Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pułapki na polu kukurydzy.

65 odpowiedzi na ten temat

#41 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 wrzesień 2012 - 20:52

Pułapki na polu kukurydzy. Najlepiej to chyba wynająć 1-rzędówke i przy robocie jedna osoba musi siedzieć na schodkach ciągnika z prawej strony i patrzeć czy nie ma nic powbijane. To chyba najlepsze rozwiązanie.

EDIT:

Ale co z tego jak ta sytuacja za rok najprawdopodobniej znowu się powtórzy..

Edytowany przez TheBociek1996, 29 wrzesień 2012 - 20:55.

Wiem, że nic nie wiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pułapki na polu kukurydzy. Dzisiaj, 09:40
  •  

#42 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 29 wrzesień 2012 - 21:02

Pułapki na polu kukurydzy. ktoś cię darzy czystą nienawiścią :wacko: musisz się postarać przeszukać tą kukurydzę jakoś i spróbuj metody @binek

#43 Share Maly86

Maly86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motoryzacja

Napisany 29 wrzesień 2012 - 21:11

Pułapki na polu kukurydzy. Takie coś to poprostu świństwo! Chyba jedyne wyjście to jednorzędówką kosić! Bo tak nie wiadomo ile tego jeszcze jest, a może jeszcze coś w ziemi poutykalii! A trzeba pamiętać że to jest spory obszar tyle ha żeby to obejść i przeszukać! Porostu współczuję!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 07:38

Pułapki na polu kukurydzy. W moich okolicach była podobna sytuacja 2 i 3 lata temu,podejrzenia były na konkurencję . W ciągu tygodnia 3sieczkarnie uszkodzone,na polach kilku rolników , każdy inny właściciel danej działki i inne sieczkarnie. Troszkę śmieszne- taka kukurydziana mafia. Wy stoicie min 2dni a my kosimy.Biznes. W tym roku nic nie słyszałem.

#45 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 09:44

Pułapki na polu kukurydzy. W naszej okolicy były podpalenia słomy i z upływem czasu sami się wydali. Podłość ludzka nie zna granic, ale autor nic nie pisze na temat czy kogoś nie podkupił z tą czy inną ziemią - może to jest tylko rewanż.

Znajomy tak kupił ziemię że wszedł w sprawy rodzinne/nie do końca zakończone i to też jest porównywalne z sytuacją autora tematu.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#46 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 30 wrzesień 2012 - 10:36

Pułapki na polu kukurydzy. Osobiście też kupiłem pole gdzie brat z siostrą nie potrafili sie dogadac , mam co najmniej dwóch dozgonnych wrogów....gdyby mi sie to trafiło to bym przynajmniej wiedział komu dziękować,,,no ale najgorsi są ci którzy udają naszych przyjaciół a tak na prawdę nas nienawidzą bo kipi z nich zawiść.Przykra sprawa i nie zazdroszczę autorowi tematu ,swoją drogą uważam że to temat do usunięcia bo nic nie poradzimy a niektórym jeszcze coś przyjdzie podobnego do głowy.

#47 Share DeutzM610

DeutzM610

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 10:41

Pułapki na polu kukurydzy. Witam. Ja 2 lata temu kupiłem 16 ha ziemi w tym 8 ha lasu i w zeszłym roku było tam zboże i wszystko było ok a w tym roku posiałem tam 5 ha kuku i dokupiłem 3 ha pola i się zaczęło na 5 ha znaleźliśmy 13 rożnych metali od kowalskich śrub po jakaś ślimacznice nawet sam nie wiem do czego dzięki temu 5 ha kosiliśmy 2 dni a mam nowa sieczkarnie i w przystawkę na szczęście metale były zawieszone na wysokości 30-100 cm i przystawka nie została uszkodzona mam podejrzenie (a właściwie to wiem kto to zrobił ale co ja mogę poradzić).
U Ciebie widać ze fachowa robota bo wiedział ktoś ze jak nisko to przystawka się spier.. i się nie skosi.
Robimy tym co mamy ;p

#48 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 30 wrzesień 2012 - 11:07

Pułapki na polu kukurydzy. Skoro wiesz kto i nic nie możesz poradzić- to wiadomo dlaczego ci to robi....czyżbyś nie miał argumentów w rękach?Nikt Ci nie pomoże jak sam sobie nie pomożesz,w życiu czasem trzeba stosować metody przeciwnika.

#49 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 wrzesień 2012 - 16:14

Pułapki na polu kukurydzy. Było to poruszane w temacie
http://www.agrofoto....polu-kukurydzy/
Jak widać skutecznego sposobu na takich ''żartownisiów'' nie ma

Połączone

Edytowany przez razor275, 30 wrzesień 2012 - 17:01.

