vipergangsta

Ciągnik na 60 ha

Polecane posty

cysiu133    1

Niech bierze uzywanego fendta. Jezdziłem tymi nowymi forterami i nie sa one dopracowane np. jak jedziesz to drzwi sie trzęsą, może w innych nie ale tym co ja jezdziłem to tak.

Edytowano przez cysiu133
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Na taki areał to za te pieniadze lepiej poszukaj uzywki. No chyba ze Belarus cie interesuje. I teraz jeszcze sie zastanów czy tyle małych ciagników jest potrzebnych,moze lepiej cos sprzedac i dołożyć do nowego lub z drugiej reki? Moim zdaniem ciagnik powinnes miec minnimum130km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

moim zdaniem na 60 Ha powinno byc min 120 km

A moim zdaniem coś z przedziału 80 - 100KM jest w zupełności wystarczające do obrobienia 60Ha szczególnie zważywszy na to iż w gospodarstwie są jeszcze 4 inne ciągniki ;)

 

Oczywiście za 130 000zł to ciągnik z cyklu "no revelations" :lol: czyli np. Zetor Proxima 90 lub 100 ze skrzynią 12/12 (40km/h) no chyba że podana granica to suma netto to już nieco zmienia postac rzeczy ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Jak co to polecam w/w propozycje. ;)

Jak narazie Proxima nie zawodzi, w 2 miesiace 100 mth, lac rope i jezdzic :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Z deka za duży ten ursusek na 60 haków. dobry stu konny ciągnik wystarczy w zupełności, decyzja do autora i tak należy;]


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech bierze uzywanego fendta. Jezdziłem tymi nowymi forterami i nie sa one dopracowane np. jak jedziesz to dzrzwi sie trzesa moze w innych nie ale tym co ja jezdziłem to tak

 

kiedy jeździłeś tą ,, niedopracowaną forterrą" ?


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

To że niektóe frotki zdarzają sie awaryjne to nie oznacza wcale, że są niedopracowane, każdy ciągnik może popaść sie wadliwy. Ogólnie pronary to nieudane ciągniki, ale znajomemu popadł sie jakiś ewenement który zrobił ponad 3 tys mtg od 2006 roku bez usterek;)


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

czy usrsus czy fendt tak samo musi pracowac hektary mu sie od tego niezwieksza heh ja uzytkuje 1224z turbo z 4 obrotowa, kos 3m, i uprwowo siewny tez 3M prasa Deutz Fahr GP 2,50i wam powiem ze jest co robic do pługa mu troche brakuje km planuje zmiane na np. JD 6420

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reset1990    0

tak jak kolega wyzej napisał :)

za takie pieniadze to kupisz MTZ BELARUS 1025 nowego albo takiego ursusa http://moto.allegro.pl/ursus-6824-najtaniej-i1822962341.html on ma 92 km 8 koni mniej niz potrzebujesz ...

te balerusy nawet sa mało awaryjne i dobre :) sasiad ma i nie narzeka wrecz przeciwnie chwali go ..ciaga nim pług 4 obrotowy .. talerzowke 3 metrowa i sie smieje ..

a kupisz jakas urzywke np tego fenda to sam wiesz ze jak urzywany to juz swoje obrobił

Edytowano przez reset1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

[...]za takie pieniadze to kupisz MTZ BELARUS 1025 [...]

balerusy nawet sa mało awaryjne i dobre :) [...]

No niepowiedziałbym tego, sąsiad ma właśnie ten model na podobnym areale i nie jest z niego zadowolony: Fatalna skrzynia do pracy w transporcie!!!, pękające stabilizatory ramian TUZ, słaby WOM na opaski itp.


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Mam 952 i stwierdzaaaam, że do transportu jest zbyt wolny, skrzynia nie jest zła więc możliwe, że popadł mu sie jakiś wadliwy, a co do ramion, nie wiem co trzeba było by zrobić, żeby je rozwalić, ale komfortu w belarusie nie ma co sie doszukiwać


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Nie nie popadł mu się wadliwy poprostu przełożenia są Fatalne ty w swoim masz 14/4 a on 16/8 ;) niewiem co on tym TUZem robił ale stabilizatory ma pourywane, połówki wiszą przy ramionach :huh:


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Czyli ma 1025 bo 952 ma akurat dobre przełożenie;)


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Tak, tego ogólnie mówił żeby wiedział że skrzynia będzie taka szajsowata to by poszukał 1021 ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol259    1

Zadzwoń zapytaj o niego :lol: :lol: :blink: :D:P

 

 

Nie chce go kupic. Tylko tak chcialem zobaczyc co wy na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

yahooo777 uważasz że fendty dużo palą a zetorki mało co?

komu chodzi o spalanie polecam fendta bardzo oszczędne ciągniki w zgrabiarce fendt 412 vario splił mi zaledwie 5 L dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj