Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pułapki na polu kukurydzy.

65 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 wrzesień 2011 - 20:08

Pułapki na polu kukurydzy. @farmersNHtd95d To preferujesz kamienie? :P Nie obraź się żartowałem !!!!!! :lol: :lol: :lol:

Edytowany przez MAT912, 11 wrzesień 2011 - 20:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pułapki na polu kukurydzy. Dzisiaj, 06:49
  •  

#22 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 11 wrzesień 2011 - 20:14

Pułapki na polu kukurydzy. He he spoko. Chodziło mi o to co sobie tacy ludzie myślą jak tak robią :huh:

#23 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 11 wrzesień 2011 - 20:23

Pułapki na polu kukurydzy. U nas jednemu rolnikowi ktoś powbijał gwoździe trójki w kolby... nieraz słychać że kamień "sam" urusł ;[
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 wrzesień 2011 - 20:30

He he spoko. Chodziło mi o to co sobie tacy ludzie myślą jak tak robią :huh:

A pewnie myślą tak: czy to co wstawiłem to aby nie za mało :lol: :lol: :lol:

#25 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 20:46

Zazdrość panowie jak kupiłem nowy ciągnik sąsiad pół roku nie odpowiadał dzień dobry.

To i tak wybrał kulturalny sposób :D , mój wybrał mniej kulturalny sposób i gdy kupiłem ciągnik podpalił mi stertę słomy

#26 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 12:38

Pułapki na polu kukurydzy. mam szczescie ze mam kulturalnych sasiadow i nikt niczego nie zazdrosci, a jak trzeba to bez problemu za symboliczna flaszke sobie pomagamy na wzajem. a jak tak sobie na wzajem bedziecie robic to nigdy sie to nie skonczy. ale taka mentalnosc niektorych ludzi... sam nie mam i drugiemu nie dam.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#27 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 17:04

Pułapki na polu kukurydzy. U nas w okolicy słyszałem że wsadzili jakiś drut i Forschritt wciągnął to podobno wszystko do wymiany w środku. A teraz jak u sąsiada claasem jaguarem 840 koleś kosił to mówił , ze kiedyś przy granicy jechał i złapało mu kawałek druta od pastucha, i detektor wyczuł, i przez pół dnia nie mogli tego elementu znaleźć. :D

#28 Share itt8

itt8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 wrzesień 2011 - 12:50

No pewnie że właściciel pola. :lol: właściciel sieczkarni nie będzie odpowiadał za to że ktoś komuś zalazł za skórę :lol:

A co w przypadku gdy "pułapki" zastawia jeden Usługobiorca drugiemu... mam przykład z przed dwóch dni... co wtedy ma do tego dany rolnik.. jeżeli miedzy sobą się gryzą o rynek??

pułapka - drut 8 wbity pionowo w ziemie przy kukurydzy..

Edytowany przez itt8, 21 wrzesień 2011 - 12:52.

#29 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 21 wrzesień 2011 - 16:18

Pułapki na polu kukurydzy. U mnie w okolicy podobno kiedyś kolesiowi przy taśmowali drut 10 do qq i jeszcze fajerek nawieszali ... <_<
Powered by BELARUS 952///FIAT 880 DT /// ZETOR 7211/// URSUC C-330/// WŁADYMIREC T-25///
Wiceprezes KPK Kumurun Team

Księga życzeń i zażaleń na PW/GG.

#30 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 06 październik 2011 - 16:17

Pułapki na polu kukurydzy. U mnie 2 razy firma usługowa stała Dodany obrazekDodany obrazekDodany obrazek 1 raz w 2010 sta*y h*j powiesił od przetsząsacza część i prawa część kempera pie*dooneła Dodany obrazek a w tym roku w kukurydzy miałem ponad 50 gwoździ 3 calowych i chyba z 10 6 calowych Dodany obrazekDodany obrazekDodany obrazek no wk**wiło mnie.
Mam podejżanego , ale co mu zrobisz jak zaskarżysz poda cie do sądu tak to k... jestDodany obrazek.

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share cuabab

cuabab

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Zainteresowania:Maszyneria ;D

Napisany 21 styczeń 2012 - 21:43

Pułapki na polu kukurydzy. Ja pier****. Co za ludzie? Gdzie wy mieszkacie? U mnie w okolicy to jesteśmy największym gospodarstwem i odpukać nigdy coś takiego nie miało miejsca.
Powiem więcej każdy cieszy się jak ktoś kupi coś nowszego. Dlaczego? Bo myśli sobie tak: On ma lepsze! To czego złodzieje mieli by szukać u mnie? Ale może to dlatego że u mnie wszyscy żyją w zgodzie? Ogółem pierwszy raz słyszę o czymś taki "gwoździe w kolbach" "gwoździe na polu po rozsypywane" "drut w polu" "pręty"Dodany obrazek. Można się śmiać ale jaki wk**w maił ten któremu to zrobiono. Ale trza cieszyć się z postępu techniki i dziękować za detektor w sieczkarniach.
Pozdrawiam Kuba.