#50 Share Boogdan

Boogdan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 18:10

Pułapki na polu kukurydzy.

To Twoje pole czy kupiłeś je niedawno? W ilu kawałkach masz te 10ha?

To moje pole kupiłem je około 15 lat temu. W dwóch kawałkach .

Najlepiej to chyba wynająć 1-rzędówke i przy robocie jedna osoba musi siedzieć na schodkach ciągnika z prawej strony i patrzeć czy nie ma nic powbijane. To chyba najlepsze rozwiązanie.

EDIT:

Ale co z tego jak ta sytuacja za rok najprawdopodobniej znowu się powtórzy..

Muszę właśnie tak zrobić , kupić jednorzędówkę innego wyjścia po prostu nie ma...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 19:01

Pułapki na polu kukurydzy. Ciężko coś doradzić bo nie wiadomo jak dużo tego żelastwa jest w kukurydzy :(

#52 Share DeutzM610

DeutzM610

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 20:53

Pułapki na polu kukurydzy. Wiesz co jednorzędówka nic nie zdziałasz tyko ja rozwalisz bo ja jak miałem u siebie na polu pręty itp to w zawiązkę 2 dolnej kolby wsuwał śrubę i jak mi detektor zatrzymywał to sam ledwo znachodziłem a jak nawet ktoś będzie iść to i tak by nie zauważył tego ;/
Robimy tym co mamy ;p

#53 Share Boogdan

Boogdan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 21:13

Pułapki na polu kukurydzy. ale coś muszę zrobić a innego wyjścia jak jednorzędówka nie widzę ... nie ma co się poddawać, trzeba czegoś spróbować

#54 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 23:20

Pułapki na polu kukurydzy. Wykrywacz metali jeszcze kup :) może on coś pomoże :)

#55 Share mirek767

mirek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 03 październik 2012 - 19:59

Pułapki na polu kukurydzy. kolego nie generuj kosztów!!! wydasz parę tysięcy na sieczkarnię parę metrów pojedziesz rozwalisz ją i co wtedy nastepną kupisz?
ktoś wyżej napisał żeby ktoś na schodkach jechał- nawet tego nie próbuj jak dobry metal pójdzie i wybije odłamki to zabić może a kukurydza nie jest tego warta

#56 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 03 październik 2012 - 20:09

Pułapki na polu kukurydzy. dobra ekipa do przeszukania pola ( tak z 20 osóB) i jechać sieczkarnią samobieżną:) bez detektoru

#57 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 03 październik 2012 - 20:53

Pułapki na polu kukurydzy. Ale ludzie są zawistni aż się ciężko czyta taki temat, u mnie w okolicy jeszcze w qq nie pakują żelastwa, ale pamiętam tak z 15 lat temu jak w okolicy było kilka kombajnów zbożowych ludzie ludziom wtykali druty stalowe w zboże , tak że kombajn min. mojego ojca stał z byle pierdoły, ale w bizonie to nożyki i bagnety poleciały, a nie części za kilka tys jak w sieczkarni...
Mi ostatnio ktoś samochód jakimś gwoździem czy czymś do okoła przejechał, każdy się pyta miałeś jakiś wrogów? oczywiście jakiś się znajdzie, ale jak się okazało kamera myjni wi za wi złapała ten moment jak go rysowali, okazało się że rysujący to gość z szanowanej dobrej rodziny którego nie znam w ogóle, a jak mówił pomylił samochody :D...jak w niego wózkiem walił :D
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#58 Share artus91

artus91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:działalność OSP, sporty wszelakie, kobiety

Napisany 05 październik 2012 - 08:02

Pułapki na polu kukurydzy. Witam was Panowie i otóż tak człowiek dużo słyszał o drutach i tym podobne w kukurydzy, aż się sam wczoraj nadziałem :( kosząc u sąsiada QQ na ziarno, rozłożone po polu było ok 50m linki stalowej, którą później trzeba było wyciągać z przystawki (na szczęście się nic nie stało). Słyszałem właśnie o detektorach do wykrywania metalu, że montują ludzie w kombajnach. Czy wie ktoś może gdzie takie cudo mogę dostać (jakieś linki)? Bardzo wdzięczny byłbym za odpowiedź :)
Usługi rolnicze (omłot zbóż i kukurydzy), orka, transport

tel. 663-048-178

#59 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 13 październik 2012 - 19:54

Pułapki na polu kukurydzy. Teraz możesz się pochwalić jak przebiegł u Ciebie zbiór kukurydzy @Boogdan

Wiem, że nic nie wiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share GUTO91

GUTO91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:sztanga / boks / motocykl

Napisany 30 październik 2012 - 15:01

Pułapki na polu kukurydzy. w moich okolicach panuje ''moda'' na zawieszanie lemieszy na kolbach.