Skocz do zawartości

Zdjęcie

Belarus układ kierowniczy

39 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jedrus

jedrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 10:30

Belarus układ kierowniczy Witam. Mam Belarusa 820 od pół roku. Mam problem a raczej zagadkę z układem kierowniczym mianowicie podczas skręcania przy samym końcu (ok 1 cm przed max położeniem kierownicy)z pod deski rozdzielczej wydobywa się dziwny dżwięk takie brzęczenie, poza tym ciągnik dobrze skręca, pompa chyba dobrze daje bo na małych obrotach przy skręcaniu az przygasa. serwis poczatkowo typował orbitrol ale stwierdził że jest ok, widać że za bardzo nie wiedzą co to jest, teraz uważają że to przegub na kierownicy ma luz i podczas skręcania wpada w drgawki, dodam, że jak jest zimny ciagnik to tak nie robi, dopiero jak się lekko rozgrzeje to tak zaczyna. miał ktoś podobny problem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Belarus układ kierowniczy Dzisiaj, 12:20
  •  

#2 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 11:56

Belarus układ kierowniczy Jak przegub może syczeć? Nierozumiem. W moim przed też syczy gdy koła zbliżają się do maksymalnego skrętu. Otwiera się zaworek w orbitrolu, tak samo gdu koła utkną w błocie i hydraulika nie ma siły przekręcić. Np. zetor wydaje takie same dzwięki.
KPK Kumurun Team

#3 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 11 wrzesień 2011 - 11:58

Belarus układ kierowniczy Przecież to jest normalna sprawa, od nowości w naszych ciągnikach tak było
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#4 Share Jacek1025

Jacek1025

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 12:23

Belarus układ kierowniczy ja mam belarusa 1025 od pół roku i też tak mam. to normalka. poprostu nie skręcaj do końca

jedrus czy ty czasem nie mieszkasz w WIECANOWIE

#5 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 12:27

Belarus układ kierowniczy Jak nie skręcać? Niech skręca. To że słychać otwierający się zaworek to nie awaria tylko efekt fego działania. Po to on jest.
KPK Kumurun Team

#6 Share jedrus

jedrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 16:33

Belarus układ kierowniczy Nie nie mieszkam w Wiecanowie, mieszkam w okolicach Płocka, chłopaki ale mnie nie chodzi o syczenie bo kazdy ciagnik syczy jak się skręci na maksa, dzwięk jest podobny do tego jak dzwoni telefon i leży na twardej szafce i jest właczona wibracja

#7 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 18:55

Belarus układ kierowniczy Widzisz jak ważne jest dokładne opisanie usterki. trudno powiedzieć co by to mogło być. Mi w czasie kręcenia drżała kierownica. Coś właśnie jak wibracja w telefonie. Wina była w tulejkach w których obraca się kolumna. Był lekki luz i sucho. Zalałem olejem i chodzi jak złoto. Czy o tym mówisz?
KPK Kumurun Team

#8 Share jedrus

jedrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 20:15

Belarus układ kierowniczy no właśnie to takie trudne do sprecyzowania nawet na żywo jak się słucha, kierownica nie drzy tylko ten dźwięk, serwis miał podobno wysłać zapytanie do pronara ale wiadomo jak oni się ruszaja, miałem nadzieje że może ktoś miał podobna usterkę, kolego seweryn20 ogólnie wszystko chodzi lux jakbys miał zatyczki na uszach to byś nic nie zauważył ani nie wyczuł, tylko jak się skręca na maxa słychac to, jak się nie skręca na maxa wszysto ok,

#9 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 28 maj 2014 - 16:22

Belarus układ kierowniczy Witam, chcialem odswiezuc temat bo lepsze to jak smiecic nowym.

Na poprzedni post odpowiem - zawor przelewowy, to normalne.

A teraz moj problem. Cieknie z walka na orbitrolu, co robic??
Orbitrol byl wymieniany pol roku temu ze 140 na 160 na gwarancji, tamten byl suchy jak pieprz a na tym mialo sie lzej krec i troche jest lzej ale leci z niego olej, cala obudowa skrzyni zarzygana w oleju...
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#10 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 29 maj 2014 - 23:56

Belarus układ kierowniczy To co mam zrobic, sprobowac wymienic ten uszczelniacz w orbitrolu samemu??
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 18:01

Belarus układ kierowniczy nie rozbieraj orbitrola samemu już nie będzie skręcał :)
Mój Wladimirec podbija świat

#12 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 18:06

Belarus układ kierowniczy E tam zaryzykować możesz.