#32 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 11:29

Pułapki na polu kukurydzy. dwa lata temu dla mojego sasiada w kukurydze powsadzal jeden gosciu butelki od kubusia i innych soczkow to 2 ha do wyzucenia bo sasiad zeznawal w sadzie przeciwko niemu ale za reke nikt nikogo nie zlapal i zero odpowiedzialnosci.
osobiscie posiadam sieczkarnie zajzyjecie do galeri kosilem w tym roku ponad 110ha i jesli chodzi o sieczkarnei to mam detektor i tam nic nie ma prawa isc gorzej jesli ktos wsadza jakies czesci od zlewow czy nakretki kol tak zwane nierdzewki tego detek nie chwyta gorzej kosic kemperem tak jak ja bo te prety przy korzeniach to masakra po sezonei to 10tys netto do wyzrzucenia lekka reka.
moze w tym roku bedzie lepiej.

#33 Share Narcotic

Narcotic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, muzyka.

Napisany 22 styczeń 2012 - 12:33

Pułapki na polu kukurydzy. W kukurydzy nie trzeba się wysilać aby zrobić komuś na złość. W burakach cukrowych trzeba być bardziej pomysłowym. Wiecie jak zatrzymać kombajn samobieżny na dłuższą przerwę? Wystarczy rozciągnąć po polu kilka metrów drutu w poprzek rządków. Urządzenie które obcina liście chwyta taki drut i owija na sobie co uniemożliwia dalsze obcinanie liści. Odwinięcie drutu jest bardzo trudne i czasochłonne, trzeba ciąć kątówką i odwijać po kawałku. Nie próbujcie tego w domu!

#34 Share Boogdan

Boogdan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 wrzesień 2012 - 18:24

Pułapki na polu kukurydzy. Mam 10 ha kukurydzy , którą próbowaliśmy skosić sieczkarnią na zielonkę. Na samym początku sieczkarnia się zatrzymała , bo czujnik wyczuł metal. Okazało się ,że do maszyny dostał się pręt metalowy 16-stka włożony w szlauch. Wyszło na to ,że to nie przypadek, że coś takiego znjadowało się polu kukurydzy. Znaleźliśmy więcej takich rzeczy poprzywiązywanych do kukurydzy , a do tego powbijane i przywiązane do kukurydzy pręty o grubości 35mm wysokie na metr i drewnine kołki. Przyjechała policja i śledczy, zabiezpieczyli ślady , ale nic z tego nie wynikło. Próbowaliśmy kosić kolejnego dnia inne pole w innym miejscu i maszyna wjechała na taki pręt i rozwaliła piły. Firma, która miała skosić kukurydze chce się wycofać , bo koszty naprawy są za duże a nie wiadomo ile takich przeszkód na polu się znajduje, nie wiem czy zostanę obciążony kosztami tych napraw. Nie wiem kto mógł coś takiego zrobić, bo nie mam jakiś wrogów ,czy może konkurecja firmy . Ktoś kto to zrobił znał się na rzeczy gdyż musiał wiedzieć o zabezpieczaniach maszyny(szlauch był izolacją uniemożliwiającą wykrycie metalu , ale maszyna miała lepsze czujniki i nie wiadomo czy wykryła ten pręt czy drut na którym było to zawieszone ) i co jest w stanie ją zapsuć . W zeszłym roku była podobna sytuacja ,ale nie na taką skalę , przy pierwszym obkaszaniu coś dostłato się do sieczkarni i omal nie zabiło kierowcy ciągnika jadącego za tą sieczkarnią. Nie wiem co zrobić , jak skosić kukurydzę ,a przecież muszę mieć paszę dla zwierząt...

#35 Share mirek767

mirek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 29 wrzesień 2012 - 18:33

Pułapki na polu kukurydzy. współczuć tylko pozostaje :(

#36 Share Boogdan

Boogdan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 wrzesień 2012 - 18:37

Pułapki na polu kukurydzy. może ktoś miał podobną sytuację? ludzie naprawdę bywają zawistni , niemyślący i bez sumienia ,że potrafią robić takie rzeczy! nie wiem zupełnie co powinienem w takim przypadku zrobić ...

#37 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 29 wrzesień 2012 - 18:42

Pułapki na polu kukurydzy. To Twoje pole czy kupiłeś je niedawno? W ilu kawałkach masz te 10ha?

#38 Share dominic

dominic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania::-)

Napisany 29 wrzesień 2012 - 18:47

Pułapki na polu kukurydzy. współczuje. "Ja nie mam to i innemu nie dam" tak nie którzy myślą. Nie wiem co bym zrobił, chyba kupił bym wykrywacz metalu i latał po polu.
c 330
4011
mf 255

#39 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 29 wrzesień 2012 - 18:49

Pułapki na polu kukurydzy. a nie podkupiłeś komuś tej ziemi na której rośnie kukurydza?

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 29 wrzesień 2012 - 18:54

Pułapki na polu kukurydzy. na dzień dzisiejszy pozostaje ci tylko przeszukać pozostały obszar. Mieliśmy kiedyś podobną sytuacje, tylko u nas wisiały łożyska, też wezwaliśmy policje i nic z tego nie wynikło. Musisz teraz wszystkim, absolutnie wszystkim np.sprzedawczyni w sklepie, listonoszowi, każdemu napotkanemu sąsiadowi po prostu każdego kogo spotkasz rozpowiadać że policja już zajmuje się tą sprawą i ma podejrzenia kto za tym stoi. U mnie takie rozsiewanie plotek poskutkowało i więcej nie było problemów.