 2014 - 14:41.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Od czego ta kontrolka Dzisiaj, 11:20
  •  

#82 Share Power20

Power20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 20:49

Od czego ta kontrolka Witam
Mam renault 103.14 . i Chciałbym się dowiedzieć od czego jest ta kontrola wykrzyknika w tych dwóch kółkach obok kontrolki akumulatora. kontrolka zapala się gdy wciskam sprzęgło.

#83 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 21:19

Od czego ta kontrolka

Może któryś z forumowiczów posiada taką instrukcję?

Powiedzcie mi jeszcze od czego jest 4 od prawej oraz przycisk start.
Dodany obrazek

mam trochę inny układ deski rozdzielczej, ale świeci mi się cały czas na pomarańczowo 6-ta od lewej kontrolka, ten niby trybik z kreską, co to, od czego to jest? :/

#84 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 21:56

Od czego ta kontrolka Włączony wałek WOM.

#85 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1213 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 13:24

Od czego ta kontrolka

Witam kolegów. Mam problem z odnalezieniem czujnika stopu w renault 85.14 czy mógłby mi ktoś powiedzieć w którym miejscu się on znajduję. 
Sorry że w tym temacie zapytałem ale nie znalazłem nic podobnego do mojego problemu. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#86 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 18:05

Od czego ta kontrolka

czujnik stopu musi być gdzieś koło pedałów chyba? 

ja bym się podpiął, ale zadał podobne pytanie: czy jest jakaś kontrolka od ręcznego? Np gdy zapalam ciągnik i mam zaciągnięty ręczny, czy coś o tym informuje? Bo kurcze czasami się zapomni.. ;/

#87 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1213 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 18:58

Od czego ta kontrolka

Już znalazłem ale był fajnie schowany  :D. Zależy jaką masz tablicę z kontrolkami, ale jeśli jest na niej " ! " (wykrzyknik) podobnie oznaczony jak w samochodzie gdy jest zaciągnięty ręczny powinien się świecić na czerwono. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#88 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 19:42

Od czego ta kontrolka

mam i tak myślałem, że to to, ale nie nie świeci jeśli chodzi o ręczny.. gdzie tutaj jakiś czujnik znaleźć? pod kabiną?

#89 Share jareckijacek

jareckijacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 20:21

Od czego ta kontrolka

Kolego Rafii w renówce są zazwyczaj dwa filtry od hydrauliki jeden przelotowy na przewodzie od skrzyni do pompy, drugi to wkład znajduje się on obok rozdzielacza hydraulicznego, prawa strona ciągnika mniej więcej nad skrzynką akumulatora, taka metalowa puszka którą odkręca się zwykłym kluczem hydraulicznym

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#90 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1213 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 21:49

Od czego ta kontrolka

mam i tak myślałem, że to to, ale nie nie świeci jeśli chodzi o ręczny.. gdzie tutaj jakiś czujnik znaleźć? pod kabiną?

po pierwsze to sprawdź żarówkę czy nie spalona przy kontrolce a co do czujnika to Ci jutro dokładnie powiem gdzie się znajduje. 

#91 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 11:10

Od czego ta kontrolka

szukaj z lewej strony w okolicach zwolnicy, wystarczy ze ktoś ruszy Ci dźwignią i będziesz wiedział wszystko cool.png

Polskie znaki...

Edit: kris14

Polska B

#92 Share Zbych85

Zbych85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 20:44

Od czego ta kontrolka

Panowie mam 155.54 TZ z rewersem elektro-hydraulicznym. Mryga mi delikatnie kontrolka z wykrzyknikiem i po chwili zapala sie stop i ciagnik staje. Przechadzi dosłownie na luz.Ponadto jest problem z odpaleniem ze stacyjki-na krotko jest ok.Biegi ciezko wchodza i szarpie przy ruszaniu z rewersu.

Przerabiał ktoś taki motyw?

#93 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 23:11

Od czego ta kontrolka

ja tez dopiero się uczę w swojej 120.54, ale miałem właśnie tak, że ciągnik mi nie chciał odpalić, cisza.. wyrzuciłem wszystko na luz, spoko, odpalił. Ale już wiem jaka przyczyna, mało oleju w skrzyni, i nie mam pojęcia którędy mi ucieka bo od wiosny dolałem z 20l (ale pracuje również z turem).. 

filtry sprawdź, bądź wymień od hydrauliki i od skrzyni, ewentualnie olej też? Bo może jakiś za gęsty jest? 

Sprawdź stan oleju, a nalej nawet do maksimum, jak to nie pomoże to zastanowiłbym się nad pompą hydrauliczną? 

#94 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 07:33

Od czego ta kontrolka

Kolego skoro dolałeś 20l oleju i nigdzie nie ucieka to jest tylko jedna możliwość - olej przez pompę idzie do silnika.

#95 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 10:59

Od czego ta kontrolka

też o tym myślałem, ale w silniku nie przybywa, a jak zmieniłem na jesieni i nalałem przed orkami, siewami na max, to po jakimś czasie się obniżyło. Tzn nie, że jest sucho na 100%, są drobne wycieki, jak postoi w jednym miejscu to są małe plamki, może podczas eksploatacji jak jest rozgrzany troszkę więcej ubywa.. wiesz, kupiłem np agregat upr siewny z hydropakiem, to tam w siłowniki też troszkę poszło..

#96 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 14:32

Od czego ta kontrolka

A to co innego, nie pisz ze jest sucho <_< U mnie cieknie z dźwigni hamulca ręcznego - już rok to robię :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#97 Share PIOTREK79

PIOTREK79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 21:05

Od czego ta kontrolka

Sprawdz kolego na rozgrzanym odpalonym postaw gdzies gdzie bedzie widac czy nie cieknie pod obciązeniem powłączaj naped hydraulikę sprawdz hamownie hydrauliczną przyczep. Może być ze ubywa podczas pracy a przy zgaszonym nie.