Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 6200 [ubytki płynu chłodzącego]

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Piotruss

Piotruss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 09:34

John Deere 6200 [ubytki płynu chłodzącego] witam mam dziwna sytuacje w moim jd bo ubywa mi plynu w ukladzie chlodzenia, przez dwa dni pracy w turze "wypil" prawie 5l inne podejrzane objawy to dymienie z odmy na jasny kolor dosc intensywanie ale tylko czasami i tak jakby ten plyn wydobywal sie razem z dymem oraz temperatura sie dziwnie zachowuje bo przez dluzszy okres czasu jest na bardzo niskim poziomie a nagle wskakuje na prawidlowy tak jakby termostat sie ciął poza tym po zgaszeniu ciagnika z ukladu chlodzenia mozna uslyszec dziwne "bulgotanie" tak jakby mial niestrawnosc innych nieporzadanych objawow brak silnik ladnie pracuje jest moc i cicho pracuje. co mi mozecie doradzic od czego zaczac?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 6200 [ubytki płynu chłodzącego] Dzisiaj, 14:44
  •  

#2 Share hubert123h

hubert123h

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 23:04

John Deere 6200 [ubytki płynu chłodzącego] mam problem dotyczący świec żarowych w john deere 6200? gdzie te świece są dokładnie położone ?
pomogą przy rozpalaniu ciągnika w zime?

Proszę o pomoc:P

Z góry dzieki

#3 Share langedorf

langedorf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 16 luty 2012 - 16:57

John Deere 6200 [ubytki płynu chłodzącego] do Piotruss. Nie chcę cie straszyć ale miałem taką sytuację i skończyło się wymianą chłodnicy. JD ma spory wiatrak i ciężko zobaczyć płyn wyciekający, poza tym na nagrzanej chłodnicy szybko odparowuje. Naprawiać taką chłodnice jest dość ciężko bo jest plastikowa a przy rozbieraniu plastiki się łamią. Moja była dwa razy naprawiana i przy każdym rozbieraniu pękała w innych miejscach. Używek nie polecam bo może być gorsza od twojej. Czytałem już kiedyś na innym forum o takiej przypadłości i też rozmawiałem z jakimś rolnikiem i wychodzi że to znana dolegliwość w tych ciągnikach. Dodam jeszcze że nowa chłodnica kosztuje 4tys złotych netto , ale ja zamówiłem z wyprzedzeniem i zapłaciłem jakieś 2500 zł netto (ceny zalężą od kursu euro)
Ile masz przepracowanych godzin i jaki to rocznik?

hubert123h w tym papaju jest jedna świeca w kolektorze dolotowym powietrza. Jest ona z prawej strony ciągnika nad rozrusznikiem. Jeżeli nie jest uszkodzona to coś tam pomaga ale lepsze efekty daje zamontowanie grzałki na 230V. Koszt jakieś 400zł oryginalna JD.

Edytowany przez langedorf, 16 luty 2012 - 17:00.

#4 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 16 luty 2012 - 18:21

John Deere 6200 [ubytki płynu chłodzącego] oryginalna kolego to w granicach 1050 złotych w serwisie, inną grzalkę porzadną defa zapłaciłem 285+ 185 kable. Koledze przywózł za 500 zł oryginalną ale nie wiem jak to zrobił bo pytałem w dwoch serwisach i w obu poyżej 1k trzeba zapłacić
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#5 Share langedorf

langedorf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 16 luty 2012 - 18:37

John Deere 6200 [ubytki płynu chłodzącego] jak dobrze pamiętam są tam dwa rodzaje grzałek, jam mam opcję tańszą, jak potrzeba to poszukam faktury z numerem katalogowym
sorki zapomniałem dodać netto

Edytowany przez langedorf, 16 luty 2012 - 18:39.

#6 Share Piotruss

Piotruss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 10:51

John Deere 6200 [ubytki płynu chłodzącego] Mam takie pytanie w ktorych miejscach są korki upustowe oleju w skrzyni biegow w jd 6200. juz wymienilem filtr skrzyni biegow (ten na srodku pod ciagnikiem) filtr hydrauliki przy kole. olej spuszczalem z korka gdzie wychodzi walek naped i z lewej strony filtrem siatkowym. czy skrzynia posrednia tez ma jakis korek? prosze o odpowiedz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 18:43

John Deere 6200 [ubytki płynu chłodzącego] nie ma
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#8 Share hubert123h

hubert123h

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 19:09

John Deere 6200 [ubytki płynu chłodzącego] witam mam trudną sytuacje w moim jd 6200 . Przy turbinie wydobywa się olej . Co robić??

#9 Share hubert123h

hubert123h

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 21:04

John Deere 6200 [ubytki płynu chłodzącego] Witam mam problem z moim jd 6200 .przy cięższej pracy w polu płyn chłodniczy osiąga wysoką temperature i w zbiorniczku sadzi ciśnienie Czego to może być usterka proszę o pomoc

#10 Share langedorf

langedorf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 21:02

John Deere 6200 [ubytki płynu chłodzącego] jest to układ zamknięty więć ciśnienie jest zawsze,
podnosić termperature może niski poiziom płynu chłodzącego, brudna chłodnica (przedmychać sprężarką), kiedyś słyszałem że papchany filtr powietrza ale nie wiem czy to prawda

#11 Share graficiarz121

graficiarz121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 14:30

John Deere 6200 [ubytki płynu chłodzącego] A powiedz mi Piotruss jak ile masz tego plunu w zbiorniczku jak dolewasz? Czy masz go tam jeszcze jak dolewasz? Bo u mnie tez ubywalo bardzo szybko jak dostal swojej temperatury ale do poziomu mniej niz minimum tak ze lekko zostalo w zriorniczku i jak dollalismy to moment i nie bylo znowu. Teraz wyczulismy ze jak jest cos w zbiorniczku to jest dobrze i wiecej nie zgubi i tak jezdzimy. Bulgotanie tez slychac jak sie go zgasi ale sie tym nie przejmujemy. Gorzej martwi nas nierówna praca silnika na niskich obrotach, na wysokich jest dobrze. Moze wiecie od czego to moze byc? Ktos sugerowal ze to wina wtrysków.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share Piotruss

Piotruss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 21:38

John Deere 6200 [ubytki płynu chłodzącego] kolego u mnie problem znikł po wymianie uszczelki pod głowicą teraz trzyma i temp i płyn