hoodoowca

Pułapki na polu kukurydzy.

Polecane posty

DeutzM610    0

Wiesz co jednorzędówka nic nie zdziałasz tyko ja rozwalisz bo ja jak miałem u siebie na polu pręty itp to w zawiązkę 2 dolnej kolby wsuwał śrubę i jak mi detektor zatrzymywał to sam ledwo znachodziłem a jak nawet ktoś będzie iść to i tak by nie zauważył tego ;/


Robimy tym co mamy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boogdan    0

ale coś muszę zrobić a innego wyjścia jak jednorzędówka nie widzę ... nie ma co się poddawać, trzeba czegoś spróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek767    46

kolego nie generuj kosztów!!! wydasz parę tysięcy na sieczkarnię parę metrów pojedziesz rozwalisz ją i co wtedy nastepną kupisz?

ktoś wyżej napisał żeby ktoś na schodkach jechał- nawet tego nie próbuj jak dobry metal pójdzie i wybije odłamki to zabić może a kukurydza nie jest tego warta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ale ludzie są zawistni aż się ciężko czyta taki temat, u mnie w okolicy jeszcze w qq nie pakują żelastwa, ale pamiętam tak z 15 lat temu jak w okolicy było kilka kombajnów zbożowych ludzie ludziom wtykali druty stalowe w zboże , tak że kombajn min. mojego ojca stał z byle pierdoły, ale w bizonie to nożyki i bagnety poleciały, a nie części za kilka tys jak w sieczkarni...

Mi ostatnio ktoś samochód jakimś gwoździem czy czymś do okoła przejechał, każdy się pyta miałeś jakiś wrogów? oczywiście jakiś się znajdzie, ale jak się okazało kamera myjni wi za wi złapała ten moment jak go rysowali, okazało się że rysujący to gość z szanowanej dobrej rodziny którego nie znam w ogóle, a jak mówił pomylił samochody :D...jak w niego wózkiem walił :D


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artus91    0

Witam was Panowie i otóż tak człowiek dużo słyszał o drutach i tym podobne w kukurydzy, aż się sam wczoraj nadziałem :( kosząc u sąsiada QQ na ziarno, rozłożone po polu było ok 50m linki stalowej, którą później trzeba było wyciągać z przystawki (na szczęście się nic nie stało). Słyszałem właśnie o detektorach do wykrywania metalu, że montują ludzie w kombajnach. Czy wie ktoś może gdzie takie cudo mogę dostać (jakieś linki)? Bardzo wdzięczny byłbym za odpowiedź :)


Usługi rolnicze (omłot zbóż i kukurydzy), orka, transport

tel. 663-048-178

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak kiedyś siałem kukurydzę niecały hektar, ale zawsze zbierałem ręcznie kolby, potem suszyłem, to raz znalazłem kombinerki między kolbą a łodygą, były wsadzone i to nie jedne a było ich kilka w różnych częściach pola.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Ja jak cialem kukurydze na kiszonke detektor zatrzymal mi maszyne, wyszedlem patrze w heder nic nie ma, zaczalem wyjmowac mase i znalazlem srubke "dziesiatke" ze 2cm dluga, ktos musial przy kolbie wlasnie ja wlozyc bo z hederu na pewno sie nie wykrecila... Swoja droga to mozna komus ambarasu narobic, nawet jak niewiadomo jaki czujny detektor bedzie miec maszyna...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

W tym rokuajk czekaliśmy z znajomymi na podjazd przyczepami do sieczkarni chodziliśmy na obrzeżach pola a tu na kolbach 3 śruby M15


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Te śruby to jakieś nietypowe.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj