Skocz do zawartości

Zdjęcie

Od czego ta kontrolka

96 odpowiedzi na ten temat

#61 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 05 marzec 2014 - 07:07

Od czego ta kontrolka Blokada mostu i kogut na dachu
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Od czego ta kontrolka Dzisiaj, 01:51
  •  

#62 Share gadget

gadget

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 18:27

Od czego ta kontrolka Panowie potrzebuję pilnie pomocy ,mianowicie chodzi mi o 4 kontrolkę od lewej (zerknijcie na zdjęcie panelu od Renówki na poprzedniej ( 3) stronie..Kontrolka zapala się przy wyższych obrotach..na niskich gaśnie..

#63 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 09:16

Od czego ta kontrolka kolego tam sa 3 zdjecia, moglbys podac dokladnie ktora kontrolka

Polska B

#64 Share gadget

gadget

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 11:07

Od czego ta kontrolka Chodzi mi o 4 kontrolkę od lewej strony (wzoruj się na zdjęciu z poprzedniej strony 1 od dołu) skrzynię w ciągniku mam zwykłą mechaniczną rewers równierz..może to być filtr od chydrauliki??albo objaw słabej pompy??4 obrotową podnosi bez problemu ale obraca wolno..być może ma to związek z tym iż przewody idące do siłownika obrotu w pługu są bardzo cienkie a może to któryś filtr zapchany..??kontrolka zapala się na wyższych obrotach..

Chodzi mi o 4 kontrolkę od lewej strony (wzoruj się na zdjęciu z poprzedniej strony 1 od dołu) skrzynię w ciągniku mam zwykłą mechaniczną rewers równierz..może to być filtr od chydrauliki??albo objaw słabej pompy??4 obrotową podnosi bez problemu ale obraca wolno..być może ma to związek z tym iż przewody idące do siłownika obrotu w pługu są bardzo cienkie a może to któryś filtr zapchany..??kontrolka zapala się na wyższych obrotach..

PPOMYŁKA TO MA BYĆ 4 OD PRAWEJ!!!!;-)

#65 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 13:00

Od czego ta kontrolka odpowiedz masz na 2 stronie <_<

Polska B

#66 Share poli01031992

poli01031992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 20:36

Od czego ta kontrolka post-34194-0-04476700-1362822184_thumb.jpg

Witam. Mam problem z zaznaczoną na zdjęciu kontrolką. Cały czas po przekręceniu kluczyka mruga. Na miarce od oleju jest full. A tak przy okazji gdzie jest wlew oleju do skrzyni?? Renault 103-14 TX 83rok wszystko mechaniczne. Pozdrawiam.

Edytowany przez poli01031992, 25 kwiecień 2014 - 20:38.

#67 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 13 maj 2014 - 08:38

Od czego ta kontrolka Panowie mógłby mi ktos opisać od czego są konkretnie wszystkie kontrolki na pierwszym z zdjęciu w tym temacie? I jeszcze jak by ktoś miał wersję z deską rozdzielczą w której po lewej stronie zamiast wskaznika paliwa i temperatury są kontrolki i co one również znaczą? I ostatnie pytanie. Od czego jest po prawej stronie tu gdzie się steruje hydrauliką zewnętrzną na błotniku są przyciski jeden jest od załączania przedniego mostu a obok jest taki ze śnieżynka i od czego on jest?
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#68 Share PIOTREK79

PIOTREK79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 16 maj 2014 - 17:49

Od czego ta kontrolka druga od lewej lampa ostrzegawcza (kogut) a od prawej blokada mechanizmu różnicowego

#69 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 20:40

Od czego ta kontrolka Piszecie że kontrolka która znajduję się pierwsza po prawej na pierwszym zdjęciu w tym temacie jest od ręcznego, a co ona dokładnie sygnalizuje? Mam taki problem że gdy świeci ciągnik nie reaguje na biegi po prostu żadnego nie ma. Miał ktoś taki przypadek?

#70 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 08:07

Od czego ta kontrolka a czytales dokladnie pierwsza strone ?
ta kontrolka jest alarmowa, swieci sie w wielu sytuacjach, Twoim problemem jest prawdopodobnie spadek cisnienia oleju badz cos z pradem

Edytowany przez izydor6280, 02 czerwiec 2014 - 08:08.

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 10:02

Od czego ta kontrolka Czytałem lecz nie wywnioskowałem nic z tego. W którymś poście pisło że świeci się razem z kontrolka 4 od prawej wtedy jest zbyt niskie ciśnienie w hydraulice, oraz że gdy świeci się z kontrolka od ładowania to coś z prądem. Nik jednak nie pisał o takim przypadku gdy świeci się tylko ta kontrolka i jest brak biegów .

#72 Share slawek261993

slawek261993

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo.