KPK Kumurun Team

#13 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 21:41

Belarus układ kierowniczy @Seweryn a jesli moj orbitrol bedzie inny?? bo widze ze jest bo ten na fimiku ma z boku wkrecony jakis nypel.
Mi potrzeba wymienic uszczelniacz na walku co wchodzi kierownica 5.00 minuta filmu, tylko boje sie ze jak rozbiore to tego uszczelniacza nie dokupie bo bedzie jakis nietypowy wymiar, co wy ma to??
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#14 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 21:49

Belarus układ kierowniczy na filmie w tym orbitrolu widać jak by był nabity uszczelniacz od zewnątrz. A na pewno widać jego numery.
Są jeszcze inne filmy z rozbiórki orbitrola. Co do uszczelniacza to nie wydaje mi się żeby to było coś nietypowego.
Zresztą sam zobacz. Tutaj jest uszczelniacz wbity od zewnątrz
https://www.google.p...ol.html;560;734
https://www.google.p...rbitrol;259;419
Ale widać że są i takie gdzie uszczelniacza nie widać.
Trudno powiedzieć czy to tylko on utrzymuje szczelność.
Do widlaka np. jest dostępny zestaw. Może warto iść w tym kierunku.
http://widlex.pl/pl/...rola-xy-85.html

Edytowany przez seweryn20, 01 czerwiec 2014 - 21:52.

KPK Kumurun Team

#15 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 21:59

Belarus układ kierowniczy Ok dzieki, zabiore sie za to samodzielnie i o efektach na pewno dam znac, zarzygany jest konkretnie az kapie.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#16 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 22:01

Belarus układ kierowniczy Mnie czeka to samo. Na razie tylko lekko kapie ale z czasem na pewno będzie gorzej.
KPK Kumurun Team

#17 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 06:06

Belarus układ kierowniczy Wczoraj wyjalem orbitrol, Firma to M&Z typ MZOSPC 160 ON identyczny jak tutaj -> http://allegro.pl/or...4231031451.html , przed wymiana byl mniejszy HKS140 firmy M+S Hydraulic.
Lecialo juz prawie ciurkiem... mam 2 hydrauliczne sklepy i jeden z uszczelniaczami w jednym miescie i zobaczymy co powiedza, czy dokupi sie ten uszczelniacz, narazie pokarze bez rozbierania, bo jakis numer widac na uszczelniaczu.
Gorzej jak to nie jest wina uszczelniacza tylko jakiegos luzu ale niby nie czuc zadnego.
Rozebralem i zadnej filozofii tam nie ma, kupa dziurek i tyle, na koncu od zewnatrz jest jakby simmering ale cienki bardzo i bez sprezynki a od srodka oring o przekroju kwadratowym, szczerze to watpie czy je dokupie...

Edytowany przez Junkers, 05 czerwiec 2014 - 10:17.

KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#18 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 05 czerwiec 2014 - 17:39

Belarus układ kierowniczy najwyzej wsadzisz ten co miales wczesniej . Jak chcesz lzej krecic kierownica to kup pompe 16 od wspomagania i bedzie lzej. ja z 14 wymienilem na 16 i jest roznica. Tylko ze za te 100 zl to tez szalu nie ma. Badzewne wykonanie.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#19 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 00:21

Belarus układ kierowniczy W koncu udalo sie kupic uszczelniacze i na razie po godzinie uzytkowania jest sucho. Koszt 6zl. Simmer od zewnatrz byl bezsprezynkowy i zalozony rowkiem(tam gdzie siedzialaby sprezynka) do zewnatrz, teraz kupilem inny ze sprezynka bo tamtego nie bylo i zalozylem sprezynka do srodka dzieki czemu cisnienie bedzie powodowalo nieznaczne doszczelnienie, przynajmniej ma taka nadzieje. Mam tez nadzieje ze pochodzi te "pare " lat.
Jeszcze wstawie zdjecia jak jest rozebrany orbitrol i co zrobic jak wysypia sie bolce i kulki z bocznych dziurek.
Mi sie wysypaly i musialem gnac do serwisu hydraulicznego to wlozyli je z wielkim bolem ale powiedzieli ze i tak do nich wroce bo jego trzeba zregenerowac jak lecialo. Koszt by wynosil 200zl. Czy to duzo?? Wg. mnie tak, bo regeneracja od bizona to jak pisza na forum kosztuje 100zl a przeciez kazdy orbitrol jest prawie taki sam.
@Uziu wiem, NSZ16 by sie przydala, a jakiej firmy kupiles pompe?? Z Hydrosily chyba nie bo one nie sa takie zle. W pompach w MTZ i Belarus wazne jest jedno - zeby nie puszczaly oleju przez walek. Dlaczego to wiadomo niestety...

Edytowany przez Junkers, 06 czerwiec 2014 - 00:26.

KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 22:42

Belarus układ kierowniczy Nie wiem jak mocno rozbebraleś ten orbitrol ale ja od MF też chciałem uszczelnic cały i niby złożyłem tak samo danfossa i d*pa zbita albo nie skręcał, albo sam skręcał albo z oporem. Także gratulacje ze się udało
Mój Wladimirec podbija świat

Dodaj odpowiedź