Napisany 02 czerwiec 2014 - 19:36

Od czego ta kontrolka Wykrzyknik na górnym pulpicie zapala się razem ze wszystkimi kontrolkami ostrzegającymi o awarii. Począwszy od tego ze 3 zielone od półbiegów do jazdy do przodu, jedna pomarańczowa od jazdy w tył... ale to pomijamy. Potem jest kontrolka ostrzegająca o niskim stanie oleju w "skrzyni" czy "hydraulice" jak kto woli, i tak jeden olej. Kolejna kontrolka jest od wysokiej temperatury oleju w skrzyni (mi osobiście się nigdy nie zapaliła... oby tak dalej), kolejna kontrolka ostrzega o braku ładowania na sterownik skrzyni biegów (skrzynia TRACTONIC). Jeśli ta kontrolka się świeci, nie możliwa jest zmiana wtedy półbiegów ani zmiany kierunku jazdy (rewers) ;)
Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

#73 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 19:49

Od czego ta kontrolka Dzięki kolego za odpowiedz w kwestii opisu kontrolek. Ja jednak musze poszperać o co chodzi z tymi biegami dziś zauważyłem że biegów nie ma tylko do przodu do tyłu ciągnik jeździ.

#74 Share slawek261993

slawek261993

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 21:41

Od czego ta kontrolka Może Ci sie zacieła przekładka zmiany kierunku jazdy. Słyszałem o takim czyms ze moze sie tak stać. Mi takie coś jeszcze sie nie przydarzyło ale taki znajomy mi o takim czyms mowił.

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

#75 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 21:47

Od czego ta kontrolka Zaciąć się chyba nie zacieła bo było by to na stałe rozumiem a w moim przypadku jest tak że. Nie jest to na stałe tylko zapalam ciągnik i kontrolka się świeci do przodu nic do tyłu jedzie, zgaszę go i tak kilka razy po czym wszystko jest w pożądku i działa. Jak już dział to czasem w czasie jazdy się zaświeci i wtedy do puki jadę to ten bieg jest jak wyłączę to już nie. Wtedy trzeba zgasić i zapalic ponownie.

#76 Share slawek261993

slawek261993

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 21:26

Od czego ta kontrolka Mi sie tak raz zrobilo ze wszystko bylo ok, zajechalem na pole, zalaczylem na N (neutral) wysiadlem cos chwile gadalem ze znajomym, wsiadam a on nie reaguje w ogole ani przod ani tyl :o nie powiem ze nie bo troche spanikowałem. Ale pomyslalem ze zgasze i odpale. I oddało mu. i juz nigdy wiecej zadnych problemow nie mialem. to był jedyny jaki mialem w posiadaniu reni :)

#77 Share gadget

gadget

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 22:16

Od czego ta kontrolka Panowie na 3 stronie jest kontrolka oznaczona cyfrą 1 co ona oznacza??? Widzę że jest tutaj spore grono osób które według własnego widzimisię udzielają odpowiedzi z czego to wnioskuję??Niech każdy z was zdejmie kabel z czujnika przy filtrze oleju a odkryjecie że popularna kontrolka od cisnienia oleju i właśnie ta zoznaczona nr 1 są zależne od jednego czujnika..wg mnie jest to kontrolka która mówi nam że filtr oleju silnika jest zapchany. Obie kontrolki ,, sczytują '' inne parametry od niskiego ciśnienia oleju jedna a druga od wysokiego ciśnienia oleju w układzie( zapchany filtr powoduje wzrost ciśnienia przed filtrem) to jest moja teorja..chyba że mam cos z elektryką popaprane..Wytłumaczy ktoś kumaty?? Młodzieńcom o bujnej wyobraźni...dziękuję..

#78 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 10:32

Od czego ta kontrolka zdejmuj po kolei czujniki to sie dowiesz od czego jest :lol:

z tego co pamietam jest to kontrolka od przeplywu/droznosci filtra powietrza

Edytowany przez izydor6280, 05 czerwiec 2014 - 10:33.

Polska B

#79 Share gadget

gadget

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 16:11

Od czego ta kontrolka U mnie nie występuje kontrolka przepustowości filtra powietrza,obydwie kontrolki podłączone są pod ten sam czujnik (oleju).PRZy wyższych obrotach zapala się ta niby kontrolka od filtra powietrza..od ciśnienia zachowuje się normalnie.Olej i filtr zmieniony niestety problem nie ustąpił

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share gadget

gadget

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 07:40

Od czego ta kontrolka Dobra sam sobie poradziłem z problemem,przyczyną okazał sie zepsuty czujnik ciśnienia oleju.Rozmawiałem z mechanikiem specjalizującym się w Renault i powiedział że kontrolka o której mowa w zależności od rocznika i wyposażenia obsługuje filtr powietrz,hydrauliki lub filtr oleju silnika..Ja mam model w ubogiej wersji wyposażenia więc wpieli mi sie pod czujnik ciśnienia oleju..